Utrke 2020 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 09 pro 2020, 15:39 evo karijera Hamiltona pre Mercedesa

slika

GOAT nema sta :lol:
A 2007 i 2008 si namjrno zaboravio ili slucajno?

Vidis, drago mi je da si napisao ovaj post. On govori svima nama nekoliko stvari o tebi:
- trol si
- cini se bas i ne razumijes F1 kolko god se ti trudio to pokazati
- napisati ces bas bilo sto samo da pokazes svog vozaca ili tvoju neku ideju u boljem svjetlu.
- a cini se da si i rasista (bilo je par postova di si imao takve ispade, pa si kasnije se pravdao i brisaio i uredivao postove)
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 09 pro 2020, 15:41 Hamilton je jedini vozač koji je u svakoj sezoni u kojoj je vozio ostvario bar jednu pobjedu
Sumi isto to ima ako izuzmemo njegov povratak sa 40 i kusur godina (koji nije morao da se desi) i 1991 nekompletnu sezonu

Plus sto Sumi nikad nije izgubio od timskog kolege (ne racunam njegov povratak)

Zato Sumi ostaje cenjeniji kod vecine
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 09 pro 2020, 17:15
vidc je napisao/la: 09 pro 2020, 15:41 Hamilton je jedini vozač koji je u svakoj sezoni u kojoj je vozio ostvario bar jednu pobjedu
Sumi isto to ima ako izuzmemo njegov povratak sa 40 i kusur godina (koji nije morao da se desi) i 1991 nekompletnu sezonu
Ne možeš izuzimati. Schumacher u svojoj karijeri nije pobjedio u svakoj sezoni u kojoj se natjecao. To što ti radiš (izuzimanje) je mijenjanje činjenica kako bi se uklopile u tvoj narativ.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 09 pro 2020, 20:43
popeye je napisao/la: 09 pro 2020, 17:15
vidc je napisao/la: 09 pro 2020, 15:41 Hamilton je jedini vozač koji je u svakoj sezoni u kojoj je vozio ostvario bar jednu pobjedu
Sumi isto to ima ako izuzmemo njegov povratak sa 40 i kusur godina (koji nije morao da se desi) i 1991 nekompletnu sezonu
Ne možeš izuzimati. Schumacher u svojoj karijeri nije pobjedio u svakoj sezoni u kojoj se natjecao. To što ti radiš (izuzimanje) je mijenjanje činjenica kako bi se uklopile u tvoj narativ.
okej videcemo onda Luisa sa 41 godinu kako ce proci (ako uopste bude u F1)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la Slash »

Ljut sam na sebe što si me uvukao u ovaj debilizam jer inače ignoriram tvoje postove, ali ajmo

Max Verstappen prije Red Bulla, sezona 2015.
Završio 12. u ukupnom poretku, to sve govori o njegovoj kvaliteti vozačkoj...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la popeye »

kakav debilizam. tebi ako i dalje nije jasno kolko bolid znaci...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la Slash »

Vuksa_KC je napisao/la: 09 pro 2020, 14:53
Slash je napisao/la: 09 pro 2020, 14:36 Da, a zašto baš on ima toliko sponzora PR-a, marketinga i medijske privlačnosti? Zato jer je zgodan i crn? Ili zato jer je GOAT?

Pa uvijek su 'najprivlačniji' najbolji vozači, zato što su najbrži, najaktraktivniji, najbolji u borbi, a ne zato jer imaju lijepe oči.

Nevjerojatno koja zasljepljenost...
Jel je bio GOAT prije Mercedesa ili je to kod njih postigao?

Zamjena mu je trebao biti tada "super uspješni" Nico Hulkenberg, nisu baš ganjali nešt Alonsa ili Vettela, tj. tadašanje sada popularno navijački zvane otrpilike GOAT-ove.
Jel Schumacher bio GOAT prije Ferrarija ili je to kod njih postigao? #-o #-o #-o

Zaključak, opet ponavljam, ove ultra debilne rasprave, je da ne postoji GOAT, niti top vozači svih vremena, postoje samo top bolidi u kojima bi bilo tko bio najbolji. =D> =D>
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la popeye »

tako je ne postoji najbolji vozac, postoji najbolji tim. to sam vec rekao pre mesec dana na jednom drugom mestu

ali ako usporedjujemo Sumija i Hamiltona ja imam argumente staviti Sumija iznad. Neko ima argumenta staviti Senu. Neko Fandja. I to najmanje ima veze sa dominantnim autom.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Slash je napisao/la: 10 pro 2020, 14:45
Vuksa_KC je napisao/la: 09 pro 2020, 14:53
Slash je napisao/la: 09 pro 2020, 14:36 Da, a zašto baš on ima toliko sponzora PR-a, marketinga i medijske privlačnosti? Zato jer je zgodan i crn? Ili zato jer je GOAT?

Pa uvijek su 'najprivlačniji' najbolji vozači, zato što su najbrži, najaktraktivniji, najbolji u borbi, a ne zato jer imaju lijepe oči.

Nevjerojatno koja zasljepljenost...
Jel je bio GOAT prije Mercedesa ili je to kod njih postigao?

Zamjena mu je trebao biti tada "super uspješni" Nico Hulkenberg, nisu baš ganjali nešt Alonsa ili Vettela, tj. tadašanje sada popularno navijački zvane otrpilike GOAT-ove.
Jel Schumacher bio GOAT prije Ferrarija ili je to kod njih postigao? #-o #-o #-o

Zaključak, opet ponavljam, ove ultra debilne rasprave, je da ne postoji GOAT, niti top vozači svih vremena, postoje samo top bolidi u kojima bi bilo tko bio najbolji. =D> =D>
A gle, Schumacher je imao najviše naslova od aktivnih vozača pri odlasku u Ferrari.

Nisam rekao da Hamilton nije među najboljima, nekad nije bio, sada jest i tako isto dolazimo do zaključka da fakat, rasprave postanu debilne kad se počne kao ti sada stavljati riječi u usta. Istu muku muči kolega Zonelsk s popeyeom.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la popeye »

„Titule i pobjede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri,“ -Sergio Perez.
mozda i najbolji citat
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la Cuky »

Ako ne znače ništa zašto onda svaki vozač sanja o njima? Zašto je plakao u bolidu i na podiju kad je napokon ugrabio svoju prvu pobjedu? Neka ne kaka.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la zonelsk »

Bas to. Zasto onda uopce voze. I zasto pokusavaju biti na podiju.

Uopce ne kuzim kak je doslo do ove rasprave oko razlike u bolidima i kvalitetom vozaca. Ko da smo svi jucer poceli gledat F1. I sve vise razmisljam da se maknem od ovog foruma, jer fakat ovdje vise nema nikakve dobre rasprace. Samo ogromna kolicina BS. Ako se netko uvrijedio, neka.

Kroz povijest je uvijek postojala razlika izmadju dvije momcadi, i uvijek hoce. Ovo nije spec serija.
Cijela ideja je samo da ta razlika bude sto manja, pa da vise do izrazaja dolaze vozaci i njihove razlike.

Uporedbe vozaca iz razlicitih F1 era su kompleksne, nezahvalne i dosta subjektivne, ali su moguce. Samo treba biti oprezan.
Da, broj naslova nazalost nije najbolje mjerilo tko je GOAT, ali to nimalo ne znaci da Schumacher, Hamilton, ili Vettel nisu ili jesu dobri vozaci.

Ako maknemo na stranu da nekome Schumacher ili Hamilton nije drag ili su nedaj boze rasisti - da nazalost i dalje ima takvih, i ne mogu smisliti Hamiltona. Nikad ga nece priznati jer evo, covjek je druge broje koze, drugacvije se oblaci itd itd. Dok drugi ce pak reci je Schumacher bio pre hladan itd itd itd. Odite gledat Mexicke sapunice i lijecit frustracije negdje drugdje. Oostavite ove vrhunske sportase na miru.

Meni osobno ni jedan ni drugi nisu bili "najdrazi" i tu mogu biti jako subjektivan i pljuvati po njima kolko hocu. Mogu reci da je Max Verstapen ili Charles Leclerc najbolji i onda traziti svaki moguci argument da dikreditiram ove sa puno naslova i pobjeda da bi podigao vrijednost klincima koji su jucer dosli u F1. Sam sebi i tad rekao - odjebi i odi gledati HNL.

Nikad necmo doci do informacije tko je GOAT, nikad, pa cak i da Hamilton osvoji jos jedan sa Mercedesnom pa jos jedan sa Ferrarijem, i dalje budu tu ljudi poput popaya koji budu tvrdili da je MV najbilji. Sva sreca pa nitko njih ne shvaca (pre)ozbiljno. Ali bude ih. Pogotovo medju klincima danas.

Osobno, najvise vjerujem ljudima i inzenjerima koji su radili s njima, i zato mi je drago procitati knjihu ili poslusati podcast neke osobe iz F1 koja je imala taj luksuz da je i radila sa vise njih. I vidjeti kaj ce reci za Schumachera, Alonsa, Vettela, Hamiltona, ili neke od malo stariji. Sennu, Prosta, Alesija itd. A oni za sve njih kazu zanimljive stvari, i da se jakoo puno toga iscitati.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 11 pro 2020, 09:48 Ako ne znače ništa zašto onda svaki vozač sanja o njima? Zašto je plakao u bolidu i na podiju kad je napokon ugrabio svoju prvu pobjedu? Neka ne kaka.
Caki kao prvo reko je ne znace "mnogo" a ne nista

a zasto je to tako ako ti proslonedeljna trka nije pokazala onda nista nece...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 11 pro 2020, 14:02 a zasto je to tako ako ti proslonedeljna trka nije pokazala onda nista nece...
Zadnje dvije utrke su mi pokazala slijedeće:
- da bi bio u vrhu trebaš imati najbolji auto

ali:
- ako nisi dovoljno dobar ni to ti neće pomoći (Bottas)
- ako nemaš sreće uzalud ti najbolji auto (Russell)
- moraš biti uporan, čak i ako sve padne u vodu na startu (Perez)
- moraš imati sreće sa SC-om (praktički cijeli podij)
- ako nemaš sreće sa kvarovima uzalud ti brzina (Perez na VN Bahraina)
- reakcije vozača i članova ekipa jako dobro pokazuju koliko im rezultat "malo" znači.

I opet ću ponoviti: Ne samo da im titule i pobjede znače puno više nego što se usude priznati (jer ima "važnijih stvari u životu") nego velikoj većini grida svaki bod je doslovno jednak pobjedi. I to je razlog zašto se meni ne sviđaju one priče da se bodovi dodjeljuju svima koji završe utrku, pa makar i na 20. mjestu... nema nikakvog dojma da si nešto postigao kad je dovoljno doći do cilja i ugrabiti bodove.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 11 pro 2020, 14:26
- ako nemaš sreće uzalud ti najbolji auto (Russell)
cekaj i ti mislis da sad Rasel svaku trku ne bi imo srece?

a Hamiulton bi imo

e pa to se onda zove favorizovanje

tako su Rozbergu dali titulu
I opet ću ponoviti: Ne samo da im titule i pobjede znače puno više nego što se usude priznati (jer ima "važnijih stvari u životu") nego velikoj većini grida svaki bod je doslovno jednak pobjedi. I to je razlog zašto se meni ne sviđaju one priče da se bodovi dodjeljuju svima koji završe utrku, pa makar i na 20. mjestu... nema nikakvog dojma da si nešto postigao kad je dovoljno doći do cilja i ugrabiti bodove.
pa normalno da se oni bore za pobede a ne za kruske, i da zele pobedjivati sto vise. ali ne znaci u onom smislu da je taj koji skupi najvise pobeda stvarno najbolji ako je veci deo karijere proveo u najboljem autu. valjda si tolko pametan da ovo skontas.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 11 pro 2020, 15:24
cekaj i ti mislis da sad Rasel svaku trku ne bi imo srece?
Ahah, i evo nam Popaja opet.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 11 pro 2020, 15:24 ali ne znaci u onom smislu da je taj koji skupi najvise pobeda stvarno najbolji ako je veci deo karijere proveo u najboljem autu. valjda si tolko pametan da ovo skontas.
Najbolji vozači obično završe u najboljem bolidu. Tako je bilo sa Hamiltonom, sa Vettelom, sa Schumacherom, sa Sennom, sa praktički svakim vozačem kojeg se smatra "velikanom našeg sporta".

Onaj koji nije dovoljno dobar neće ni završiti u najboljem bolidu. Evo nekoliko primjera:
- Rosberg se pokazao u GP2 i Williamsu prije Mercedesa
- Hamilton se pokazao u GP2 prije McLarena
- Schumacher se pokazao u Jordanu, Benettonu i prva 2-3 Ferrarija
- Vettel se pokazao u Toro Rossu prije Red Bulla
- Verstappen se pokazao u Toro Rossu prije Red Bulla.
- Webber se pokazao u Minardiju i Jaguaru

- Russell se pokazao u Williamsu (36-0 protiv momčadskih kolega u kvalifikacijama) te u Mercedesu. No dobio je samo jednu utrku u Mercedesu i dok nema većeg broja utrka u jakoj momčadi nećemo mu moći suditi

A sad i oni koji se nisu pokazali:
- Perez je dobio priliku u McLarenu koji je, realno, bio na silaznoj putanji. Ali svejedno se nije iskazao pored Buttona. Zato se i skrasio u Force Indiji i ostao tamo sve do sada
- Hulkenberg je dobio priliku u Renaultu i nije previše pokazao u usporedbi sa svojim kolegama da bi mu se dalo priliku u top momčadi
- Gasly se pokazao u Toro Rossu, ali kad je dobio priliku u Red Bullu nije pokazao skoro ništa

Ima ih još, doslovno cijela sredina poretka trenutno su vozači koji nisu pokazali dovoljno da zasluže mjesto u top ekipi. Pa ipak, neki od njih će (npr. Sainz Jr.) dobiti priliku jer ih momčad vidi kao dobar par sa vozačem u kojeg polažu nade za rezultat.

Ono što je zajedničko ovoj trojci zadnjih koje sam nabrojao je da su sve to simpatični ljudi, ljudi koji na dan kad ih sreća pomazi mogu ostvariti jako dobar rezultat. No s druge strane, nisu dovoljno konstantni ili su konstantni u tome da nisu dovoljno dobri i zato ne dobiju šansu.

Tako da moje je mišljenje da da, znači da taj koji je skupio najviše pobjeda/naslova je vjerojatno najbolji ili unutar top par najboljih jer da nije ne bi ni dobio priliku u bolidu za naslove.


Btw, molit ću te da se malo smiriš u načinu na koji razgovaraš. Počele su pristizati mnoge žalbe (neću imenovati, nema potrebe, samo znaj da nije jedna-dvije osobe u pitanju) na način na koji se razgovori vode. Mislim da smo svi dovoljno zreli da možemo nastaviti normalno komunicirati čak i kad se ne slažemo i nadam se da neće nitko od nast trebati posezati za nikakvim sankcijama osim ovako kratkog upozorenja.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 11 pro 2020, 16:15
popeye je napisao/la: 11 pro 2020, 15:24 ali ne znaci u onom smislu da je taj koji skupi najvise pobeda stvarno najbolji ako je veci deo karijere proveo u najboljem autu. valjda si tolko pametan da ovo skontas.
Najbolji vozači obično završe u najboljem bolidu.
znaci Hamilton je stvarno najbolji?

znaci ti si apsolutno siguran da bi u istom bolidu pobedio Maxa? Rasela? Leklera?

vidis dok ja to ne vidim ja u nista nisam siguran. ja sam siguran jedino u jedno-da pobedjuje najbolji auto.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 11 pro 2020, 20:19 znaci Hamilton je stvarno najbolji?

znaci ti si apsolutno siguran da bi u istom bolidu pobedio Maxa? Rasela? Leklera?

vidis dok ja to ne vidim ja u nista nisam siguran. ja sam siguran jedino u jedno-da pobedjuje najbolji auto.

Nisam siguran da bi ih pobjedio na način na koji sada pobjeđuje Rosberga. Al da bi bilo gusto, bi. Zato u momčadi sa njime nisu Verstappen, Russel ili Leclerc. Mercedes je jednom imao dva vozača na sličnoj razini i bio je kaos. Naučili su iz toga da to više ne rade. Sad kaosa nema.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la popeye »

samo ja te nisam pitao kolko bi bilo gusto nego da li si 100% siguran da bi pobedio Maxa?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la Cuky »

I ja sam ti dao svoj odgovor. Da ti kažem da bi ga 100% pobjedio lagao bih jednako kao kad bi ti rekao da bi Max njega 100% pobjedio.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la popeye »

pa cekaj kako onda mozes tvrditi da je Hamilton najbolji. to si prethodno rekao.

ako si mislio da je jedan od najboljih vozaca to je vec druga prica. Znaci da ima vise takvih i ne razumem zasto je onda samo on zasluzio da se nadje u najboljem autu a ne i Verstapen.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la Cuky »

I to sam i napisao u svom postu. Ali ti ne čitaš što piše nego ono što misliš da netko piše samo kako bi se nastavila rasprava.
Cuky je napisao/la: 11 pro 2020, 16:15 Tako da moje je mišljenje da da, znači da taj koji je skupio najviše pobjeda/naslova je vjerojatno najbolji ili unutar top par najboljih jer da nije ne bi ni dobio priliku u bolidu za naslove.
A što se Verstappena tiče - sam si je birao put. Imao je prilike 2014. pridružiti se i Ferrariju i Mercedesu i Red Bullu. Ali su on i tatica pod svaku cijenu htjeli da malac bude na gridu već 2015. a to im je jedino RB mogao obećati.

To što se netko našao u najboljem bolidu je rezultat nekoliko stvari:
- talenta i sposobnosti koji je pokazao
- želje momčadi da uloži u njega umjesto u nekog drugog
- odluka koje je donosio kroz svoju karijeru
- sreće

Hamiltonove odluke su se činile svima nama lude, pa je eto pomažen od strane sreće i ispalo je kako je ispalo. Treba zapamtiti da on kad je došao u Mercedes oni su imali 1 pobjedu u 3 sezone. McLaren iz kojeg je došao je samo u njegovoj zadnjoj sezoni tamo imao 7 pobjeda.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 12 pro 2020, 10:19 I to sam i napisao u svom postu. Ali ti ne čitaš što piše nego ono što misliš da netko piše samo kako bi se nastavila rasprava.
izvini nisam procitao taj ceo post jer je dugacak bio. procito sam prvu tu recenicu ocigledno sam trebao sve procitati.
A što se Verstappena tiče - sam si je birao put. Imao je prilike 2014. pridružiti se i Ferrariju i Mercedesu i Red Bullu. Ali su on i tatica pod svaku cijenu htjeli da malac bude na gridu već 2015. a to im je jedino RB mogao obećati.
cekaj i sta bi to promenilo kad Ferari nije u Mercedesovoj ligi

a da je iso put Mercedesa jos bi vozio u Vilijamsu ili Renou (kao Okon)

oni su uradili sta je najbolje bilo za njih u tom trenutku. ali to nije poenata. poenta je zasto Max ne zasluzuje najbolji auto? Samo zato sto eto nek bude po tvom je pogresio u odabiru ekipe? ne znam samo otkad to spada u talenat vozaca. Daj svima priblizne bolide da se vozaci ne moraju brinuti oko toga. Jedino je to fer.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Bahreina - Bahrain International Circuit - 27-29. Studeni 2020.

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 12 pro 2020, 13:34
izvini nisam procitao taj ceo post jer je dugacak bio. procito sam prvu tu recenicu ocigledno sam trebao sve procitati.
Ovo upravo govori sve o tebi, i postovanju ljudi na ovom forumu. I ovo je nesto na sto ukazujem vec neko vrijeme. A i to je razlog zasto si me ti blokirao.
oni su uradili sta je najbolje bilo za njih u tom trenutku. ali to nije poenata. poenta je zasto Max ne zasluzuje najbolji auto? Samo zato sto eto nek bude po tvom je pogresio u odabiru ekipe? ne znam samo otkad to spada u talenat vozaca. Daj svima priblizne bolide da se vozaci ne moraju brinuti oko toga. Jedino je to fer.
Mercedes ocito milis da ga Bottas, Hamilton i Russel zasluzuju vise. Ferrari misli da ga Leclerc zaslucuje vise.
A Max, ako mu to ne pase, moze uvijek toici u neku spec seriju. Tipa Nascar koji ti jako obozavas. Pa moze tamo dokazati svoju velicinu.

Mozda je s Maxom tesko raditi, pa zato ga nitko drugi nece.
A i iskreno, po onome kaj je do sada pokazao i kako se odnosi prema momcadskim kolegama, i kolko gresaka radi. Neznam zasto bi zasluzio mjesto u Merceedesu.
Hamilton ih radi manje.
I like to race, not to do laps alone.
Zaključano