Utrke 2019 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la speedy56 »

popeye je napisao/la: 14 srp 2019, 17:47 Caki znas sta je tu paradoksalno. sto vi kad nemate najbrzi auto kukate i ne vi nego svi takvi i ustvari svi zele izjednacene trke a ne zele iste bolide. e to je paradoks.
Ne. Svi žele najbrže uberdominantne bolide. Zato kukaju :lol:
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Utrka odlicna, Hamilton je pogrijesio samo da nije u onom prolazu skratio Bottasa prema apexu, preoprezno voze Mercedesi u dovobojima. Wolf ih je opasno ukrotio. Bez SC-a vjerujem da bi Hamilton opet bio ispred zbog razlicite strategije jednog ulaska. Max i Leclerc su imali odlican dvoboj. Steta za strategiju da nisu isli odmah na tvrdju komponentu.

FL Hamiltona me ne cudi, kad je Bottas otisao iza njegovih ledja, par krugova je sparao auto i gume da moze napast u zadnjem krugu. Tome je puno pripomoglo hladno vrijeme i staza, u Austriji im ovo nebi nikad uspjelo. Brzi zavoji i ravnice na ovoj stazi su odlicbo izbalansirane za utrkivanje, taman prifali 50m za cist prolaz.
Zavidan race pace red bulla je u zadnje vrijeme, da se kvalificiraju u prvi startni red vjerujem da bi imali Mercedesi ozbiljnih problema na zadnjem stintu sa tvrdjim gumama, pogotovo na paklenim stazama. Honda je iznenadjujuce proradila.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la popeye »

speedy56 je napisao/la: 14 srp 2019, 17:56
popeye je napisao/la: 14 srp 2019, 17:47 Caki znas sta je tu paradoksalno. sto vi kad nemate najbrzi auto kukate i ne vi nego svi takvi i ustvari svi zele izjednacene trke a ne zele iste bolide. e to je paradoks.
Ne. Svi žele najbrže uberdominantne bolide. Zato kukaju :lol:
ja znam da ima i ljudi kao Caki koji zele da samo Ferari vozi :)

ali ja trke gledam zbog vozaca, ja ne navijam za tim vec vozaca, vozaci voze aute i daju nam show kakav smo sada svedocili a ne limene kante. zato da bi imali istinsko takmicenje u kome se dodeljuje titula WDC=world driver champion oni prosto moraju voziti iste masine. inace ta titula je lazna.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la Toon »

Ćale od Lewisa je napisao/la: 14 srp 2019, 18:02 FL Hamiltona me ne cudi, kad je Bottas otisao iza njegovih ledja, par krugova je sparao auto i gume da moze napast u zadnjem krugu. Tome je puno pripomoglo hladno vrijeme i staza, u Austriji im ovo nebi nikad uspjelo.
...da sarakastično dodam...nekad smo se "molili" bogovima kiše i oluja a danas je došlo vrijeme da se okrenemo bogovima jarkog Sunca pa da prži barem preko +35 u hladu jer onda mercedes ima probleme sa potrošnjom i temperaturom guma...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

popeye je napisao/la: 14 srp 2019, 18:03
ali ja trke gledam zbog vozaca, ja ne navijam za tim vec vozaca, vozaci voze aute i daju nam show kakav smo sada svedocili a ne limene kante. zato da bi imali istinsko takmicenje u kome se dodeljuje titula WDC=world driver champion oni prosto moraju voziti iste masine. inace ta titula je lazna.
Jos sta ti nabaljezga, cemu F1 ako su svima vezane ruke. Postoje nize klase gdje se voze iste masina.
Onda je i u skijanju lazna titula jer razlicite marke skijaske opreme kandidati koriste. Nije ni atletika ravnopravna jer crnci genetski imaju bolju muskulaturu. Najbolje da ubacimo sve u iste aute sa zakljucanim setupom i podjelit kategorije po rasi, vjeri, kilama, godinama, da nebi slucajno bilo ikakvih razlika
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la popeye »

Ćale od Lewisa je napisao/la: 14 srp 2019, 18:14
popeye je napisao/la: 14 srp 2019, 18:03
ali ja trke gledam zbog vozaca, ja ne navijam za tim vec vozaca, vozaci voze aute i daju nam show kakav smo sada svedocili a ne limene kante. zato da bi imali istinsko takmicenje u kome se dodeljuje titula WDC=world driver champion oni prosto moraju voziti iste masine. inace ta titula je lazna.
Jos sta ti nabaljezga, cemu F1 ako su svima vezane ruke. Postoje nize klase gdje se voze iste masina.
Onda je i u skijanju lazna titula jer razlicite marke skijaske opreme kandidati koriste.
ovo nisam znao ne pratim skijanje znaci tamo odredjena oprema ima prednost nad drugom? a skijasi nemaju para kupiti koju god zele opremu? daj mi ispricaj malo to stvarno ne pratim skijanje.
Nije ni atletika ravnopravna jer crnci genetski imaju bolju muskulaturu. Najbolje da ubacimo sve u iste aute sa zakljucanim setupom i podjelit kategorije po rasi, vjeri, kilama, godinama, da nebi slucajno bilo ikakvih razlika
joj gde si ti otiso #-o ovde je rec o tituli WDC ako znas sta to znaci onda moras znati da je ta titula lazna ili treba drugacije da se zove. je*iga to je surova realnost. i imas vozaca kao Rikardo i jos neki koji pozivaju na jednake bolide. Lako je ovima koji su u najboljim timovima. al trenutno se samo jedan tim izdvaja i to NIJE FER prema ostalim vozacima koji se bore za titulu NAJBOLJEG VOZACA jer oni ne gube od Hamiltona vec od Mercedesa. U F1 pobedjuje najbolji auto ako nisi znao. ali to se manufacturima svidja i zato se to verovatno nikad nece promeniti dogod su oni u sportu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 14 srp 2019, 18:03 ja znam da ima i ljudi kao Caki koji zele da samo Ferari vozi :)
Ne, ja ne želim da samo Ferrari vozi. Ja želim da voze svi, da možda ima i 2-3 ekipe više, ali da je Ferrari taj koji svojom snalažljivošću i znanjem stoji na čelu :)
popeye je napisao/la: 14 srp 2019, 18:24 vo nisam znao ne pratim skijanje znaci tamo odredjena oprema ima prednost nad drugom? a skijasi nemaju para kupiti koju god zele opremu? daj mi ispricaj malo to stvarno ne pratim skijanje.
Tako je, baš kao i u većini sportova, koliko para toliko muzike. Postoje bolji proizvođači opreme, postoje jeftiniji. Ali ni to nije sve, jer na same performanse osim skija utječe i vosak kojim se iste premazuju da bi bolje klizile, a mješavina kojeg i količina te način nanošenja ovisi o ljudima koji rade u timu koliko dobro su "pročitali" u kakvom je stanju snijeg na stazi i to isto pripremili.

popeye je napisao/la: 14 srp 2019, 17:47 Caki znas sta je tu paradoksalno. sto vi kad nemate najbrzi auto kukate i ne vi nego svi takvi i ustvari svi zele izjednacene trke a ne zele iste bolide. e to je paradoks.
Daj bar kad me već optužiš da kukam za nešto potrudi se da bar točno napišeš za što kukam. Ne želim ja da netko dođe i Ferrariju pokloni najbrži bolid kako bi bili izjednačeni ili ispred Mercedesa. Ja želim da Ferrari napravi posao kako spada i da na taj način budu najbolji. Ja kad kukam kukam zato jer je Ferrari zabrljao, ne zato jer nemaju izjednačene bolide sa suparnicima.

A izjednačene utrke možeš imati bez istih bolida. Eto pogledaj samo 2012. i prvu polovicu sezone. Nisi na početku vikenda mogao predvidjeti ni tko će ugrabiti pole ni tko će pobjediti. I na kraju su do zadnjeg zavoja bili u dvoboju za naslov vozač u najbržem bolidu protiv vozača koji je vozio možda ne najbrži bolid, ali zato bolid koji je zbog svojeg ponašanja prema gumama ostavljao najviše prostora prilagodbi strategije. Ili pogledaj 2010. kada je u zadnjoj utrci šanse za naslov imalo 5 vozača iz 3 različite ekipe.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Cuky 2007 i 2008 bi dodao tim sezonama, gdje se do zadnje utrke i zadnjeg zavoja nije znao pobjednik. 2008 cak se 5 vozaca izmjenjivalo do polovice sezone u boju za vrh. Nije bilo drs, automobili su bili u tim gabaritima razvijeni skoro do savrsenstva, gume sa manje gripa i motori navijeni. Istina, odustajanja/kvarova je bilo vise upravo iz razloga sto su svi imali navijene masine jer nisu trebali sparat gorivo koje su dotankavali. Danas ako imas pola sekunde brzi auto ali nepouzdan, izgubit ces naslov zbog odustajanja i penala na zamjene motora. Pored vlastitih inzinjera jos te i pravilnik kaznjava. Neki kompromis pravila iz duzeg razdoblja bio bi potreban da malo preporodi sport.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 14 srp 2019, 21:22
popeye je napisao/la: 14 srp 2019, 18:03 ja znam da ima i ljudi kao Caki koji zele da samo Ferari vozi :)
Ne, ja ne želim da samo Ferrari vozi. Ja želim da voze svi, da možda ima i 2-3 ekipe više, ali da je Ferrari taj koji svojom snalažljivošću i znanjem stoji na čelu :)
vidi ne zelim da se bezveze svadjam ali i ja i ti vrlo dobro znamo o cemu smo ne tako davno pricali. a ti me ispravi ako gresim i ja cu ti se odma izviniti bez ikakvog problema jer nemam problema sa tim i nisam kompleksas. dakle ako se ne varam ti si mislim da je to bilo prosle godine ili pocetkom ove dao do znanja da bi voleo da Mercedes ode iz F1 a Red Bul ostane na nivou iz 2018 kako bi Ferari imao cist put do titula. naravno da ja kada sam rekao da zelis da samo Ferari vozi nisam to bukvalno mislio (nisi me valjda to doslovce shvatio :) ) nego upravo to da Ferari nema konkurenciju i da je uber dominantan nesto kao Tojota protiv privatnika u LMP1.
popeye je napisao/la: 14 srp 2019, 18:24 vo nisam znao ne pratim skijanje znaci tamo odredjena oprema ima prednost nad drugom? a skijasi nemaju para kupiti koju god zele opremu? daj mi ispricaj malo to stvarno ne pratim skijanje.
Tako je, baš kao i u većini sportova, koliko para toliko muzike. Postoje bolji proizvođači opreme, postoje jeftiniji. Ali ni to nije sve, jer na same performanse osim skija utječe i vosak kojim se iste premazuju da bi bolje klizile, a mješavina kojeg i količina te način nanošenja ovisi o ljudima koji rade u timu koliko dobro su "pročitali" u kakvom je stanju snijeg na stazi i to isto pripremili.
ajmo ne mesati babe i zabe. postoji razlika u pripremi pod istim uslovima i razlicitim uslovima. Ti kazes bas kao u vecini sportova. evo idemo redom po popularnosti: fudbal, kosarka, tenis, americki fudbal, bejzbol, hokej, golf, vaterpolo, odbojka, boks itd ne mogu se ni setiti svih sportova ali u svim ovim sto sam nabrojo niko nema prednost jer ima bolje: kopacke, patike, teniski reket, zastitnu kacigu, zastitno odelo, bolje rukavice, bolju bejzbol palicu, bolji stap za hokej, bolji stap za golf, bolje kupace gace, bolje bokserske rukavice itd. Svi imaju isto i pobedjuje zaista bolji individualac ili skupina individualaca (ako je sport timski).
popeye je napisao/la: 14 srp 2019, 17:47 Caki znas sta je tu paradoksalno. sto vi kad nemate najbrzi auto kukate i ne vi nego svi takvi i ustvari svi zele izjednacene trke a ne zele iste bolide. e to je paradoks.
Daj bar kad me već optužiš da kukam za nešto potrudi se da bar točno napišeš za što kukam. Ne želim ja da netko dođe i Ferrariju pokloni najbrži bolid kako bi bili izjednačeni ili ispred Mercedesa. Ja želim da Ferrari napravi posao kako spada i da na taj način budu najbolji. Ja kad kukam kukam zato jer je Ferrari zabrljao, ne zato jer nemaju izjednačene bolide sa suparnicima.
pa naravno da ne zelis da dodje Mecka i da vam isti motor ni oni to ne zele pa nasta bi to licilo ali da li ti razumes sta znaci rec paradoks? ti zelis u najmanju ruku da je Ferari on pari sa Meckom a ne zelis jednak auto. pa u cemu je razlika? :) pri ovom "jednak auto" ne mislim da vam Mecka proda njihov vec da vi napravite isti takav. i onda kad imamo dva ista bolida opet te pitam u cemu je razlika kad smo postigli ono sto smo trazili. i zasto onda recimo Dalara ne pravi svima iste sasije kao u Indikaru i dobili bi smo ono sto svi ustvari zelimo (osim kao sto sam reko manufacturera). znas kad bi se pravila skrojila tako da se da ono sto vecina gledalaca zeli a i vozaca (ovih koji nisu u top timovima a njih je vise) ne samo da bi troskovi drasticno pali (ono sto im je i cilj) nego bi i svake godine uzivali u neizvesnoj sezoni i zagarantovanom show-u.
A izjednačene utrke možeš imati bez istih bolida.
da ali kolko puta? za dve decenije kolko ja pratim F1 najvise su 3 tima bila u borbi za naslov (1 ili 2 puta), 2 tima vise, a najvise 1 tim.

Sto je nedavno rekao Zak Braun iz Mclarena nova pravila treba da budu takva da ne sme vise da se desi da jedan tim dominira tolko godina.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Ne da mi se u ovo doba dana odgovarat na sve pa ću samo na ovo zadnje...

A kako napraviti pravila da se spriječi neku momčad da bude bolje spremna nego sve druge?

Kad je Ferrari dominirao mijenjalo se sitno za 2003. i više za 2004. pa su se oni opet najbolje snašli. Nova promjena je stigla 2005. i tu su se neki drugi uspjeli bolje snaći.

Kad je RB dominirao mijenjalo se za 2014. i tu znamo tko se najbolje snašao...

za vrijeme Mercedesove dominacije mijenjalo se i to jako puno za 2017. i Mercedes se najbolje snašao. Mijenjalo se opet za ovu godinu puno i opet su se oni najbolje snašli. Ispada da mogu radit što žele sa pravilima, ali će se Mercedes uvijek dobro pripremiti. A sad se više nitko ne može izvlačiti na "mi imamo najbolji bolid, ali Mercedes ima predobru PU" jer već 2 godine većina govori o tome da ih je Ferrari bar na tom polju prešao, Honda je ove godine jaaako blizu, a ni Renault nije za baciti.

Tako da, kakva god bila pravila jedna će se ekipa najbolje snaći i barem u početku dominirati. Da je dozvoljeno testirati možda bi netko i uspio nadoknaditi zaostatak, ali jbg "treba smanjiti troškove"
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la Slash »

Plus da dodamo na sve ovo što Cuky kaže taj paradoks - kad neko dominira idemo mijenjat pravila. Da su pravila jednom napokon stavilna (10 + godina) onda bi se prirodno dogodila konvergencija brzine, a ovako samo resetiraju i uvijek onaj koji 'pogodi u sridu' ima u startu prednost (Brawn 2009, Merc 2014, Merc 2017, Merc 2019) Ha, vidiš kad sam ovo ovako zaredom napisao, shvatih da je to ista momčad :-D
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la Vuksa_KC »

Brawn je kopnil prema kraju sezone jer nisu imali love za napredak, Merc ima i jedno i drugo.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la Vuksa_KC »

btw. opet neki debos mahal sa finish zastavom, tj. nije "mahal" jer očito nije znal niti kak to odraditi
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 15 srp 2019, 06:51 Ne da mi se u ovo doba dana odgovarat na sve pa ću samo na ovo zadnje...

A kako napraviti pravila da se spriječi neku momčad da bude bolje spremna nego sve druge?
Znas sinoc kad sam legao u krevet mi je sinula genijalna ideja :) Posto smo konstatovali da WDC nije istinit jer je F1 timski sport, recimo Mercedes ima 1450 zaposlenih, zasto onda ne napraviti da se voze dva sampionata WTC=world team championship-svetski sampionat timova (to je ovo sada) subotom (i tu bi vozaci skupljali bodove samo za timove) a nedeljom istinski WDC=world driver championship gde ce svi vozaci imati iste bolide i motore (a bodove skupljali samo za sebe+timovi ne bi imali razloga da implementiraju broj 1 i broj 2 vozaca). Sta mislis sta bi publiku vise interesovalo. Da subotom gleda kako jedan tim odmagli u daljini sa mogucnoscu manipulacije 1-2 vozaca ili da nedeljom gleda klanje za pobedu vise vozaca kao izmedju Leklera i Maxa juce za trece mesto.
Kad je Ferrari dominirao mijenjalo se sitno za 2003. i više za 2004. pa su se oni opet najbolje snašli. Nova promjena je stigla 2005. i tu su se neki drugi uspjeli bolje snaći.
to sto se menjalo (2005 pravilo da jedan set guma mora izdrzati celu trku) je bilo sa ciljem da se poremeti Ferari i prekine njihova dominacija i u tome su i uspeli.
Kad je RB dominirao mijenjalo se za 2014. i tu znamo tko se najbolje snašao...
Tako je. I to radikalna promena (PJ) kao u onom slucaju sa gumama.
za vrijeme Mercedesove dominacije mijenjalo se i to jako puno za 2017. i Mercedes se najbolje snašao. Mijenjalo se opet za ovu godinu puno i opet su se oni najbolje snašli.
e ovde se ne slazemo jer nijedna tu promena nije bila radikalna. Radikalna bi bila ono sto je Honda zelela da se pojednostave motori i izbaci mgu-h.
Ispada da mogu radit što žele sa pravilima, ali će se Mercedes uvijek dobro pripremiti. A sad se više nitko ne može izvlačiti na "mi imamo najbolji bolid, ali Mercedes ima predobru PU" jer već 2 godine većina govori o tome da ih je Ferrari bar na tom polju prešao, Honda je ove godine jaaako blizu, a ni Renault nije za baciti.
Ne znam ali na ovoj stazi (Silverston) gde je motor jako bitan video si sa kakvom lakocom se Mercedes uspeo odvojiti. Honda sigurno nije na nivou meckinog motora (i japanac prizno) a za Ferari nisam pametan. Ferarijev motor ako je na nivou meckinog onda im je sasija za*urac.
Tako da, kakva god bila pravila jedna će se ekipa najbolje snaći i barem u početku dominirati.
Ne nuzno tacno. Primeri 2005 Ferari oslabljen ali su se Kimi u Mclarenu i Alonso u Renou fajtali (iako je to bio polu-fajt). 2006, 2008 fajt vozaca iz dvaju ekipa. Ali 2009 dominacija Brona. 2011 i 2013 dominacija. Od 2014 surova dominacija kakva nije zabelezena u istoriji kao da su imali prste umesane u kreiranju tih pravila za nove motore ali necu da se bavim teorijama zavere a do sada nisu napravili ni jednu radikalnu izmenu da ih se zaustavi (kao sa Ferarijem 2005 i Red Bulom 2014).
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la Dani »

2005. Nije kriv ferrari već bridgestone. Bio je to brz bolid koji je jeo japanske gume.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la Cuky »

2005. nisu samo gume promijenjene. Promijenjena je aerodinamika (više prednje krilo, stražnje pomaknuto prema naprijed, manji difuzor), a promjenjeno je i to sa gumama. To što se Ferrari i Bridgestone nisu skroz snašli da bi kompletan paket bio i dalje konkurentan nisu krivi suparnici nego Ferrari i Bridgestone.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la popeye »

Dani je napisao/la: 15 srp 2019, 15:00 2005. Nije kriv ferrari već bridgestone. Bio je to brz bolid koji je jeo japanske gume.
a oni nisu radili zajedno :) ako nisi znao Bridgestone je mozda bio i glavni zaduzenik Ferarijevog uspeha i to je otkrio Fernando Alonso. mrzi me sad o tome da pricam nebitno.
To što se Ferrari i Bridgestone nisu skroz snašli da bi kompletan paket bio i dalje konkurentan nisu krivi suparnici nego Ferrari i Bridgestone.
kriva je FIA jer je to uradjeno sa namerom da se prekine njihova dominacija pa kad su i vise nego prekinuli (Ferari je bio skroz nekonkurentan) onda su ih trebali vratiti i vratili vec za sledecu godinu na staro (gume). i op Ferari ponovo dobar ali vec su bili uzdrmani a Reno i fenomenalni Alonso ih stigli i zadali KO.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la Cuky »

A vidi ove optimiste od novinara... Pišu kako je Vettel kažnjen sa 10 mjesta na gridu za VN Njemačke iako nigdje, ali baš nigdje, niti kod Sky-a niti na F1.com niti na Autosportu nema te informacije
https://www.tportal.hr/sport/clanak/vet ... o-20190714


BUMP: Red Bull Racing postavio je novi rekord u brzini zaustavljanja u boksu. Pierre Gasly je prilikom svog stopa mirovao samo 1.91 sekundi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Velike Britanije, Silverstone, 12-14. Srpanj 2019

Post Postao/la Slash »

hahaha tportal, 10 sekundi i 10 mjesta na idućoj utrci - praktički isto
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

VN Njemačke, Hockenheimring, 26-28. Srpanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Informacije o stazi
slika


Satnica F1
  • FP1 ----------- Fri 59 Jul ---- 11:00 - 12:30
  • FP2 ----------- Fri 26 Jul ---- 15:00 - 16:30
  • FP3 ----------- Sat 27 Jul --- 12:00 - 13:00
  • Qualifying --- Sat 27 Jul --- 15:00 - 16:00
  • Race --------- Sun 28 Jul --- 15:10

*Formula 2 i Formula 3 ne prate F1 u Njemačkoj


Gume
slika

Kvalifikacije
Rezultati 2018
slika

Sažeci 2018


Pole krug 2018:


Utrka
Podij 2018
slika

Rezultati 2018
slika

Sažeci 2018
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 26-28. Srpanj 2019

Post Postao/la popeye »

posle prvog podijuma, prve pobede, ocekujem i prvi pol za Hondu ove godine :thumbup:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 26-28. Srpanj 2019

Post Postao/la Scuderia »

Sjecam se dobro proslogodisnje utrke , hehehe :)
Bome se sjecam i kisurine koa je padala pred sam kraj utrke. Cudo bozje da nisam pobrao upalu pluca s obzirom da sam bio skroz mokar.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 26-28. Srpanj 2019

Post Postao/la Vuksa_KC »

To govore bakice od 70+ godina :P
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 26-28. Srpanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Nadamo se...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Njemačke, Hockenheimring, 26-28. Srpanj 2019

Post Postao/la Toon »

Cuky je napisao/la: 23 srp 2019, 14:59 Nadamo se...
...šaljivdžija znači...budi ponosan na ove 22...neće te 23 obradovati ovaj vikend...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Zaključano