Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Cuky je napisao/la:ja bih volio višeboj na vrhu koji bi uključivao Ferrari, McLaren, Mercedes i Red Bull sa prvakom odlučenim u zadnjoj utrci
Sezona 2008 je bila takva, doduse jedna momcad manje je bila u igri ali je prvak odlucen u zadnjoj utri u zadnjem zavoju.
Da je bmw imao bolje vozace sezona bi bila zanimljivija. Brzina Kubice nije nesto previse znana, Heifield je vozio ko penzioner.

2017. bi mogla donest promjene u vrhu najvise zbog aerodinamike i veceg df. Ako bi prelazili na surovije utrkivanje samo na snagu i grip guma najvjerojatnije bi mercedes i dalje bio na vrhu jos neko vrijeme. Ovako je cisto moguce da netko slozi bolji paket. Jedino sto je lose je da ce preticanje biti otezano.
slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la gjoko-mkd »

Neznam dali vidite, ali ove šare na inter gumama su svi kao ‚‚leve‚‚- one stavljene na desnu stranu imaju suprotan smer izbacivanja vode(prema natrag)

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la Cuky »

moguće da su testirali u kojoj orijentaciji kanali bolje izbacuju vodu? jer rečeno je da će kroz ovih 10 testova testirati različite komponente, konstrukcije i sl. nakon čega će odabrati koje će se koristiti u sezoni
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la Cuky »

šteta da ovo stražnje krilo koje je Ferrari koristio na testiranjima za Pirelli nije legalno ni ove ni slijedeće sezone...ovako straga izgleda super
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la F1NAC »

Vidim nitko nije stavio fotke RedBulla sa testiranja. Oni su dodali beamwing i monkey seat zajedno ukomponirani i zavjese na bocnim stranama podnice

slika
slika
slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la Cuky »

izbor guma za VN Belgije

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ovo za Ferari znači jedan ulazak u box plus nego ostale ekipe(osobeno Mercedes)
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la Vuksa_KC »

Sezona bez Mercedsa otprilike...

slika

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la pospani gad »

Kad će više Spa??

:driver: :driver: :driver: :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la popeye »

Oce u Spa Hamilton odraditi onu kaznu?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la Cuky »

malo njuškanja o mogućim konfiguracijama motora za nakon 2020 do kada su u upotrebi trenutni motori...
Asking around the paddock, in the final Grand Prix before the summer break, among teams and engine builders about what they thought was the direction of travel for engines the response was very interesting.

The consensus seemed to be that the post 2020 engine will be broadly based on the same 1.6 litre hybrid turbos as today with some standardised parts for cost control reasons.

But where it got really interesting was the discussion around taking the electrification of the engine to the next level and having an electrically driven front axle, like the World Endurance Cars (WEC) have, which would supply around 350hp to the front axle in addition to the power going to the rear wheels; currently 950hp, but which will be over 1,000hp by 2020. That would create an F1 car that had over 1300hp and which would accelerate out of corners like a bullet.
https://www.jamesallenonf1.com/2016/08/ ... have-next/

Dakle, PU bi ostala kao i do sada sa nekim standardiziranim djelovima + električni pogon na prednjim kotačima snage od oko 350KS
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la F1NAC »

Ja sam ocekivao nesto tipo v4 sa smanjenim obujmom. Ali ni ovo nije lose
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la speedy56 »

I biti ce 5 godina iza WEC-a koji ce u medjuvrememu uvesti nove šasije (nova poziicja sjedenja), 3. sistem harvestanja i vodikove celije kao izvor energije.
Zbog cega je i dobro da ce biti dosta standardiziranih dijelova (manji troskovi) jer ona prica o F1 kao vrhuncu tehnologije u motorsportu u tom slucaju pada u vodu.

Btw - ja sam za harvestanje na prednjoj osovini, ali da se ta energija trosi samo na zadnjoj osovini, odn. da bolidi i dalje budu cisti RWD
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Takodjer protiv pogonske osovine na prednjim tockovima. To bi vozacima olaksalo start, voznju po mokrome, opcenito voznju posvuda. Na volanu bi mozda jedino vozaci osjetili malu razliku prilikom krivocrtnog ubrzavanja, malo bi im kontriralo volan.

Jako slaba novost, to je za mene kao da moto gp uvede pogon i na prednji kotac, nidje veze.
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la speedy56 »

Ćale od Lewisa je napisao/la: Jako slaba novost, to je za mene kao da moto gp uvede pogon i na prednji kotac, nidje veze.
Dobro je ako ce samo harvestati energiju kocrnja s prednjih kotaca (jer se zbog prijenosa tezine prilikom kocenja puno vise energije moze harvestati s prednjih nego zadnjih kotaca).

Vec je neko vrijeme to pitanje u zraku, samo se ne pise puno o tome na ovim razvikanim mjestima. Andy Cowell je za, Pat Symonds malo manje
slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la gjoko-mkd »

Za mene je vrhunska tehnologija da im daju da se izbace sva ona elektična uregjaja i da se motori vrte na preko 22 000 okretaja.

Pa da vidimo ko je pukovnik a ko pokojnik
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la F1NAC »

i vracas se opet 10ak godina nazad. To je stara tehnologija koja je vec dosegla maximum svojih preformansi, vrijeme je za nesto bolje i snažnije a bez elektromotra teško da ćeš danas imat nešto bolje
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la Kenny »

F1NAC je napisao/la:i vracas se opet 10ak godina nazad. To je stara tehnologija koja je vec dosegla maximum svojih preformansi, vrijeme je za nesto bolje i snažnije a bez elektromotra teško da ćeš danas imat nešto bolje
Starija tehnologija je, ali je bolja puno od današnje, ti stari bolidi kad su išli 260 imo si osjećaj da jure 360, a ovi danas kad jure 300 imaš osjećaj da se vuku 150, a da je ta tehnologija dosegla svoj maksimum nebi se složio jer se ti motori od 2006e nisu nikako razvijali
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la Cuky »

dojam brzine je zbog drukčijih kadrova snimanja, šireg kuta kamere i toga što je većina fiksnih kamera oko staze zamijenjena pokretnim kako bi se što bolje uhvatio logo sponzora na bolidu. Ta promjena je, zajedno sa prelaskom na digitalnu tehnologiju, krenula 2007. i postepeno se malo po malo mijenjalo.

A da se motori od 2006. nisu razvijali je čista laž. Kako bi inače Renault koji je snagom zaostajao dostigao Ferrarija i Mercedesa kroz par sezona. Dozvoljavane su promjene na motorima, one famozne pod izlikom pouzdanosti, a proizvođači su to enormno koristili. Jedini koji se nikako nije razvijao, zbog nedostatka financija, bio je Cosworth.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la Kenny »

Cuky je napisao/la:dojam brzine je zbog drukčijih kadrova snimanja, šireg kuta kamere i toga što je većina fiksnih kamera oko staze zamijenjena pokretnim kako bi se što bolje uhvatio logo sponzora na bolidu. Ta promjena je, zajedno sa prelaskom na digitalnu tehnologiju, krenula 2007. i postepeno se malo po malo mijenjalo.
Ja sam mislio na onboard snimke u turbo eri i prije turbo ere
Cuky je napisao/la:A da se motori od 2006. nisu razvijali je čista laž. Kako bi inače Renault koji je snagom zaostajao dostigao Ferrarija i Mercedesa kroz par sezona. Dozvoljavane su promjene na motorima, one famozne pod izlikom pouzdanosti, a proizvođači su to enormno koristili. Jedini koji se nikako nije razvijao, zbog nedostatka financija, bio je Cosworth.
Jesu se malo razvijali, ali su sigurno mogli još da se razvijaju
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la speedy56 »

Kenny je napisao/la: Jesu se malo razvijali, ali su sigurno mogli još da se razvijaju
Naravno da su se mogli, uvijek moze bolje. Kad-tad bi dobili neki TJI (o cemu se danas prica) i samim time efikasnije izgaranje goriva (sto bi "smanjilo" zvuk). Razvoj = efikasnost = manje energije se baca na vizualne i zvucne popratne efekte...
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la Cuky »

Kenny je napisao/la:
Cuky je napisao/la:dojam brzine je zbog drukčijih kadrova snimanja, šireg kuta kamere i toga što je većina fiksnih kamera oko staze zamijenjena pokretnim kako bi se što bolje uhvatio logo sponzora na bolidu. Ta promjena je, zajedno sa prelaskom na digitalnu tehnologiju, krenula 2007. i postepeno se malo po malo mijenjalo.
Ja sam mislio na onboard snimke u turbo eri i prije turbo ere

Snimke su identične u ta dva dijela...2007 se promijenilo sa analogne na digitalnu tehnologiju te je proširen FOV što je dovelo do toga da vidimo više na ekranu, ali i da sve zajedno izgleda sporije. Pred koju godinu se još i na bolide montiralo HD onboard kamere umjesto dotad korištenih.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la F1NAC »

Fotka iz danasnje motogp trke. Ova guma je i dalje bolja od Pirellija :D (za one koji nisu gledali uvjeti su bili slicni mađarskoj 2006 tako je i shumi vozio s intermedijama po suhom mada je u ovom slucaju to wet guma ali meksa)

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la Cuky »

A budimo realni, MotoGP guma će uvijek biti bolja na velikoj vodi nego ova u F1. Puno je manja gazna površina i manja je mogućnost aquaplaninga...iz istog su razloga i gume za snijeg u WRC-u puno uže od onih za suho i kišu, da nebi "plutale" na snijegu nego se usijecale kroz njega.

No to ne umanjuje činjenicu da je trenutna generacija Cinturato wet guma očajna...Intermediji još i dobro drže, bilo na stazi koja se suši ili na stazi na kojoj ima ponešto stajaće vode. Osobno me Cinturato Intermediji podsjećaju na one Bridgestonke koje su se mogle voziti bilo na skoro skroz suhoj stazi ili na dobro natopljenoj na kojoj su konkurenti na Michelinu već prelazili na full wet
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Kolovoz 2016

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:A budimo realni, MotoGP guma će uvijek biti bolja na velikoj vodi nego ova u F1. Puno je manja gazna površina i manja je mogućnost aquaplaninga...iz istog su razloga i gume za snijeg u WRC-u puno uže od onih za suho i kišu, da nebi "plutale" na snijegu nego se usijecale kroz njega.

No to ne umanjuje činjenicu da je trenutna generacija Cinturato wet guma očajna...Intermediji još i dobro drže, bilo na stazi koja se suši ili na stazi na kojoj ima ponešto stajaće vode. Osobno me Cinturato Intermediji podsjećaju na one Bridgestonke koje su se mogle voziti bilo na skoro skroz suhoj stazi ili na dobro natopljenoj na kojoj su konkurenti na Michelinu već prelazili na full wet
ne ne, nisam to zelio rec. Zelim ukazat na stanje gume koja je jos u voznom stanju. Kod Pirellija tesko da sam ikad vidio ovako ostecenu gumu a da se nije razletila. Tako bi se gume i trebale ponasat.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Zaključano