Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Kranči »

Opet će Ferrari ispasti glup ako odvozi utrku sa soft gumama.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

štelanje za kvale pun gas. Mislim da neće bit tu problem s izborom guma. bitno da imaju setova USa.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Što se potrošnje guma tiče mislim da bi tu trebalo biti jednostavno HS-US ili HS-HS-US. Ipak mislim da je Soft, kako je SS preskočen, malo prespora guma i nisam siguran ovako odokativno da se može manjak performansi nadoknaditi jednim odlaskom u boks manje. Al živi bili pa vidjeli
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Toto Wolff predlaže da se omogući imanje trećeg bolida na stazi kako bi se u istome mogli razvijati mladi vozači bez rizika po gubitak prvenstva zbog njihovog neiskustva.
https://www.racefans.net/2018/09/06/wol ... g-drivers/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Ko ih sisa. Samo oni imaju taj problem. Neka se malo isprse pa ih stavljaju u Williams
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

kao što se i očekivalo, nakon velikih najava da bi nova pravila za 2021. mogla privući proizvođače poput Aston Martina, Porschea, Audija i sl. izgleda da kako stvari sada stoje niti jedan novi proizvođač ne pokazuje interes za ulazak u F1
https://www.gpfans.com/en/articles/2527 ... facturers/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

u Silverstoneu će 2020. biti otvoren hotel koji će se izgraditi iznad glavne tribine na startnom pravcu, nasuprot zgrade bokseva. Balkoni će imati direktan pogled na stazu.
https://www.racefans.net/2018/09/10/new ... lverstone/

Ono što mene zanima je: koje će utrke biti moguće gledati iz tog hotela? Jer Silverstone ima ugovor sa F1 još za iduću sezonu, MotoGP je izgubljen dok se ne sredi asfalt kojeg su, ironično, postavili prije ove sezone a koji je tako loše postavljen da je staza daleko grbavija nego prije i direktan je razlog otkazivanja MotoGP utrke ove godine jer su prevelike lokve se stvarale na stazi. Jedino ostaje WEC i manja nacionalna prvenstva, a ta nacionalna prvenstva u većini slučajeva ne koriste uopće taj dio staze nego stari startni pravac i skraćeno zaobilaze Hangar i novi startni pravac.

BUMP: Do sada potvrđena mjesta na gridu
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Danas sam valjda prvi puta nakon VN Italije otišao na F1.com i ostao ugodno iznenađen. Naime, promijenjen je dizajn stranice, doveden je u sklad sa većinom promotivnih materijala i grafike u TV prijenosima i nekako se čini funkcionalniji i pregledniji nego starija varijanta. Dobar posao u svakom slučaju ;)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Ljudi se bune da su shebali live timing totalno. Nemozes vise uopce usporedivat vremena vozaca kao sto je bilo dosad
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

a od kako su bili ukinuli besplatan live timing, tj. imao si ga i dalje ali u jako jako krnjem obliku, odvikao sam se od korištenja istog tako da nisam gledao na to uopće

EDIT: Voditelj Top Geara na svom twitteru:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

Zanimljivo vidjenje stvari.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Ovo ce bit lose/lose situacij za Vettela. Ako ga dobije nece bit dobro jer je Leclerc mlad i neiskusan, a ako ga Leclerc dobije opet normalno nije dobro jer ima 4 naslova plus vise iskustva i stvarno ce se njegovi naslovi propitkivat. Bit ce zanimljiva sezona u crvenom taboru sigurno.

A Hamilton za Ferrari vozit nece nikad. U to se mogu kladit
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la vidc »

Vettel nek osvoji naslov ove i sljedeće godine i apsolutno će nebitno bit da li je bolji ili lošiji od Leclerca
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Nek osvoji.... :D


Vizija Liberty medie kako bi bolidi trebali izgledati 2021
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Trebali bi svi biti isti pa da pobedi najbolji vozac a ne najbolji bolid.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Kad želim gledati svih u istim bolidima gledam Indy, F2, Formula E... kad želim gledati F1 onda gledam F1
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Ali tamo nisu najbolji vozaci. Najbolje staze. Najbrzi auti.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

pa normalno da nisu... a nisu baš zato jer su svi isti i onda nema nikakvog poticaja da se iz vikenda u vikend bolid razvija kako bi bio sve brži i brži
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la vidc »

I nema tog osjećaja da voziš za scuderiu ferrari ili da si pobjedio scuderiu ferrari :D
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 13 ruj 2018, 17:26 Ali tamo nisu najbolji vozaci. Najbolje staze. Najbrzi auti.
Ocito, s razlogom...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Vuksa_KC »

F1NAC je napisao/la: 12 ruj 2018, 17:51 A Hamilton za Ferrari vozit nece nikad. U to se mogu kladit
Hoće hoće, zna on, tj. svi, kako nahraniti ego i da te još više ljudi voli.
A sa njegovima apetitima za to, sve je moguće.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 13 ruj 2018, 18:53 I nema tog osjećaja da voziš za scuderiu ferrari ili da si pobjedio scuderiu ferrari :D
Ova F1 moze biti zanimljiva samo Meckinim i Ferarijevim navijacima jer samo se oni bore za titulu. Ali to nije to. Ja (kao obozavatelj trka) zelim gledati da svi vozaci imaju jednake i fer sanse. A ne ovo borba samo 2 vozaca (jer druga dva su vodonose). I neko od te dvojice ce biti prvak a da je u stvari pobedio samo jednog vozaca. Smejurija. Berni je o ovome pre pricao da ovo nije nadmetanje vozaca vec nadmetanje konstruktora i citam na drustvenim mrezama da i drugi pricaju o tome a i Liberti je to prepoznao te ce uciniti nesto.
pa normalno da nisu... a nisu baš zato jer su svi isti i onda nema nikakvog poticaja da se iz vikenda u vikend bolid razvija kako bi bio sve brži i brži
Caki ja te bas ne razumem ovde ali F1 moze imati standardne najbrze bolide bez potrebe da se kroz sezonu (ili izmedju sezona) ista razvija.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la vidc »

Pa F1 i jest prvenstvo konstruktora odnosno njihovih automobila (formula).
Ne vidim ni da se vozači nešto puno bune pa da spominju to da svi trebaju imat iste bolide...
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Kako da se ne bune vidis da Alonso odlazi, Max je besan, Rik sta moze, Okon mozda ostaje bez mesta u F1 (sto ce biti velika sramota), Hulk se zalio sto ga ni jedan top tim nece, neki vozac je pricao da je F1 podeljena na dve serije, drugi da nije fer. Uglavnom vlada veliko nezadovoljstvo (RB opet preti odlaskom a Reno je pricao da neke delove motora treba standardizirati) kazem zadovoljni mogu biti samo navijaci srebrnih i crvenih a i vi ako ste pravi ljubitelji trka (kao sto sam ja) biste trebali zeleti konkurenciju a ne dominaciju. Npr. ja navijam za Maxa i voleo bi da bude WDC tako sto pobedi svih 19 vozaca a ne samo jednog. Razumes o cemu ti pricam.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Alonso odlazi jer je napokon shvatio da je prelazak u McLaren bio greška koja mu je ugušila karijeru, da ga dvije trenutno najjače ekipe ne žele i da godine idu, a on sigurno neće biti mlađi...pa sad dok je još fizički i psihički spreman da proba osvojiti još koje veće prvenstvo.

Max je bijesan jer je još uvijek nezreli balavac i kad takvima nije po volji onda histeriziraju. Samo jedanas to još izraženije jer nitko nema strpljenja i sve žele još jučer. Al Max će sazrijeti, naučit će se kontrolirati i onda će biti nepobjediv.

To što Ocon ostaje bez mjesta nema veze sa jednakim/različitim bolidima. I prije su vozači ostajali bez mjesta iako su ga zaslužili... npr. Kobayashi, Nasr, Wehrlein, Glock, Monteiro...

Hulka niti jedna ekipa nije htjela zbog njegove veličine. Viši je i krupniji, a samim time i teži od većine vozača i teško je oko njega složiti dobar setup. Ako se ne varam dogodine, ili 2021., masa vozača više neće biti uračunata u masu bolida pa će ako već ne njemu onda drugima poput njega koji dođu kasnije biti lakše.

To da nije fer je čisto sranje u današnjem modernom svijetu. Ako je netko uspješan onda to nije dobro jer nije fer prema onima koji nisu pa trebamo poduzeti sve da poguramo manje uspješnog. Naravno, uz obavezu da se taj manje uspješan ne mora potruditi nego se onog uspješnog spriječava da bude uspješan. RB prijeti, baš kao i Ferrari i bilo koji drugi da bi ojačao svoju stranu u pregovorima. Renault želi da se standardiziraju djelovi koje sami nisu u stanju napraviti konkurentnima. Kao što sam gore napisao, stav trenutnog modernog svijeta: ako ja nisam sposoban biti dovoljno konkurentan dajmo svima isto i tako onom boljem oduzmimo prednost.

Što se tiče kraja tvog posta: ako je osvojio WDC onda je po definiciji bio bolji od svih 19. Ako se do kraja gusto borio za titulu samo sa jednim onda je to zato što su njih dvoje bili bolji od ostalih 18.

Ja kao ljubitelj utrka želim vidjeti borbe na stazi. Ali isto tako kao navijač želim te borbe vidjeti iza dominantne predstave ekipe za koju navijam.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano