Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la Cuky »

Vuksa_KC je napisao/la: 04 sij 2022, 12:05 Jesu, ali to je jednostavno ona 'jebiga' situacija.
Pa zapravo i nisu. Bilo je koliko, 5 ili 6 krugova do kraja kada je SC izašao na stazu. Nisu mogli znati koliko će dugo trajati čišćenje te hoće li se utrka uopće nastaviti ili će čak biti prekinuta kako bi se mogla završiti bez SC-a. Da su odmah otišli u boks pali bi iza Verstappena. Ako se utrka ne nastavi, gube naslov jer su otišli hirovito u boks. Ako se utrka prekine, Verstappen opet ima poziciju ispred njih na restartu plus free promjenu guma i opet nisu ništa dobili. Jedina logična odluka je bila ostati vani.

RB s druge strane nije imao što izgubiti. Max i Hamilton su bili toliko liga za sebe ove sezone da je Max mogao bez problema otići u boks kad je SC izašao na stazu i vratiti se natrag na 2. poziciju. Ako utrka završi pod SC-om nisu ništa izgubili u odnosu na ostajanje vani, ali su bar bili spremni ako se nastavi. Ako se utrka prekine Hamilton može obaviti free promjenu guma, a oni i dalje ostaju na istoj poziciji. Ako se dogodi što se dogodilo tad imaju savršene uvjete za napasti na stazi i pobjediti.


Možda bi riješenje za jednadžbu "kraj bez SC-a + kraj bez repova = svi zadovoljni" moglo biti u manjoj korekciji pravilnika:
- ukoliko se u zadnjih 10% utrke dogodi nezgoda koja zahtjeva SC automatski se pokazuje crvena zastava i svi se vraćaju u boks
- dozvoljeno je promijeniti samo gume i nagib prednjeg krila.
- utrka se nastavlja pod SC-om dva kruga. U prvom krugu izlaze iz boksa te se odmah propuštaju svi koji zaostaju za krug. SC vozi nešto sporije, dok ovi propušteni voze trkaćom brzinom da stignu na rep poretka. U 2. krugu SC ulazi u boks, a vozači se poslože na gridu i utrka se restarta.
- do kraja utrke se više ne aktivira DRS


Utrka završava bez SC-a, nema drame jer su svi zadržali pozicije i svi su imali jednaku mogućnost promijeniti gume. Nema DRS-a za lako probijanje kroz promet ako si iza sporijih vozača zaglavio veći dio utrke.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 04 sij 2022, 13:24
Vuksa_KC je napisao/la: 04 sij 2022, 12:05 Jesu, ali to je jednostavno ona 'jebiga' situacija.
Pa zapravo i nisu. Bilo je koliko, 5 ili 6 krugova do kraja kada je SC izašao na stazu. Nisu mogli znati koliko će dugo trajati čišćenje te hoće li se utrka uopće nastaviti ili će čak biti prekinuta kako bi se mogla završiti bez SC-a. Da su odmah otišli u boks pali bi iza Verstappena. Ako se utrka ne nastavi, gube naslov jer su otišli hirovito u boks. Ako se utrka prekine, Verstappen opet ima poziciju ispred njih na restartu plus free promjenu guma i opet nisu ništa dobili. Jedina logična odluka je bila ostati vani.

RB s druge strane nije imao što izgubiti. Max i Hamilton su bili toliko liga za sebe ove sezone da je Max mogao bez problema otići u boks kad je SC izašao na stazu i vratiti se natrag na 2. poziciju. Ako utrka završi pod SC-om nisu ništa izgubili u odnosu na ostajanje vani, ali su bar bili spremni ako se nastavi. Ako se utrka prekine Hamilton može obaviti free promjenu guma, a oni i dalje ostaju na istoj poziciji. Ako se dogodi što se dogodilo tad imaju savršene uvjete za napasti na stazi i pobjediti.


Možda bi riješenje za jednadžbu "kraj bez SC-a + kraj bez repova = svi zadovoljni" moglo biti u manjoj korekciji pravilnika:
- ukoliko se u zadnjih 10% utrke dogodi nezgoda koja zahtjeva SC automatski se pokazuje crvena zastava i svi se vraćaju u boks
- dozvoljeno je promijeniti samo gume i nagib prednjeg krila.
- utrka se nastavlja pod SC-om dva kruga. U prvom krugu izlaze iz boksa te se odmah propuštaju svi koji zaostaju za krug. SC vozi nešto sporije, dok ovi propušteni voze trkaćom brzinom da stignu na rep poretka. U 2. krugu SC ulazi u boks, a vozači se poslože na gridu i utrka se restarta.
- do kraja utrke se više ne aktivira DRS


Utrka završava bez SC-a, nema drame jer su svi zadržali pozicije i svi su imali jednaku mogućnost promijeniti gume. Nema DRS-a za lako probijanje kroz promet ako si iza sporijih vozača zaglavio veći dio utrke.
SC je sastavni dio utrke. Ako mozemo odraditi SC u 5 krugu normlano, mozemo i na kraju utrke. Nije problem SC nego je problem sto se jednom u 10 godina nisu primjenila pravila SC kak trebaju.

Da su odradio SC kako treba, nebi RB izgubio sezonu u zadnum krugu nego na pocetku zadnje utrke. Ovak su napravili srranje.

EDIT:
Zaboravio dodati.
Masi je ocitio zaboravio da bi SC trebao neutralizirati utrku, a ne biti alat da se odrediti prvak ili napravi show.

Nek onda izbace sc opcenito, imaju VSC i red flag
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Cuky je napisao/la: 04 sij 2022, 13:24
Vuksa_KC je napisao/la: 04 sij 2022, 12:05 Jesu, ali to je jednostavno ona 'jebiga' situacija.
Pa zapravo i nisu. Bilo je koliko, 5 ili 6 krugova do kraja kada je SC izašao na stazu. Nisu mogli znati koliko će dugo trajati čišćenje te hoće li se utrka uopće nastaviti ili će čak biti prekinuta kako bi se mogla završiti bez SC-a. Da su odmah otišli u boks pali bi iza Verstappena. Ako se utrka ne nastavi, gube naslov jer su otišli hirovito u boks. Ako se utrka prekine, Verstappen opet ima poziciju ispred njih na restartu plus free promjenu guma i opet nisu ništa dobili. Jedina logična odluka je bila ostati vani.

RB s druge strane nije imao što izgubiti. Max i Hamilton su bili toliko liga za sebe ove sezone da je Max mogao bez problema otići u boks kad je SC izašao na stazu i vratiti se natrag na 2. poziciju. Ako utrka završi pod SC-om nisu ništa izgubili u odnosu na ostajanje vani, ali su bar bili spremni ako se nastavi. Ako se utrka prekine Hamilton može obaviti free promjenu guma, a oni i dalje ostaju na istoj poziciji. Ako se dogodi što se dogodilo tad imaju savršene uvjete za napasti na stazi i pobjediti.
Ali se ne može reći da su napravili sve što su mogli, tijekom cijele utrke doduše.
Cuky je napisao/la: 04 sij 2022, 13:24 Možda bi riješenje za jednadžbu "kraj bez SC-a + kraj bez repova = svi zadovoljni" moglo biti u manjoj korekciji pravilnika:
- ukoliko se u zadnjih 10% utrke dogodi nezgoda koja zahtjeva SC automatski se pokazuje crvena zastava i svi se vraćaju u boks
- dozvoljeno je promijeniti samo gume i nagib prednjeg krila.
- utrka se nastavlja pod SC-om dva kruga. U prvom krugu izlaze iz boksa te se odmah propuštaju svi koji zaostaju za krug. SC vozi nešto sporije, dok ovi propušteni voze trkaćom brzinom da stignu na rep poretka. U 2. krugu SC ulazi u boks, a vozači se poslože na gridu i utrka se restarta.
- do kraja utrke se više ne aktivira DRS


Utrka završava bez SC-a, nema drame jer su svi zadržali pozicije i svi su imali jednaku mogućnost promijeniti gume. Nema DRS-a za lako probijanje kroz promet ako si iza sporijih vozača zaglavio veći dio utrke.
Ima smisla, ali uvođenje neke potpune izvjesnosti je dosta škakljivo za utrkivanje.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 04 sij 2022, 14:59 Ali se ne može reći da su napravili sve što su mogli, tijekom cijele utrke doduše.
A kak nisu, do sc su imali i prednost i siguran put do kraja. Napravili su sve za pobjedu. Ponavljam, u tom trenutku nitko nebi napravio nista drugacije.
Lako je nama sad komentirati kad znamo kaj se dogodilo.

Kaj bi ti napravio, u kojem trenutku i zasto bi napravio drugacije u toj utrci?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la tanabe-san »

Po meni treba da razmisle da ti zaostali vozaci ne moraju obilaziti sve ako je ostalo samo 1 krug do kraja trke nego treba da uspore i samo propuste sve iza njih koji su u vodecem krugu. To bi bilo u redu.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la: 04 sij 2022, 14:07 SC je sastavni dio utrke. Ako mozemo odraditi SC u 5 krugu normlano, mozemo i na kraju utrke. Nije problem SC nego je problem sto se jednom u 10 godina nisu primjenila pravila SC kak trebaju.

Slažem se. Ali su se ove sezone momčadi i FIA dogovorili da će se napraviti sve što je moguće da se utrke ne završavaju pod SC-om. Naravno, nikome nije palo na pamet da je to dio koji nije obuhvaćen pravilnikom (koji samo opisuje kako se koristi SC, ne i kako završiti utrku bez njega) i dogodilo se to da se Masi našao u situaciji u kojoj je bio pod pritiskom napraviti sve da ne bude kraj pod SC-om, a još dodatni pritisak je bio što je zadnja utrka sezone i borba za naslov do zadnjeg centimetra. Masi je pogriješio u izvedbi, ali da su pravila dorečenija on bi se imao na što osloniti. Ovako je išao nešto izvući i ispalo je naopako.

tanabe-san je napisao/la: 04 sij 2022, 16:01 Po meni treba da razmisle da ti zaostali vozaci ne moraju obilaziti sve ako je ostalo samo 1 krug do kraja trke nego treba da uspore i samo propuste sve iza njih koji su u vodecem krugu. To bi bilo u redu.
To tek ne bi bilo u redu. I već je više puta u prijenosima ta ideja iznošena i objašnjavano je zašto ne bi funkcioniralo. Ovisno o tome gdje se bolidi nalaze kad SC izađe na stazu onaj koji se nalazi između vodećeg i drugoplasiranog je mogao u utrci zaostajati samo par sekundi za onim koji je zadnji u koloni, a ako bi se on morao maknuti da se propusti sve odjednom bi zaostajao puni krug za prvim bolidom ispred sebe. U borbi slabijih momčadi za bolju poziciju u poretku koja donosi više nagradnog novca to je opaki minus jer često puta te niže pozicije odredi najbolji plasman u utrci umjesto bodova. Zato se zaostale bolide propušta da preteknu svih i vrate se na rep kolone, i dalje će ako zaostaju više krugova zaostajati toliko za vodećim, ali neće izgubiti u odnosu na one sa kojima su u direktnoj borbi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 04 sij 2022, 16:35
Slažem se. Ali su se ove sezone momčadi i FIA dogovorili da će se napraviti sve što je moguće da se utrke ne završavaju pod SC-om. Naravno, nikome nije palo na pamet da je to dio koji nije obuhvaćen pravilnikom (koji samo opisuje kako se koristi SC, ne i kako završiti utrku bez njega) i dogodilo se to da se Masi našao u situaciji u kojoj je bio pod pritiskom napraviti sve da ne bude kraj pod SC-om, a još dodatni pritisak je bio što je zadnja utrka sezone i borba za naslov do zadnjeg centimetra. Masi je pogriješio u izvedbi, ali da su pravila dorečenija on bi se imao na što osloniti. Ovako je išao nešto izvući i ispalo je naopako.
Ok je bilo kakav dogovor, dapace.

Ali postoje pravila. Masi je prvi taj koji bi ih trebao se drzati ko pijan plota. On bi trebao tjerati vozace da se pridrzavaju pravila a sam ih krsi / savija / zlorabljuje.

Napravili su sranje u najgorem trenutku kaj su mogli.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la tanabe-san »

Cuky je napisao/la: 04 sij 2022, 16:35

To tek ne bi bilo u redu. I već je više puta u prijenosima ta ideja iznošena i objašnjavano je zašto ne bi funkcioniralo. Ovisno o tome gdje se bolidi nalaze kad SC izađe na stazu onaj koji se nalazi između vodećeg i drugoplasiranog je mogao u utrci zaostajati samo par sekundi za onim koji je zadnji u koloni, a ako bi se on morao maknuti da se propusti sve odjednom bi zaostajao puni krug za prvim bolidom ispred sebe. U borbi slabijih momčadi za bolju poziciju u poretku koja donosi više nagradnog novca to je opaki minus jer često puta te niže pozicije odredi najbolji plasman u utrci umjesto bodova. Zato se zaostale bolide propušta da preteknu svih i vrate se na rep kolone, i dalje će ako zaostaju više krugova zaostajati toliko za vodećim, ali neće izgubiti u odnosu na one sa kojima su u direktnoj borbi
Caki nisam te bas razumeo. Gledaj ovako. Izadje safety car. Svi auti se tada poredjaju jedan iza drugog u koloni. E onda ako je ostao samo 1 krug do kraja i nema se puno vremena, svi koji su izmedju a kasne krug odnosno nisu u istom liderskom krugu samo zakoce i puste one koji su u liderskom krugu da prodju. Na taj nacin dobijamo isti poredak kao i kada bi svi oni bili propusteni i vratili se iza vozaca koji su u vodecem krugu.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la Vuksa_KC »

zonelsk je napisao/la: 04 sij 2022, 15:24
Vuksa_KC je napisao/la: 04 sij 2022, 14:59 Ali se ne može reći da su napravili sve što su mogli, tijekom cijele utrke doduše.
A kak nisu, do sc su imali i prednost i siguran put do kraja. Napravili su sve za pobjedu. Ponavljam, u tom trenutku nitko nebi napravio nista drugacije.
Lako je nama sad komentirati kad znamo kaj se dogodilo.

Kaj bi ti napravio, u kojem trenutku i zasto bi napravio drugacije u toj utrci?
Boks pod Giovijevim VSC-om, nema tih guma koje bi Verstappena držale napred 40 krugova da je ostao vani u ipak sporijem bolidu i još s velikim rizikom puknuća gume koje je riskirao i Hamilton ovako.
A nezz, to bi bilo nekih 15 sekundi za skinut u 20 krugova, ali razlika u prednosti gume+bolid bi bila velika.
Ham bi tim odlaskom imao napola manje krugova u gumama i više šansi za borbu u zadnjem krugu.
"bit of a risk leaving me out, no?"
Doduše, to što je on bio mlak još i u prvom krugu i kod glavnog napada u zadnjem krugu, teško može pomoći strategija boksa.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 04 sij 2022, 20:50
zonelsk je napisao/la: 04 sij 2022, 15:24
Vuksa_KC je napisao/la: 04 sij 2022, 14:59 Ali se ne može reći da su napravili sve što su mogli, tijekom cijele utrke doduše.
A kak nisu, do sc su imali i prednost i siguran put do kraja. Napravili su sve za pobjedu. Ponavljam, u tom trenutku nitko nebi napravio nista drugacije.
Lako je nama sad komentirati kad znamo kaj se dogodilo.

Kaj bi ti napravio, u kojem trenutku i zasto bi napravio drugacije u toj utrci?
Boks pod Giovijevim VSC-om, nema tih guma koje bi Verstappena držale napred 40 krugova da je ostao vani u ipak sporijem bolidu i još s velikim rizikom puknuća gume koje je riskirao i Hamilton ovako.
A nezz, to bi bilo nekih 15 sekundi za skinut u 20 krugova, ali razlika u prednosti gume+bolid bi bila velika.
Ham bi tim odlaskom imao napola manje krugova u gumama i više šansi za borbu u zadnjem krugu.
"bit of a risk leaving me out, no?"
Doduše, to što je on bio mlak još i u prvom krugu i kod glavnog napada u zadnjem krugu, teško može pomoći strategija boksa.
Je, mozda je pod VSC bila prilika za box. Ali neznam i dalje mislim da su trebali ostati vani.
Po meni, prevelik rizik od kontakta plus, pitanjr kojr bi max stavio gume da su isli oba u box.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: NOVOSTI - 2022.

Post Postao/la Schumy.d »

Cuky je napisao/la: 03 sij 2022, 21:01 Pirelli očekuje kako ćemo ove godine gledati uglavnom utrke sa jednim zaustavljanjem za promjenu guma
https://www.racefans.net/2022/01/01/rac ... p-01-01-4/
Najbolje da ni ne ulaze u boksove.

Treba vratiti i nadolijevanje, dobra stara vremena...
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: NOVOSTI - 2022.

Post Postao/la tanabe-san »

Schumy.d je napisao/la: 04 sij 2022, 23:59
Cuky je napisao/la: 03 sij 2022, 21:01 Pirelli očekuje kako ćemo ove godine gledati uglavnom utrke sa jednim zaustavljanjem za promjenu guma
https://www.racefans.net/2022/01/01/rac ... p-01-01-4/
Najbolje da ni ne ulaze u boksove.

Treba vratiti i nadolijevanje, dobra stara vremena...
Zlatno doba formule 1 kako su zvali 80-te godine, nit su isli po gume nit po gorivo. Nema strategije pa ko brzi. Kao u MotoGP danas.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2022.

Post Postao/la zonelsk »

Schumy.d je napisao/la: 04 sij 2022, 23:59
Cuky je napisao/la: 03 sij 2022, 21:01 Pirelli očekuje kako ćemo ove godine gledati uglavnom utrke sa jednim zaustavljanjem za promjenu guma
https://www.racefans.net/2022/01/01/rac ... p-01-01-4/
Najbolje da ni ne ulaze u boksove.

Treba vratiti i nadolijevanje, dobra stara vremena...
Buduci da je to velik utjecan na sigurnost i buduci da cijela auto idustrija ide prema tome da se trosi sto manje goriva, mislim da necemo vidjeti nadolijevanje.

A obo za pit je ocekivano. Buduci da ce biti velika izmjena aero pravila. Novi kotaci / gume - pireli igra na sigurno.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la tanabe-san »

Hteo bih samo ovde jos dodati, posto sam sada tek ovo proverio. Kad je bio SC i Max otisao po nove gume, Sainc je ostao na starim (menjao u 19 krugu). Tako da i da su svi auti bili propusteni i on odma do Maxa, ne bi imao uticaj na ishod prvenstva.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la Cuky »

To stoji, ali to nije poanta ove priče "što bi se dogodilo da su svi propušteni". Poanta je da pravila jasno nalažu da SVI moraju biti pušteni. Ali su se stjerali u kut i jer su prvo. objavili da neće biti propušteni, onda odlučili propustiti ali su imali doslovno jedan pravac do kraja 2. sektora jer na ulazu u zadnji sektor SC mora ugasiti svjetla ako ide u boks... da su puštali svih ne bi stigli na vrijeme i svejedno bi se završilo iza SC.

Pošto poto su htjeli završiti bez SC-a i toliko se spetljali da su svoja pravila, a njihiv posao je da se brinu da se provode, prekršili. Ne bih uopće rekao da je bilo namjerno nego traljavo, neuigrano, neorganiziriano i u krajnju ruku sramotno za sport koji za sebe tvrdi da je najbolje što motosport nudi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la tanabe-san »

Ovo za sramotno ti ne stoji. To tako izgleda zbog glasnih Luisovih navijaca. Ali otidji na youtube pa ces videti ovo



14 miliona pregleda i 321,000 lajkova
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 05 sij 2022, 19:27 Ovo za sramotno ti ne stoji. To tako izgleda zbog glasnih Luisovih navijaca. Ali otidji na youtube pa ces videti ovo



14 miliona pregleda i 321,000 lajkova
Kakav pak je sad ovo argument? Za sto?
To sto je video pogledan, je znak da nije sramotno? Lool.

Cesto sramotone stvari na svijetu su gledanije od "običnoh".
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 05 sij 2022, 15:11 Hteo bih samo ovde jos dodati, posto sam sada tek ovo proverio. Kad je bio SC i Max otisao po nove gume, Sainc je ostao na starim (menjao u 19 krugu). Tako da i da su svi auti bili propusteni i on odma do Maxa, ne bi imao uticaj na ishod prvenstva.
Kaj nije bit utrkivanja pokazat nesto na stazi a ne presudit dal neko bude nesto napravio ili ne za zelenim stolom?

Di je nestalo ono, dajmo da se utrkuju? To vrijedi samo za Maxa ali ne i Sainza?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 05 sij 2022, 20:20
tanabe-san je napisao/la: 05 sij 2022, 19:27 Ovo za sramotno ti ne stoji. To tako izgleda zbog glasnih Luisovih navijaca. Ali otidji na youtube pa ces videti ovo



14 miliona pregleda i 321,000 lajkova
Kakav pak je sad ovo argument? Za sto?
To sto je video pogledan, je znak da nije sramotno? Lool.

Cesto sramotone stvari na svijetu su gledanije od "običnoh".
Primer. Za onu peticiju su skupili 55,000 potpisa a ovde imas 320,000 lajkova
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la Cuky »

tanabe-san je napisao/la: 05 sij 2022, 19:27 Ovo za sramotno ti ne stoji. To tako izgleda zbog glasnih Luisovih navijaca. Ali otidji na youtube pa ces videti ovo



14 miliona pregleda i 321,000 lajkova
Desetak tih pregleda i jedan lajk su moji. I opet sam apsolutno mišljenja da je način na koji su FIA-ini ljudi odradili priličan dio sezone, a ponajviše zadnju utrku, sramotan. Za organizacije poput FIA-e, FOM-a i Liberty Media koje okreću godišnje toliku količinu novca sramotno je da su tako neorganiziriani.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la tanabe-san »

Okej Caki svako ima svoje misljenje. Ali vise je onih koji su uzivali u ovome nego onih koji nisu (Luisovi fanovi)
Za organizacije poput FIA-e, FOM-a i Liberty Media koje okreću godišnje toliku količinu novca sramotno je da su tako neorganiziriani.
A upravo ce im to doneti vise para nego inace ;)
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la Cuky »

ja nisam Lewisov fan. Dapače, ne mogu ga smislit sa svojim proljevanjem "pameti" iako je stvarno najbolji vozač u generaciji, a možda i općenito. Ako ćeš baš iskreno, cijele sezone sam navijao da Max i RB osvoje. I svejedno mislim da način na koji se na kraju osvojilo je proizašao iz pogrešaka ili namjernog kršenja pravila samo kako bi se kraj sezone začinio, bez obzira na to tko bi na kraju osvojio. Samo da imamo taj jedan krug borbe, pa makar se poslije vukli repovi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la zonelsk »

Schumy.d je napisao/la: 05 sij 2022, 20:35 Nadam se da vas dvojica shvaćate da nećete uvjeriti jedan drugoga u svoje mišljenje?

Ali ako želite još 10 stranica uzaludnog tipkanja, neka igre počnu...
slika
Pa niti ne pokusavam promjeniti misljenje njegovo. Stvoriti misljenje je proces promisljanja....

Ja samo upucujem na nebuloze koje pise. Moze on mislit da je zemlja okrugla sto se mene tice, slobodno.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 05 sij 2022, 21:29

Ja samo upucujem na nebuloze koje pise. Moze on mislit da je zemlja okrugla sto se mene tice, slobodno.
Vidim ne prestajes sa provokacijama

55,000 na prema 320,000 :bye:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2021.

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 05 sij 2022, 22:12
zonelsk je napisao/la: 05 sij 2022, 21:29

Ja samo upucujem na nebuloze koje pise. Moze on mislit da je zemlja okrugla sto se mene tice, slobodno.
Vidim ne prestajes sa provokacijama

55,000 na prema 320,000 :bye:
Jel ti stvarno usporedujes broj pregleda nekog videa i peticiju?
:badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: #-o #-o
I like to race, not to do laps alone.
Zaključano