Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la speedy56 »

popeye je napisao/la: To nisam rekao. Da je doslo do sudara odnosno da Baton nije stigao zakociti jer se ovaj prekasno ubacio naravno da bi Paskal bio kriv i Paskal bi dobio kaznu. ALI TO SE NIJE DESILO. Jel mozes ti pojmiti sta se moglo desiti sa sta se zaista desilo?
Znači...Wehrlein se ubaci ispred Buttona jer su ga iz tima pustili tako, Button zakoči, ništa se ne dogodi = Button gubi vrijeme i mora poduzeti neku reakciju kako bi izbjegao sudar, nitko ne dobije kaznu
Wehrlein se ubaci ispred Buttona jer su ga iz tima pustili tako, Button ne zakoči, dogodi se sudar = oboje gube vrijeme, Wehrlein dobije kaznu

Ne, ne mogu pojmiti to
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la:
popeye je napisao/la: To nisam rekao. Da je doslo do sudara odnosno da Baton nije stigao zakociti jer se ovaj prekasno ubacio naravno da bi Paskal bio kriv i Paskal bi dobio kaznu. ALI TO SE NIJE DESILO. Jel mozes ti pojmiti sta se moglo desiti sa sta se zaista desilo?
Znači...Wehrlein se ubaci ispred Buttona jer su ga iz tima pustili tako, Button zakoči, ništa se ne dogodi = Button gubi vrijeme i mora poduzeti neku reakciju kako bi izbjegao sudar, nitko ne dobije kaznu
Wehrlein se ubaci ispred Buttona jer su ga iz tima pustili tako, Button ne zakoči, dogodi se sudar = oboje gube vrijeme, Wehrlein dobije kaznu

Ne, ne mogu pojmiti to
Svaka čast na trudu :D keep going, I'm out
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:
popeye je napisao/la:
Cuky je napisao/la:U auto školi na ispitu vožnje ne mora ni doći do nezgode, dosta je da se ubaciš ispred nekog tko je u prednosti da te sruše jer si ODUZEO PREDNOST PROLAZA.
A trke su auto skola :>> Pa kvragu ja odma cim sam polozio sam ludovo za volanom :)

Ne, nisam to rekao. Nego ti hoću reći da kao što smo mi u svakodnevnoj vožnji u mogućnosti da budemo kažnjeni ako prekršimo pravilo iako se ništa nije desilo, isto tako i u utrkama su vozači kažnjeni ako prekrše pravilo iako se ništa nije desilo.

Ponovno kažem: pravilo je uvedeno da bi se SPRIJEČILO da se tako nešto dogodi, a ne zato što se nešto dogodilo pa kao reakcija na to.
Imam osecaj da se vrtimo u krug. Ja ti opet postavljam prosto pitanje zasto u indyCaru i Nascaru nisu uveli to pravilo i jel neko tamo stradao od toga? Ajde da razumem da je i to tamo tako ali to imamo samo u debilnoj F1 gde su se 'proslavili sa pravilima'.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

speedy56 je napisao/la:
popeye je napisao/la: To nisam rekao. Da je doslo do sudara odnosno da Baton nije stigao zakociti jer se ovaj prekasno ubacio naravno da bi Paskal bio kriv i Paskal bi dobio kaznu. ALI TO SE NIJE DESILO. Jel mozes ti pojmiti sta se moglo desiti sa sta se zaista desilo?
Znači...Wehrlein se ubaci ispred Buttona jer su ga iz tima pustili tako, Button zakoči, ništa se ne dogodi = Button gubi vrijeme i mora poduzeti neku reakciju kako bi izbjegao sudar, nitko ne dobije kaznu
Wehrlein se ubaci ispred Buttona jer su ga iz tima pustili tako, Button ne zakoči, dogodi se sudar = oboje gube vrijeme, Wehrlein dobije kaznu

Ne, ne mogu pojmiti to
#-o

Jel doslo do sudara?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Cuky »

a ja sam ti već napisao da imaju još debilnije pravilo, a koje je isto uvedeno kao zaštita za ekipe koje rade na bolidima: vozač ne smije dodirnuti gumu koja je prethodno skinuta sa njegovog bolida prilikom kretanja iz mjesta jer odmah zaradi kaznu. Da ne bude zabune, sa "debilnije" mislim u odnosu na unsafe release u F1, al opet dobro pravilo jer se može dogodit da se gumu i pri maloj brzini pogodi kako ne treba pa da dođe do veće nezgode.

Situacija jednako rijetka kao ovo u Monaku sa Buttonom i Wehrleinom, situacija manje opasna (jer se radi o brzini od jedva nekoliko km/h u usporedbi sa brzinom od 60, 80 ili 100km/h pa dobije stop/go kaznu

Uostalom, ne kužim stvarno zašto pokušavaš dokazati da je pravilo koje je osmišljeno da se zaštiti sve sudionike tebi debilno?

EDIT: odgovor na zadnji post: nije došlo do sudara, al pravilo ne kaže da mora doći do sudara.

EDIT2: ova rasprava me ful podsjeća na rasprave kad voze iza SC-a po kiši...onda je "kakve pi*kice", "nekad se vozilo po kiši bez problema", "FIA sa sigurnošću uništava F1"...onda dođe Suzuka 2014., Bianchi nažalost nastrada i odmah krenu "di je bio Charlie da prekine utrku", "zašto nije poslan SC na stazu", "treba bolje zaštititi kokpite"....
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:a ja sam ti već napisao da imaju još debilnije pravilo,
To je drugo nemaju ovo pravilo. Jel imaju pravilo da kad neki bolid prolazi blizu da ovaj mora sacekati da prodje. Ja kolko znam nemaju ispravi me ako gresim.
Uostalom, ne kužim stvarno zašto pokušavaš dokazati da je pravilo koje je osmišljeno da se zaštiti sve sudionike tebi debilno?
Zato sto niko nikad nije pogino od toga i zato sto ga nemaju u drugim serijama koje nisu ustogljene i sterilne.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la:
Cuky je napisao/la:a ja sam ti već napisao da imaju još debilnije pravilo,
To je drugo nemaju ovo pravilo. Jel imaju pravilo da kad neki bolid prolazi blizu da ovaj mora sacekati da prodje. Ja kolko znam nemaju ispravi me ako gresim.
I to sam ti odmah u početku rasprave pojasnio. Staze na kojima se vozi Indy su američke staze koje su drukčije dizajnirane od europskih. Tako isto na svim ovalima, a i na mnogim običnim stazama, se boks sastoji od čak 3 prometne trake, a bolidi se kreću po onoj najbližoj stazi, dok oni koji kreću iz svog mjesta ili koji usporavaju u svoje mjesto voze srednjom. Zato kad u IndyCaru vozač kreće s mjesta ne mora čekat ovog iza da prođe jer makar došli i paralelno moraju voziti različitom prometnom trakom. Sudari se dogode jedino kad istovremeno jedan kreće iz svog mjesta, a ovaj drugi u prolazu skreće iz vanjske u tu srednju traku jer se priprema usporiti u svoje mjesto, no te su situacije rijeđe čak i od ove kao u Monaku između Buttona i Wehrleina
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

Predajem se :>>
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Cuky »

ne znam čemu smijeh, evo nekoliko primjera tog iz mog zadnjeg posta
slika
slika
slika


I na zadnjoj najbolji primjer i to sa staze u Detroitu (ulična, vozi se uglavnom kroz park). Vozači koji se kreću maksimalno dozvoljenom brzinom su uz zid. Oni koji kreću iz mjesta ulaze i nastavljaju kretanje srednjom trakom do izlaza (ako su pri kraju boksa) ili dok ne dosegnu brzinu ograničenja i nema nikog u brzoj traci
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

Pit-lejn u F1 je dovoljno sirok da kroz njega mogu prolaziti paralelno 2 bolida! To se vec desavalo ja sam video. I nije bilo nikakvih nezgoda.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Cuky »

Širok da, al na samo na ovim modernim tilke stazama. U monaku nije, u Monzi nije, u Austriji nije, u Australiji nije...također, pravilima je određeno da pit lane u F1 se sastoji od dva dijela: brza traka kroz koju se prolazi te područje za rad. Ako je boks dovoljno širok (kao npr. u CoTA ili Abu Dhabi) i ne dođe do kontakta ne kažnjavaju ih. Ali u Monaku, kao i na mnogim drugim stazama, nije dovoljno širok da dva bolida prođu paralelno
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

Ja cu napisati kratak zakljucak

Videli ste sta se desilo bez tog pravila-nista. Videli ste sta se desilo kada je na snazi to pravilo i kad se prekrsi-ISTO NISTA. Sami zakljucite dal je to pravilo potrebno ili ne.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la zonelsk »

Pa svi mislimo da je pravilo potrebno osim tebe.
Jer boli mene k...za vozace i njihove kontakte u boxu. Sa takvim bolidima i brzinama u pitu im sigurno nista nece biti.... no...

Pit-ovi u F1 su puno uži i na bolidu po ekipi radi puno vise ljudi nego u nekim drugim serijama. Kod kontakta između dva boilida dosta je da jedan komad nečega sa bolida ozlijedi nekoga... A F1 bolidi imaju puuno vise djelova koji mogu lagano otpasti nego druge serije.

Pravilo je tu da takve stvari pokusa svesti na minimum, i nisam siguran kakve bi ti argumente morao navesti da promjenis moje ili necije mišljenje o tome

Ponavljam opet: to što se nešto NIJE dogodilo, ne znaci da se nece dogoditi u bilo kojoj seriji.

Pretpostavljam da si i da se ukine pit limit u boxu ili jos neko sigurnosno pravilo, pa nek se trkaju šta...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Ne znam da li postoji tema o bontonu u F1 pa ću ovdje napisati.

Meni iskreno izjave na team radio polako idu na k*r*c. Sve više vozača koristi neki ulični prost rječnik u izražavanju.
Nisam staromodan tip, radim kao tehnolog u međunarodnoj firmi i ne pada mi na pamet sa inžinjerima na poslu komunicirat na način jebeno ovo, jebeno ono, jebeno usrano itd... Živim od plaće koju mi daju i posla kojeg doprinosim, čak i ako mi netko nesposobniji ostvari više posla nego što je potrebno, sve poštujem.

Nisam 2% plaćen kao neki vozači F1 pa se trudim iz dana u dan svoj rječnik obogatiti sa pametnim vokabularom.
Ovo danas u F1 je postala normala. Jebene gume nemaju gripa, jebeni idiot, koji k*r*c radi na stazi itd...
Prijenos puštaju i cjeli svjet to sluša i gleda. Šta time postiže uopće?
Ajde nekad Montoya je znao koju izustit, pa za njim Kimi a sada to furaju svi. Bez obzira da li se išlo za prvo mjesto, prezadnje ili obilaženje za krug.

Kao da bi na TV-u u prijenosu u svakoj emisiji ili vijestima čuli, jebeno ovo, kurčevo ono itd...
Razumjem sportsku ljutnju i bjes u želji za rezultatom, samo srat po gumama i uvjetima na stazi ne vidim smisao. Za sve je isto.

Hamilton i Bottsa nekako još najuljudniji rječnik koriste u razgovoru sa inžinjerima, iako mnogi govore da cvili i žali se stalno. Neznam, možda bi bio veći frajer da se svaki put frustrirano i bjesno javlja kako je sve usrano.

Čini mi se kao da se neki show iz toga stvara, šefovi timova bi lako to sprječili ili recimo vlasnik Pirellia da ne želi čut takve vrste primjedbi na svoj proizvod.

Ne aludiram da bi bilo potrebno kažnjavanje takvih stvari ali da bi se bonton nekako popravio za javnost.
Rađe sam za to da nakon utrke dotični/uvrjeđeni dođe do drugog vozača i malo ga drznije primi za rame te otrese uz kakvu psovku sa objašnjenjem što je na stazi uradio. Ovako ovog drugog preko radia ni ne zanima šta si prvi misli.
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la zonelsk »

F1 je sport i ako uzmes to u obzir, pogledaj / usporedi sa drugim sportovima.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la F1NAC »

Danas je vise manje sve dostupno i lako se mogu cuti poruke preko team radija. Vjerovatno je bilo isto (mozda u manjoj kolicini) psovacine, ali mi to nismo mogli cut jer smo ovisili o onome sto su pustali u prijenos
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Cuky »

Ćale od Lewisa je napisao/la: 15 stu 2020, 14:16 Ne znam da li postoji tema o bontonu u F1 pa ću ovdje napisati.
[......]
Ja se uopće ne bih složio sa time. Dapače, ja bih popustio ograničenja koja im se sad postavljaju i sl. Doslovno se u svakom kućanstvu tako govori, bilo djece u blizini ili ne. Samo je ovako fora ljudima žaliti se kad to čuju od nekog poznatog pa ga mogu navesti da se ispričani onda se osjećaju važnima.

Ljudi su previše danas osjetljivi, previše ih "bole" najobičnije riječi i samim time što im se podilazi tako da se od svih očekuje da se samocenzuriraju se situacija samo pogoršava.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 16 stu 2020, 15:03
Ćale od Lewisa je napisao/la: 15 stu 2020, 14:16 Ne znam da li postoji tema o bontonu u F1 pa ću ovdje napisati.
[......]
Ja se uopće ne bih složio sa time. Dapače, ja bih popustio ograničenja koja im se sad postavljaju i sl. Doslovno se u svakom kućanstvu tako govori, bilo djece u blizini ili ne. Samo je ovako fora ljudima žaliti se kad to čuju od nekog poznatog pa ga mogu navesti da se ispričani onda se osjećaju važnima.

Ljudi su previše danas osjetljivi, previše ih "bole" najobičnije riječi i samim time što im se podilazi tako da se od svih očekuje da se samocenzuriraju se situacija samo pogoršava.
A neznam. Kuzim kaj hoces reci.
Ali nekakav bonton mora biti, i pojedinac koji obitava u F1 svijetu (ili bilo kojem sportu) ima mali plusic od mene ako je pristojan.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Cuky »

gle, kad daje izjave medijima i slično razumijem da se očekuje da je pristojan. Ali očekivati da razmišlja o načinu izražavanja dok vruće glave juri 300km/h je previše. Pogledaj dokumentarac The Referees koji prati 5 sudaca na jednom velikom natjecanju (mislim da je Euro 2008 u pitanju po sjećanju) gdje isto koriste svakav jezik u međusobnoj komunikaciji. Ili sad kad gledaš utakmice na praznim stadionima i bez snimljenih navijača koje puštaju u prijenos, pa isto čuješ svakakve povike. A onda ti isti igrači za medije daju pristojne, staložene izjave.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 16 stu 2020, 20:51 gle, kad daje izjave medijima i slično razumijem da se očekuje da je pristojan. Ali očekivati da razmišlja o načinu izražavanja dok vruće glave juri 300km/h je previše. Pogledaj dokumentarac The Referees koji prati 5 sudaca na jednom velikom natjecanju (mislim da je Euro 2008 u pitanju po sjećanju) gdje isto koriste svakav jezik u međusobnoj komunikaciji. Ili sad kad gledaš utakmice na praznim stadionima i bez snimljenih navijača koje puštaju u prijenos, pa isto čuješ svakakve povike. A onda ti isti igrači za medije daju pristojne, staložene izjave.
Mislim da ne postoji ni jedan osoba u sportu koja nije barem jednom oposovala. Ali postoje ljudi kojima to ide "pod normalno", a neki to kazu rijetko kad su ili jakooo down, ili jakooo up. I vidi se na ljudima jasna distinkcija kad je neko sirovina a kad nije.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Cuky »

Slažem se, apsolutno. Ali to ne znači da treba od svih očekivati da se u svakom trenutku drže iste šablone. Nisu roboti, ljudi su. I koliko god neki pokušavali dokazati da smo svi isti, nismo. Netko se sa pritiskom nosi bolje, netko lošije. Netko je kreativniji, netko je spretniji. Pa tako i ovo.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la vidc »

Postoji neka granica. Korištenje prostih riječi u svrhu izbacivanja frustracije ili pražnjenja mogu razumijet, i ja to radim, ali nazivanje drugog vozača svakakvim izrazima nakon incidenata mi se ne sviđa i to je previše
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Scuderia »

Gledam malo ovaj kalendar za ovu sezonu/ godinu.
FiA se sama sebi p*****a u usta sa ovim kalendarom, tj. sa "reduciranjem " troskova.

Sada se vozilo u Australiji, za 2 tjedna se ide u Italiju / Europu, da bi se onda islo u Ameriku / Miami ( nakon 2 tjedna ) te poslje utrke u Miamiju za 2 tjedna ponovno u Europu, tocnije u Barcelonu.

Logicno, sto nije ? :pogled:
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Cuky »

bilo je planova, a momčadi su čak bile prilično za to, da se grupiraju utrke... da se npr. vozi u jednoj grupi azija i bliski istok, u jednoj obje amerike, u jednoj europa... tako da se putuje jednom daleko, skakuće od staze do staze i onda daleki put natrag u bazu. Međutim, promotori utrka nisu bili za to. Boje se da ako bi npr. bilo jedna za drugom utrke u Bahrainu, Abu Dhabiju, Kini, Japanu, Australiji da bi to smanjilo posjećenost na utrkama, a time i zarafu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Scuderia »

Kada bi ih se pritisnulo, bili bi oni za to. Za to treba " Eier ". :-({|=
slika
Odgovori