Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Plate vozaca za 2018.

https://www.thisisf1.com/2018/01/22/201 ... f1-driver/

Ne verujem da Kimija ovoliko placaju.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

slika

Na to je Damon odgovorio da je kao bio posramljen što je toliko pobjeđivao... mislim ono, wtf?!?!
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

FIA, Liberty Media i momčadi su na jučerašnjem sastanku dogovorili drastične promjene u pravilima koje će početi vrijediti od VN Bahraina, a odnose se na motore. Naime, nakon što se mnogo vozača nakon VN Australije žalilo da su morali drastično popustiti kako bi sačuvali svoje motore jednoglasno je dogovoreno da se ukine ograničenje broja motora po vozaču u sezoni. Napokon :love: :evil:

https://wtf1.com/post/f1-has-made-some- ... he-racing/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la vidc »

how yes no
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Ah wtf1 . Stranica koja pokusava bit humoristicna kradeci ideje sa reddit :D

I dalje je originalost = 0 :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Alonso-champ »

Eh,jos da nije 1.april
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

e al ovo nije 1. april...

Liberty Media je timovima u Melbourneu predstavila plan promjene formata vikenda te bi izgledalo ovako:
Petak:
1. Po uzoru na NASCAR imali bi "open scrutineering" gdje bi svi bolidi bili izloženi i fanovi bi mogli doći blizu i vidjeti ih
2. FP1 i FP2 kao i do sada, no obje skraćene sa 90 na 60 minuta

Subota:
1. Kvalifikacijski trening koji određuje startni poredak za sprint utrku
2. Sprint utrka u trajanju od oko 100km (dakle trećina utrke u nedjelju) rezultat koje bi odredio startni poredak za nedjelju

Nedjelja:
1. Utrka kao i do sada

Za sprint utrku nebi bilo ograničenja o tome koje se gume moraju koristiti što bi značilo da netko može ići sa boksom i samo bržim gumama, drugi bez stopova al na tvrđim i sl. Također, protok goriva i njegova količina ne bi bili ograničeni te bi vozači mogli voziti najbrže što bolid može


https://wtf1.com/post/f1-is-looking-to- ... nger-fans/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la gjoko-mkd »

Dobrodošli u Ju Es Ej
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Još jedna novost od Liberty Medije... na F1 festivalu u Shanghaju (nešto kao onaj Live Event prošle godine u Londonu) biti će predstavljena službena F1 maskota koja će biti nazvana Axel.

https://wtf1.com/post/formula-1-is-gett ... al-mascot/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 02 tra 2018, 14:39 e al ovo nije 1. april...

Liberty Media je timovima u Melbourneu predstavila plan promjene formata vikenda te bi izgledalo ovako:
Petak:
1. Po uzoru na NASCAR imali bi "open scrutineering" gdje bi svi bolidi bili izloženi i fanovi bi mogli doći blizu i vidjeti ih
2. FP1 i FP2 kao i do sada, no obje skraćene sa 90 na 60 minuta

Subota:
1. Kvalifikacijski trening koji određuje startni poredak za sprint utrku
2. Sprint utrka u trajanju od oko 100km (dakle trećina utrke u nedjelju) rezultat koje bi odredio startni poredak za nedjelju

Nedjelja:
1. Utrka kao i do sada

Za sprint utrku nebi bilo ograničenja o tome koje se gume moraju koristiti što bi značilo da netko može ići sa boksom i samo bržim gumama, drugi bez stopova al na tvrđim i sl. Također, protok goriva i njegova količina ne bi bili ograničeni te bi vozači mogli voziti najbrže što bolid može


https://wtf1.com/post/f1-is-looking-to- ... nger-fans/
Ovo bi bilo zanimljivije nego nedjelja :)

Bring it on...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Kkako ce rasporediti pogonske jedinice onda? Ovo ke utter shit.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 02 tra 2018, 21:00 Kkako ce rasporediti pogonske jedinice onda? Ovo ke utter shit.
Ako i zazivi ( a vjerojatno nece) ce zakomplicirati tolko da nece biti ni gledljivo..
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la marcus »

A tek bodovanje?!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

objavljen izbor guma za VN Kine
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Neke najave vezane za predstavljanje teh.pravilnika za 2021.
Experts believe that the FIA ​​and the Formula 1 management from 2021 want to introduce the engine concept, which they presented to the teams and manufacturers in October last year. The cars should also be aerodynamically disarmed. Here is still working in the wind tunnel on a solution that should facilitate overtaking. Details will not be available before 2019.
Koncept motora je sudeći po tome već određen, dok se na aerodinamici i dalje radi. Naravno to će vjerovatno uključivat micanje MGU-H-a (jedan od snažnijih aduta Mercedesa, a i Ferrarija) što bi moglo aktivirat žustre rasprave.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

Ako se ne varam, ovaj vikend bi trebali predstaviti engine rules?
ako se dobro sjecam:
-jaci mgu-k -> kers
-stanradna baterija
-standardne dimenzije PU (tak da se lakse mijenjaju dobavljaci, tj da se manje mora šasija prolagođavati)
-standardne dimencije i tezina turbine
-pricalo se i restrikciji developmenta i testiranja PU
(..)
Bas me zanima kaj bude od toga uvedeno. Nadam se da ce omoguciti skupljanje energije na duzi (peridod) i onda omoguciti deployment radi napada / obrane.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

U subotu ce FIA i Liberty sjesti sa tehnickim direktorim svih momcadi i diskutirati o problemu pretjecanja. Spominje se povecanje straznjeg flapa na krilu, ukidanje kaskada na prednjem krilu i koristenje DRSa svugdje kao sto se koristilo do 2013. U kvalama
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

- Povećanje flapa na stražnjem krilu ima smisla, jer njegovim otvaranjem povećava se razlika između aktiviranog DRS-a i neaktiviranog zbog čega ovaj iza dobije veću prednost.
- Ukidanje kaskada na prednjem krilu ima smisla jer će prednje krilo biti daleko manje osjetljivo...no momčadi će onda još agresivnije razvijati ona krilca i usmjerivače ispod nosa i oko dupeta vozača. I prednja krila će izgledati malo "golo", no na taj drukčiji izgled nije se problem naviknuti.
- Korištenje DRS-a opet mijenjaju i opet idu u krivo po meni. Ako već moramo imat DRS, neka ga se u kvalama koristi gdje god žele, a u utrci neka bude u DRS zonama ali neka ga svatko koristi kad god želi, uz ograničenje od recimo 20 korištenja po utrci (ako su dvije zone i koristi ga se u obje u istom krugu to se naravno računa kao dva korištenja). Pa će moći lijepo taktizirati i ovaj koji napada i ovaj koji se brani.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 05 tra 2018, 18:33
- Korištenje DRS-a opet mijenjaju i opet idu u krivo po meni. Ako već moramo imat DRS, neka ga se u kvalama koristi gdje god žele, a u utrci neka bude u DRS zonama ali neka ga svatko koristi kad god želi, uz ograničenje od recimo 20 korištenja po utrci (ako su dvije zone i koristi ga se u obje u istom krugu to se naravno računa kao dva korištenja). Pa će moći lijepo taktizirati i ovaj koji napada i ovaj koji se brani.
Upravo to bi bilo loše. Opet bi izdominirali oni jači bolidi koji imaju puno više DF i mogu odmah na izlazu iz zavoja otvorit krila. U trci bi imalo smisla da ga se koristi ali da je recimo kao KERS vremenski ogranicen po krugu ili limitirano po kvantiteti kao što si ti napisao s tim da ga koriste gdje žele naravno


BUMP:

Pogled na to kako bi trebao izgledati sastanak momcadi i FIA i Libertya
premotat na 0:55
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Stvari koje je Liberty Media najavila timovima da se razmatraju pod promjene za 2021:
- Ograničenje proračuna. Nije točno definirano, al navodno na 150 milijuna € godišnje po ekipi
- Promjena dodjele financijskih nagrada. Ferrari i ostala 3 proizvođača (Honda, Mercedes, Renault) dobivat će fiksno 50 milijuna € kako bi im se pokrili troškovi razvoja novih motora koji bi zbog toga za ostale ekipe mogli biti jeftiniji. Nagradni fond na kraju sezone iznositi će 800 milijuna € koji će se podijeliti između svih 10 momčadi ovisno o plasmanu. Navodno više neće biti uplata Ferrariju, Williamsu, McLarenu i sl. na račun povijesti
- Navodno bi se trebala ukinuti strateška grupa i vratiti upravljanje natjecanjem kako je bilo prije 2012.
- PU bi trebala biti jeftinija, jednostavnija, glasnija i snažnija od trenutnih. Također bi i dalje trebala ostati u hibridnom obliku (dakle ICE + struja) kako bi se pratili trendovi u auto industriji te bi trebala pravila biti formirana tako da proizvođači mogu dizajnirati PU po nekom svom konceptu, a ne da su sve praktički identične.
- Trebalo bi doći do standardizacije određenih djelova bolida, no i dalje će većinu momčadi moći dizajnirati samostalno


https://www.racefans.net/2018/04/06/lib ... y-changes/


BUMP: A organizatori utrke u Monaku kažu kako je jedina stvar sa kojom se ne slažu sa Liberty Mediom je uklanjanje grid girlsa, te da će iste biti na gridu prije VN Monaka
https://wtf1.com/post/there-are-still-g ... rand-prix/


BUMP2: Ispravak prvog dijela posta, označeno crvenim... Ferrari će i dalje dobivati svoj bonus, ali on će iznositi 50 milijuna € (što je pola od dosadašnjeg). Proizvođači PU će dobivati 10 milijuna € godišnje. Ti dodatni novci neće biti dodatak na ograničenu potrošnju, tj. to neće biti ekstra koju će moći potrošiti kroz sezonu.
Revenue will be shared equally among teams. Ferrari gets a 50mil bonus (roughly half of what they get now), and PU manufacturers get 10mil bonus. Those payments cannot be used in the budget cap; they must be realized as pure profit.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Za čudo timovi su se oko nečeg složili... nažalost, složili su se oko toga da ne žele za slijedeću sezonu veće DRS krilce i jednostavnija prednja krila

BUMP: Idealne radne temperature za pojedine komponente guma
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Nakon Monaka sada su i organizatori VN Rusije izjavili da žele natrag grid girls
https://wtf1.com/post/the-russian-gp-al ... urn-to-f1/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

S jedne strane to je loša reklama za F1. S druge strane, ako to vrijeme iskoriste da stvari od prve sekunde funkcioniraju kako treba onda nemam niti najmanji problem sa time. Još ako za ovu prvu godinu daju kakav popust pošto je već gotovo pola godine prošlo i super
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 13 tra 2018, 15:58 S jedne strane to je loša reklama za F1. S druge strane, ako to vrijeme iskoriste da stvari od prve sekunde funkcioniraju kako treba onda nemam niti najmanji problem sa time. Još ako za ovu prvu godinu daju kakav popust pošto je već gotovo pola godine prošlo i super
Hahahahahaaha cuj ti njega. Pola godine :D. Greedy Cuky
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Zaključano