Valtteri Bottas [#77]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la marcus »

Neka se ne čudi što je broj 5, a ne broj 2 u ekipi.....

Baš gledam - Vettel je imao samo 3 kruga novije gume od Bottasa i zaostatak od OSAMNAEST (18) sekundi!!! Dakle 18 sekundi u cca. 27-28 krugova izlazi oko 0.65 s brža vremena po krugu.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la F1NAC »

Od 1995. samo Barichello(2001.) i Webber(2013) su odvozili sezonu bez pobjede dok je njihov kolega uzeo naslov. Ako ne pobjedi u Abu Dhabiju pridružit će se na toj listi
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la F1NAC »

Ovo danas je bilo sramotno. Vise na nivou williamsa nego mercedesa.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Kranči »

Neće se Ocon dugo načekati. Nastavi li ovako Bottas i slijedeće sezone, moglo bi biti i prijevremene promjene.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Koma, 3. mjesto u poretku servirano.
Ne znam kakva pomoć od Hamiltona bi mu pomogla.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la marcus »

Sjećate li se izjava Lewisovog oca nakon što se saznalo da Bottas dolazi umjesto Rosberga (kojeg je efektivno umirovio Lewis)?

"Anybody who goes up against Lewis needs to have planned their career correctly because it could be a career-ending move when you go up against Lewis," Hamilton Snr told Sky Sports News HQ."
Dakle izjava iz siječnja ili veljače 2017.

Bottas 25.11.2018. izjavljuje nakon zadnje utrke sezone 2018.: "I want to have some time off and time to think about things. It’s been a mentally tough year so I need some break........ but after this kind of season I don’t have the energy to look too far away. I’m just going to take it easy for a while and then I start to look forward. For now it’s just difficult to see the positives but I will.”
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la popeye »

Za Botasa je sezona krenula nizbrdo posle Bakua gde je trebo pobediti ali bas nije imo srece sa onom krhotinom sto je slucajno ostala na stazi i probusila mu gumu. Jer do tada je Botas bio u boljoj formi od Luisa, a posle toga je pao.

Voleo bih da Ham dobije jaceg kolegu, nisu smeli uzeti Alonsa zna se zasto jer "najbolji" ne voli konkurenciju u timu. A kad bi mu Max doso video bi onda.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la marcus »

Toto će još godinu dana trpiti Bottasa ponajviše iz razloga što im treba 3 godine da se oporave od 3 stresne Barbika vs. Lewis godine.
U 2020. dolazi gladni Ocon i bit će žestoko.

Sve ovo je naravno moje kasnonoćno, na ničemu utemeljeno razmišljanje.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Prije nego gladni Ocon dodje, umorni Lewis ce otici.
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la F1NAC »

Zasto ljudi misle da bi Ocon mogao prismrdit LEwisu? Covjek nemoze Pereza dobit
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Ferrari-BiH »

F1NAC je napisao/la: 26 stu 2018, 08:35 Zasto ljudi misle da bi Ocon mogao prismrdit LEwisu? Covjek nemoze Pereza dobit
Ja uopce ne mislim da mu moze zaprijetiti u nekom vozackom smislu, ali da mu moze unistiti par utrka to sigurno.
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la popeye »

marcus je napisao/la: 26 stu 2018, 01:10 Toto će još godinu dana trpiti Bottasa ponajviše iz razloga što im treba 3 godine da se oporave od 3 stresne Barbika vs. Lewis godine.
U 2020. dolazi gladni Ocon i bit će žestoko.

Sve ovo je naravno moje kasnonoćno, na ničemu utemeljeno razmišljanje.
Ako Ham osvoji titulu mislim da nece menjati Botasa, njima ovo odgovara.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la marcus »

Odgovara u smislu Lewisa, ali čovjek je završio kao 5. (peti) u prvenstvu!!! Za doduše samo 4 boda, ali ipak premalo bodovno doprinosi ekipi.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la popeye »

Pa osvojili su obe titule, ne?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 26 stu 2018, 00:05 Za Botasa je sezona krenula nizbrdo posle Bakua gde je trebo pobediti ali bas nije imo srece sa onom krhotinom sto je slucajno ostala na stazi i probusila mu gumu. Jer do tada je Botas bio u boljoj formi od Luisa, a posle toga je pao.

Voleo bih da Ham dobije jaceg kolegu, nisu smeli uzeti Alonsa zna se zasto jer "najbolji" ne voli konkurenciju u timu. A kad bi mu Max doso video bi onda.
Sumnjam da je Hamilton stopirao Alonsu dolazak. Mercedes je smatrao / smatra da je bolje 1-2 di svaki vozac zna di mu je mjesto.
Da je u mercedesu bio ove godine kvalitetniji drugi vozac. Tesko prvenstvo bi bilo neizvjesnije.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Knjiga obećana prije 2 godine da bude za 10 godina će nam sve objasniti :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la: 26 stu 2018, 13:34
popeye je napisao/la: 26 stu 2018, 00:05 Za Botasa je sezona krenula nizbrdo posle Bakua gde je trebo pobediti ali bas nije imo srece sa onom krhotinom sto je slucajno ostala na stazi i probusila mu gumu. Jer do tada je Botas bio u boljoj formi od Luisa, a posle toga je pao.

Voleo bih da Ham dobije jaceg kolegu, nisu smeli uzeti Alonsa zna se zasto jer "najbolji" ne voli konkurenciju u timu. A kad bi mu Max doso video bi onda.
Sumnjam da je Hamilton stopirao Alonsu dolazak. Mercedes je smatrao / smatra da je bolje 1-2 di svaki vozac zna di mu je mjesto.
Da je u mercedesu bio ove godine kvalitetniji drugi vozac. Tesko prvenstvo bi bilo neizvjesnije.
Ne mora Ham da stopira ni Mercedes ne zeli. Mercedes se sada ponasa ko Ferari pocetkom 2000-tih.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la pospani gad »

Što mislite, kolike su šanse da Valtteri napusti F1 za 2019.-u?

https://www.pitpass.com/63644/Bottas-broken

I umjesto njega zasjedne LOJALNI Esteban Ocon za 2019.-u?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 26 stu 2018, 14:34 Ne mora Ham da stopira ni Mercedes ne zeli. Mercedes se sada ponasa ko Ferari pocetkom 2000-tih.
Normalno. To je recept koji donosi uspjeh. Osim kada je bolid toliko dominantan da čak i kad se momčadski kolege pokolju međusobno ne možeš biti na kraju sezone lošiji od 2. mjesta (tipa McLaren 1988. ili Mercedes 2014-2016). Dovoljno je samo pitati momke u narančastom ruhu kako to izgleda kad imaš malkice brži bolid od najvećeg suparnika, uđeš u zadnju utrku sa jednom i pol rukom na trofeju sa oba vozača i na kraju onaj treći odnese sve.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la marcus »

Mi tu pljujemo po čovjeku, a on odnesoše DHL nagradu za najviše najbržih krugova u ovoj sezoni. Mislim da bi mijenjao sve te FL i 5. mjesto u poretku za jednu pobjedu.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la popeye »

Bottas to make rally debut in January

https://www.f1today.net/en/news/f1/2437 ... in-january

Pitam se sto Mercedes ovo dopusta (Hamu sigurno ne bi). Jel treba da se povredi kako bi ubacili Okona?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 11 pro 2018, 18:48 Bottas to make rally debut in January

https://www.f1today.net/en/news/f1/2437 ... in-january

Pitam se sto Mercedes ovo dopusta (Hamu sigurno ne bi). Jel treba da se povredi kako bi ubacili Okona?
Hamilton je nedavno testirao na superbikeu i roknuo s njega pa nikom niš
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la popeye »

Dobro to je bio test motora (mogo je i kuci voziti motor pa pasti) ovo je takmicenje mislim da nije isto.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 11 pro 2018, 19:41 Dobro to je bio test motora (mogo je i kuci voziti motor pa pasti) ovo je takmicenje mislim da nije isto.
I Schumi je isto samo testirao motor pa si je ozlijedio vrat.. Veći rizik je na pad s motora nego sudar u WRCu. Ako je Meeke je jos ziv i u jednom komadu onda nema straha
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Valtteri Bottas [#77]

Post Postao/la popeye »

Sumi je tad bio u penziji pa mu se moglo. Dok je bio u Ferariju nije smeo reli voziti toga se secam.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori