NOVOSTI - 2018.

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye » 13 lis 2018, 22:55

Samo jos nesto da dodam posto sam se setio, nije bio kriv taj covek ili zena sto su prerano mahali zastavom jer oni ne broje krugove oni slusaju u slusalice i sta im kazu oni masu, i kada im kazu, tako da je iskljucivi krivac onaj (FIA) ili ne znam ko je za to zaduzen sto im kaze u slusalice tako da i sa ovim svetlostima se isto moze desiti ako pogresi. A jos veca glupost kao sto sam prokomentariso sto ce biti dva signala za oznacavanje kraja trke. Maheri :klanjanje:
slika

Cuky
Moderator
Moderator
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Cuky » 14 lis 2018, 10:39

osim što neće biti dva signala nego jedan, elektronski. Zastavom će se mahati zbog tradicije i biti će kao backup u slučaju da dođe do nekog kvara kao što već godinama imamo svjetla koja se koriste da informiraju vozače o žutim/zelenim i ostalim zastavama, ali suci svejedno i dalje mašu fizičkim zastavama u slučaju da dođe do nekog kvara.

Što se VN Kanade tiče, službeno je bila greška u komunikaciji. Sumnjam da Charlie Whitting koji to praktički radi svoj cijeli život odjednom ne zna kada treba mahati zastavom. Veća šansa je da je on toj osobi rekao da se pripremi, a ta osoba krivo shvatila i počela mahati.

Što se tiče o tome da može pogriješiti, nekako sam 99% siguran da će sustav biti automatiziran baš kao što su to semafori iznad grida. Kada istekne vrijeme sesije crvena svjetla se automatski upale označavajući kraj

Pregled puta do F1 nove generacije
slika
slika x5
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 14 lis 2018, 10:47

Ako se ne varam bila je caka u tome što je redar koji je stajao u onoj kucici (jer Charlie ne mase zastavicom), dao onoj manekenki zastavu u ruke i rekao da mase za kraj trke / ili da ce mahat za kraj trke. Cim je uzela zastavu u ruke je očito shvatila da pocne odmah mahat
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION :D 2011

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 14 lis 2018, 15:35

Citao sam bio je nesporazum u komunikaciji izmedju redara i direkcije trke. Ona devojka nije apsolutno nista kriva. U Kini 2014 nisam nasao ko je kriv mozda isto nesporazum u komunikaciji.
slika

Scuderia
Moderator
Moderator
Navijam za: Michael-Mick Schumacher

Post Postao/la Scuderia » 15 lis 2018, 13:17

Lauda pocinje rehabilitaciju nakon transplatacije pluca.
Bubnjar u penziji :-({|=

Cuky
Moderator
Moderator
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Cuky » 16 lis 2018, 13:30

još malo stiskanja obruča oko korištenja motornog ulja za dodatne performanse. Naime pomoćni spremnik za ulje koji sadrži rezerve koje se koriste kako se ulje troši tokom utrke od 2019. mora biti kompletno prazan za vrijeme trajanja kvalifikacija
https://www.racefans.net/2018/10/16/new ... ing-boost/
slika
slika x5
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

Odgovori