Utrke 2019 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la popeye »

"The guy overtaking, it's his corner. So he doesn't have to leave room on the outside as long as he has a significant part of the car down the inside it's his corner on the outside."




Maxova krivina bila.


@Caki

ok tada se ljutio jer je izgubio ljutio bi se verovatno i sada da je bio na mestu Leklera ko gubi ima pravo da se ljuti ali poenta je da ovakvo trkanje hard racing, tvrdo trkanje, treba dozvoliti a ne istrazivati i kaznjavati pogotovo ne posle trke koji bi to skandal bio. znaci ljudi vole, ja volim ovakvo uzbudljivo trkanje i preticanje uz kontakt tockovima ako treba a ne sterilna preticanja na pravcu uz pomoc DRS-a. i ako je Lekler smatrao to nepravdom zasto mu nije u sledecem krugu isto tako vratio? Ja se ne bi bunio jer ja navijam za ovo, za uzbudjenje. a ako ce se svaki duel svesti na sudijske odluke to vise nije sport.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la vidc »

Bitna je konzistentnost. Velika većina ljudi je mislila da ako imaš bolid paralelno pored sebe da moraš ostavit prostora za njega, bez obzira na sve te gluposti s pravima na zavoj, trkaće putanje itd. Nadat je se da je sad jasno da ne moraš ni tad ostavit prostora na stazi i da je dozvoljeno udarat u druge aute. Valjda će se vozači počet ponašat u skladu s tim i slobodno vozit agresivnije u dvobojima. I ja sam radije za to nego za obilaženja uz DRS.
Najviše sam za dvoboje kao što su max i leclerc imali krug prije na istom mjestu, al to je valjda prefino ili traži previše vještine i kontrole
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Toon »

...ako ne doživim uzbuđenje građana starog Rima za vrijeme utrka dvokolica bit ću razočaran...kruha i igara...'beš sve ostalo....i sve treba učiniti da Max bude novi Gaius Appuleius Diocles...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 03 srp 2019, 22:45 @Caki

ok tada se ljutio jer je izgubio ljutio bi se verovatno i sada da je bio na mestu Leklera ko gubi ima pravo da se ljuti ali poenta je da ovakvo trkanje hard racing, tvrdo trkanje, treba dozvoliti a ne istrazivati i kaznjavati pogotovo ne posle trke koji bi to skandal bio. znaci ljudi vole, ja volim ovakvo uzbudljivo trkanje i preticanje uz kontakt tockovima ako treba a ne sterilna preticanja na pravcu uz pomoc DRS-a. i ako je Lekler smatrao to nepravdom zasto mu nije u sledecem krugu isto tako vratio? Ja se ne bi bunio jer ja navijam za ovo, za uzbudjenje. a ako ce se svaki duel svesti na sudijske odluke to vise nije sport.
Crveni dio: u redu je, 100% se slažem. Ali ako se ovo dozvoljava, zašto onda sa druge strane slične prekršaje kažnjavaju? Kako je Rosberg dobio kaznu u ovom slučaju kad nije pustio prostora na vanjskoj strani za Ricciarda?


Kako je Rosberg dobio kaznu za istu stvar za koju Verstappen nije? Isto je bio paralelno, ako ne i više ispred nego Verstappen. Isto je bio na unutrašnjoj strani, isto je bio taj koji napada, isto je imao više od pola bolida naprijed... nije li to, po početku tvog posta koji nisam citirao "njegov zavoj"??


Ako ćeš kaznit jednom, onda kažnjavaj uvijek. Isto ono što smo pričali nakon Kanade. Vozači, momčadi i mi fanovi ne znamo što se zapravo smije, a što ne jer nekad se jedna stvar kazni, pa se par tjedana/mjeseci kasnije praktički identična situacija ne kazni. I onda se stiče dojam favoriziranja, namještanja i sl. Ili ih kazni sve, ili nemoj nikog. Rosberg je 2015. dobio 2 puta kaznu za stvar za koju Verstappen ovaj puta nije (ne ostavljanje prostora na vanjskoj strani) i jednom 2015. U dva slučaja se branio, u jednom napadao i svaki put je bio kažnjen. I sad Verstappen nije. To je ono što je problem, nema konstante, nema jasnoće...

Plavi dio: Kako da mu vrati? Imao je 10-11 krugova starije gume, sporiji bolid i još je izgubio kontakt sa njime kad ga je izgurao van staze. U krugu prije, kada je Verstappen odigrao po pravilima i pustio mjesta, Leclerc je vratio bez problema. Zato ga je ovog puta izbio van da mu ne može vratiti. Jasno kao dan.

Zeleni dio: Da su situacije bile obrnute ti bi se itekako bunio. Možeš ti reći da navijaš za to, ali da je Max bio na strani Leclerca sad bi se ti bunio kako se Ferrariju pomaže ;) Što se tiče svođenja svakog duela na sudačke odluke - to se lako riješi. Definirati jasno u pravilima što se smije, a što ne. Definiraj jasno koja je kazna predviđena za koji prekršaj. Ako je nešto između pusti, ako je bez prekršaja pusti, ako je jasno kao dan da je prekršaj, kazni. Dok treba 3+ sata za vijećanje stvar očito nije dovoljno jasna i pusti ju na miru
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la vidc »

jedini (smiješni) argument je taj da je Rosberg gledao gdje je verstappen, dok za verstappena tvrde da nije gledao gdje je leclerc nego se koncentrirao na izlaz iz zavoja.
ja dosad nisam da je to kriterij i da je bitno. ti ustvari možeš vozit i preticat a da ne gledaš protivnikov bolid i da je ok izgurat nekog sa staze. godinama pratim ovaj sport, nakon ovog ja se osjećam ko laik. trebam reset
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Prije je bilo "nije gledao di je suparnik, bio je neoprezan, treba ga kazniti"... danas je "nije gledao di je suparnik, znači nema namjere, nema kazne"

Logika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 04 srp 2019, 09:25
popeye je napisao/la: 03 srp 2019, 22:45 @Caki

ok tada se ljutio jer je izgubio ljutio bi se verovatno i sada da je bio na mestu Leklera ko gubi ima pravo da se ljuti ali poenta je da ovakvo trkanje hard racing, tvrdo trkanje, treba dozvoliti a ne istrazivati i kaznjavati pogotovo ne posle trke koji bi to skandal bio. znaci ljudi vole, ja volim ovakvo uzbudljivo trkanje i preticanje uz kontakt tockovima ako treba a ne sterilna preticanja na pravcu uz pomoc DRS-a. i ako je Lekler smatrao to nepravdom zasto mu nije u sledecem krugu isto tako vratio? Ja se ne bi bunio jer ja navijam za ovo, za uzbudjenje. a ako ce se svaki duel svesti na sudijske odluke to vise nije sport.
Crveni dio: u redu je, 100% se slažem. Ali ako se ovo dozvoljava, zašto onda sa druge strane slične prekršaje kažnjavaju?
pa ja nisam FIA da mene pitas :) ja sam ti rekao kakva bi ja pravila napisao. samo bi pisala jedna stavka: Let them race! i nema da boli glava.
Ili ih kazni sve, ili nemoj nikog.
nikog.
Plavi dio: Kako da mu vrati? Imao je 10-11 krugova starije gume, sporiji bolid i još je izgubio kontakt sa njime kad ga je izgurao van staze. U krugu prije, kada je Verstappen odigrao po pravilima i pustio mjesta, Leclerc je vratio bez problema. Zato ga je ovog puta izbio van da mu ne može vratiti. Jasno kao dan.
normalno mora se biti malo i bezobrazan da bi se doslo do pobede. pitaj samo Sumahera. a ovde Max nije njemu ostetio bolid pa ajde da razmisljamo o nekoj kazni ovo je bio cist hard racing.
Zeleni dio: Da su situacije bile obrnute ti bi se itekako bunio. Možeš ti reći da navijaš za to, ali da je Max bio na strani Leclerca sad bi se ti bunio kako se Ferrariju pomaže ;)
veruj mi ne bi jer ja sam se ovoga nagledao na stetu mog vozaca u Nascaru. kazem ti ja obozavam takve trke, pure racing, pa kom opanci kom obojci. jedino sto bi se ljutio ako Max izgubi.
Što se tiče svođenja svakog duela na sudačke odluke - to se lako riješi. Definirati jasno u pravilima što se smije, a što ne. Definiraj jasno koja je kazna predviđena za koji prekršaj. Ako je nešto između pusti, ako je bez prekršaja pusti, ako je jasno kao dan da je prekršaj, kazni. Dok treba 3+ sata za vijećanje stvar očito nije dovoljno jasna i pusti ju na miru
bas zato sto kod ovakvih stvari nikad nece biti jasno i sto je nepopularno da sudije odlucuju pobednika i to ne daj boze posle trke treba pravila pojednostaviti kao sto sam rekao samo ono Let them race i nema nikog da boli glava. i veruj mi da svi takve trke vise vole. gladijatorske borbe pa zar ne zovu F1 vozace modernim gladijatorima? pa dajte onda to nemojte se pretvarati.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

pojavila se teorija kako je Mercedes namjerno izgubio utrku u Austriji kako bi se izbjeglo moguće promjene pravila ili guma
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Vuksa_KC »

Cuky je napisao/la: 04 srp 2019, 15:05 pojavila se teorija kako je Mercedes namjerno izgubio utrku u Austriji kako bi se izbjeglo moguće promjene pravila ili guma
Aha, znači lansirat će se prema potrebi.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Toon »

Vuksa_KC je napisao/la: 04 srp 2019, 15:31
Cuky je napisao/la: 04 srp 2019, 15:05 pojavila se teorija kako je Mercedes namjerno izgubio utrku u Austriji kako bi se izbjeglo moguće promjene pravila ili guma
Aha, znači lansirat će se prema potrebi.
...da li se netko sjeća animiranog filma sa pticom trkačicom...
...da podsjetim: Glavn junak je bio vuk i zvao se MIRKO S ZLIKOVSKI - SUPERGENIJALAC
slika

...ako ima istine u tome...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la vidc »

Zar nije glasano o tom i bilo 5 vs 5?
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

sve što sam pročitao je jedno nagađanje "bivšeg F1 vozača" jer se navodno šuškalo o mogućim promjenama, ne nužno guma. Koliko istine ima u tome ili je sve samo "da se piše" to ću ostaviti svakome ponaosob na prosudbu. Ja ne vjerujem mnogo u to, samo sam prenio što sam pročitao
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la F1NAC »

Koliko shvacam 5:5 je zavrsilo glasovanje uoci trke . Potrebno je bar 7 glasova. Trend je ove sezone da na vrucim stazama mecka je puno otvorenija od ostalog dvojca.

Nema mi smisla ovo
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 04 srp 2019, 09:52 jedini (smiješni) argument je taj da je Rosberg gledao gdje je verstappen, dok za verstappena tvrde da nije gledao gdje je leclerc nego se koncentrirao na izlaz iz zavoja.
ja dosad nisam da je to kriterij i da je bitno. ti ustvari možeš vozit i preticat a da ne gledaš protivnikov bolid i da je ok izgurat nekog sa staze. godinama pratim ovaj sport, nakon ovog ja se osjećam ko laik. trebam reset
ja ne znam gde si ti to procito i uzimas kao FIA-in argument sto je sam po sebi smesan cuj nije ga video a bio pokraj njega i Max je odlicno znao sta radi.


ovo su razlozi:

Razlozi zašto Ferstapenu nije oduzeta pobeda

Trkačka direkcija Formule 1 objavila je da je poređenje manevra kojim je vozač Red Bula Maks Ferstapen došao do pobede na Velikoj nagradi Austrije i greške Sebastijana Fetela u Kanadi može da se okarakteriše kao priča o ‚babama i žabama‘.

Holandski automobilista je izbegao kaznu pošto je Šarla Leklera u Ferariju izgurao sa staze u borbi za trijumf, a direkcija trke je procenila da obojica vozača imaju svoju ulogu u tom incidentom. Mnogi su ga uporedili sa kontroverznom kaznom koja je izrečena Fetelu, koji se posle izletanja na stazi „Žil Vilnev“ nije bezbedno vratio na nju ispred Luisa Hamiltona u Mercedesu. Vozač Ferarija je kažnjen dodavanjem pet sekundi na postignuto vreme, zbog čega je ostao bez trijumfa u Montrealu, a ona je otišla Britancu.

Ti incidenti su doveli do debate oko toga šta bi trebalo da bude dozvoljeno u Formuli 1, a šta ne. Posle odluke da se Ferstapen ne kazni, prvi čovek Ferarija Matija Binoto je rekao da postoje jasna pravila koje sprečavaju da vozači kao Lekler ne budu izgurani sa staze, a da su ona primenjena na prethodnim trkama.

Međutim, trkački direktor Formule 1 Majkl Masi kaže da pomenuti incidenti ne mogu da se porede, pošto je Fetel kažnjen jer je izgurao Hamiltona posle izletanja. Nemac je vodio u Montrealu kada je napravio izlet van staze i nije se bezbedno vratio na nju, a pritom je naterao Britanca da ode široko u pokušaju da izbegne kontakt. Po Masijevim rečima, Ferstapen je izveo legitiman pokušaj preticanja u trenutku kada je došlo do incidenta, imao je kontrolu nad bolidom i nije napustio stazu.

„Svaki incident mora da se posmatra odvojeno, različite su krivine, drugačiji prekršaji, različite okolnosti. U pitanju su različiti incidenti. Po mišljenju direkcije trke, to je bio trkački incident. U pitanju je bilo dobro, oštro trkanje iz njihove perspektive“, istakao je Masi, a prenosi motorsport.com.

Ferstapen je pokušao da pretekne Leklera u prethodnom krugu na istom mestu – trećoj krivini na vrhu brda, ali je Monegašanin držao unutrašnju liniju. Masi je istakao da je direkcija trke smatrala da je vozač Red Bula izvukao pouku iz toga što se tada desilo i da je potom izveo potpuno drugačiji manevar.

„Ušao je u krivinu, kasnije je kočio, Šarl ga je jasno video i otišao je šire. A Maks jer je kočio mnogo kasnije, imao je ubrzanje na izlasku iz krivine. Nije se ponovila situacija iz kruga pre tog“, naglasio je Masi.

U donošenju odluke, četvoročlana trkačka direkcija, u kojoj je bio i legenda trke 24 časa Le Mana Tom Kristensen, pregledala je prethodne slične incidente. Među njima se našao i okršaj Hamiltona i Nika Rozberga u Austriji pre tri godine, u istoj krivini u kojoj je došlo do kontakta između Ferstapena i Leklera. Tada je Rozberg, koji je bio sa unutrašnje strane, bio kažnjen, ali je i sam incident bio drugačiji, pošto je Nemac pokušao da odbrani poziciju, a ne da pretekne svog timskog kolegu.

slucaj Rozberga i Hamiltona:




samo da kazem da ja ne bi kaznio ovde ni Rozberga, kao ni Fetla iz Kanade.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 04 srp 2019, 22:06 samo da kazem da ja ne bi kaznio ovde ni Rozberga, kao ni Fetla iz Kanade.

Tu se slažem. Ali su kažnjeni... i zato je trebalo kazniti i Verstappena da budu dosljedni. Ili promijeniti pravila pa pustit sve takve situacije, a vozače kazniti sa jednim GP vikendom u F2 zbog kukanja za svaku sitnicu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 04 srp 2019, 22:08
popeye je napisao/la: 04 srp 2019, 22:06 samo da kazem da ja ne bi kaznio ovde ni Rozberga, kao ni Fetla iz Kanade.

Tu se slažem. Ali su kažnjeni... i zato je trebalo kazniti i Verstappena da budu dosljedni. Ili promijeniti pravila pa pustit sve takve situacije, a vozače kazniti sa jednim GP vikendom u F2 zbog kukanja za svaku sitnicu
to kazem da bi bilo najlakse i najpametnije jer ce kod ovoga svako imati svoja tumacenja i nije popularno da sudije odlucuju pobednika. zamisli tek da se ovo desilo na zadnjoj trci gde se odlucuje titula. pa na sta bi to licilo da sudije odluce kome ide titula. skandal i sramota za najelitnije automobilisticko takmicenje.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la McLewis »

popeye je napisao/la: 04 srp 2019, 22:21
Cuky je napisao/la: 04 srp 2019, 22:08
popeye je napisao/la: 04 srp 2019, 22:06 samo da kazem da ja ne bi kaznio ovde ni Rozberga, kao ni Fetla iz Kanade.

Tu se slažem. Ali su kažnjeni... i zato je trebalo kazniti i Verstappena da budu dosljedni. Ili promijeniti pravila pa pustit sve takve situacije, a vozače kazniti sa jednim GP vikendom u F2 zbog kukanja za svaku sitnicu
to kazem da bi bilo najlakse i najpametnije jer ce kod ovoga svako imati svoja tumacenja i nije popularno da sudije odlucuju pobednika. zamisli tek da se ovo desilo na zadnjoj trci gde se odlucuje titula. pa na sta bi to licilo da sudije odluce kome ide titula. skandal i sramota za najelitnije automobilisticko takmicenje.
Japan 1989.
McLaren u <3
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

I odmah godinu kasnije kada je zbog blentavosti sudaca vozač uspio namjerno izbaciti suparnika iz utrke te sebi tako osigurati naslov. Umjesto da je makar kažnjen, ili kao 7 godina kasnije drugi vozač diskvalificiran iz prvenstva
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la popeye »

McLewis je napisao/la: 05 srp 2019, 06:11
popeye je napisao/la: 04 srp 2019, 22:21
Cuky je napisao/la: 04 srp 2019, 22:08


Tu se slažem. Ali su kažnjeni... i zato je trebalo kazniti i Verstappena da budu dosljedni. Ili promijeniti pravila pa pustit sve takve situacije, a vozače kazniti sa jednim GP vikendom u F2 zbog kukanja za svaku sitnicu
to kazem da bi bilo najlakse i najpametnije jer ce kod ovoga svako imati svoja tumacenja i nije popularno da sudije odlucuju pobednika. zamisli tek da se ovo desilo na zadnjoj trci gde se odlucuje titula. pa na sta bi to licilo da sudije odluce kome ide titula. skandal i sramota za najelitnije automobilisticko takmicenje.
Japan 1989.
iako tada to nisam gledao, to je bila velika sramota i nepravda za Senu koji se posle toga zeleo povuci iz sporta. jer kako je tada rekao to nije bio sport vec politika. i ako pogledas zbog cega je on bio kaznjen (ako si gledao dokumentarac "Sena") videces da su mu bukvalno ukrali tu pobedu.
I odmah godinu kasnije kada je zbog blentavosti sudaca vozač uspio namjerno izbaciti suparnika iz utrke te sebi tako osigurati naslov. Umjesto da je makar kažnjen
Senina osveta. ali sudar je bio trkacki incident jer mu je Prost prvo otvorio vrata pa kreno zatvarati i onda su se dodirnuli jer Sena je vec kreno u napad i nije hteo popustiti.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Sudar nije bio trkaći incident nego namjerno izbacivanje. Čak je i sam Senna potvrdio da je namjerno to napravio
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 05 srp 2019, 13:32 Sudar nije bio trkaći incident nego namjerno izbacivanje. Čak je i sam Senna potvrdio da je namjerno to napravio


a pokusacu naci intervju sa Dzekijem Stjuartom jer negde sam ga gledao (mozda bas u "Sena") gde je Sena lepo objasnio incident. Uopste nije reko da je bilo namerno. ali namerno je bilo sto nije hteo popustiti ako tako hoces.


evo ga:

slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 05 srp 2019, 13:50
Cuky je napisao/la: 05 srp 2019, 13:32 Sudar nije bio trkaći incident nego namjerno izbacivanje. Čak je i sam Senna potvrdio da je namjerno to napravio


a pokusacu naci intervju sa Dzekijem Stjuartom jer negde sam ga gledao (mozda bas u "Sena") gde je Sena lepo objasnio incident. Uopste nije reko da je bilo namerno. ali namerno je bilo sto nije hteo popustiti ako tako hoces.


evo ga:

A pravi film si nasao... inace Senna je pojeo sve te rijeci koje je rekao sa Stewartom i kasnije ako se ne varam se ispricao i napravio ono sto je Cuky napisao.


Trkaci incident.... lol pa ni traga kocenju u prvom zavoju.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 05 srp 2019, 14:06
popeye je napisao/la: 05 srp 2019, 13:50
Cuky je napisao/la: 05 srp 2019, 13:32 Sudar nije bio trkaći incident nego namjerno izbacivanje. Čak je i sam Senna potvrdio da je namjerno to napravio


a pokusacu naci intervju sa Dzekijem Stjuartom jer negde sam ga gledao (mozda bas u "Sena") gde je Sena lepo objasnio incident. Uopste nije reko da je bilo namerno. ali namerno je bilo sto nije hteo popustiti ako tako hoces.


evo ga:

A pravi film si nasao... inace Senna je pojeo sve te rijeci koje je rekao sa Stewartom i kasnije ako se ne varam se ispricao i napravio ono sto je Cuky napisao.
ok pokazi dokaz. zasto to onda nije stavljeno u film "Sena" na primer. kako cu ja znati za to kad tada nisam gledao F1. a posto vi znate (ja ni ne znam od koje godine gledate F1) dajte pokazite dokaz gde ste to procitali i ja cu promeniti misljenje.

Trkaci incident.... lol pa ni traga kocenju u prvom zavoju.
#-o

a zasto mora biti kocenja da bi se okarakterisalo kao trkacki incident? Lepo sam objasnio incident kao sto je i Sena objasnio.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 05 srp 2019, 18:18 zasto to onda nije stavljeno u film "Sena" na primer.
Jednostavno: Film Senna napravljen je tako da bi prikazao Sennu kao junaka i Prosta kao negativca. Taj film je valjda jedan od najsubjektivnijih filmova ikad napravljenih
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 28-30. Lipanj 2019

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 05 srp 2019, 18:30
popeye je napisao/la: 05 srp 2019, 18:18 zasto to onda nije stavljeno u film "Sena" na primer.
Jednostavno: Film Senna napravljen je tako da bi prikazao Sennu kao junaka i Prosta kao negativca. Taj film je valjda jedan od najsubjektivnijih filmova ikad napravljenih
cuj u onoj situaciji (suzuka '89) jeste tako. Prost je bio asshole. da li ti uopste znas zasto su Senu na toj trci kaznili?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Zaključano