Utrke 2019 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la vidc »

Ni max nije što je bio :D
Nimalo karbona nije poletilo
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la Scuderia »

speedy56 je napisao/la: 26 svi 2019, 17:01 Imao je par krugova prije toga još jednu šansu, čak mi se činilo da je onda bio mrvicu bliže.
Sve u svemu, odlično vozi ove sezone.
Izgleda da ga je Marko uzeo pod svoje. :p
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la popeye »

kako je Hamilton bulsitovo u vezi guma.

a o kaznama bolje da ne pricam.

i pohvalio bi Leklera koji je jedini pokuso tamo gde niko nikad nije.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la F1NAC »

Neznam koju si ti trku gledao al one prednje gume nisu bas bile u zdravom stanju. Najveci help su mu bile stražnje gume koje su bile i dalje u solidnom stanju i to mu je omogućilo da skuri Verstappena nakon Portiera... za kazne, slažem se. Prošao je dosta dobro što se toga tiče
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la Vuksa_KC »

Jel to clear ili se još čeka?
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la F1NAC »

Ehhhhhh Lewis , such a drama queen. Opet su morali Jamesa zvat
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la popeye »

Kranči je napisao/la: 26 svi 2019, 16:54 19 od 20 vozača će završiti VN Monaka.

Mlakonje.
to su krivi suci jer istrazuju svaki kontakt i kaznjavaju i onda normalno da se vecina vozaca nece upustati u niukakav rizik. ja svaki put kada vidim gore obavest da se nesto istrazuje meni nije dobro. kad ce shvatiti da je ovo kontaktni sport i da treba da ih puste da se utrkuju kao u mom omiljenom Nascaru. Eh
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la popeye »

vidc je napisao/la: 26 svi 2019, 17:02 Ni max nije što je bio :D
Nimalo karbona nije poletilo
mozda bi bio to sto je bio da mu nisu dodelili 5s kazne pa mu je bilo svejedno i ako obidje Hama jer opet ne bi pobedio.

nekada je bilo FIA=Ferrari International Assistance

a danas imamo MIA=Mercedes International Assistance
Zadnja izmjena: popeye, dana/u 26 svi 2019, 17:26, ukupno mijenjano 1 put.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la F1NAC »

Imas FE pa gledaj to ako ti ne pase ovo. "kontaktni sport" ima svoje granice, ja ne razumijem ko je danas kaznjen za kontakt a da nije bilo opravdano?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 26 svi 2019, 17:12 Neznam koju si ti trku gledao al one prednje gume nisu bas bile u zdravom stanju. Najveci help su mu bile stražnje gume koje su bile i dalje u solidnom stanju i to mu je omogućilo da skuri Verstappena nakon Portiera
steta sto ne mogu sad da ti nadjem jednu trku od pre bas u Monte Karlu da vidis sta su istrosene gume i problemi sa istim, i taj vozac kako se grcevito branio i jedva ostajo ispred. Ovo sa Hamom se ne moze svrstati ni pod kategoriju "mala maca" i zato je bulsitovo. A drugo ovde svi znamo da svi idu na jedno stajanje i sad kao Mercedes nije znao koje su gume dobre, ma hajde. Pa prosle godine ili koje vec se cela trka mogla odvoziti na onim ultra soft.
Imas FE pa gledaj to ako ti ne pase ovo.
eto odlican primer, to bas i ne gledam ali kako to da je tamo zustrije trkanje dozvoljeno a ovde nije? A FIA sankcionise oba i oba su open-wheel.
"kontaktni sport" ima svoje granice, ja ne razumijem ko je danas kaznjen za kontakt a da nije bilo opravdano?
ne znam kako najprostije da ti objasnim, jednom recju kvare iovako dosadan sport.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 26 svi 2019, 17:51
F1NAC je napisao/la: 26 svi 2019, 17:12 Neznam koju si ti trku gledao al one prednje gume nisu bas bile u zdravom stanju. Najveci help su mu bile stražnje gume koje su bile i dalje u solidnom stanju i to mu je omogućilo da skuri Verstappena nakon Portiera
steta sto ne mogu sad da ti nadjem jednu trku od pre bas u Monte Karlu da vidis sta su istrosene gume i problemi sa istim, i taj vozac kako je grcevito branio i jedva ostajo ispred. Ovo sa Hamom se ne moze svstati ni pod kategoriju "mala maca" i zato je bulsitovo. A drugo ovde svi znamo da svi idu na jedno stajanje i sad kao Mercedes nije znao koje su gume dobre, ma hajde. Pa prosle godine ili koje vec se cela trka mogla odvoziti na onim ultra soft.
Krivo. Lani su isto imali problema sa ultrasoftom i to je bio jedan od razloga zašto je Ricciardo uspio držat poziciju ispred Vettela
popeye je napisao/la: 26 svi 2019, 17:51
Imas FE pa gledaj to ako ti ne pase ovo.
eto odlican primer, to bas i ne gledam ali kako to da je tamo zustrije trkanje dozvoljeno a ovde nije? A FIA sankcionise oba i oba su open-wheel.
Da, i onda poslije vozači kmeču preko team radija da ovaj vozi kao kreten i opet ih i tamo sankcioniraju. Ako se ne varam vec nekoliko puta se trebalo cekat nakon utrke prave rezultate da ustvrde ko će dobit kaznu a ko neće. Plus FE bolidi su malo "čvršći" od F1 bolida i manje kompleksni. PLus razlika u brzinama je veća.
popeye je napisao/la: 26 svi 2019, 17:51
"kontaktni sport" ima svoje granice, ja ne razumijem ko je danas kaznjen za kontakt a da nije bilo opravdano?
ne znam kako najprostije da ti objasnim, jednom recju kvare iovako dosadan sport.
[/quote]
super su mi tvoji odgovori bez ikakve veze.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 26 svi 2019, 17:56
popeye je napisao/la: 26 svi 2019, 17:51
F1NAC je napisao/la: 26 svi 2019, 17:12 Neznam koju si ti trku gledao al one prednje gume nisu bas bile u zdravom stanju. Najveci help su mu bile stražnje gume koje su bile i dalje u solidnom stanju i to mu je omogućilo da skuri Verstappena nakon Portiera
steta sto ne mogu sad da ti nadjem jednu trku od pre bas u Monte Karlu da vidis sta su istrosene gume i problemi sa istim, i taj vozac kako je grcevito branio i jedva ostajo ispred. Ovo sa Hamom se ne moze svstati ni pod kategoriju "mala maca" i zato je bulsitovo. A drugo ovde svi znamo da svi idu na jedno stajanje i sad kao Mercedes nije znao koje su gume dobre, ma hajde. Pa prosle godine ili koje vec se cela trka mogla odvoziti na onim ultra soft.
Krivo. Lani su isto imali problema sa ultrasoftom i to je bio jedan od razloga zašto je Ricciardo uspio držat poziciju ispred Vettela
Sta je krivo? to sa Rikardom je bilo prosle godine gde je on imao problem sa motorom i zato je bio sporiji a Fetl ga nije mogao obici jer je ovde zaista tesko obici osim ako se nema drasticno brzi auto sto nemac nije imao. a ja se vrlo dobro secam da je neko izjavio ne znam tacno koje godine ali to je rekao da se cela trka mogla odvoziti na tim gumama (bile su US ili cak HS!). jer Monako je najblaza staza prema gumama ako nisi znao.
popeye je napisao/la: 26 svi 2019, 17:51
"kontaktni sport" ima svoje granice, ja ne razumijem ko je danas kaznjen za kontakt a da nije bilo opravdano?
ne znam kako najprostije da ti objasnim, jednom recju kvare iovako dosadan sport.
super su mi tvoji odgovori bez ikakve veze.
pa svi znamo da je F1 dosadna, predvidiva kako hoces, a kad se jos i suci umesaju i odlucuju umesto vozaca koji to sami na stazi trebaju resiti (kao u Nascaru) onda je to je za mene unistavanje i ovo malo sporta sto je ostalo.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la Cuky »

Iako su u Monaku redari oko staze vjerojatno najbolje trenirani imaju i oni svojih bisera... kao recimo ova dvojca koja su pretrčavala ispred Pereza koji ih je skoro pokosio
https://cdn-b-east.streamable.com/video ... 1558900320
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 26 svi 2019, 17:51 steta sto ne mogu sad da ti nadjem jednu trku od pre bas u Monte Karlu da vidis sta su istrosene gume i problemi sa istim, i taj vozac kako se grcevito branio i jedva ostajo ispred. Ovo sa Hamom se ne moze svrstati ni pod kategoriju "mala maca" i zato je bulsitovo. A drugo ovde svi znamo da svi idu na jedno stajanje i sad kao Mercedes nije znao koje su gume dobre, ma hajde. Pa prosle godine ili koje vec se cela trka mogla odvoziti na onim ultra soft.
Jos jednom pokazujes da nemas pojma o f1.
Razlike u bolidima kroz godine, od razine aero dinamike do snage motora i nacina na koji se snaga presnosi kroz gume na podlogu. Do cinjenice da su ove gume dizajnirane drugacije od vecine kroz povijest.

Također - činjenica da je guma napravljena za puno manje kilometara nego sto je to danas odvozio Hamilton, di je dobar dio vremena bio pod pristikom vozaca iza sebe nista ne znaci jel tak? to je samo cinjenica koja nije bitna.

Zadnja recenica sve govori. A da si nekim cudom i u pravu. Jesi primjetio da su gume za ovu sezonu drugacije nego za proslu (slicne - ali opet drugacije komponente) i jos jedan mali detalj - skuzio si da su prednja krila "malčice" drugacija nego proslih godina i da to podosta utjece na prednje gume i opcenito grip?

Jedino kaj je ovdje bulsitavo su komentari koji vise gledaju kaj neko prica u F1 a ne gledaju kaj se događa na stazi i sa bolidima. Ko da Kardashiane gledam...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la popeye »

meni je zao sto sad ne mogu naci tu trku bas u Monaku da ti pokazem sta su problemi sa gumama kad neko ostane bez gripa i kako se grcevito morao braniti. tako eto nek bude da nemam pojma o F1 :)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 27 svi 2019, 09:59 meni je zao sto sad ne mogu naci tu trku bas u Monaku da ti pokazem sta su problemi sa gumama kad neko ostane bez gripa i kako se grcevito morao braniti. tako eto nek bude da nemam pojma o F1 :)
Vidis to i pokusavam reci kaj ne?
Pokusavas neku utrku u nekom vremenu sa drugacijim bolidima, pravilima, motorima, ovjesima, komponentama guma usporediti sa savim nekim drugim vremenom. Jedna godina cini veliku razliku u driveabilitiju kod ovih bolida a kamo li nekoliko godina.

Hamiltonu je vjerojatno - kao i charlesu nakon oštecenja bilo puno teze voziti bolid nego sto je to bilo kad su imali dobre gume / cijelio bolid. To je činjenica.
Oni su mogli ili šutjeti o tome ili cendradti na radio. Današnji vozaci SVI cendraju kod takvih stvari i cendrat ce. I iskreno me boli briga jel cendraju ili ne. A sama cinjenica da je to Hamilton, samo potencira stvari.

To što je u nekoj drugoj utrci u povijesti imao vecih ili manjih problema sa gripom i gumama - nema nikakve veze sa trenutnim bolidima i nacinom kako se problemi manifestiraju kad imas problema sa gripom. Ovi bolidu su skoro 10 sekundi brzi nego npr iz pocetka devedesetih. Poprilicno sam siguran da se drugacije manifestira problem sa gumama i gripom.

To sto ti kazes da si strucnjak ili nisi mi nista ne znaci - tvoji komentari sugeriraju jednom. Ne vjerujes meni - pitaj druge oko sebe.

Ako zelis nastaviti raspravu oko gripa u proslosti, ocekujem da predstavis podatke o tome, koliko je bolid bio sporiji sa gumama bez gripa. Koliki je bio aero load tih bolida tad i danas. Odnosno koliko je bilo normalno da bolidi lateralno klize i kad su gume bile nove. Razlike između ponašanja guma ovisno o temperaturama na stazi.
Jesu li tad vozaci mogli mitigirati probleme sa gumama (straznje) sa drugim torqe mapama itd.

Pa kad dobijemo te info mozemo konkretnije probati doci do zakljucka kome je bilo teze voziti kod problea sa kripom u monaku.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la: 27 svi 2019, 11:05
popeye je napisao/la: 27 svi 2019, 09:59 meni je zao sto sad ne mogu naci tu trku bas u Monaku da ti pokazem sta su problemi sa gumama kad neko ostane bez gripa i kako se grcevito morao braniti. tako eto nek bude da nemam pojma o F1 :)
Vidis to i pokusavam reci kaj ne?
Pokusavas neku utrku u nekom vremenu sa drugacijim bolidima, pravilima, motorima, ovjesima, komponentama guma usporediti sa savim nekim drugim vremenom. Jedna godina cini veliku razliku u driveabilitiju kod ovih bolida a kamo li nekoliko godina.
#-o

dalje necu da citam da ne ulazim u jos vece gluposti. meni samo nije jasno ako ti kazem sta znaci ostati bez gripa i muciti se zadrzati poziciju i da je ovo jucerasnje ustvari jedno veliko NISTA ti i dalje ne shvacas #-o #-o #-o od mene dosta na ovu temu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 27 svi 2019, 14:26
zonelsk je napisao/la: 27 svi 2019, 11:05
popeye je napisao/la: 27 svi 2019, 09:59 meni je zao sto sad ne mogu naci tu trku bas u Monaku da ti pokazem sta su problemi sa gumama kad neko ostane bez gripa i kako se grcevito morao braniti. tako eto nek bude da nemam pojma o F1 :)
Vidis to i pokusavam reci kaj ne?
Pokusavas neku utrku u nekom vremenu sa drugacijim bolidima, pravilima, motorima, ovjesima, komponentama guma usporediti sa savim nekim drugim vremenom. Jedna godina cini veliku razliku u driveabilitiju kod ovih bolida a kamo li nekoliko godina.
#-o

dalje necu da citam da ne ulazim u jos vece gluposti. meni samo nije jasno ako ti kazem sta znaci ostati bez gripa i muciti se zadrzati pozicuju i da je ovo jucerasnje ustvari jedno veliko NISTA ti i dalje ne shvacas #-o #-o #-o od mene dosta na ovu temu.
Nemoras citati - na tebi je.
Zelis voditi argumentiranu raspravu - argumentiraj!.

Ali nemoj svoje misljenje iznositi i predstavljati kao cinjenice.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la popeye »

pa ja ti kazem da mi je zao sto ne mogu sad naci tu trku jer bi se uverio. posto vidim da reci ne vrede.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 27 svi 2019, 14:31 pa ja ti kazem da mi je zao sto ne mogu sad naci tu trku jer bi se uverio. posto vidim da reci ne vrede.
Bas bi bilo lijepo da vidim taj video - evo bas da vidim u sto ce me uvjeriti.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la Slash »

imam ja video koji dokazuje da popeye priča gluposti, joj, nemrem ga nać, ne znam di mi je.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la popeye »

Hamilton preuvelicavo, nisam li vam reko ;)

Lewis Hamilton je slavio na VN Monaka ispred Sebastiana Vettela i svog timskog kolege Valtterija Bottasa, ali je gotovo cijelu utrku bio pod velikim pritiskom Maxa Verstappena, koji je zbog kazne od 5 sekundi u cilju sa drugog mjesta pao na četvrto.

Dok su njegovi glavni rivali Verstappen, Vettel i Bottas bili na hard gumama, Hamilton je drugi stint odradio na mediumu. Tokom utrke se nekoliko puta požalio na stanje svojih guma i da one neće moći izdržati do cilja, a u jednoj radio poruci je rekao kako će njegovoj momčadi biti potrebno čudo kako bi pobijedili.

Motorsportski savjetnik Red Bulla Helmut Marko vjeruje pak da je Hamilton previše dramatizirao oko svojih problema sa gumama i da oni nisu bili toliko veliki koliko ih je on predstavljao. Smatra da je to bio Britančev „šou i taktika.“

„Hamilton se od 30. kruga žalio da s tim setom guma ne može završiti utrku, žalio se na vibracije i ko zna na šta sve ne. Ali to je već poznato. To je čisti šou i taktika,“ mišljenja je Marko.

Hamilton je u 11. krugu otišao na promjenu guma i 67 krugova je mora odraditi na mediumu. Njegove gume su stoga bile dosta lošije pred kraj utrke nego njegovih rivala koji su bili na hard gumama. To je istakao i Marko, koji je ipak pohvalio Britanca za odličnu taktičku vožnju:

„Naravno da istražujemo gume, zbog toga kao i svaki tim imamo kamere. Postoje određene tačke mjerenja. One su kod Hamiltona naprijed bile nestale, što govori da su gume bile u dosta gorem stanju nego kod Verstappena. Tamo gdje se opterećuju stražnje gume, tamo je vozio jako sporo. To je taktički sjajno odradio i to mu ne možete prigovoriti,“ dodao je Marko.

Cijelu situaciju je prokomentirao i Pirellijev F1 menadžer Mario Isola. Upitan da li je postojala opasnost da gume neće izdržati do kraja, Isola je odgovorio:“Ne, ne vjerujem.“

Iako je bio iznenađen što ga je Mercedes stavio na medium, mišljenja je da je Hamilton došao do zaključka da gume neće izdržati do kraja „jer je primijetio da su ostali bolidi bili jako blizu.“

„Naravno da graining utiče na performanse i bolid naginje ka podupravljanju. U Monaku je preciznost jako važna,a to mu se vjerovatno nije dopalo. Ali performanse nisu u potpuosti nestale. Kada potpuno potrošite gumu, dogodi se ‘litica’ (potpuni gubitak performansi guma). To kod Hamiltona nije slučaj,“ dodaje Isola, koji je mišljenja da je Hamilton situaciju oko guma vidio gorom nego što je ona bila.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la zonelsk »

Ah da - upravu si. Čim je to rekao Marko mora da je činjenica...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la: 29 svi 2019, 13:25 Ah da - upravu si. Čim je to rekao Marko mora da je činjenica...
#-o

pa ne samo Marko nego Pirelijev Mario Isola.

znam da mrzis kad sam u pravu
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Monaka, Monte Carlo Street Circuit, 23-26. Svibanj 2019

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 30 svi 2019, 09:12
zonelsk je napisao/la: 29 svi 2019, 13:25 Ah da - upravu si. Čim je to rekao Marko mora da je činjenica...
#-o

pa ne samo Marko nego Pirelijev Mario Isola.

znam da mrzis kad sam u pravu
Netočno!!!
Čak štoviše, ja bi volio da si češće u pravu pa da vodimo normalne prasprave.

Marko je rekao da je sve to "šou i taktika" -> Implicira direktnu namjeru Hamiltona da daje krive informacije a zna pravo stanje stvari.
Isola je rekao: "Hamilton situaciju oko guma vidio gorom nego što je ona bila" -> implicira da Hamilton nije svjestan pravog stanja stvari. Nego na temelju podataka koje ima - misli da su mu gume u gorem stanju nego sto jesu. Zbog činjenice da nije svjestan pravog stanja te - ne mozemo pricati o namjeri da preuveličava namjerno.
I like to race, not to do laps alone.
Zaključano