Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la zonelsk »

Pa zapravo pitanje je bilo vise ko čuđenje, nego tebi direktno postavljeno.
Sorry ali maknut zabrane za unsafe release i slične radnje u pitu ce samo povecat rizik od nesrece a to ce povecati rizik da netko nastrada.

Ali ti si ocito jedna od onih koji samtraju da prvo netko treba poginuti prije nego se pocne razmisljati o sigurnosti......
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

Ja sam od onih koji zele videti ZATVORENI KOKPIT RADI SIGURNOSTI! E to prvo da ti bude jasno. Drugo pa sve sam objasnio niste mi nasli ni jedan primer gde se neko povredio od posledica sudara 2 bolida u boksu na nekoj F1 trci. Zasto-jer su vozaci i tada pazili. Znaci potpuno je nepotrebno ovo pravilo a budimo iskreni i sa tim pravilom moze se naci neka 'budala' koja ce biti nepazljiva. I dzabe ti onda to pravilo.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la zonelsk »

A da sta ces, ovi debili sta su ga donijeli nisu pitali tebe strucnjaka....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

E da sad sam se setio pa na ovoj trci u Monaku Paskal je dobio kaznu zbog unsafe release jer je iseko Batona jel tako? Ali nije doslo do kontakta ljudi moji nije doslo do incidenta, niko se nije povredio od mehanicara, vozaci su bili oprezni. To je ono sto pricam. Nece biti incidenta ako su vozaci oprezni a oprezni su jer ja sam trazio primer neopreznosti a vi mi niste nasli.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la:A da sta ces, ovi debili sta su ga donijeli nisu pitali tebe strucnjaka....
Doneli su oni niz glupih pravila. Neka su hvala bogu povukli (Verstapenovo pravilo).
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la:E da sad sam se setio pa na ovoj trci u Monaku Paskal je dobio kaznu zbog unsafe release jer je iseko Batona jel tako? Ali nije doslo do kontakta ljudi moji nije doslo do incidenta, niko se nije povredio od mehanicara, vozaci su bili oprezni. To je ono sto pricam. Nece biti incidenta ako su vozaci oprezni a oprezni su jer ja sam trazio primer neopreznosti a vi mi niste nasli.
Znači vozač bolida koji vozi (u slučaju u Monaku Button) bi trebao biti konstatno na oprezu da momčad čiji je bolid u boksu i tek treba krenuti nebi slučajno mu izletio?

Eto banalan primjer, al praktički identična situacija: Parkiran si pored ceste i uključuješ se u promet. Jesi li ti taj koji treba paziti da ne uleti vozilima koja se kreću u promet ili oni moraju paziti na tebe? Ako dođe do nezgode jesi li krivac po zakonu ti jer su oduzeo ovome prednost ili je on u krivu?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Toon »

Jedna od najznačajnijih događaja u F1 je Sennina smrt - nakon nje 20 i kusur godina nije ni jedan vozač poginuo na stazi (nažalost taj je niz prekinut), nadam se da slijedećih dvadeset i duže nitko neće poginuti...svako pravilo koje podiže sigurnost sudionika i gledatelja je dobro pravilo...ne živimo u barbarskim vremenima kruha krvi i igara....Sennina smrt je vjerojatno spasila desetak života nakon njega no eto morao je umrijeti da bi drugi živjeli...mornaru mora li neki mehaničar ili gledatelj ili vozač poginuti da bi drugi živjeli?...koji će nam k...c bilo kakva pravila treba prvo par mrtvih pa tek onda znak i semafor ili u ovom slučaju pusti ga iz boxa pa nek se utrkuju a ako pritom strada netko napravit ćemo pravilo da se to više ne dogodi...banalan primjer Massa i onaj "incident" iz mađarske- da nisu bile propisane čvrstine kaciga i vizira njega danas ne bi bilo - trebao je on prije poginuti pa tek onda donijeti pravila za kacige? pametno je razmišljanje da se sranje ne dogodi a ne kad se dogodi...F1 je vrh autombilističkog sporta, vrh tehnologije i vrh sigurnosti - takva mora i ostati...previše je smrti u ovom sportu bilo...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:
popeye je napisao/la:E da sad sam se setio pa na ovoj trci u Monaku Paskal je dobio kaznu zbog unsafe release jer je iseko Batona jel tako? Ali nije doslo do kontakta ljudi moji nije doslo do incidenta, niko se nije povredio od mehanicara, vozaci su bili oprezni. To je ono sto pricam. Nece biti incidenta ako su vozaci oprezni a oprezni su jer ja sam trazio primer neopreznosti a vi mi niste nasli.
Znači vozač bolida koji vozi (u slučaju u Monaku Button) bi trebao biti konstatno na oprezu da momčad čiji je bolid u boksu i tek treba krenuti nebi slučajno mu izletio?
Ne nego taj koji se vraca u putanju treba biti oprezan. Paskal nije udario Batona pa bi razumeo kaznu. Nista se nije desilo a kaznjen je bezveze. Zasto toga nema u Nascaru i IndyCaru a tamo cak ima i udarca izmedju vozaca!
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

Toon je napisao/la:mornaru mora li neki mehaničar ili gledatelj ili vozač poginuti da bi drugi živjeli?
Prosto pitanje-Zasto u IndyCaru posle onog videa koji sam okacio nije uvedeno unsafe release? i jel neko od tada pogino? Ali ne u F1 ce poginuti iako nikad nismo imali takav slucaj ali eto desice se #-o
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

I nek mi neko objasni zasto je Paskal kaznjen. Eto prekrsio je to pravilo a niko nije stradao (eto vam najbolji primer da tesko neko tako moze stradati). Znaci to pravilo je besmisleno.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la:I nek mi neko objasni zasto je Paskal kaznjen. Eto prekrsio je to pravilo a niko nije stradao. Znaci to pravilo je besmisleno.
Wehrlein je kažnjen zbog toga što su ga pustili u Buttonovu putanju, pa pobogu više što ti nije jasno? Nemaš nikakve argumente predaj se :xx: :zid: :zid: :zid:

Zasto nema unsafe releasea u indycaru? pa vjerovatno jer se shebu bolidi pa nemogu dalje vozit.

https://streamable.com/ayea

Rossi da je nastavio dobio bi kaznu

Evo sluzbeni tweet da ne ispadne da izmišljam
If Rossi restarts, car will be penalized for avoidable contact and contact with pit equipment. #ABCSupply500 #IndyCar
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

E pa to je to i to ima smisla kazna se dodeli u slucaju kontakta. Ali u F1 kazna se dodeljuje i kad incidenta nije bilo. Tu je razlika. Ja kao sto sam reko razumeo bi da je Paskal udario Batona i dobio kaznu. To bi bilo OK ali ovako je bez potrebe.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Cuky »

a zašto čekati da se sranje dogodi pa onda kazniti kad možeš kazniti samu neopreznost koja do tog sranja može dovesti?

To je kao da kažeš: "ah prošao je kroz crveno, al nije se sudario sa nikime pa nema potrebe da ga se kažnjava ili da mu se vozačka oduzima"
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

Ali ti ne citas sta ja pisem #-o

Evo na primer ovo
Eto prekrsio je to pravilo a niko nije stradao (eto vam najbolji primer da tesko neko tako moze stradati).
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la:Ali ti ne citas sta ja pisem #-o

Evo na primer ovo
Eto prekrsio je to pravilo a niko nije stradao (eto vam najbolji primer da tesko neko tako moze stradati).
Mislim da ti ne čitaš šta ti pišeš. Šta treba neko stradat ? Čuješ/Vidiš što ti ljudi pokušavaju reć?

Boldaj si ovo
Eto prekrsio je to pravilo a niko nije stradao (eto vam najbolji primer da tesko neko tako moze stradati).
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la speedy56 »

Incident se nije dogodio jer je Button pustio gas/kočio (kak je već rekel na team radiju). Da nije zabio bi mu se u mjenjač
Eto, mislim da to nitko nije spomenuo
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la:
popeye je napisao/la:Ali ti ne citas sta ja pisem #-o

Evo na primer ovo
Eto prekrsio je to pravilo a niko nije stradao (eto vam najbolji primer da tesko neko tako moze stradati).
Mislim da ti ne čitaš šta ti pišeš. Šta treba neko stradat ? Čuješ/Vidiš što ti ljudi pokušavaju reć?

Boldaj si ovo
Eto prekrsio je to pravilo a niko nije stradao (eto vam najbolji primer da tesko neko tako moze stradati).
#-o

Pa bas je to pravilo i glupo jer je kako vi kazete doneseno da neko ne bi stradao a bili smo svedoci da je prekrsio to pravilo I NIKO NIJE STRADAO cak ni najmanje bio ugrozen!!! To vam ja celo vreme pokusavam objasniti vi nikako da shvatite :zid:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

speedy56 je napisao/la:Incident se nije dogodio jer je Button pustio gas/kočio (kak je već rekel na team radiju). Da nije zabio bi mu se u mjenjač
Eto, mislim da to nitko nije spomenuo
Bravo o tome isto pricam. Vozaci su oprezni i incident se nece dogoditi ako su oni oprezni sa ili bez tog pravila.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Cuky »

ali zašto bi trebao biti oprezan onaj koji PROLAZI kroz boks, na oprezu bi trebao biti ovaj koji se UKLJUČUJE u promet, tj. njegova momčad i u slučaju da nisu dovoljno oprezni moraju biti kažnjeni. Dao sam ti primjer gore na koji mi nisi dao odgovor:
Cuky je napisao/la:Eto banalan primjer, al praktički identična situacija: Parkiran si pored ceste i uključuješ se u promet. Jesi li ti taj koji treba paziti da ne uleti vozilima koja se kreću u promet ili oni moraju paziti na tebe? Ako dođe do nezgode jesi li krivac po zakonu ti jer su oduzeo ovome prednost ili je on u krivu?
U auto školi na ispitu vožnje ne mora ni doći do nezgode, dosta je da se ubaciš ispred nekog tko je u prednosti da te sruše jer si ODUZEO PREDNOST PROLAZA.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:ali zašto bi trebao biti oprezan onaj koji PROLAZI kroz boks,
Kako zasto pa eto ti najbolji primer u Monaku. Ja opet ponavljam nije doslo do sudara da bi neko trebao biti kaznjen. Jeste Verlajn je bio bezobrazan sto mu se ubacio ali to su trke takvo trkanje je dozvoljeno u Nascaru i IndyCaru i ja volim takvo trkanje a ne ustogljenu i sterilizovanu F1.
na oprezu bi trebao biti ovaj koji se UKLJUČUJE u promet,
ALI NIKOGA NIJE UDARIO EJ. Znao je da ce Baton morati prikociti ko i ti sto znas ako vozis kola i ako si nekad bio malko bezobrazan da kad radis nesto ocekujes da drugi prikoci. Meni se to desavalo.
tj. njegova momčad i u slučaju da nisu dovoljno oprezni moraju biti kažnjeni. Dao sam ti primjer gore na koji mi nisi dao odgovor:
Cuky je napisao/la:Eto banalan primjer, al praktički identična situacija: Parkiran si pored ceste i uključuješ se u promet. Jesi li ti taj koji treba paziti da ne uleti vozilima koja se kreću u promet ili oni moraju paziti na tebe? Ako dođe do nezgode jesi li krivac po zakonu ti jer su oduzeo ovome prednost ili je on u krivu?
Odgovorio sam ti iznad. Ja opet ponavljam DO INCIDENTA NIJE DOSLO. Da je doslo onda ga treba kazniti. Kao i u IndyCaru. Ovako je bespotrebno i kvari trke.
U auto školi na ispitu vožnje ne mora ni doći do nezgode, dosta je da se ubaciš ispred nekog tko je u prednosti da te sruše jer si ODUZEO PREDNOST PROLAZA.
A trke su auto skola :>> Pa kvragu ja odma cim sam polozio sam ludovo za volanom :)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la zonelsk »

ahahahahahah
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la speedy56 »

Slazem se
Da Button nije zakocio, mislim da bi zasluzio kaznu jer bi u tom slucaju on, koji se vozi ravno po pit laneu uzrokovao incident









:lol:
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la F1NAC »

koji si ti kralj čovječe. Nadam se da se neću nikad srest s tobom na cesti.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la popeye »

speedy56 je napisao/la:Slazem se
Da Button nije zakocio, mislim da bi zasluzio kaznu jer bi u tom slucaju on, koji se vozi ravno po pit laneu uzrokovao incident









:lol:
To nisam rekao. Da je doslo do sudara odnosno da Baton nije stigao zakociti jer se ovaj prekasno ubacio naravno da bi Paskal bio kriv i Paskal bi dobio kaznu. ALI TO SE NIJE DESILO. Jel mozes ti pojmiti sta se moglo desiti sa sta se zaista desilo?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Pravila - rasprava o (ne)potrebnim pravilima u F1

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la:
Cuky je napisao/la:U auto školi na ispitu vožnje ne mora ni doći do nezgode, dosta je da se ubaciš ispred nekog tko je u prednosti da te sruše jer si ODUZEO PREDNOST PROLAZA.
A trke su auto skola :>> Pa kvragu ja odma cim sam polozio sam ludovo za volanom :)

Ne, nisam to rekao. Nego ti hoću reći da kao što smo mi u svakodnevnoj vožnji u mogućnosti da budemo kažnjeni ako prekršimo pravilo iako se ništa nije desilo, isto tako i u utrkama su vozači kažnjeni ako prekrše pravilo iako se ništa nije desilo.

Ponovno kažem: pravilo je uvedeno da bi se SPRIJEČILO da se tako nešto dogodi, a ne zato što se nešto dogodilo pa kao reakcija na to.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori