Hrvatsko F1 novinarstvo

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Slash »

Ovo naprosto moram podijeliti s vama, pa tu otvaram temu u kojoj možemo dijeliti imbecilne ispade naših vrlih stručnjaka.
Prvo jučer u vijestima na RTL-u čujem da TEMURI Kobayashi starta pored Jensona Buttona, a sad na jutarnjem ovo:
Krš i lom na startu Velike nagrade Belgije podsjetio nas je zbog čega volimo Formulu. Svaka čast nepredvidivoj sezoni, brojnim pretjecanjima i bodovnom krkljancu u redoslijedu SP-a, ali spektakularni sudar koji je iz utrke izbacio četiri bolida i stazu zasuo dijelovima, gledatelji su čekali cijelu sezonu. I, naravno, dočekali ga na mitskoj stazi Spa-Francorchamps. A luckasti Bernie mislio ju je izbaciti iz kalendara...
#-o #-o #-o
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Domi »

Hahaha, primjetio sam i ja bisere u VL, Lotus vozi tenisač Sebastian Grosjean, a Kimi je nakon utrke napao momčad jer mu bolid nije bio dobar. Također utrka je vožena jučer :lol:


http://www.vecernji.hr/sport/formula1/v ... nak-448383" onclick="window.open(this.href);return false;
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Slash »

Pa ovo je sramota, meni nije jasno: šta ne mogu naći jednog čovjeka koji ekšli prati f1, da im za 100 kuna napiše osvrt za svaku utrku?!

Sad sam se još sjetio Koreje 2010. - VETTEL ISKAKAO NAKON EKSPLOZIJE BOLIDA ili neš u tom stilu... #-o
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

Na Hrvatskom Radiju imamo dva nova vozača: Bastian Vettel i Pastor Maldondo
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la zizi »

mislim da tu nema puno mjesta čuđenju. novinarstvo je zanimanje u kojem je zadnjih dvadesetak godina na djelu (nažalost) vrlo izražena negativna selekcija :(
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la King iCool »

24sata
Najbolje je startao Kobayashi, ali čini se kako je krenuo preran
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Scuderia »

A sta ocekivati od nasih novinara ?

Ni u njima "blizem" sportu - nogometu su puni dezinformacija, ne poznavanja imena itd, sta ocekivati onda za jedan sport kao sto je to F1. :roll:
slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Slash »

Ma meni ja zanimljivo sljedeće - nijedan od tih ''glavnih'' portala/novina se ne bavi baš previše Formulom 1. Zašto ne plate neku crkavicu npr. 100 kuna bilo kojem članu ovog foruma da im nakon utrke napiše 500% bolji i kvalitetniji osvrt i amen, a ne sramotit se na ovaj način...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la F1NAC »

ipak je najjaci dijakovic koji je prosle godine u nekoliko trka objasnjavao sto je DSR XDDD
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

Sad briljiraju na Novoj TV...
Iz drugog reda sutra kreću Ferrarijev VETERAN Massa te Force Indijin di Resta. Njima očito ništa ne znači što je di Resta dobio kaznu...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Slash »

Sad na jutarnjem čak prvi članak bez notornih gluposti. Samo su napisali da je Alonso podbacio, a ne da je imao kvar, ali još da i to znaju...ah, previše tražimo.

EDIT: sad kad smo kod novinara, naletio sam na tekst od uvaženog gdina Blažićka koji me skroz razočarao.
Naime, u njemu tvrdi da se Hamilton POSVAĐAO sa Heikkijem Kovalainenom. Baš me zanima otkud mu ta informacija, sigurno ima insajderske info iz McLarena, yeah right. Najradije bih sad citirao Maminja, ali neću :D.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

briljiraju na 24 sata:
Alonso je također bio sjajan te pametnom i racionalnom vožnjom stigao do treće pozicije nakon što je u utrku krenuo s 10. mjesta. Podsjetimo, Alonso je dominirao u prve dvije kvalifikacijske runde, ali je onda u trećoj napravio dvije velike pogreške i zauzeo posljednje - 10. mjesto u kvalifikacijama.
Znači, sada se kvar na bolidu naziva pogreškom vozača


Kraj članka:
Recimo i da se iz zasada nepoznatih razloga bolid Fernanda Alonsa nalazi pod istragom FIA-e.
Neznam kamo su izvukli ovu informaciju, pošto ni na jednom stranom F1 portalu/forumu koji pratim nisam našao taj podatak, a nema ni na GP1.hr
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Chuck Norris »

Index.hr
Alonso je u utrku krenuo s 10. mjesta jer je katastrofalno odvozio treću rundu kvalifikacija. Ipak, Španjolac se pokazao kao odličan taktičar te je stigao do trećeg mjesta. Spomenimo još kako je Alonsov bolid pod istragom FIA-e, a još uvijek se ne zna motiv iste.
Od kud im ovo?
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Cuky »

izgleda da nas muči isto pitanje. Ja to nigdje, ali baš nigdje nisam našao osim na 24 sata i index.hr

makar, možda su vidjeli sliku kako suci pregledavaju bolid nakon utrke (što je standardna procedura za sve koji završe) pa pomislili da ga istražuju :roll:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Scuderia »

70% sam siguran da su i index i 24h kopirali to sa sportskih novosti, jer nemaju niti jednog novinara da prati F1, pa cekaju kada ce ovi iz sportskih napisati clanak.

A kakve su sportske kao izvor novosti, ne treba pisati. :roll:
slika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la King iCool »

Piše Jutarnji:
Dvostruki svjetski prvak startao je iz trećeg reda,ali je već na početku prestigao Maldonada (Williams), da bi u 23. krugu dočekao odustajanje Hamiltona. Britanac je morao odustati zbog kvara na motoru, a Vettelu račune nije pomrsio niti izlazak SC-a koji je dva puta bio na stazi
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Scuderia »

Sa indexa:
Alonso, koji je trećim mjestom ispustio vodeću poziciju u ukupnom poretku, rekao je;

"Moramo biti sretni s izvedbom u utrci, završili smo treći i četvrti iza Red Bulla koje je bilo teško pobijediti. Nedostaje nam još jedan korak da budemo na razini Red Bulla. Drago mi je što je Ferrari preuzeo vodstvo u poretku konstruktora, idemo u pravom smjeru".
Nekako sam siguran da nije izjavio boldani dio.
slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Chuck Norris »

Alonso priželjkivao kvarove na Red Bullovim bolidima; želje mu se ostvarile!
Sreća Alonsa i dalje mazi

Vettelov problem nije bio toliko velik da ga uspije kapitalizirati, ali zato se na bolidu Marka Webbera pokvario KERS što je Alonsu omogućilo da prođe naprijed.
Koji jadan portal,nikakve veze s novinarstvom nemaju.Sramota da takav portal ima domenu f1racing
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Slash »

Hahhaha, ovaj naslov, pa ja vrištim kakav je to jad.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la F1NAC »

F1 racing i Red Bull Racing se slazu da je Fernando Alonso danas imao sreće :biggrin: haha
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ne idite više na taj f1racing.com.hr. Mene su tamo izbacili sa Facebook stranice jer sam ih bockal radi takvih smješnih naslova i napisal da je gp1.hr bolji :D.
Jednostavno, imaju sponzore radi kojih moraju imati određeni broj posjeta stranice. Naravno, koga će zanimati naslov tipa: "Vettel pobjedio, Alonso drugi"...

Zato su naslovi članaka provokativni (kao taj: Alonso priželjkivao kvarove na Red Bullovim bolidima; želje mu se ostvarile!), a sadržaj je dalje također katastrofalan tj. nebitan jer glavno da se izazvala reakcija onog ko surfa i da se kliknulo na stranicu i ostvarilo posjet.

Naravno da se bude 'bockalo' na fanove Ferrarija, Alonsa i Hamiltona kad ih ima najviše.
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Chuck Norris »

Vuksa_KC je napisao/la:Ne idite više na taj f1racing.com.hr.
Jedan jedini članak danas osim rezultata utrke je ovaj,Eto koliko su ozbiljni.Znam da taj site je katastrofa ali eto previše volim f1 i onda čitam i takve siteove pa iako su im svi članci neozbiljni

Inače taj site samo piše pogrdno o nekim vozačima Alonsu,Buttonu i još par ih
Šta drugo očekivati od glavnog urednika koji ostavi ovakav komentar na forumu
Mamu mu njegovu. Jučer plakao i priželjkivao da se Vettelu pokvari bolid... ja protrnuo kad sam vidio da nešto svijetli ispod Red Bulla. Sve je, srećom, dobro prošlo.

NEĆE osvojiti naslov ove godine. I NIKAD više u svojoj karijeri neće osvojiti naslov. Mrš.
:biggrin:
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

f1racing.com.hr-NO COMMENT
Kad bih se počeo njima baviti i šta oni pišu to bi značilo definitivno da moram posjetiti psihijatrijsku ustanovu i pitanje je da li bi me više i pustili da izađem napolje. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Kenny »

Chuck Norris je napisao/la:
Vuksa_KC je napisao/la:Ne idite više na taj f1racing.com.hr.
Jedan jedini članak danas osim rezultata utrke je ovaj,Eto koliko su ozbiljni.Znam da taj site je katastrofa ali eto previše volim f1 i onda čitam i takve siteove pa iako su im svi članci neozbiljni

Inače taj site samo piše pogrdno o nekim vozačima Alonsu,Buttonu i još par ih
Šta drugo očekivati od glavnog urednika koji ostavi ovakav komentar na forumu
Mamu mu njegovu. Jučer plakao i priželjkivao da se Vettelu pokvari bolid... ja protrnuo kad sam vidio da nešto svijetli ispod Red Bulla. Sve je, srećom, dobro prošlo.

NEĆE osvojiti naslov ove godine. I NIKAD više u svojoj karijeri neće osvojiti naslov. Mrš.
:biggrin:
:lol:

Zar oni nisu prije hvalili Ferrari i uvjek elegantnog? Meni se taj sajt odavno zgadio, tako da ga nisam jako dugo posjetio.
To ga Alonso nazvo na telefon, pa je plako i rekao da želi da crkne RBR? :roll:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Hrvatsko F1 novinarstvo

Post Postao/la Vuksa_KC »

Pa to 'elegantni' je bilo izrugivanje Montezemola.
Odgovori