Utrke 2021 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: 13 pro 2021, 13:01
zonelsk je napisao/la: 13 pro 2021, 11:56
Vuksa_KC je napisao/la: 13 pro 2021, 11:49

Jel su i o Mercovim gumama morali Masi i suci direktno razmišljati?

Jel Ham bio negdje drugdje u nekakvom limbu gdje nije mogao ući u boks? Dvije besplatne prilike su bile.
Nope. You are missing the point.
Apsolutno spada u kategoriju utrkivanja tko kad i zasto ide u box

Ja pricam o tome da mi nemojte molim vas nazivati utrkivanje di onome ispred niste dali nikakve sanse, i to se dobro znalo prije nego sto je SC upalio zelena svjetla.

To za mene nije motorracing. Kao i sto lov gladne ribe iz bacve nije ribolov.
Pa obično pretjecanje na vidno boljim gumama je bilo, ništa ekstra potez.

Ali onda se po tebi trebalo ipak i Hamu izaći u susret da bi bilo fer, makar su propustili svoje više nego očite prilike.

Osim crvenih zastava im se više nikak nije moglo pomoći, a i onda bi se već naginjalo da nije bilo fer prema RB.

SC su maknuli jer su htjeli dramu, kakvu god.
Opet you are missing the point. Meni je svejedno tko je prvak. Ne mislim da je trebalo ici Hamiltonu na ruku, ne mislim da je trebalo ici Maxu na ruku.
Mislim da je trebalo napravit sve ko i svaki put. Napravit sc ili red flag ili vsc kao sto bi bilo na svakoj drugoj utrci. Do kraja, by the book i usataljenim praksama. Ovo sad nije bio slucaj. Na kraju dana Massi ocito ima diskrecijsko pravo tako jako utjecati na utrku da bi imali nekakav show itd. Fine, postoje tjela da kazu jel to ok ili ne.

Ali nemojmo to nazivati utrkivanjem itd.

90% posto novina danas koje uopce ne pokirvaju aktivno F1 inace pice o "utkrivanju" u zadnjem krugu zadnje trke za naslov. Sorry ali mene koji gleda F1 vec dugo, i prati opcenito utrke vise serija to vrijeđa.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la tanabe-san »

„Checo je sjajno obavio posao. Odabrali smo strategiju sa dva zaustavljanja. Prosto smo morali i trebalo nam je vozilo bezbednosti. Onda smo u finišu imali odluku sudija da ne puste bolide koji su zaostali za ceo krug i to nije po pravilniku. To je donelo dosta uzbuđenja u garaži“, izjavio je Marko.

Red Bull je u samom finišu morao da povuče Pereza sa staze zbog problema sa pritiskom ulja i Austrijski tim prosto nije želeo ništa da rizikuje.

„U tom trenutku smo se oprostili od konstruktorske titule. Postojala je bojazan i da će naš drugi bolid stati i da će vozilo bezbednosti ostati na stazi do kraja trke. Situacija se konstantno menjala“, dodao je Marko.

On priznaje da je njegov tim već bio izgubio nadu da će Verstappen doći do svoje prve titule.

„Vozilo bezbednosti je pojavilo u pravom trenutku za nas. Imali smo dosta nesrećnih situacija, ali sada je bilo u našu korist. Prelazak na meke gume je bio prava odluka. Mercedes je prespavao u oba navrata kada su mogli da menjaju gume i tako su nama olakšali posao“, zaključio je Marko.
Delighted :D
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 13 pro 2021, 13:20
Ja pricam o tome da mi nemojte molim vas nazivati utrkivanje di onome ispred niste dali nikakve sanse
Kako nisu pa Luisu niko nije branio da udje u pit i promeni gume. Masi je hteo da se trka zavrsi pod zelenom kako i dolikuje jednom finalu i za sta su postojali uslovi i to je za svaku pohvalu (inace covek je celu sezonu sudio protiv Maxa) ali sinoc mu ja skidam kapu jer je pobedilo SPORT i VITESTVO. Max zasluzeni sampion
Svaka cast RB i Maxu na borbi jucer. To se od niih ocekuje i jucer su to odradili fenomenalno.

Da malo dignes glavu iz teorija zavjera oko sporta i zutila oko sporta i pocnest pratiti race strategy bilo bi ti potpuno jasno zasto Hamilton jucer nije pozvan u box a Max je, i postavi si pitanje sto bi RB napravio da je su obrnute uloge.

Jasno mi je da si navijac RB i to je savim ok i imas pravo na to, isto tako imas pravo da gledas tu tom kontekstu sve oko jucerasnjeg dana. Ali jucer nije pobjedio sport i vitestvo - jucer je pobjedila FIA i Libery i njihov nacin kako da naprave na americki nacin show od niceg.

I probaj napraviti sljedece, i samo probaj razmisliti o cemu govorim - i ne neocekujem odogovor na ovo - samo te molim da razmislis ( i svi koji ovo citaju).

Makni Maxa i Hamiltona iz price, pogledaj kaj je jucer napravljeno ostalim vozacima.
Sainzu nije dozvoljeno da pokusa napasti 1 ili 2 mjesto. Dal bi utjecao na naslov je nebitno jer mozda nebi prosel Maxa, mozda bi Hamiltona i svjedno osvojio P2. Nakraju dana, mozda bi ostao P3 ali bi IMAO priliku. Covjek je bio na utrci za koju od strane RC nije imao jednake uvjete kao i neki drugi vozaci. A to je utrkivanje jel tak??

Vettel je mogao (i jos par vozaca iza) napraviti mozda pomak prema naprijed. Nakon sto su propustili dio vozaca ispred njega, on je izgubio tu mogucnost. Moga je samo izgubiti poziciju, ne je i dobiti.

Sorry ali nisu postojali uvjeti za utrkivanje, ne za SVE vozace!!!! O cemu mi pricamo???

I sad pogledajte kakav presaedan je ovo. Mi cemo napravit sve da dobijemo show, a utrkivanje je na drugom mjestu. Ali cemo svejedno reci
gledajte kakvo smo vam utrkivanje dali.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la tanabe-san »



Slusati Tota kako cvili Masiju na radiju dok se Luis i Max trkaju. Neprocenjivo :)
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la tanabe-san »

BREAKING | Mercedes considers withdrawing protest against FIA
https://www.gpblog.com/en/news/101392/b ... t-fia.html


Ovo se i ocekivalo. Pa nece gazda Daimlera sebi dozvoliti da se blamira po sudovima a i steti ugledu sporta
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la: 12 pro 2021, 22:53 Merc ima isti bolid ko na kraju sezone.

Nisu token promjenili uopce.

Dok je RB dobio aero bitku u promjenama izmedu sezona. I novi trasmision za ovu sezonu.

To vidim da je nova informacija. Do sada je cijele sezone priča bila da su potrošili oba, samo da ne žele otkriti na što.

Al ako stvarno nisu ni jedan potrošili onda su stvarno genijalci i zaslužili su da ih ovako zeznu na kraju sezone da izgube naslov. "OOO gledaj nas, predobri smo i ne trebamo razvijat"
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 13 pro 2021, 16:20
zonelsk je napisao/la: 12 pro 2021, 22:53 Merc ima isti bolid ko na kraju sezone.

Nisu token promjenili uopce.

Dok je RB dobio aero bitku u promjenama izmedu sezona. I novi trasmision za ovu sezonu.

To vidim da je nova informacija. Do sada je cijele sezone priča bila da su potrošili oba, samo da ne žele otkriti na što.

Al ako stvarno nisu ni jedan potrošili onda su stvarno genijalci i zaslužili su da ih ovako zeznu na kraju sezone da izgube naslov. "OOO gledaj nas, predobri smo i ne trebamo razvijat"
Malo pricas bezveze samo da bi kenjao po mercedesu.

Planirali su potrositi 2 tokena na nos. Ali su failali crash test, i nisu uspjeli ih potrositi. Nisu to napravili jer su bili bahati i nisu stheli nego nisu uspjeli.

Zato su i pocetkom sezone bili losiji i trazili poboljsanja negdje drugdje.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la Schumy.d »

zonelsk je napisao/la: 13 pro 2021, 10:51
Osim kaj Massi nije dozvolio da Sainz napadne Maxa.
Samo jedna stvar: Da li ti stvarno misliš da bi itko (osim momčadskih kolega) napadao dvojac Hamilton-Vettel u ovoj utrci? :|
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la: 13 pro 2021, 16:35 Malo pricas bezveze samo da bi kenjao po mercedesu.

Planirali su potrositi 2 tokena na nos. Ali su failali crash test, i nisu uspjeli ih potrositi. Nisu to napravili jer su bili bahati i nisu stheli nego nisu uspjeli.

Zato su i pocetkom sezone bili losiji i trazili poboljsanja negdje drugdje.
To za neprođeni crash test nisam baš nigdje pročitao niti čuo u prijenosima na F1 TV. Jedino da su planirali potrošiti na nos, ali su se odlučili orijentirati na druge stvari.

Što se tiče trošenja tokena, nigdje nije bilo da ih nisu trošili do sad zadnjeg vikenda. A i sami su tvrdili da su potrošili:
Mercedes – The team opted not to divulge where it spent tokens at the launch of the W12, with technical director James Allison admitting that it was purely to prevent teams from having more time to copy any new designs the team will run in 2021. “We have spent our tokens, but we won’t reveal how we used them just yet. That’ll become clear in good time.”
Schumy.d je napisao/la: 13 pro 2021, 17:05 Samo jedna stvar: Da li ti stvarno misliš da bi itko (osim momčadskih kolega) napadao dvojac Hamilton-Vettel u ovoj utrci? :|
Vjerojatno ne... čak je i Norris nakon kvalifikacija koje je završio kao 3. rekao da se ne planira miješati među njih dvoje na startu nego će gledat iz prvog reda njihovu borbu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la zonelsk »

Schumy.d je napisao/la: 13 pro 2021, 17:05
zonelsk je napisao/la: 13 pro 2021, 10:51
Osim kaj Massi nije dozvolio da Sainz napadne Maxa.
Samo jedna stvar: Da li ti stvarno misliš da bi itko (osim momčadskih kolega) napadao dvojac Hamilton-Vettel u ovoj utrci? :|
A jel to bitno. Tko bi to trebao odlučiti? Massi ili vozaci? Nisam napisao samo Sainza, ima jos vozača i primjera.


@cuky
Pogledaj fitv tehnical (ili kak se zove prilog). Ali ubi me jel za zadnju ili predzadnju trku (rekel bi zadnju). Inzenjer iz merca kaze da nisu potrošili. A Scar i Collins kazu zasto.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la Schumy.d »

zonelsk je napisao/la: 13 pro 2021, 18:28 A jel to bitno. Tko bi to trebao odlučiti? Massi ili vozaci? Nisam napisao samo Sainza, ima jos vozača i primjera.
Dobro, zašto nisu pustili sve krug ranije?
Zašto Hamilton nije vratio prednost stečenu nakon prvog kruga?

Daj skini naočale i prihvati poraz, gotovo je. ;)
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la tanabe-san »

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la tanabe-san »

I pored toga Max Verstappen otkrio je da mu je Toto Wolff čestitao na uspehu preko poruke.

“Toto mi je poslao poruku, gde je rekao da mi čestita na sezoni i da sam zaslužio pobedu, tako da je to bilo lepo od njega.” kazao je Verstappen za The Telegraph.
Gotovo je ;)
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la tanabe-san »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=J0q425f-n5c[/youtube]

Za vijeke vjekova
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la zonelsk »

Schumy.d je napisao/la: 13 pro 2021, 19:54
zonelsk je napisao/la: 13 pro 2021, 18:28 A jel to bitno. Tko bi to trebao odlučiti? Massi ili vozaci? Nisam napisao samo Sainza, ima jos vozača i primjera.
Dobro, zašto nisu pustili sve krug ranije?
Zašto Hamilton nije vratio prednost stečenu nakon prvog kruga?

Daj skini naočale i prihvati poraz, gotovo je. ;)
Zasto nisu pustili je jako dobro pitanje, slazem se.

Vec sam rekao da je Hamilton to vjerojatno nije napravio i da je trebao biti natjeran da vrati ili kaznjen. Nemam problem s tim.

Da skinem naocale od cega? Pa meni je svejedno tko je prvak Hamilton / Max su mi jednako ne dragi kao i Mercedes / RB ponekad jedni po nekad drugi.
Nisam tolko zaludjen nekom momcadi pa da serem po svima ko Tifozi.

I na kraju dana, postavljam pitanja koja bi svaki nepristrani navijac trebal postaviti. I u duhu su da u buducnosti imamo fer natjecanja. Ak je tebi to navijanje za Mercedes nek bude....

Fora mi je kak NITKO nije navel ni jedan argument kontra onog kaj govorim, nego samo sugerirate da navijam za Mercedes.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la Schumy.d »

zonelsk je napisao/la: 13 pro 2021, 22:27 Zasto nisu pustili je jako dobro pitanje, slazem se.

Vec sam rekao da je Hamilton to vjerojatno nije napravio i da je trebao biti natjeran da vrati ili kaznjen. Nemam problem s tim.

Da skinem naocale od cega? Pa meni je svejedno tko je prvak Hamilton / Max su mi jednako ne dragi kao i Mercedes / RB ponekad jedni po nekad drugi.
Nisam tolko zaludjen nekom momcadi pa da serem po svima ko Tifozi.

I na kraju dana, postavljam pitanja koja bi svaki nepristrani navijac trebal postaviti. I u duhu su da u buducnosti imamo fer natjecanja. Ak je tebi to navijanje za Mercedes nek bude....

Fora mi je kak NITKO nije navel ni jedan argument kontra onog kaj govorim, nego samo sugerirate da navijam za Mercedes.
Sorry, ali ti si sve samo ne nepristran navijač.
Ti najviše potenciraš nekakvu raspravu u koju se nitko drugi ne želi upuštati.
Jedna stvar zato jer NISI neutralan, a druga stvar jer ne cijeniš mišljenje drugog, ma koliko god točno ili krivo bilo.
Treća stvar, ne vidim niti bilo kakvu povezanost Tifosa s ovim slučajem, te stoga ne razumijem ni njihovo spominjanje u cijeloj ovoj priči.
Niđe veze, što bi se reklo... :roll:

Što se nekakvih kontra argumenata tiče, imaš ih u cijeloj sezoni more, a ako skineš naočale, možda ih i vidiš.
Meni se također neda jer nema smisla... ;)
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la zonelsk »

Schumy.d je napisao/la: 13 pro 2021, 23:11 Sorry, ali ti si sve samo ne nepristran navijač.
Ti najviše potenciraš nekakvu raspravu u koju se nitko drugi ne želi upuštati.
Jedna stvar zato jer NISI neutralan, a druga stvar jer ne cijeniš mišljenje drugog, ma koliko god točno ili krivo bilo.
Treća stvar, ne vidim niti bilo kakvu povezanost Tifosa s ovim slučajem, te stoga ne razumijem ni njihovo spominjanje u cijeloj ovoj priči.
Niđe veze, što bi se reklo... :roll:

Što se nekakvih kontra argumenata tiče, imaš ih u cijeloj sezoni more, a ako skineš naočale, možda ih i vidiš.
Meni se također neda jer nema smisla... ;)
Pa ja jesam navijac - samim time nisam nepristran. Ali izmedju Merc i RB nitko nije moj tim.

Usvaku raspravu ulazis ako hoces ili ne - meni govoris za neke moje rasprave anda kazes da ja ne cijenim ljisljenja.

Mozda bi i cijenio da netko ponudi neko kontkretno i da se da raspravaljat. A rec nekome da skine naocale nije ni misljenje ni argument.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la tanabe-san »

Na kraju je sve bilo ipak po propisu, poslusajte pazljivo do kraja
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la tanabe-san »

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 14 pro 2021, 02:03 Na kraju je sve bilo ipak po propisu, poslusajte pazljivo do kraja
Moram priznati da nisam razumio na kraju (u videu) zasto je sve po propisu? Nije bas objasnjeno zasto je FIA odlucila pola auta pustiti a pola ne, tj prema kojem pravilu je to.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la tanabe-san »

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 14 pro 2021, 10:07 slika
Hamilton je osvojio naslov sa 23 godine i za to mu je trebalo "samo" 35 utrka. I napravio je to u 2 sezoni u f1.

Vrestappenu je za ovu statistiku trebalo 141 utrka i 7 sezona.

Koja je poanta ove usporedbe - osim da temeljem statistike izvucene iz konteksta pokusavas Maxa prikazati boljim vozacem?
Pobjedili ste LH i Mercedes - ali netrebate biti prljavi oko toga.

A tvoji postovi zadnja 2 dana su samo takvi.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la mrd »

zonelsk je napisao/la: 14 pro 2021, 09:46
tanabe-san je napisao/la: 14 pro 2021, 02:03 Na kraju je sve bilo ipak po propisu, poslusajte pazljivo do kraja
Moram priznati da nisam razumio na kraju (u videu) zasto je sve po propisu? Nije bas objasnjeno zasto je FIA odlucila pola auta pustiti a pola ne, tj prema kojem pravilu je to.
Nisam gledao ovaj video, pa pričam o stvarima koje sam čuo ovih dana:

1. Brundle je još u utrci rekao da nije obavezno da se puste zaostali za krug da obiđu SC, mada se to dešavalo uglavnom u kišnim trkama do sada da ih ostave iza na restartu.
2. Koliko sam ja razumeo, u pravilniku piše da je moguće pustiti "any of the lapped cars" da prođu, dakle ne "neke od" ali ne "sve".

Ja sam siguran da je nešto bilo protiv pravila, već bi to Mercedes izvijao, ovako nije pitanje da li je legalna odluka već je problem upitna konzistentnost i autoritet direktora trke.
slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la tanabe-san »

mrd je napisao/la: 14 pro 2021, 11:30

Ja sam siguran da je nešto bilo protiv pravila, već bi to Mercedes izvijao, ovako nije pitanje da li je legalna odluka već je problem upitna konzistentnost i autoritet direktora trke.
Nije cak ni to problem kod zadnje odluke. Kazem poslusajte video valjda znate engleski. Sve je bilo na direktoru trke i imao je pravo pustiti da se trka zavrsi pod zelenom kao i to da nije bilo u obavezi da svi zaostali vozaci anlapuju. Sto na kraju krajeva i nije igralo ulogu izmedju Maxa i Luisa jer ne vidim u cemu je razlika kad bi i u jednom i u drugom slucaju Max bio fizicki iza Luisa. Ko gubi ima pravo da se ljuti.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Abu Dabija Finale Sezone 2021

Post Postao/la zonelsk »

mrd je napisao/la: 14 pro 2021, 11:30
Nisam gledao ovaj video, pa pričam o stvarima koje sam čuo ovih dana:

1. Brundle je još u utrci rekao da nije obavezno da se puste zaostali za krug da obiđu SC, mada se to dešavalo uglavnom u kišnim trkama do sada da ih ostave iza na restartu.
2. Koliko sam ja razumeo, u pravilniku piše da je moguće pustiti "any of the lapped cars" da prođu, dakle ne "neke od" ali ne "sve".

Ja sam siguran da je nešto bilo protiv pravila, već bi to Mercedes izvijao, ovako nije pitanje da li je legalna odluka već je problem upitna konzistentnost i autoritet direktora trke.
Clanak 48.12
If the clerk of the course considers it safe to do so, and the message "LAPPED CARS MAY NOW
OVERTAKE" has been sent to all Competitors via the official messaging system, any cars that
have been lapped by the leader will be required to pass the cars on the lead lap and the safety
car.
This will only apply to cars that were lapped at the time they crossed the Line at the end of the
lap during which they crossed the first Safety Car line for the second time after the safety car
was deployed.
Having overtaken the cars on the lead lap and the safety car these cars should then proceed
around the track at an appropriate speed, without overtaking, and make every effort to take up
position at the back of the line of cars behind the safety car. Whilst they are overtaking, and in
order to ensure this may be carried out safely, the cars on the lead lap must always stay on the
racing line unless deviating from it is unavoidable. Unless the clerk of the course considers the
presence of the safety car is still necessary, once the last lapped car has passed the leader the
safety car will return to the pits at the end of the following lap.
If the clerk of the course considers track conditions are unsuitable for overtaking the message
"OVERTAKING WILL NOT BE PERMITTED" will be sent to all Competitors via the official messaging
system.
Dodatno, nigdje u pravilniku ne pise ovo sto si naveo (ako netko ima vise info, dapace neka stavi ovdje).

Ovaj clanak gore jasno opisuje kako se unlappaju SVI auti.
Nigdje nije pokriveno parcijalno propustanje. Ono sto je Brundle rekao se odnosno da se ne pusti NITKO, ne pola.

Objasnjene odluke (Mercedes zalba) nije dala nikakvo suvislo objasnjenje, zasto je pola auta pusteno pola ne.

Ono sto se koristi kao argument da je FIA u pravu, da RD (Massi) ima pravo donijeti tu odluku.

U tom slucaju, nemamo kaj pricati ni od incidentu na pocetku utrke - jer Massi je donio odluku. Nemamo kaj pricati o Brazilu jer je Massi donio odluku. Nemamo kaj pricati o prethodnoj utrci - jer je Massi dionio odluku. Sve je regularno i cisto.

Jel samo meni ovo problem?

A i prije nek Schumi kaze da ne postujem tudja misljenja, volio bi cuti neko za pocetak.
I like to race, not to do laps alone.
Zaključano