TESTIRANJA - 2018.

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Cuky
Moderator
Moderator
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Cuky » 13 ožu 2018, 13:35

Ferrarijeva je preopaka pa da se ljudi ne preplaše nije stavljena? :D
slika
slika
slika x6
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 13 ožu 2018, 15:57

Cuky je napisao/la:Vettelov rekordni krug gledan kroz 360° kameru. Lijepo je vidjeti, gledajući cijeli krug prema Vettelu, kako praktički nema niti jedne korekcije volanom kroz cijeli krug

Stvarno se ne sjećam kad je zadnji put u ovih 10 godina Ferrarijev bolid izgledao ovako mirno na stazi
Hmm. T9 mi ne izgleda flat (zar je moguće da gas padne toliko uslijed tako nagle promjene pravca?) . Merc i RB navodno mogu flat kroz devetku.

Svejedno impresivno je gledat bolide, od T1 do T4, flat out
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION :D 2011

Alonso-champ
Veteran
Veteran
Navijam za: Fernando Alonso

Post Postao/la Alonso-champ » 14 ožu 2018, 19:05

Alonsista hasta la muerte..

speedy56
Veteran
Veteran
Navijam za: FAlonso ALotterer

Post Postao/la speedy56 » 15 ožu 2018, 09:38

Dobar tekstic
https://www.auto-motor-und-sport.de/for ... iten-haas/

Uglavnom, Merc-RB-Ferrari-Haas-Mclaren/Renault
Na temelju ovoga kaj znamo, svodi se na ovo
Poredak dalje ovisi o tome kolko ce Force Indijin pravi auto biti dobar
Haas, odn Ferrari iz 2017. je jako dobar, kazu u tekstu da su i oni jos imali rezerve
Ovisi i kolko ce Mclaren naci vremena s updateom u Melbourneu, ali isto tak ovisi i kolko budu završavali utrke
Na kraju najvjerojatnije Sauber, malo iza Williamsa

Treba drzat fige da ce Renultov #2 PU dati neki posteni korak napred i da ce Ferrari skuziti kak postelati novi auto
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 15 ožu 2018, 09:51

ne razumijem njemački tako da neću ovaj tekst komentirati.

No... našao sam nekoliko članaka gdje stoji kako iz Ferrarija govore da SF71H nije pokazao performanse koje su očekivali od njega na simulacijama iako nisam nigdje vidio da je netko iz momčadi dao tu izjavu gdje se pojavljuje ime osobe koja je to izjavila. A s druge strane imamo bolid koji je, barem ovako na oko, izgledao jako zalijepljeno za stazu, bolid u kojem je Vettel prilikom simulacije utrke vozio točno "u deltu" svaki krug te simulacije da bi na kraju zadnji krug u stintu odvozio skoro 2 sekunde brže što samo pokazuje koliko je rezerve tu bilo. I za kraj imamo inače do grla zakopčanog Kimija koji valjda priča samo kad nije zadovoljan koji se nakon testova pojavi sa izjavom da su zadovoljni brzinom i da su mogli još brže da su htjeli.

S obzirom da Kimi ne ostavlja dojam tipa koji će pričati nešto da zavara protivnike, s obzirom da nitko iz Ferrarijeve ekipe nije izgledao zabrinuto i s obzirom na viđeno po vremenima i snimcima sa testova ja bih osobno zaključio da je Ferrari puno bolji nego što neki to tvrde. Nadam se samo da nisam u krivu
slika
slika x6
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

speedy56
Veteran
Veteran
Navijam za: FAlonso ALotterer

Post Postao/la speedy56 » 15 ožu 2018, 11:01

U članku su se bazirali samo na cinjenice - dakle gume, vrijeme u danu kad je psotavljen krug, max brzine, duljina stinta itd itd...

Meni se Vettel bas nije cinio presretnim
Ne znam, mozda mi se cinilo samo, bilo bi dobro, jer treba neko vec skinuti taj Merc
slika

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 15 ožu 2018, 11:11

Vjerovatno će i oni imat divu ove godine, pogotovo zato jer su išli prema filozofiji mercedesa što se tiče međuosovinskog razmaka ali su zadržali guzicu gore. Cuky ovo što si pisao sa aero brojkama to je sve proizašlo iz Turinija. Vjerovatno najgori scenarij je da je Ferrari 3. ali ako uspe skužit (naglasak na ako) filozofiju mogli bi se umiješat za vrh. Sad pitanje je kako će se Ferrari ponašat na zavojitim stazama ala Monako, Mađarska, tip staza koji je bio njihov forte lani i dali se isplatilo riskirat bit snažan na jednom tipu staza koji je debelo u manjini u kalendaru ili ići prema optimizaciji aeropaketa na način da na što više raznih staza bude u samom vrhu. Također ove godine Ferrari je taj koji kreće sa više tvrđih guma u utrku u odnosu na Mercedes. E sad ako je Mercedes riješio problem žderanja mekših guma onda se može i RB i Ferrari pozdravit s bilo kakvim šansama.

Nekako imam dojam da će Hamilton ove godine laganije do 5. a zatim i do 6. iduće godine a moguće nažalost i da se izjednači s najvećim jer PU paket kako i sam Newey kaže je jednostavno predobar da može kompenzirat eventualno neko dodavanje draga na bolid koji si drugi nemogu priuštit.

Jedino što nam preostaje da FIA napravi neki zarez pošteni kao što se to napravilo Ferrariju 2005, i RB-u 2014.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 15 ožu 2018, 12:38

Ako će se takav rez i raditi on nažalost neće doći prije 2021.

Al ja bih čak rekao da sam gotovo siguran da će barem jednu titulu ove sezone odnijeti RB ili Ferrari (vozačku) dok će Mercedes vjerojatno uzeti konstruktorski
slika
slika x6

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: FA

Post Postao/la zonelsk » 15 ožu 2018, 14:03

Cuky je napisao/la:Ako će se takav rez i raditi on nažalost neće doći prije 2021.

Al ja bih čak rekao da sam gotovo siguran da će barem jednu titulu ove sezone odnijeti RB ili Ferrari (vozačku) dok će Mercedes vjerojatno uzeti konstruktorski
O joj....Volio bi da si u pravu...

Ali bojim se da je Hamilton sa ovakvim Mercedesom nedostizan.
I like to race, not to do laps alone.

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 16 ožu 2018, 21:44

Neke kvazi usporedbe. Usporedba Merca i Ferrarija što se tiče međuosovinskog razmaka ali i bodya. Zanimljivo je kako je Ferrari kompaktnije upakiran u odnosu na Merc

slika

Također naovom linku se može vidjeti usporedba sa RedBullom (Ferrari). Izgleda kako je možda prednji kraj RB sidepoda jedan od najužih na gridu ali njima se kasnije raširi body dok se Ferrariju recimo već sužava
slika

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Ferari

Post Postao/la gjoko-mkd » 18 ožu 2018, 02:13

Po ovome se vidi da je Ferari kraći a ne egal sa Mercedesom. Bilo da su poravnati sa prednjim krajem ili sa zadnjem....evidentna je razlika u megjuosnim razmacima

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 18 ožu 2018, 08:33

Da. Po ovim slikama ispada da je merc 10 cm duzi cca
slika

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 15 svi 2018, 10:12

Danas pocinju dvodnevna testiranja
slika

marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Post Postao/la marcus » 15 svi 2018, 10:56

Mercedes stavio "stop svjetla" na stražnje krilo :-)
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 15 svi 2018, 11:18

Gledam wtf ti pricas i stvarno su stavili svjetla po uzorku na lmp1 na endplatese, jer se sprema ocito jos nesto novo od strane FIAe
slika

marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la marcus » 15 svi 2018, 14:38

Nije loše....
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 15 svi 2018, 15:02

e sad... vjerojatno nije ništa specijalno, al možda je to izvedeno zbog VSC-a ili tako nešto... možda im, a to bi po meni bilo pametno, uvedu gumb za VSC kao što je to slučaj sa vožnjom kroz boks. Uostalom i Indy ima sličnu stvar i funkcionira ok, a to je: kad SC odlazi svi aktiviraju ograničenje brzine za vožnju kroz boks i tako voze do zelene zastave kada je vodeći taj koji bira kada se kreće opet punom brzinom
slika
slika x6

Kenny
Legenda
Legenda
Navijam za: Williams i MS
Kontakt:

Post Postao/la Kenny » 15 svi 2018, 15:13

Čito sam da je to zbog vidljivosti po kiši i da žele napravit da ima boje zastavica
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 15 svi 2018, 20:12

slika

slika

# BUMP

Tko je na kojim gumama postavio najbrže vrijeme

slika
slika

marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la marcus » 15 svi 2018, 22:59

Dakle, opet ja sa svojim čuđenjem.....Mercedes očekuje jedna od najtežih utrka sezone za koju su odabrali 8-9 setova najnovijih hypersoft guma i što oni rade na testiranju? Ganjaju softice i mediumke do iznemoglosti?!?!?!?! I onda će se čuditi kada neće moći HS ili US zagrijati za kvalifikacije.

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 16 svi 2018, 00:04

marcus je napisao/la:
15 svi 2018, 22:59
Dakle, opet ja sa svojim čuđenjem.....Mercedes očekuje jedna od najtežih utrka sezone za koju su odabrali 8-9 setova najnovijih hypersoft guma i što oni rade na testiranju? Ganjaju softice i mediumke do iznemoglosti?!?!?!?! I onda će se čuditi kada neće moći HS ili US zagrijati za kvalifikacije.
jer je razlika u stazi dan i noc? Pocekajmo sutrasnji dan. Jedino di im na ovoj stazi moze doc dobro za isprobavanje monaka je zadnji sektor, al dok se dode do toga gume produ kroz xy ciklusa. Plus vecina staza ima soft medium komponente. Hypersoft ce bit mozda samo monako i kanada.

Plus imali su nove komade na bolidu.
slika

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: FA

Post Postao/la zonelsk » 16 svi 2018, 07:14

marcus je napisao/la:
15 svi 2018, 22:59
Pa nije ovo test guma? Pogotovo ne test guma za utrku dvije.
Netreba im jos par varijabli dok rade druge testove.
I like to race, not to do laps alone.

marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la marcus » 16 svi 2018, 12:01

OK. Ali, sve drugo štima, radi, pouzdano je.....osim već sezonu-dvije muku muče sa mekanim gumama. Zar nije logično kad već imaš in-season testiranje da se baviš onime što nije dobro, a ne pokušati poboljšati ono što je već dovedeno skoro do savršenstva.

Ako već par sezona imaju problem sa Monacom, Mađarskom i Singapurom - kao najočitijim primjerima, onda što se čeka? Zar pokušavaju Ferrari ostaviti krug iza sebe u Monzi? 25 bodova se dobije i za pobjedu sa pola sekunde prednosti.

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 16 svi 2018, 12:11

marcus je napisao/la:
16 svi 2018, 12:01
OK. Ali, sve drugo štima, radi, pouzdano je.....osim već sezonu-dvije muku muče sa mekanim gumama. Zar nije logično kad već imaš in-season testiranje da se baviš onime što nije dobro, a ne pokušati poboljšati ono što je već dovedeno skoro do savršenstva.

Ako već par sezona imaju problem sa Monacom, Mađarskom i Singapurom - kao najočitijim primjerima, onda što se čeka? Zar pokušavaju Ferrari ostaviti krug iza sebe u Monzi? 25 bodova se dobije i za pobjedu sa pola sekunde prednosti.

Vidilo se u španjolskoj da baš i nemaju problema s mekšim gumama, dok su Ferrariju i Red Bullu u Q3 otišle SS do zadnjeg sektora oni su bezbeda mogli sve sektore povezati. Dok im se Ferrari približio na desetinku tek kad su stavili tvrđe gume na bolid.

Možda je to najsavršenije što ovaj paket može pružiti. Jbg, išli su na optimizaciju kroz sezonu, dug bolid koji će im pružat efikasan aeropaket, koji će bit fucking barka oko Monaca ali će zato briljirati po stazi poput španjolske, silverstonea i ostalih koji imaju highspeed zavoje kojih je većina u kalendaru.

Što se Monze tiče nadam se da neće bit opet ona povorka jer ono je jednostavno humiliation bio... Kao kad Rusi imaju vojnu povorku
slika

mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la mrd » 16 svi 2018, 13:03

Jel to McLaren vozi stari nos jucer i danas?
slika

Odgovori