Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Toon »

Martin Whitmarsh će vjerojatno ostati na čelu FOTA-e - zadovoljni su utjecajem organizacije i njegovim radom...
KLIK
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la gringo73 »

Patrick Head i Rory Byrne predstavili su osnovne nacrte promjena na bolidima za 2013, to predali Whitingu koje će to dovršiti prije nego ih pošalje momčadima. Izvadaka iz teksta:

* Much smaller front and rear wings;
* A far greater proportion of the total downforce of the cars will be created by the underfloor, compared to the wings;
* A major reduction in the amount of total downforce created by the car;
* To achieve this, the underfloor of the cars will be shaped along its length to generate downforce for the first time since the 1982 season - currently cars have bottoms that are flat between the wheels;
* The average proportion of a lap that a driver is able to spend on full throttle to be cut from 70% in 2010 to 50% in 2013;
* Tyres will remain large and chunky to ensure cornering speeds remain high.

Ostatak teksta

Sve u svemu, zvuči dobro i zanimljivo...
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2903
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Vuksa_KC »

Da, fora mi je da budu imali 'tea tray' prednje krilo, kao iz osamdesetih.

slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Schumy.d »

Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Igor18 »

Michael is faster than you!!
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la K1M1 »

Pa nitko nije ni očekivao da će ga koristit, pitanje je dal će uopće stić napravit bolid.

Da se malo osvrnem na ovu listu najboljih vozača 2010. No place for Schumi in top 50 list
šta reć, zima je i nema nikakvih događanja u autosportu, pa je kao i svake godine došlo vrijeme za razne liste. A ova je posebno smiješna.
Glavno da je Glock na listi, a završio je zadnji u f1 poretku, kovalainen je tu a npr.Schumacher i sutil nisu, neki vozači iz f3 su ispred kobayashija, i f3 vozači su ispred gp2 vozača. :? Sam Bird je najbolje rangiran vozač iz gp2 a vozio je u najboljoj ekipi, završio tek 5. i čak izgubio od timskog, glavno da je on ispred prvaka maldonada na listi. :lol: Aleshin, prvak formule renault je 41., a ricciardo koji je bio 2. u istoj seriji je na ovoj listi 17., nigdje veze... Ima toga još al nema smisla nabrajat više. Ovaj koji je to sastavljao nije baš pri zdravoj pameti :biggrin: Uglavnom, smiješna lista.
slika
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Ferrari-BiH »

K1M1 je napisao/la:
Pa nitko nije ni očekivao da će ga koristit, pitanje je dal će uopće stić napravit bolid.

Da se malo osvrnem na ovu listu najboljih vozača 2010. No place for Schumi in top 50 list
šta reć, zima je i nema nikakvih događanja u autosportu, pa je kao i svake godine došlo vrijeme za razne liste. A ova je posebno smiješna.
Glavno da je Glock na listi, a završio je zadnji u f1 poretku, kovalainen je tu a npr.Schumacher i sutil nisu, neki vozači iz f3 su ispred kobayashija, i f3 vozači su ispred gp2 vozača. :? Sam Bird je najbolje rangiran vozač iz gp2 a vozio je u najboljoj ekipi, završio tek 5. i čak izgubio od timskog, glavno da je on ispred prvaka maldonada na listi. :lol: Aleshin, prvak formule renault je 41., a ricciardo koji je bio 2. u istoj seriji je na ovoj listi 17., nigdje veze... Ima toga još al nema smisla nabrajat više. Ovaj koji je to sastavljao nije baš pri zdravoj pameti :biggrin: Uglavnom, smiješna lista.
Napravio je listu takvom, samo da bi se o njoj pricalo i nabijalo posjet ;)
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
V3GI
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 467
Pridružen/a: 06 ožu 2010, 23:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: VETTEL I SCHUMI
Lokacija: Gorski kotar/Delnice

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la V3GI »

Imam jedno pitanje koji sok vozaci od 1995 fala bogu piju posle proglasenja na presici???
dali je to cedevita ili nesto drugo ,i je li na svakoj stazi isti sok
slika
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la schuey »

vegi696 je napisao/la:Imam jedno pitanje koji sok vozaci od 1995 fala bogu piju posle proglasenja na presici???
dali je to cedevita ili nesto drugo ,i je li na svakoj stazi isti sok
piju kako koji organizator im da,nekada je samo voda! Jedina obaveza je kao i kod šampanjca,mora biti u skladu sa doping pravilima i nesmije biti akloholno. (mislim da je RB recimo zabranjen jel jedna limenka daje više kofeina nego dopuštene količine po FIA standardu itd)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
V3GI
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 467
Pridružen/a: 06 ožu 2010, 23:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: VETTEL I SCHUMI
Lokacija: Gorski kotar/Delnice

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la V3GI »

schuey je napisao/la:
vegi696 je napisao/la:Imam jedno pitanje koji sok vozaci od 1995 fala bogu piju posle proglasenja na presici???
dali je to cedevita ili nesto drugo ,i je li na svakoj stazi isti sok
piju kako koji organizator im da,nekada je samo voda! Jedina obaveza je kao i kod šampanjca,mora biti u skladu sa doping pravilima i nesmije biti akloholno. (mislim da je RB recimo zabranjen jel jedna limenka daje više kofeina nego dopuštene količine po FIA standardu itd)
ok. sta sampanjac nije alkohol bzv :biggrin:
slika
Vleki
Test vozač
Test vozač
Postovi: 621
Pridružen/a: 12 lip 2007, 11:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Michaela Schumachera

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la Vleki »

schuey je napisao/la:Jedina obaveza je kao i kod šampanjca,mora biti u skladu sa doping pravilima i nesmije biti akloholno. (mislim da je RB recimo zabranjen jel jedna limenka daje više kofeina nego dopuštene količine po FIA standardu itd)
jesi ti 100% siguran za to kaj tvrdiš, jer ja sam videl da na zadnjoj utrci u abu dhabiju nisu bili baš presretni sa šampanjcem kojega su doslovno samo probali, mogla se jasno videti grimasa na licu vettla i mclarenovaca, pa je moj zaključak da na ostalim utrkama ipak šampanjci imaju nekakvog teka - alkohola #-o daj mi molim te razjasni tj potvrdi
Od početka do kraja, u dobru i u zlu, uvjek vjeran Schumy-ju.
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: NOVOSTI - prosinac 2010

Post Postao/la schuey »

Vleki je napisao/la:
schuey je napisao/la:Jedina obaveza je kao i kod šampanjca,mora biti u skladu sa doping pravilima i nesmije biti akloholno. (mislim da je RB recimo zabranjen jel jedna limenka daje više kofeina nego dopuštene količine po FIA standardu itd)
jesi ti 100% siguran za to kaj tvrdiš, jer ja sam videl da na zadnjoj utrci u abu dhabiju nisu bili baš presretni sa šampanjcem kojega su doslovno samo probali, mogla se jasno videti grimasa na licu vettla i mclarenovaca, pa je moj zaključak da na ostalim utrkama ipak šampanjci imaju nekakvog teka - alkohola #-o daj mi molim te razjasni tj potvrdi
razina alkohola u krvi nakon utrke mora biti 0.00 promila,jesam,milijon posto sam siguran da ako je šampanjac alkoholni onda je doping kontrola odmah prije nego se izađe na slavlje ako nije,poslije press konferencije.

Ista stvar slijedi za obične stvari popud kofeina koji u manjim količinama daje koncentraciju u tek malo većim već smanjuje sposobnost reakcije i samim time je strogo zabranjena sustanca iznad ne znam koje količine točno ali mislim negdje oko dvije šalice kave da se nesmije popit.

članak 4.2.1.-obavezna pretraga alkohola
http://www.fia.com/sport/Regulations/medregs.html" onclick="window.open(this.href);return false;

od ove sezone je Todt potpisao sa svjetskom anti.doping organizacijom da će po njihovim standardima ići testovi,dakle najstrože moguće. I lijepo piše da ne odaziv može biti kažnjen zabranom od 18 mjeseci,kršenje pravila najmanje 2 godine zabrane (nedavno se dogodio slučaj u nižoj klasi gdje je mali uzeo nekakav nusproizvod nikotina i time je omogućio lakše disanje što ti je i prevelik dokaz da je zaista strogo,kažnjen je sa 2 godine zabrane i nakon toga tko zna kada će i ako se moći vratiti vožnji)

Dalje ako te zanima uzmi google,i rokaj imaš vremena,da nisam znao gdje je ne bih ti ni pisao jel sve sami možete provjeriti ako ne vjerujete,koliine ne pušu,bar ih nisam tražio no po antidopingu znam da je zabranjeno i da,ne,ovo nisu ista pravila koja vrijede za atletiku i u kojoj se možeš naliti ko majka i narokati kofeina da ni red bull te ne može podići,iako vrši ista orgnaizacija,pravila nisu ista i ovdje je strogo zabranjeno,ako i dalje mislite da bi vozač pio šampanjac i nakon toga išao na doping kontrolu i pao radi 0.01 promila i zabranu vožnje dobio na 18 mjeseci onda je to vaše pravo,za ostalo si googlajte
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2903
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

NOVOSTI - siječanj 2011

Post Postao/la Vuksa_KC »

Evo nam i prvih novosti u novoj godini. Autoklub je intervjuirao Hermanna Tilkea koji je posjetio Hrvatsku kako bi obišao Bistru, sviđa mu se projekt u Zagorju. LINK
Avatar
V3GI
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 467
Pridružen/a: 06 ožu 2010, 23:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: VETTEL I SCHUMI
Lokacija: Gorski kotar/Delnice

Re: NOVOSTI - siječanj 2011

Post Postao/la V3GI »

Vuksa_KC je napisao/la:Evo nam i prvih novosti u novoj godini. Autoklub je intervjuirao Hermanna Tilkea koji je posjetio Hrvatsku kako bi obišao Bistru, sviđa mu se projekt u Zagorju. LINK
Ako se njemu sviđa onda je projek za kur..c
slika
Avatar
darky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1109
Pridružen/a: 01 lis 2007, 10:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: NOVOSTI - siječanj 2011

Post Postao/la darky »

Vuksa_KC je napisao/la:Evo nam i prvih novosti u novoj godini. Autoklub je intervjuirao Hermanna Tilkea koji je posjetio Hrvatsku kako bi obišao Bistru, sviđa mu se projekt u Zagorju. LINK
a taman posla da će reći da mu se ne sviđa i odmah se u startu eliminirati iz potencijalne utrke i zarade od projekta? :roll:
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: NOVOSTI - siječanj 2011

Post Postao/la Toon »

Šef jednog od Lotusa - Tony Fernandes(Team Lotus) u najmanju ruku je oduševljen zelenim godinama koje nam dolaze u F1. Čovjek se na kraju članka čak nada da će se uskoro na bolidima nači i gume jednakih dimenzija kao kod cestovnih automobila...
KLIK
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - siječanj 2011

Post Postao/la Kenny »

Toon Army je napisao/la:Šef jednog od Lotusa - Tony Fernandes(Team Lotus) u najmanju ruku je oduševljen zelenim godinama koje nam dolaze u F1. Čovjek se na kraju članka čak nada da će se uskoro na bolidima nači i gume jednakih dimenzija kao kod cestovnih automobila...
KLIK
lol, najbolje mu je da stavi 1.1 motor od punta da troši cca 3.5 litara, naravno jedan motor za cjelu sezonu i sve ostalo, uzme nekog za vozača sanašeg foruma, pa ćemo besplatno vozit i skoro i neće imattroškove :biggrin:

idu mi već na qurac s tim glupim izjavama da žele smanjit troškove... pa čovječe ako si spreman uć u f1 bdi spreman i potrošit pun qurac love za sezonu, a ako nemožeš to odlazi iz f1
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: NOVOSTI - siječanj 2011

Post Postao/la schuey »

Kenny je napisao/la:
Toon Army je napisao/la:Šef jednog od Lotusa - Tony Fernandes(Team Lotus) u najmanju ruku je oduševljen zelenim godinama koje nam dolaze u F1. Čovjek se na kraju članka čak nada da će se uskoro na bolidima nači i gume jednakih dimenzija kao kod cestovnih automobila...
KLIK
lol, najbolje mu je da stavi 1.1 motor od punta da troši cca 3.5 litara, naravno jedan motor za cjelu sezonu i sve ostalo, uzme nekog za vozača sanašeg foruma, pa ćemo besplatno vozit i skoro i neće imattroškove :biggrin:

idu mi već na qurac s tim glupim izjavama da žele smanjit troškove... pa čovječe ako si spreman uć u f1 bdi spreman i potrošit pun qurac love za sezonu, a ako nemožeš to odlazi iz f1
Kaj se brineš,završit će kao Honda sa svojim Green World bolidom i umjesto sponzora bankrotirat i prepustit momčad,to tak ide,samo neka se veseli,već je krenulo u propast,past će još i više,ne brinu mene takvi :D
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - siječanj 2011

Post Postao/la Kenny »

schuey je napisao/la: Kaj se brineš,završit će kao Honda sa svojim Green World bolidom i umjesto sponzora bankrotirat i prepustit momčad,to tak ide,samo neka se veseli,već je krenulo u propast,past će još i više,ne brinu mene takvi :D
ma nebrine ni mene on da će nešto postić s tim što riča gluposti, nego mi nije jasno kako neko može doć u f1 i očekivat da neulaže cca 80 mil. po sezoni, apogotovo taki poput njega jer imaju love.
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: NOVOSTI - siječanj 2011

Post Postao/la Slash »

Kenny je napisao/la:
Toon Army je napisao/la:Šef jednog od Lotusa - Tony Fernandes(Team Lotus) u najmanju ruku je oduševljen zelenim godinama koje nam dolaze u F1. Čovjek se na kraju članka čak nada da će se uskoro na bolidima nači i gume jednakih dimenzija kao kod cestovnih automobila...
KLIK
lol, najbolje mu je da stavi 1.1 motor od punta da troši cca 3.5 litara, naravno jedan motor za cjelu sezonu i sve ostalo, uzme nekog za vozača sanašeg foruma, pa ćemo besplatno vozit i skoro i neće imattroškove :biggrin:
Šta je najtužnije, kako je krenulo, moguće da ćemo uskoro gledat takav scenarij. Kad pogledaš one stare turbo motore ovi danas su ništa, a planiraju i to smanjit na V6, ne bi se ni čudio da kak veliš koriste za par godina motor od punta :roll: .
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: NOVOSTI - siječanj 2011

Post Postao/la gringo73 »

Kenny je napisao/la:
schuey je napisao/la: Kaj se brineš,završit će kao Honda sa svojim Green World bolidom i umjesto sponzora bankrotirat i prepustit momčad,to tak ide,samo neka se veseli,već je krenulo u propast,past će još i više,ne brinu mene takvi :D
ma nebrine ni mene on da će nešto postić s tim što riča gluposti, nego mi nije jasno kako neko može doć u f1 i očekivat da neulaže cca 80 mil. po sezoni, apogotovo taki poput njega jer imaju love.
Ma baš, ali sad je "in" takvo preseravanje... Dobro je Montezemolo rekao nedavno: “We are not going to build four-cylinder engines for road cars just because we now need them for Formula 1”
slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: NOVOSTI - siječanj 2011

Post Postao/la Toon »

Javio se i veliki gazda u svezi glede promjena 2013 - pa sad da vidimo...
Bernie
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: NOVOSTI - siječanj 2011

Post Postao/la schuey »

Toon Army je napisao/la:Javio se i veliki gazda u svezi glede promjena 2013 - pa sad da vidimo...
Bernie
dobro da se na motokultivatoru ne voze :roll:

iako je totalno debilna izjava Starog i nema smisla,mogao se konzultirati i dati argument neki da nije tolika razlika ili nekaj a ne da ga brine zvuk :roll:
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: NOVOSTI - siječanj 2011

Post Postao/la Toon »

schuey je napisao/la: iako je totalno debilna izjava Starog i nema smisla,mogao se konzultirati i dati argument neki da nije tolika razlika ili nekaj a ne da ga brine zvuk :roll:
...sasvim je moguče da on nema blagog pojma o većini stvari vezanih za promjenu tj. što će se dogoditi s promjenama...njega brine profit koji će možda izgubiti zbog "zvuka motora"...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
schuey
Počasni član
Počasni član
Postovi: 5088
Pridružen/a: 12 ožu 2007, 11:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: odlazak Montezemola
Lokacija: Kud Koji Mili Moji!!!
Kontakt:

Re: NOVOSTI - siječanj 2011

Post Postao/la schuey »

Toon Army je napisao/la:
schuey je napisao/la: iako je totalno debilna izjava Starog i nema smisla,mogao se konzultirati i dati argument neki da nije tolika razlika ili nekaj a ne da ga brine zvuk :roll:
...sasvim je moguče da on nema blagog pojma o većini stvari vezanih za promjenu tj. što će se dogoditi s promjenama...njega brine profit koji će možda izgubiti zbog "zvuka motora"...
sa turbom zvuk može biti još jači i bolji,nema on blage veze,neka kojim slučajem ostave limit na veću razinu ili ako se dogodi da ga puste da revsi idu koliko motor može,onda stvarno nema veze volumen,to sam siguran,a deda je još u doba dvotaktnih motora gdje je morao stati svakih 10 km i nadolijevat ulje koliko je star,stvarno bi trebao PR agenciju neku uzet za svoje izjave jel ispada senilan svaki puta (nažalost)
Ukoliko ste bannani,opomenuti ili Vam je post izbrisan,prekršili ste (najmanje) jedno od ovih pravila ponašanja!
Zaključano