NOVOSTI - 2019.

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
Cuky
Moderator
Moderator
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - 2019.

Post Postao/la Cuky » 29 sij 2019, 19:00

AI je sada već prilično napredan. Eto i najnovije Nvidia grafičke kartice imaju u sebi AI procesor, doduše nekoliko jezgri naspram tisućama za iscrtavanje grafike na monitoru, koje su tu da "uče" kako korisnik koristi svoju karticu u igrama te s vremenom sve bolje i bolje predviđaju slijedeće korake i tako unaprijed odrade dio posla te poboljšaju performanse. Kod Tesle je AI kod autopilota recimo imala puno problema sa ulaznim i izlaznim rampama kod autoceste, pogotovo ako je ista sadržavala zavoj. Često bi se "uspaničila" i vozila daleko ispod ograničenja brzine. Sa zadnjim ažuriranjem softvera krajem 2018. AI se ohrabrila i više ne usporava nepotrebno.

Danas čitam članak kako znanstvenici planiraju koristiti AI da im pomogne u riješavanju problema oko nuklearne fuzije kako bi napokon napravili funkcionalni i isplativi fuzijski reaktor (spajanjem dva atoma, najčešće Vodika, nastaje Helij i ogromna količina energije u obliku topline, te se materija unutar reaktora pretvara u plazmu koja je toliko vruća da začas rastopi kućište reaktora. Kinezi su uspjeli neko vrijeme pogoniti fuzijski reaktor tako što su plazmu držali izoliranu unutar reaktora pomoću jakih magnetskih polja, ali je sistem toliko neefikasan da ne samo da ne proizvodi el. energiju nego i troši velike količine iste za održavanje magnetskih polja).

Dok je AI samo alat za pomoć ljudima u riješavanju svakodnevnih problema ne bi trebalo biti poteškoća. Problem je ako AI postane toliko napredna da kontrolira sama sebe.

Za primjer: Microsoft je napravio pred koju godinu twitter profil kojeg je upravljala i na njemu postove objavljivala AI, a učila je iz komunikacije sa ljudima. Pa je tako nakon manje od 24h počela objavljivati postove podrške Hitleru, želje za uništenjem židova, pa i cijele ljudske rase te ju je Microsoft isključio
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 01 vel 2019, 20:49

VN Meksika je pod upitnikom nakon ove sezone. Nova Meksička vlada odbila je financirati organizaciju utrke nakon ovogodišnje VN
https://www.racefans.net/2019/02/01/fut ... ls-funding
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 09 vel 2019, 15:19

Navodno su neki ljudi iz Netflixa bili na pressici od Kubice, i snimat ce se i ova sezona F1, a prethodna sezona odnosno dokumentarac bi trebao bit online negdje u prva dva tjedna u 3. mjesecu
BUMP:

Čini se da se priprema velika promjena za 2021.
This year's F1 cars will feature simpler front and rear wings, brake ducts and bargeboards in a bid to make it easier for cars to follow.

It is a change F1 is introducing to test methods ahead of a much bigger overhaul for the 2021 car designs.

Asked if teams will learn much for 2021 from this year's rules, Racing Point technical director Andy Green told Autosport: "Absolutely not, 2021 regulations is another departure from all the 2019 changes. [It is a] different animal, completely.

"2021 is the biggest set of aero regulations ever. Since say we got rid of ground-effect cars, that sort of change.
I po ko zna koji put slične riječi
"I can't wait, it's going to be amazing. Those cars that they're looking at for '21, I do believe will make a big difference to racing, and car following.
Doduše ako se pojednostave krila i poveća učinak groundeffecta koji podnica stvara, možda stvarno se uzbudljive trke vrate.

Također ova pravila se rade zajedno sa svim timovima te svi su na raspolaganju FIA-i što se zračnog tunela tiče. Ni jedna pravila nisu toliko detaljno proučena kao i ova
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 09 vel 2019, 17:13

Priča se da je bilo problema sa homologacijom novih kaciga, točnije onih marke Arai i Bell.

Bell je prekjučer uspio napokon zadovoljiti sve uvjete i kaciga je homologirana. Arai je navodno isto uspio kroz modifikacije doći do dizajna koji prolazi crash test i čeka se papirologija da homologacija bude potvrđena. Arai kacige inače koriste Vettel, Verstappen, Gasly i Ricciardo.
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 09 vel 2019, 18:40

nadam se da ovo sto je finac preneo znaci i ukidanje drs-a i vracanje prirodnih preticanja. Nadam se da ce ukinuti i uslovljavanje oko guma pa da imamo i prirodne trke. I da se ne mora stedeti gorivo.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 09 vel 2019, 21:08

DRS planiraju ukinuti. Za gume nemam pojma što će biti. Štednju goriva ćemo sigurno gledati, baš kao i kroz cijelu povijest F1. Pitanje je samo koliko izraženu
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 10 vel 2019, 18:06

medju promenama za ovu godinu...

INCREASED FUEL ALLOWANCE
What’s the change: Drivers may use up to 110kg of fuel – previously 105kg – in the race.

Why has it been made: To allow drivers to use the engine at full power at all times. They should no longer have to worry so much about conserving fuel – and will hence be able to push harder, especially in the closing stages of a Grand Prix.

I to pozdravljam =D>
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 10 vel 2019, 18:53

To je koliko maksimalno smiju koristiti. No i kada je ograničenje bilo na 100kg, prije nego je iz istog razloga podignuto na 105kg, na manje zahtjevnim stazama nisu imali pun spremnik jer su kroz simulacije došli do idealne količine gdje tegljenjem manje goriva u spremniku i određenom dozom štednje uspiju duljinu utrke odraditi brže nego da pritišću jače sa punim spremnikom. Tako će biti i sada. Dok god simulacijama ustvrde da je na određenoj stazi manje goriva + štednja brže od pun spremnik + pritiskanje oni će i dalje štediti
slika
slika -

vidc
Veteran
Veteran

Post Postao/la vidc » 10 vel 2019, 20:05

Još ako se doda da 3 motora moraju izdržat cijelu sezonu...

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 11 vel 2019, 11:46

Melbourne se priprema za otvaranje sezone
slika
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 12 vel 2019, 15:28

Mali komentar na do sada viđene bolide:
Dva koji su imali vjerojatno najbolje obojane bolide su, razumljivo, dizajn i boje zadržali. Toro Rosso i Renault opet imaju jako lijepo obojane bolide. Haas je svoju dosadnu kombinaciju (jbg. njihova korporativna kombinacija, ne znači da mi se sviđa) zamijenio prilično čudnom kombinacijom. Crna i zlatna lijepo idu, ali mislim da su bijela iz natpisa "Haas" i ostalih sponzora i brojeva te plava iz sponzora višak. Mislim da bi bolid djelovao puno "osmišljenije" da su sa svim sponzorima dogovorili da budu u zlatno obojani. Nadam se da će dogodine se malo više igrati sa dizajnom, vjerojatno su ove godine išli "na sigurno". Williams je loše iskorišteni Martini (moglo se puno jače izraziti njihove linije po bolidu, umjesto da je praktički bijeli sa par linija) zamijenio vjerojatno najgorim dizajnom u zadnjih nekoliko sezona. Boje su očajne (al jbg. diktira ih sponzor), a sponzorski logoi su jako loše ukomponirani (Rexona i Orlen se skoro i ne primjete jer su plavi na plavoj pozadini).

I još jedna stvar: jedini, i po meni veliki, minus koji je Renault imao prošle sezone na svom bolidu, a to su brojevi u boji bolida samo sa rubom u drukčijoj boji, su za ovu godinu ispravili i brojke se lijepo i jasno vide. No zato Williams, očito misleći kako je to "moderno" i "in" je to kopirao pa na bijeloj podlozi ima bijele brojeve sa crnim rubom.
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 13 vel 2019, 11:59

Evo još jedna dobra usporedba duljina trenutnih bolida. Usporedba kolektorskih modela u istom omjeru i to Williams iz 1992. i Mercedes iz 2018
slika
slika

Fun Fact: bolidi su 1992. bili također 2m široki kao i aktualni

Još par primjera: Copersucar iz 1975. vs. Mercedes iz 2018.
slika

Stewart iz 1998. vs. Mercedes iz 2018.
slika
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 13 vel 2019, 17:45

slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 13 vel 2019, 18:06

Odličan pronalazak, tnx.

Inače provjerih, kod funkcionira. Mislio sam ove godine opet ići od mjeseca do mjeseca, ali sa ovih 50% se jako isplati uzeti godišnju.
slika
slika -

Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Vuksa_KC » 13 vel 2019, 18:44

Nemam story taj....
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 13 vel 2019, 19:31

nemam ni ja, provjerih dvaput... al kad odeš na F1TV i kod kupnje uneseš kod onda ti smanji cijenu na 32,50€
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 14 vel 2019, 16:32

Eto kupio ja danas godišnju pretplatu na F1TV Pro. Ispadne oko 240-250kn, ovisno o tečaju na dan kada kupujete. To je naravno sa onim kodom za 50% popusta (F1TV50)

Nakon kupnje dobio sam mail koji me obavijestio o tome, uključeno u koji je bio raspored za gledanje testiranja
slika

I napomena da neće biti onboard snimki
slika
slika -

Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Vuksa_KC » 14 vel 2019, 16:40

Moram uzet, do 17.2. drugog je.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 14 vel 2019, 16:45

Da, do dan prije testiranja je akcija.

Meni je bilo previše trenutno odjednom dati 500kn+, najviše zato što ubrzo stiže motor doma, a moram si i jaknu kupit. Tako da sam planirao uzeti sad za testiranje te nastaviti jednom mjesečno. Do kraja sezone ukupno bih, sa prvim prije testiranja, kupovao 10 puta što bi ispalo ukupno 69,90€ za 10 mjeseci. A ovako me ispalo 32,49€ za 12 mjeseci i ne moram o tome razmišljati do 2020.
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 14 vel 2019, 17:50

@Caki cestitam =D> i nadam se insajderskih informacija da podelis ovde sa nama :D
slika

speedy56
Veteran
Veteran
Navijam za: FAlonso ALotterer

Post Postao/la speedy56 » 14 vel 2019, 18:46

Uzeo sam i ja, hvala kolegi koji je podijelio taj kod, tih 30 i kusur eura je ok cifra, 500kn baš i ne bih davao.
Sad se nadam da bude do dobro funkcioniralo i da ne trebam više tražiti streamove za F1, ili torrente ako nešto propustim.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 14 vel 2019, 22:16

Pred cca. 1h dobijem ovaj mail :lol2: :manijak:
slika
slika
slika -

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 14 vel 2019, 22:24

Cuky je napisao/la:
14 vel 2019, 22:16
Pred cca. 1h dobijem ovaj mail :lol2: :manijak:
slika
Da se nadovezem... program za testiranja.

slika
slika

mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la mrd » 14 vel 2019, 22:50

Uzeo i ja. Ovo je web only ako sam dobro skontao. Na stranici kad se prijavim ne vidim nigde da pise da sam ogranicen samo na web. Jel probao neko preko aplikacije?

EDIT: Evo ja :) Cini se da radi. Vidicemo kako radi taj driver tracker i telemetrija kad pocne akcija.
slika

F1NAC
Moderator
Moderator

Post Postao/la F1NAC » 15 vel 2019, 00:43

Netko ko jos nije probao, navodno neko je napravio velik zaheb. Ovime mozete spustit cijenu jos vise
Alright just tried, you can apply 10-15-20-25-50 and bring the price to 15€!

Someones about to get fired
slika

Odgovori