Testiranja - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Piquet20 »

Bila staza brza nego prosli vikend ili ne, impresivna vremena Ricciarda. :shock:

btw: Forza, azurniji si od F1 web stranica. :biggrin:
Samo tako nastavi. :thumbup:
slika
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Bibi »

Odlican rezultat za Maldonada koji je odvozio sekundu brze od prvih vozaca HRT-a. =D>
Svejedno da li je staza bila brza nevjerujem da bi Senna ili Chandhok ostvarili puno bolja vremena.Ili uopce se nebi priblizili Pastoru.Nadam se da ce nac svoje mjesto na gridu ;)
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Forza »

Morning session
Testiranja/komentari

@Edd Straw: This is the last day for Bridgestone in Formula 1. The new tyre era starts Friday with day one of the Pirelli test.

@Club Force India F1:Paul conducting some aero work today, pitot tube fitted to top of roll hoop to measure air flow.

@Edd Straw: Bianchi has been allowed to have a proper go today after spending yesterday concentrating on aero work. P2 currently.

@Club Force India F1: Another red flag interrupts that run - apparently a Renault stopped on track according to circuit radio.

@InsideFerrari: - Good morning from Yas Marina circuit. The 2nd day of YDT has begun since less than two hours. Jules Bianchi is driving the F10
once again. Today's programme is a bit different from yesterday but still aimed to collect important data about the car behaviour.

@Edd Straw: That earlier red flag for d'Ambrosio was caused by a spin on what was on course to be a very quick lap. D'Ambrosio back out an up to P3. Did a good job during his practice outings for Virgin. Only blemish was damaging a wing on the pit-wall! Another red flag - looks like it's Jean Eric Vergne somewhere in sector 2.

@Club Force India F1: End of the morning session, Yelmer finishes on 1:45.090 as he gets up to speed
Reno več od jučer testira bez F-ducta, još so i malo izmjenili zadnje krilo i počeli ga farbat sa aero bojom:
slika

Testira i večina ostalih ekipa u glavnom aerodinamiku ;)

Evo današnja vremena prije stanke:
slikal]
slika

Ricciardo still on top in Abu Dhabi
Daniel Ricciardo continued to dominate the timesheets on the second and final morning of Formula 1 rookie testing at Yas Marina, posting a time just 0.154 seconds off Sebastian Vettel's pole position time for the Abu Dhabi Grand Prix. The Australian Red Bull protege shaved just over half a tenth from his fastest time of yesterday.

Recently-appointed Ferrari test driver Jules Bianchi was able to show his speed for the first time after spending Tuesday concentrating on aerodynamic work. He set the second-fastest time, just over a second off Ricciardo.

Jerome d'Ambrosio switched to Renault having spent Tuesday afternoon with Virgin, setting the third-fastest time. He looked on course to join Ricciardo at the head of the timesheets after setting very fast times in the first two sectors mid-morning, only to spin near the end of the lap and bring out the red flag.

Gary Paffett took over test duties from Oliver Turvey at McLaren, setting the fourth-fastest time ahead of Paul di Resta, who again ran early in the morning for Force India.

British Formula 3 champion Jean-Eric Vergne continued for a second day with Scuderia Toro Rosso, setting the sixth-quickest time, but lost running late in the session when he suffered a mechanical problem and stopped on track.

Sam Bird again drove for Mercedes, setting seventh-fastest time ahead of Sauber debutant Sergio Perez, who is having his first taste of F1 today.

Pastor Maldonado switched to Williams today, spending the morning concentrating on aerodynamic work. He was ninth fastest ahead of Virgin reserve driver Luiz Razia.

Rodolo Gonzalez continued for Lotus, improving on his best time from yesterday by six tenths. He will hand over to Bulgarian sometime GP2 racer Vladimir Arabadzhiev for this afternoon's session.

HRT F1 debutant Josef Kral was 12th fastest ahead of Force India's Yelmer Buurman, who managed only 14 laps after taking over from di Resta
Afternoon session
Testiranja/komentari
@Red Bull F1 Spy: Actually, for the pedants, the RB6 Daniel has was the spare chassis last weekend. Mark won with it in Hungary. So it has form.

@ Club Force India F1: Green lights for the afternoon session, track has evolved 'massively' from yesterday according to Paul di Resta.

@Edd Straw: D'Ambrosio improves to a 1m40.795s. 1.25 off Ricciardo.
Abu Dhabi YDT: McLarens turn to run front wing\wheel wake aero sensors
slika
Zadnja izmjena: Forza, dana/u 17 stu 2010, 11:36, ukupno mijenjano 1 put.
slikaslikaslika
deda
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 419
Pridružen/a: 12 lip 2008, 17:49
Navijam za: Alonso

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la deda »

Ovi rezultati samo pokazuju kolko je RBR nadmocan ove sezone i kako je Vettel puno prije Abudabija trebo postat svjetski prvak.
Danas ni Bianchi nije los drugi makar dalekih sekundu iza Riciardija!
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Forza »

Evo nova vremena ;)
slika

Edit:
Sam Bird goes fastest. He has done a 1m39.543secs. That's a second faster than the best Merc qualifying time!
slikaslikaslika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la vidc »

hm,ili su rosberg i schumacher užasni ili je staza jednostavno puno brža nego za vrijeme kvalifikacija...ako je ovo drugo,a vjerojatno jest,onda ovaj ricciardo bi morao ić bar još sekundu brže...a bitno je i vrijeme kad se vozilo.ova testiranja traju cijeli dan,dok su kvalifikacije vožene u sumrak kad je temperatura staze niža...
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la kowalski »

Staza je brža za malo više od sekunde. Znači, to je vrhunski rezultat. Ubacio bi ga umjesto Rosberga dogodine, da sam na Mercedesovom mjestu.
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Forza »

Evo update:
slika

Ps. ovo je više od samog testa mladih vozača ;)
Zadnja izmjena: Forza, dana/u 17 stu 2010, 14:16, ukupno mijenjano 1 put.
slikaslikaslika
Avatar
kowalski
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 442
Pridružen/a: 03 ožu 2010, 21:07
Ja sam: Vozač

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la kowalski »

Nisam siguran da sam te razumio. Hoćeš reći da možda voze s nekim dodacima, ili se Schumi krije pod kacigom?
"Just being a mediocre driver has never been my ambition. That's not my style." /Michael Schumacher/
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Forza »

kowalski je napisao/la:Nisam siguran da sam te razumio. Hoćeš reći da možda voze s nekim dodacima, ili se Schumi krije pod kacigom?
Pa ekipe testiraju aerodinamične parametre, pogotovo u Ferrariju, McM, Williamsu, FI, Renaultu...par njih je i skinulo f-duct (razlika u top speedu)... a malo "manje" akcije po pitanju testiranja (bar koliko se vidi po slikama) za sad ima v RbR (voze sa rezervnom šasijom s kojom je Webber pobjedil u Mađarskoj), Mercu, TR, Hrt, Lotus, Virgin po pitanju testiranja....

A staza je brža za 1.5 sekunde po procjenama, tako, da je treba vremena uzeti sa rezervom ali evo:
Ricciardo has just done a 1m38.340s. One second faster than Vettel's pole!
Riccardo je opet jako brz. A Bird je dobro spustio vrjeme prije.
slikaslikaslika
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la King iCool »

Sve više i više gripa staza ima. Baš kako Forza iznad piše Ricciardo je sad već za 1sec brži od Vettelovog pole position vremena. Čovijek bi mogao misliti da su glavni vozači iz pojedinih momčadi totalni papci kad se gledaju ova vremena.Pogotovo Senna i Klien, sva tri HRT-ova test vozača su brža od njih. :badgrin:

slika
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Forza »

Zadnja izmjena: Forza, dana/u 17 stu 2010, 15:17, ukupno mijenjano 3 puta.
slikaslikaslika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la gringo73 »

King iCool je napisao/la:Sve više i više gripa staza ima. Baš kako Forza iznad piše Ricciardo je sad već za 1sec brži od Vettelovog pole position vremena. Čovijek bi mogao misliti da su glavni vozači iz pojedinih momčadi totalni papci kad se gledaju ova vremena.Pogotovo Senna i Klien, sva tri HRT-ova test vozača su brža od njih. :badgrin:
Ja mislim da je Chandhok još u nedjelju rekao da misli da će staza biti brža za nekih sekundu i po, zbog gume položene na podlogu...očito još i više. Naravno, ne treba ponavljati da su ovo testiranja, tako da ni bolidi ne moraju biti u skladu s pravilnikom (sjetimo se predsezonskih igrica). Evo samo kako Renault izgleda...

slika

Jučerašnja vremena, brzne - Link (full lap data)

Napomene radi, zanimljivije mi je ovo Pirellijevo testiranje koje slijedi...
slika
Avatar
Piquet20
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1596
Pridružen/a: 06 lis 2007, 17:41
Ja sam: Vozač

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Piquet20 »

Neki novi klinci...koji ce za koju godinu rasturati u F1. :biggrin:
Hehe, steta da ne postoje non-championship utrke kao pred par desetljeca, pa da recimo ove mlade posalju u pravu trku da vidimo sto znaju. :)
Nego, od kuda se stvorio ovaj Bugarin? :D Malo kopam po netu i vidim da nije bas impresionirao u nizim kategorijama... $$$$ :biggrin:
p.s. steta da RB nije dao jos jednu priliku i Hartleyu...

kowalski je napisao/la:Staza je brža za malo više od sekunde. Znači, to je vrhunski rezultat. Ubacio bi ga umjesto Rosberga dogodine, da sam na Mercedesovom mjestu.
Zasto? :?
slika
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Igor18 »

da, onda bi trebalo i ricciarda umjesto vettela, pa uništio je njegovo pole position vrijeme :D
mislim da nije ozbiljno uspoređivat ova vremena sa onima proteklog vikenda
Michael is faster than you!!
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Forza »

James Allen: "Engineers I’ve spoken to at the track say that the track improvement was around 1.2 seconds yesterday, compared to qualifying day, and it was even faster this morning. There was more grip and there was also a favourable tailwind. Also cones which had been on the apex of some corners were not there today, so there was some fractional gain from cutting the apex.So you’d have to work on the basis of taking 1.4s -1.5s off the headline lap times to get a comparable read to times set during Grand Prix weekend. Nevertheless it’s a formidable effort by Ricciardo."

Riccardo: "There really was more grip out there on track, so of course if Sebastian Vettel or Mark Webber had been driving here today, they would have been quicker, but it’s still very satisfying to set the fastest time, as I did last year."
Edd Straw: Sam Bird got through a hell of a lot of work for Merc
Link

;)
slikaslikaslika
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Bibi »

Piquet20 je napisao/la: p.s. steta da RB nije dao jos jednu priliku i Hartleyu...
Takoder ;)
Ja mislim da su ga olako pustili,al stvarno mi nejde u glavu zasto nije dobio priliku u Torro Rossu ako vec nije mogao u Red Bullu :?
Nisam siguran da su Buemi i Alguersuari puno bolji od njega.Jedino sto mu ide u prilog su njegove godine i ima vremena da spremno ude u F1.
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Forza »

Evo ih :D
slika
Renault F1, 18.11. 2010

slika

slika
slika
Zadnja izmjena: Forza, dana/u 18 stu 2010, 12:28, ukupno mijenjano 3 puta.
slikaslikaslika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la vidc »

izgledaju,rekao bih,masnije od bridgestonica :D
spacedoc
Test vozač
Test vozač
Postovi: 592
Pridružen/a: 15 ruj 2009, 17:39
Navijam za: Za kog ove godine navijat

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la spacedoc »

ima li kakvih razlika u dimenzijama
slika
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Forza »

Nema, dimenzije ostaju iste ko one od Bridgestone-a ;)

Welcome back Pirelli :D

slika
slika
slika
slikaslikaslika
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Mansell »

Jel ce i te gume bit mekse sa zelenom crtom a tvrdje bez?
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Dero
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1212
Pridružen/a: 02 stu 2008, 20:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Dero »

Imam osjecaj da ce Pirelli biti copy paste bridgestona, barem u prvoj sezoni
Avatar
darky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1109
Pridružen/a: 01 lis 2007, 10:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la darky »

Dero je napisao/la:Imam osjecaj da ce Pirelli biti copy paste bridgestona, barem u prvoj sezoni
sigurno, koliko se sjećam pirelli je već tražio niskoprofilne dimenzije guma, ali to će vjerojatno biti za 2012 ili kasnije
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Testiranja 2010/2011

Post Postao/la Forza »

Q & A with Pirelli's Paul Hembery

Ovo obavezno pročitati u vezi sa Pirellijem ;)
pirelli tyre test driver line up
slikaslikaslika
Zaključano