Utrke 2020 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la Cuky »

Prema većini portala, uključujući i SkyF1, Autosport i sl. samo se čeka službena potvrda da je utrka otkazana.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Kakav shitshow. 0800 je proslo ako se ne varam i dalje nikakvih rijeci. Ne mogu vjerovat kako su nisko pali.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la McLewis »

Bas zelim napisati, prvi trening za manje od 3,5 h a nemamo pojma jel se vozi....
McLaren u <3
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la zonelsk »

Prica se da bude doslo do FP1 ali da ni jedna ekipa nece na stazu....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la Cuky »

Navodno su Vettel i Raikkonen već otišli iz Australije
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la Kranči »

Cirkus su napravili. Pa neće svijet propasti ako se otkaže utrka, dvije... sezona.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Premijer je izjavio da ukoliko dođe do utrke, ista ce se odrzat bez publike, no kako citam od "pundits-a" ocito nitko nike rekao nis publici jer se vec 1000+ ljudi natrpalo na ulazima.... cirkus
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la Cuky »

Mercedes zatražio otkazivanje ktrke i najavio da će po dolasku na stazu u petak ujutro započeti sa pakiranjem opreme za put natrag kući

https://www.racefans.net/2020/03/12/mer ... rand-prix/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la popeye »

cim su timovi saznali za McLaren iz solidarnosti su se i oni odma trebali povuci. kakva odluka FIA-e kakvi bakraci.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la popeye »

Only three F1 teams were willing to race in Melbourne

Just three Formula 1 teams were willing to race in Melbourne had Australian Grand Prix not been cancelled by the authorities this morning – opening up the bizarre prospect of a repeat of the 2005 US GP, when just six cars took part. Story by Adam Cooper.

Red Bull Racing, AlphaTauri and Racing Point were prepared to race, with the remaining teams not wishing to take part. One senior team member who was part of the former group told Motorsport.com: “We’re racers, and we’re here to race.”

The teams’ positions became clear at meeting with F1's managing director of motorsports Ross Brawn at a hotel in downtown Melbourne late last night, following the announcement that McLaren would not compete after a team member was tested positive for coronavirus.

The majority of the teams wanted to cancel the race, but Christian Horner, Franz Tost and Otmar Szafnauer said their teams would take part unless the authorities say that the race can’t run in health grounds.

That triggered a complex overnight legal discussion between F1, the FIA and the Victorian government on what to do next and who would be responsible for the decision, with all the obvious financial implications. Mercedes, Ferrari and Renault – three teams with manufacturer backing – were vehemently opposed to the event going ahead, with the world champions writing a letter explaining its decision.

On Friday morning only skeleton crews from each team arrived at the track. The pitlane garages of Ferrari and Mercedes remained closed as of 10am, an hour before FP1, which is a breach of the regulations. Renault’s garage was open but its cars were still in parc ferme condition, with covers on them.

The remaining six teams had their garages open but only three were making serious preparation to run had the track opened on time.
ovde su me "moji" razocarali. ako nista drugo iz ovoga zakljucujem da su bili najspremniji da ne kazem najbrzi. Dobar indikator ako ce se sezona nastaviti u julu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Uopce me ne cudi to za Red Bull. I ne bi se cudio da je onak quote Markov. Sebicni do bola.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la zonelsk »

https://the-race.com/formula-1/australi ... ide-story/

Detalji i kronologija kaj se sve događalo
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 13 ožu 2020, 07:35 https://the-race.com/formula-1/australi ... ide-story/

Detalji i kronologija kaj se sve događalo
Znaci nije ni Toto svetac kako ispada iz Cukyjeva posta kako je Mercedes kao zatrazio da se utrka otkaze.. znaci sefovi u Daimleru su zatrazili da promjeni misljenje
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la zonelsk »

Pa mislim da je bilo pola pola i trka ne isla dalje. A onda je Mercedes iskazao svoje namjere sa pismom itd, pa se svi raspisali o tome.

Brown je dao intervju
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la Slash »

ma bzvz trebali su se utrkivat, jebeš koronu, kaj zatvorit ćemo se svi u kuće i još nećemo ni sport moć gledat :D
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la zonelsk »

Slash je napisao/la: 13 ožu 2020, 09:27 ma bzvz trebali su se utrkivat, jebeš koronu, kaj zatvorit ćemo se svi u kuće i još nećemo ni sport moć gledat :D
Tvoj komentar je jos blag, kakve sam sve citao zadnjih dana vezano iz nogomet i F1.

100% se ne slazem. Utrku je trebalo otkazati ranije, i to ponajprije da seposalje poruka. Ne da se diže panika i histerija, nego da se ljude osvjesti o lakoci prenosenja zaraze i tezini boljesti za one koje razviju teske simptome - a pogotovo za rizicne skupine i ljude sa kronicnim bolestima.

Nije problem utrke kao takve i zastite vozaca nego cinjica da se u skupini od 200000-300000 navijaca sigurno bude zarazenih koji cak ne moraju u tom trneutku imati simptome, i dodatno ce prosiriti zarazu koja ce napraviti pritisak na zdrastveni sustav.

Ljudi su nedogovorni, needucirani te zbog to potencira sirenje virusa.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la Slash »

Ma slažem se s tobom, naravno.
Ja samo iz svog sebičnog aspekta sam htio da se održi da se imam čime zabavljat za vikend :D. Naravno da je bolje otkazat.

Inače, ako se ovo ne zaustavi, zamislite scenarij di cijela sezona ode u k*r*c. A od iduće sezone nova pravila. A timovi ulagali cijelu prošlu godinu i zimu, spizdili stotine milijuna na razvoje bolida, i onda da te bolide ne vidimo na stazi!
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Slash je napisao/la: 13 ožu 2020, 09:45 Inače, ako se ovo ne zaustavi, zamislite scenarij di cijela sezona ode u k*r*c. A od iduće sezone nova pravila. A timovi ulagali cijelu prošlu godinu i zimu, spizdili stotine milijuna na razvoje bolida, i onda da te bolide ne vidimo na stazi!
Dogovorit će odgodu novih pravila :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la Cuky »

po mom mišljenju ovo je već druga stvar u ovoj godini koju su FOM (tj. njihov vlasnik Liberty Media) te posebno FIA odradili očajno i čini mi se da u želji da sve reguliraju pomalo gube uzde sporta iz svojih ruku.

Prvo ona situacija sa Ferrarijem i nagodbom za koju mi i dan danas nije jasno kako je netko mislio da je onakva objava u redu i da to neće otvoriti još puno više pitanja nego što li je dalo odgovora. Pogotovo u današnjoj "klimi" kada su svi uvrijeđeni zbog svega.

I onda sad ovo sa utrkom u Australiji. I dalje držim da ne treba nepotrebno stvarati paniku, ali isto tako mislim da je potrebno napraviti što je god moguće da se širenje samog virusa uspori ili zaustavi. Vidjelo se na koji način se pred cca 2 tjedna virus brzo počeo širiti europom i tad je po meni već trebalo donijeti odluku da se utrka otkaže ili odgodi za kasnije u godini. A ne da fanovi, momčadi, vozači, novinari i svi uključeni u naš najdraži cirkus dođu na stazu da bi im se reklo dva sata prije prvog treninga da odu doma i to tek nakon što su momčadi same izrazile takav stav.

Opet, za primjer bih uzeo FIM i DORNA-u... F1 još ne zna kada bi ubacila odgođenu VN Kine natrag u kalendar, a FIM i DORNA su odgodili i unutar dan-dva pronalazili mjesta za čak 3 utrke (Tajland, SAD, Argentina). Po potrebi su i premještali druge utrke tjedan prije-kasnije samo da naprave mjesta za ove odgođene.

Da nije sve tako crno, dobar primjer je Formula E, samo ne znam je li tu odluku donijela FIA ili vodstvo Formule E, da se sezona pauzira na 2 mjeseca.

S druge strane opet imamo još jednu seriju pod FIA-om - WRC, koji su jučer krenuli sa Reli Meksiko
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la Slash »

Nek sve momčadi i osoblje odu na spa, prije se testiraju, i nek spa bude ogromna karantena za cijelu F1, i svakih tjedan dana 1 utrka na spa, nakon 20 utrka imamo šampiona
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la popeye »

ma nastavice se sezona ali ko zna kada tacno, mozda u julu, avgustu a mozda i krajem godine i preci ce u 2021 a nova pravila za 2022. To su zadnje informacije.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la popeye »

Slash je napisao/la: 13 ožu 2020, 09:45
Ja samo iz svog sebičnog aspekta sam htio da se održi da se imam čime zabavljat za vikend :D.
Nascar, IndyCar i WRC su za sada jedine serije koje jos idu. I sve 3 imas ovog vikenda.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la McLewis »

Sve je to super, ja citao da postoji mogucnost da odgode sezonu i da bi trebalo poceti od Utrke u Bakuu, a ja kupio karte za Monte Carlo :biggrin: :biggrin: :biggrin:
McLaren u <3
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Australije - Albert Park Melbourne - 13-15. Ožujak 2020.

Post Postao/la F1NAC »

Kako čitam, Renault, Ferrari i Mercedes ne planiraju u Bahrein niti će opskrbljivat druge pogonskim jedinicama
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Zaključano