Utrke 2018 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la vidc »

ne znam šta je problem uopće oko ovog svega, kakav gorak okus? Bottas zna svoje mjesto u timu, nije ovo ništa neočekivano.
sve normala, kao i austrija 2001. i 2002., njemačka 2010. (tad mi se jedino zgadilo ponašanje Alonsa koji se pravio englez).
zna se ko kosi a ko vodu nosi
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la marcus »

Mislim kako je od subote popodne bilo jasno kako će se trka odvijati. Jedina šansa za nešto nepredviđeno je bio start. Malo sam se uplašio da će se zaj.... u T2 kao Crveni u Monzi, ali na kraju je 1. krug dobro završio. Sfušana strategija kod promjene guma, ali ipak vrlo dobro pretjecanje kroz T3. Nakon što je Vettel malo kurvanjski branio T2 ipak je na kraju bio fer prije T4.

Jučer i danas će se još pričati o tom propuštanju, ali kao što sam na početku posta napisao sve je bilo jasno od subote. Preveliki su ulozi u igri da bi bili sentimentalni. Svi su oni tamo jaaaaaako dobro plaćeni i znaju točno što im je posao, a to je što prije osigurati OBA naslova. Jest šugavo, jest podij bio kao karmine.....morali su novinarima sve pet puta objašnjavati, ali već danas od jutra se okreću Japanu sa 50 i 53 boda prednosti.

Ne znam tko je bolje rekao Toto ("I'd rather be the baddie today than the idiot at the end of the year") ili Vettel ("it was a no-brainer what they did today"). Apsolutno svaka ekipa bi u ovakvoj situaciji postupila isto. Točka.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la Dani »

Slash je napisao/la: 01 lis 2018, 09:53 Glupa utrka s gorkim okusom.

Jedini gušt nakon ove utrke je čitat kmečanje Ferrarijevaca kako su Mercedesovci licemjeri i najgori i najnepošteniji i slično.

Navijam za Hamiltona, ali žao mi je da je Bottasu bilo naređeno da mu prepusti poziciju. Mislim da se to nije trebalo dogodit jer je Bottas (napokon) bio bolji ovaj vikend. Da bi osvojio prvenstvo, treba pobjediti SVE vozače na gridu, a ne da ti se miče momčadski kolega. Eto, to je sve, ne volim nezaslužene pobjede. Kao što Lewisu Spa 2008. brojim kao čistu pobjedu, tako i Bottasu ovu Rusiju.
Neprocjenjivo. Pogotovo cuky. On mi je najdraži. Valjda zbog avatara. Nisam ga dugo vidio ovako frustriranog. Možda tamo u Brazilu 2008.
Zadnja izmjena: Dani, dana/u 01 lis 2018, 10:13, ukupno mijenjano 1 put.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

Slash je napisao/la: 01 lis 2018, 09:53
Jedini gušt nakon ove utrke je čitat kmečanje Ferrarijevaca kako su Mercedesovci licemjeri i najgori i najnepošteniji i slično.
Samo dokazujemo da svi spadamo u isti koš.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la Cuky »

Dani je napisao/la: 01 lis 2018, 10:11
Slash je napisao/la: 01 lis 2018, 09:53 Glupa utrka s gorkim okusom.

Jedini gušt nakon ove utrke je čitat kmečanje Ferrarijevaca kako su Mercedesovci licemjeri i najgori i najnepošteniji i slično.

Navijam za Hamiltona, ali žao mi je da je Bottasu bilo naređeno da mu prepusti poziciju. Mislim da se to nije trebalo dogodit jer je Bottas (napokon) bio bolji ovaj vikend. Da bi osvojio prvenstvo, treba pobjediti SVE vozače na gridu, a ne da ti se miče momčadski kolega. Eto, to je sve, ne volim nezaslužene pobjede. Kao što Lewisu Spa 2008. brojim kao čistu pobjedu, tako i Bottasu ovu Rusiju.
Neprocjenjivo. Pogotovo cuky. On mi je najdraži. Valjda zbog avatara. Nisam ga dugo vidio ovako frustriranog. Možda tamo u Brazilu 2008.
Da vam odgovorim obojci u jednome:
@Slash
Drago mi je da guštaš. Ja osobno nemam problema sa momčadskim odredbama kao takvim. Ono sa čime imam problem je licemjerje svih, fanovi i novinari i općenito cijela F1 zajednica, kojima je ovo sada prava odluka, taktičko savršenstvo i sl. kad je svima njima istima takva ista stvar od Ferrarija bila nešto najsramotnije.

@Dani
Frustriran? Jesam. Jesam zato što je momčad za koju navijam izgledala odlično više od pola sezone, a onda se baš kao i prošle sezone raspala iznutra. Ali u krivu si oko Brazila 2008. Više me ljutio Brazil 2012. Btw, drago mi je da sam bar zbog nečeg ovdje nekome najdraži :sranja:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

VN Japana, Suzuka, 05-07. Listopad 2018

Post Postao/la Cuky »

Podij 2017.
slika

Informacije o stazi
slika


Satnica

Kod: Označi sve

1st Free practice 		Fri 05 Oct 03:00 - 04:30
2nd Free practice 		Fri 05 Oct 07:00 - 08:30
3rd Free practice 		Sat 06 Oct 05:00 - 06:00
1st Qualifying 			Sat 06 Oct 08:00 - 08:18
2nd Qualifying		 	Sat 06 Oct 08:25 - 08:40
3rd Qualifying 			Sat 06 Oct 08:48 - 09:00
Race 				Sun 07 Oct 07:10
Gume

Dostupni setovi za vikend:
slika slika slika slika slika

Alokacija setova guma po vozačima:
slika

Po jedan set ovih komponenti treba biti sačuvan za utrku, od čega bar jedan mora biti korišten u toku utrke:
slika slika


Q 2017
slika

Qualifying Highlights 2017


Pole position 2017


R 2017
slika

Race Highlights 2017
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la F1NAC »

Zanimljivo. Sad je sve ok i korektno ali vjerovatno kad se dogodilo sranje 2002 onda je bila sramota i Ferrari je bio g*vno. To je ono sto je iritantno. Licemjerje na n-tu

GG
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Japana, Suzuka, 05-07. Listopad 2018

Post Postao/la F1NAC »

Stavio sam u temu novosti link gdje je vizualni prikaz tajfunskog vremena. I cini se bar zasad da su petak i subota mokri. Za nedjelju nisam vidio podatke
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Japana, Suzuka, 05-07. Listopad 2018

Post Postao/la marcus »

Ferrari opet turbo forsira mekane gume.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la Slash »

Slažem se da je to iritantno i licemjerno, ali koliko vidim po twitteru, nije baš da svi to opravdavaju, dapače većina ekipe napada Merc, tako da nemojte se opet pravit žrtve ;) . Opet kažem, meni je to grozno i kod jednih i kod drugih i velika šteta jer mi nije to lijepo gledat, ali šta je tu je...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Japana, Suzuka, 05-07. Listopad 2018

Post Postao/la Cuky »

nisu imali izbora... izbor guma za VN Japana morao je biti predan FIA-i u tjednu između VN Austrije i VN Velike Britanije. A tek se na VN Italije pokazalo da takav izbor guma nije baš najispravniji.

Ono što je najgore, gume za sve utrke do kraja već su odabrane. One za VN Abu Dhavija su odabrane tokom ljetne stanke
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Japana, Suzuka, 05-07. Listopad 2018

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

marcus je napisao/la: 01 lis 2018, 11:16 Ferrari opet turbo forsira mekane gume.
Mislim da su gume kljuc uspjeha forme mercedesa zadnjih par trka i sve do kraja sezone. Ferrari je podesen tako da je blag prema gumama, sto ce reci racunali su na visoke temp gdje bi/je doslo do izrazaja. Mercedes je isao za razliku od lani gdje na ulicnim stazama nisu bili konkurentni podesit ljetos auto i za sporije staze sa brzim zagrijavanjem guma. Karikirano laicki receno ferrari je otiso u krajnost sa blagim trosenjem dok je mercedes gadjao ljetos sredinu. Mercedes je problem pregrijavanja rjesio sa felgama, dok ferrari ne moze podnicu i ostale komponente preko noci zamjenit da popravi situaciju. Vidi se i u kisnim uvjetima kako merc dovodi na temperaturu gume jako brzo, takodjer vidi se izlazni krug u kvalama prije mjerenog da se jako sporo voze do cilja jer ugriju gume odmah. Na podrucju snage mislim da se nije nista promjenilo, merc je shvatio samo kako kontrolirat gume. Ferrari za staze koje su preostale bez vrucina mora ic na mekse komponente i time kompezirat hendikep.
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Japana, Suzuka, 05-07. Listopad 2018

Post Postao/la zonelsk »

Mislim da bi bilo puno zanimljivije da se ne moraju tako rano gume odrediti. Nek se napravi vise guma i nek ekipe biraju u tijednu prije GP gume.

Gume koje se ne potrose nek odnesu na neki drugi vikend. Prvu godinu budu mozda potrosili vise novaca ali vec nakon jedne sezone budu znali trendove i kolko koje gume treba na kojoj utrci.

Ovak izgubis prvenstvo na ljetnoj stanci jer moras odabrati gume unaprijed a puno toga sae moze promjeniti. Pogotovo prognoza.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la marcus »

Ima li negdje onboard snimka Vettelovog zatvaranja Lewisa u T2?
Možda stave pod izbor na jubito?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la F1NAC »

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Japana, Suzuka, 05-07. Listopad 2018

Post Postao/la Kranči »

Kad smo guma, šta tek onda reći na McLaren?


Zadnja jutarnja utrka ove sezone. :(
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

Gledaš volan bilo je dva puta, gledaš auto bilo je jednom.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Japana, Suzuka, 05-07. Listopad 2018

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la: 01 lis 2018, 14:28 Mislim da bi bilo puno zanimljivije da se ne moraju tako rano gume odrediti. Nek se napravi vise guma i nek ekipe biraju u tijednu prije GP gume.

Gume koje se ne potrose nek odnesu na neki drugi vikend. Prvu godinu budu mozda potrosili vise novaca ali vec nakon jedne sezone budu znali trendove i kolko koje gume treba na kojoj utrci.

Ovak izgubis prvenstvo na ljetnoj stanci jer moras odabrati gume unaprijed a puno toga sae moze promjeniti. Pogotovo prognoza.
To je zgodna, ali nažalost ne i realna opcija. Gume, tj. njihova proizvodnja i skladištenje, koštaju. I taj dodatni trošak proizvodnje guma koje na kraju ne bi trebale bi se svalio opet na momčadi.

Ovako kako je sada je u redu. Ferrari si je sam kriv što je krivo procijenio kako se gume ponašaju.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Japana, Suzuka, 05-07. Listopad 2018

Post Postao/la F1NAC »

Fun fact. Hamov q3 lap je 1:27.31(9) a vrijeme trke je 1hr27min31s
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la Cuky »

ne računa se dva puta jer se nastavljao kretati prema istoj strani. Da je išao desno, pa se vratio lijevo onda bi bilo dvaput
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la gjoko-mkd »

Života Vi.....koje stavio peticu za ovu trku?

Marcuse???? :klanjanje:
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la vidc »

Vrlo vješto je prikrio drugi potez, taman toliko da bude na rubu kazne.
Nekad i on razmišlja dok vozi... Trajalo je dva zavoja :D
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Japana, Suzuka, 05-07. Listopad 2018

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 01 lis 2018, 19:14
zonelsk je napisao/la: 01 lis 2018, 14:28 Mislim da bi bilo puno zanimljivije da se ne moraju tako rano gume odrediti. Nek se napravi vise guma i nek ekipe biraju u tijednu prije GP gume.

Gume koje se ne potrose nek odnesu na neki drugi vikend. Prvu godinu budu mozda potrosili vise novaca ali vec nakon jedne sezone budu znali trendove i kolko koje gume treba na kojoj utrci.

Ovak izgubis prvenstvo na ljetnoj stanci jer moras odabrati gume unaprijed a puno toga sae moze promjeniti. Pogotovo prognoza.
To je zgodna, ali nažalost ne i realna opcija. Gume, tj. njihova proizvodnja i skladištenje, koštaju. I taj dodatni trošak proizvodnje guma koje na kraju ne bi trebale bi se svalio opet na momčadi.

Ovako kako je sada je u redu. Ferrari si je sam kriv što je krivo procijenio kako se gume ponašaju.
Pa misl da bi se moglo to nekak srediti, ai sumnjam da bi momcadi (barem top 3-4) imali problema sa placanjem gume koje ima najviše odg.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Rusije, Sochi Autodrom, 28-30. Rujan 2018

Post Postao/la marcus »

Stavio sam ocjenu 3.
Bilo je dosta pretjecanja, malo strateških nadmudrivanja, dosta "mesa" za raspravu nakon trke.....i naravno "pravi" pobjednik. Da mogu, dao bih 3+
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Japana, Suzuka, 05-07. Listopad 2018

Post Postao/la Cuky »

Postoji mogućnost da Renault i McLaren neće moći voziti u petak. Naime, njihovo gorivo i maziva (oboje koriste Castrol) je prvo poprilično kasnilo zbog tajfuna, a sada je zaglavilo na carini. Red Bull nema problema jer je Exxon/Mobile
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano