WEC (World Endurance Championship)

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
F1NAC
Moderator
Moderator
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la F1NAC » 06 pro 2018, 09:37

Definiran je tehnički pravilnik za LMP1 za period 2020.-2025. Trenutno nisam upoznat s trenutnim pravilnikom pa nemogu vuć paralele.

Glavna poanta je da hibridni sustav ostaje, s tim da proizvođači (tvornički) koji proizvedu svoj hibridni sustav, taj isti mogu iznajmiti privatnjacima(to bi koštalo 3 milijuna eura privatnjake za cijelu sezonu za 2 auta). MGU će bit samo na prednjoj osovini odnosno to je K(200kW) . ICE je limitiran na 540 kW, znači sve skupa 740kW skoro 1000 konja (992). ograničenje potrošnje goriva ce naknadno bit određeno. Aero preformanse ce bit kontrolirane pravilnikom. Tijekom homologacije, efikasnost paketa mjerit će se na full scale modelu.

Balasti će bit dodani za svaki bod u prvenstvu (0.5 kg po bodu ako sam shvatio) te ukupno balast ne smije preći 50 kg. Te balast se miče na finalnoj utrci odnosno na 24h Le Mans.

Prezentacija je TU

Bump:

Za prvu sezonu, proizvodaci moraju proizvest 25 cestovnih automobila, sa identicnim hardwareom ispod haube (znaci MguK naprijed i ICE odiza) te za iducu sezonu taj broj raste na 100 sveukupno proizvedenih automobila.

Plus imat ce pomicni aero naprijed i nazad. Fun times ahead...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION :D 2011

speedy56
Veteran
Veteran
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer

Re: WEC (World Endurance Championship)

Post Postao/la speedy56 » 06 pro 2018, 14:34

Mislim da bude im ovih 100 auta metak u nogu...kuzim da npr rally auti moraju imati xy proizvedenih auta, jer ono...prodas 10 000 Pola, Fiesta i Yarisa bez frke :lol:
Ali drugo je ovo, pogotovo s obzirom da proizvođači ne moraju nuzno imati u planu prodavati taj "hypercar".
slika

Odgovori