NOVOSTI - 2019.

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
Cuky
Moderator
Moderator
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky » 01 sij 2019, 20:52

slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

Cuky
Moderator
Moderator

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky » 09 sij 2019, 16:02

Beyond The Grid intervju sa Sabine Kehm, Michaelovom menadžericom
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 09 sij 2019, 16:38

Zbog nekvalitetno provedenog asfaltiranja na Silverstoneu što je vodilo otkazivanju MotoGP utrke (nakupljanje vode po stazi), za ovu godinu će ponovno asfaltirat stazu prije obje utrke (F1, MGP)
Silverstone plans to lay a new surface ahead of Formula 1’s British Grand Prix for the second time in as many years, in a move related the cancellation of last year’s Moto GP round at the track.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 16 sij 2019, 12:53

Kako izgledaju pripreme na gridu za start utrke
slika
slika -

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 21 sij 2019, 13:24

Dobra vijest. Sky će prenosit testiranja ove godine. Sve do ciljne zastavice, te nakon toga jos sat vremena pregled dana
Including insight from special guests, team bosses and drivers, live coverage of the track action at Barcelona will be broadcast until 5pm UK time when the chequered flag will fall to mark the close of each day's running.

But Sky F1's live coverage will continue long after the cars have stopped running with an hour-long review show, Welcome to F1 2019, which will include analysis and reaction from the day, until 6pm.
Edit: Mala ispravka, tj. nadopuna. Prijenos bi trebao počet nakon ručka ako se ne varam tj u 13:00 pa sve do zastavice (po njihovom vremenu, odnosno 14:00 po naše)
slika

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Ferari

Post Postao/la gjoko-mkd » 21 sij 2019, 17:17

Znači pre ručka nema prenosa?

Ipak ovo je puno više nego to sto smo do sada imali.

Sada samo da nadopunim Sim2 karticu sa recimo...5 Gb interneta sa Lycamobil-om...posto ovaj sa Sim1 imam "samo" 3 Gb...pa nema više do kraja meseca

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 22 sij 2019, 14:27

Info za razlikovati komponente guma tokom testiranja
slika

speedy56
Veteran
Veteran
Navijam za: FAlonso ALotterer

Post Postao/la speedy56 » 22 sij 2019, 14:43

Aaaaaa uspomeneeee...Pirrelice bez one crte u boji...2011., zimska testiranja, nova pravila za 2011., Ferrari među bržima....spremala se osveta za 2010. i onda.... - BUM! - prva utrka i RB još dominantniji nego prošle godine, a za Ferrari se ispostavilo da su jedini pritiskali na testovima :lol:
I onda su u Maleziji ili Kini, ne sjećam se više, došle crte u boji.
slika

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 23 sij 2019, 19:30

Bit ce prijenos testiranja i na F1TV Pro. 8 sati prijenosa na dan
slika

Joe

Post Postao/la Joe » 24 sij 2019, 20:01

F1NAC je napisao/la:
22 sij 2019, 14:27
bijela s crtom je mekša od bijele bez crte ali crvena s crtom je tvrđa od crvene bez crte. Jesam dobro shvatio?

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 24 sij 2019, 21:01

Joe je napisao/la:
24 sij 2019, 20:01
F1NAC je napisao/la:
bijela s crtom je mekša od bijele bez crte ali crvena s crtom je tvrđa od crvene bez crte. Jesam dobro shvatio?
Jesi.

U sustini, bijela bez crte je Hard, bijela s crtom je medium, zuta s crtom je soft, crvena je hypersoftsoft te crvena s crtama je ultrasoft
slika

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: FA

Post Postao/la zonelsk » 24 sij 2019, 23:39

F1NAC je napisao/la:
24 sij 2019, 21:01
Joe je napisao/la:
24 sij 2019, 20:01
F1NAC je napisao/la:
Jesi.

U sustini, bijela bez crte je Hard, bijela s crtom je medium, zuta s crtom je soft, crvena je ultrasoft te crvena s crtama je hypersoft
Mislim da si zamjenio crvene.
I like to race, not to do laps alone.

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 24 sij 2019, 23:43

To ti se samo cini :biggrin:
slika

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 25 sij 2019, 11:32

pospani gad je napisao/la:
25 sij 2019, 10:38
Još ( cca. ) dva tjedna do predstavljanja NOVIH bolida. :driver: :driver:
Ima i zabrinutih ljudi:

https://www.autosport.com/f1/feature/87 ... ominate-f1

:-k :-k
NEmamo svi Autosport Premium... [-X
slika

pospani gad
Veteran
Veteran
Navijam za: Fernanda Alonsa
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 25 sij 2019, 12:26

F1NAC je napisao/la:
25 sij 2019, 11:32
25 sij 2019, 10:38
Još ( cca. ) dva tjedna do predstavljanja NOVIH bolida. :driver: :driver:
Ima i zabrinutih ljudi:

https://www.autosport.com/f1/feature/87 ... ominate-f1

:-k :-k
NEmamo svi Autosport Premium... [-X
Nemam niti ja Autosport Premium...... :biggrin:
Bilo mi je dovoljno da pročitam naslov, i da shvatim poantu. 8)

:P ;) NHF
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: FA

Post Postao/la zonelsk » 25 sij 2019, 20:05

A koja je poanta?
I like to race, not to do laps alone.

pospani gad
Veteran
Veteran
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 25 sij 2019, 20:30

Poanta je da bi moglo doći do PONOVNE gotovo potpune isključenosti F1 vozača u F1 bolidu, kao što se ( skoro?) dogodilo prilikom SUPER dominacije Wiliamsa 1992. i 1993. korištenjem aktivnog ovjesa.
Dijelom citiram, po sjećanju Alain Prosta sa prvog testiranja Williamsa 1992. ili 1993. Mislim da je to bilo testiranje po kiši. Alain Prost je prezirao vožnju po kiši. Naravno, postigao je odlično vrijeme mislim čak i najbolje - ne mogu se sjetiti staze..... nebitno.
Posebno je naglasio LAKOĆU upravljanja bolidom - nešto nedoživljeno.

Tako da, imam dojam da bi sa AI, sadašnja F1 mogla povećati isključivanje vozačkog talenta, vozački utjecaj i sve što se traži od čovjeka ( ljudske osobe ) kod utrkivanja, natjecanja. Za tu "potrebu", biti će, na žalost, Roborace serija.

Eto, to je poanta.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 25 sij 2019, 20:33

25 sij 2019, 20:30
Poanta je da bi moglo doći do PONOVNE gotovo potpune isključenosti F1 vozača u F1 bolidu, kao što se ( skoro?) dogodilo prilikom SUPER dominacije Wiliamsa 1992. i 1993. korištenjem aktivnog ovjesa.
Dijelom citiram, po sjećanju Alain Prosta sa prvog testiranja Williamsa 1992. ili 1993. Mislim da je to bilo testiranje po kiši. Alain Prost je prezirao vožnju po kiši. Naravno, postigao je odlično vrijeme mislim čak i najbolje - ne mogu se sjetiti staze..... nebitno.

Tako da, imam dojam da bi sa AI, sadašnja F1 mogla povećati isključivanje vozačkog talenta, vozački utjecaj i sve kod utrkivanja. Za tu "potrebu", biti će, na žalost, Roborace serija.

Eto, to je poanta.
Dokazano je da je Roborace miljama daleko od pravog vozaca zato se projekt ugasio. Sto se tice aktivnog ovjesa, ako se vrati vratit ce se u standardiziranom obliku iliti = za sve. Vozac i dalje ima utjecaj posto bi aktivni ovjes mogao omoguciti jos bolje performanse u zavojima a da bi se to postiglo potrebno je s mudima stisnut gas
slika

pospani gad
Veteran
Veteran
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 25 sij 2019, 21:30

F1NAC je napisao/la:
25 sij 2019, 20:33
25 sij 2019, 20:30

Tako da, imam dojam da bi sa AI, sadašnja F1 mogla povećati isključivanje vozačkog talenta, vozački utjecaj i sve kod utrkivanja. Za tu "potrebu", biti će, na žalost, Roborace serija.

Eto, to je poanta.
Dokazano je da je Roborace miljama daleko od pravog vozaca zato se projekt ugasio. Sto se tice aktivnog ovjesa, ako se vrati vratit ce se u standardiziranom obliku iliti = za sve. Vozac i dalje ima utjecaj posto bi aktivni ovjes mogao omoguciti jos bolje performanse u zavojima a da bi se to postiglo potrebno je s mudima stisnut gas
Nisam znao, da se projekt Roborace ugasio. Čak sam čuo da će biti nastup Roborace bolida kao uvertira, ove godine na jednoj FE ili F1 utrci.... hm,..... :-k . No, nebitno,.... neka je ugase.
Elem, sada je jasno da Autosportov PLUS članak nije dostupan,.... nama. Ali kada se spominje AI u F1,.... sjetite se što se predviđa da će AI radiiti u životu običnog čovjeka? Koliko AI utjecaj može biti koristan, a koliko ne. O tome ne bih nastavljao raspravu..... ali imam loš osjećaj u vezi AI u F1.

A što se tiče povratka aktivnog ovjesa u F1,.... mislim da je to OK. Mislim, da se ne bi ponovila storija iz početka 90-tih prošlog stoljeća i Williamsa. I da bi to bilo OK da svi imaju aktivni ovjes, čak možda isti aktivni ovjes za sve.

DODATAK: uvijek mi je bilo čudno kako je Williams uspio razviti i usavršiti aktivni ovjes prije Lotusa, jer mislim da je Lotus to počeo razvijati aktivni ovjes prije Williamsa.

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 25 sij 2019, 22:04

ako se dobro sjećam na aktivnom ovjesu počeo je Newey u Leyton House March timu... to je čak i korišteno, ali je bilo jako primitivno. Dolaskom u Williams napokon je imao financijsku pozadi u da usavršk taj sustav. Što se Lotusa tiče, krajem 80-ih i početkom 90-oh su patili od besparice.

Koliko sam ja skužio početak autosportovog članka AI neće imati utjecaja na upravljanje bolidom. Bojazan je da će AI biti korištena za dizajn i razvoj bolida te njegovo podešavanje za utrke... time bi praktički nestalo pogrešaka jer bi AI to nakon nekog perioda "učenja" to radila bezgrešno. A problem tu nastaje u tome što bi omda bogate ekipe bile daleko opremljenije od malih ekipa
slika
slika -

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 25 sij 2019, 23:11

Cuky je napisao/la:
25 sij 2019, 22:04
ako se dobro sjećam na aktivnom ovjesu počeo je Newey u Leyton House March timu... to je čak i korišteno, ali je bilo jako primitivno. Dolaskom u Williams napokon je imao financijsku pozadi u da usavršk taj sustav. Što se Lotusa tiče, krajem 80-ih i početkom 90-oh su patili od besparice.

Koliko sam ja skužio početak autosportovog članka AI neće imati utjecaja na upravljanje bolidom. Bojazan je da će AI biti korištena za dizajn i razvoj bolida te njegovo podešavanje za utrke... time bi praktički nestalo pogrešaka jer bi AI to nakon nekog perioda "učenja" to radila bezgrešno. A problem tu nastaje u tome što bi omda bogate ekipe bile daleko opremljenije od malih ekipa
Mislim da si pobrkao lončiće. Newey nije imao ništa sa aktivnim ovjesom. Prvi aktivni ovjes se počeo razvijati u Lotusu, no to nije bio aktivni već reaktivni ovjes koji je imao senzore na ovjesima te se na temelju njih mijenjala visina bolida pomoću hidraulike. Paddy Lowe je bio pionir u usavršavanju aktivnog ovog puta ovjesa koji će predočit unaprijed što će se dogodit. Čak sam naletio na neki komentar di se spominje da je Paddy u nekoliko linija koda (tada) na programiranju TC-a uspio dobit oko 0.8 sekundi po krugu

AI bi moglo bit stravično dobro. Zamisli samo kad se usavrše kompjutori te sve optimizacije zadane površine unutar koje su dopušteni aerododaci. Bargeboardsi i podnica. Brutalni dizajni.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 28 sij 2019, 18:46

moguće da jesam... al sjećam se videa koji sam gledao pred koju godinu o March bolidu u Leyton House bojama kojeg je on dizajnirao, a koji je imao nekavu preteču aktivnog ovjesa i kako je bio prilično primitivan sustav jer nisu imali financija za razvoj (ako se dobro sjećam on je sam taj dio pričao). Al lako moguće da je Lotus ranije krenuo sa time

BUMP: Iz Pirellija se boje kako bi ove godine testiranja ponovno mogla biti ometena lošim vremenom i preniskim temperaturama kao što je to slučaj bio prošle godine.
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 29 sij 2019, 17:51

16 od 21 organizatora utrka u 2019. sezoni udružilo se u svome nezadovoljstvu sa načinom na koji Liberty Media vodi F1 i kako se ponaša prema njima. Jedna od stvari koja ih je zasmetala je i žestoki pokušaju da se organizira utrka u Miamiju za koju oraganizatori ne bi skoro ništa trebali platiti, dok s druge strane staze poput Silverstonea, Monze i Interlagosa jedva budu u plusu zbog velikih iznosa koje moraju platiti za privilegiju organiziranja utrke. Također im se ne sviđa to što sve više i više prijenosi sa državnih televizija dostupnih svima prelaze na pretplatničke kanale čime se smanjuje broj TV gledatelja, a samim time i interes sponzora da svoje reklame postave oko staze i za to izdvoje zadovoljavajuće iznose.

5 staza koje se nisu pridružile ostalima su: Bahrain, Rusija, Abu Dhabi, Japan i Monako

https://www.forbes.com/sites/csylt/2019 ... 23e1b71d6f

A vezano za želju Liberty Medije da proda prava na F1... ovaj twitter profil ima poprilično dobre informacije u vezi marketinga i financija u svijetu F1. Prema njegovim izvorima LM se obratila nekolicini zainteresiranih strana, ali navodno traže "lude iznose"

https://twitter.com/FormulaMoney
slika
slika -

pospani gad
Veteran
Veteran
Kontakt:

Post Postao/la pospani gad » 29 sij 2019, 18:03

F1NAC je napisao/la:
25 sij 2019, 23:11
Cuky je napisao/la:
25 sij 2019, 22:04

Mislim da si pobrkao lončiće. Newey nije imao ništa sa aktivnim ovjesom. Prvi aktivni ovjes se počeo razvijati u Lotusu, no to nije bio aktivni već reaktivni ovjes koji je imao senzore na ovjesima te se na temelju njih mijenjala visina bolida pomoću hidraulike. Paddy Lowe je bio pionir u usavršavanju aktivnog ovog puta ovjesa koji će predočit unaprijed što će se dogodit. Čak sam naletio na neki komentar di se spominje da je Paddy u nekoliko linija koda (tada) na programiranju TC-a uspio dobit oko 0.8 sekundi po krugu

AI bi moglo bit stravično dobro. Zamisli samo kad se usavrše kompjutori te sve optimizacije zadane površine unutar koje su dopušteni aerododaci. Bargeboardsi i podnica. Brutalni dizajni.
Ne vjerujem u AI. Dok je ljudske kreativnosti i ideja, biti će pravih stvari u F1.
AI može poboljšati stvari, ali ne bi trebalo ići daleko bez ljudskog utjecaja i potpune kontrole nad AI. Bar mislim.
Jer dok je ljudi, biti će i AI. Ili...... će biti AI, a neće biti..... hm? Nikad se ne zna. Onda bolje bez AI. ;)

EDIT: previše Terminator filmova i sličnih filmova, u mom mladom životu.....

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Ferari

Post Postao/la gjoko-mkd » 29 sij 2019, 18:54

EDIT: ima ljudi koji nisu gledali ni Matrix :oops:

Ja....

Odgovori