Utrke 2018 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 21 lis 2018, 22:28 Starim iz srednjeg vijeka. Danas ukratko loš dan. Vikend zapravo - subota i nedjelja. To što je Lewis osvoji PP sa 6 stotinki nije do bolida, već do njega. Dakle već smo jučer bili barem desetinku-dvije sporiji. Koliko je Vettel nadoknadio sekundi u odnosu na Bottasa? Barem 20...
danas je i sam Lewis podbacio. Kimija je trebao puno ranije i lakse riješit na mrtvim US gumama. tu je izgubio ako se ne varam oko 8 sekundi što ga je i koštalo danas
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la vidc »

Lewis ne riskira i zato uzima peti naslov. Danas se (s pravom) prepao maxa i pobjegao van staze :D
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la F1NAC »

Pa normalno. Tako i treba. Vidili smo 2016 kako je Rosberg samo konzervativno drzao onoliko koliko mu treba. Pogotovo ako se javi opet onaj problem s motorom
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la Kranči »

Cuky je napisao/la: 21 lis 2018, 21:53 Fun Fact: od top 3 ekipe ove godine nije pobjedio još jedino Bottas
Ovako iz glave... 2012. - 8 pobjednika i nakon toga nije bilo više od 4 pobjednika u sezoni?
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la F1NAC »

Kranči je napisao/la: 21 lis 2018, 22:54
Cuky je napisao/la: 21 lis 2018, 21:53 Fun Fact: od top 3 ekipe ove godine nije pobjedio još jedino Bottas
Ovako iz glave... 2012. - 8 pobjednika i nakon toga nije bilo više od 4 pobjednika u sezoni?
2013. HAM,ROS,VET,ALO,kimi - 5

BUMP:

Prvi put u ovoj V6 eri Mercedes nije pobjedio u Texasu.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la marcus »

Ajmo sada pustiti matematiku i požaliti se kako je i na ovakvoj stazi track position svetinja. Agresivne strategije se apsolutno ne isplate. Agresivna i za navijače uzbudljiva vožnja se ne nagrađuju. Nema sada veze što to Lewisu nije upalilo danas, već općenito govorim. Volim kada Lewis pobjedi, ali često su te pobjede dosadne i svode se na "menađiranje" guma. Koliko puta je u par prošlih sezona Red Bull pokušavao - ići drukčije, ići agresivno i skoro nikad se nije isplatilo.
Slušam i gledam njegovu izjavu i čini se kako je danas zaista uživao kada su mu dali 19 krugova za ganjanje (OK, da su mu u 11. krugu isto to rekli možda bi i pobjedio ili da je išao u 2. boks 4-5 krugova ranije ili da je dobio US), ali poanta jest da su razlike među gumama premalene. U brzini, izdržljivosti, svemu....

Gdje je logika da Max na S odveze prva 22 kruga (Kimi čak 21 na US), a na SS 34. I onda 15ak krugova stare S (na kao bržem bolidu) nisu dovoljno brze da bi prestigle 30 krugova stare SS.

Barem je Lewis dobio FL za skoro sekundu - na NAJTVRĐIM gumama. Pa gdje je tu logika.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la F1NAC »

Do toga dođe kad timovi bacaju brutalne pare na R&D vezano za ponašanje gume. Imaš uređaje koje timovi donose na staze s kojima analiziraju površinu asfalta i to pretvore u sim doma i peglaju setup. Pirelli se moze na nos postavit. Jedino ako ne uvede one 2012 gume.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la marcus »

https://www.formula1.com/en/latest/arti ... iIu00.html

Ocon and Magnussen lose points after US Grand Prix disqualifications
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la Slash »

Kako god bilo, napokon jebena utrka!!

Borba za pobjedu do zadnjeg kruga, morao sam dati 5 iako je Ferrari pobjedio. Kamo sreće da je svaka utrka ovakva.
Kimi je opet bljesnuo, super utrku odvezu, Lewis dao maksimum uz minimum rizika što je apsolutno opravadno i potrebno uzevši u obzir situaciju, Max odličan, Vettel opet panjina.

Strategija Merca i Ferrarija je bila OK, tako da ne treba pljuvat ni po jednima ni po drugima. Dokaz tome je da su na kraju završili na 1.5 sekundu razlike. Nije bilo do strategije danas, već do brzine bolida/štednje guma. Na kraju, i da je Lewis prešo Maxa, prvenstvo bi išlo dalje jer je Vettel prešao Bottasa, koji mi btw uopće nije jasan. Vettel napravi sranje i probija se kroz poredak i na kraju završi ispred njega ?!??! Ja bi Ocona odmah u 2019.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la F1NAC »

Fino ih kosta Bottas. Dobro pa je Seb shebo jucer. Inace da je uzeo pobjedu (realno mogao je) konstruktorski bi bio puno blizi
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la Cuky »

Vidim nema na službenoj stranici ažuriranih rezultata nakon diskvalifikacije Magnussena i Ocona. Tako da, sad kad složim bodove možda će biti malo različiti od službene stranice dok oni ne ažuriraju
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la marcus »

Fun fact: Lewis je 11. krug završio kao prvoplasirani.

Gledam gdje je Lewis izgubio utrku. Djelomično što nije uspio prijeći Kimija od 18. do 21. kruga, ali prvenstveno što je od 30. do 36. kruga izgubio skoro 10 sekundi. Dok su se smislili otići u boks. No, treba priznati da je Ferrari bio bolji i brži. Na svim gumama i u petak i u subotu. Lewisu su S trajale u 1. stintu 19 krugova (od 11. do 30. i onda su "pale"), a u drugom stintu su se nešto duže držale. Kimijeve su bez problema izdržale 35 krugova (nije posebno stiskao, ali nije se ni šparao) dok je Vettel letio svih 30 krugova.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la Cuky »

Kako je Ferrari u petak bio bolji na svim gumama? U petak su vozili samo na Inter i Wet i tu si se divio kako je Hamilton sa samo jednim krugom za 2 sekunde brži, a sad je odjednom Ferrari bio i u petak i u subotu bolji na svim gumama
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la vidc »

pa on zna da je ferrari bio brži od mercedesa, ali Hamilton je taj koji je puno brži od ferrarijevih vozača
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2902
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

Jučer je Bottas pojedinačno gledano i najveći gubitnik.
Ako se uzme pretpostavka da nakon osiguravanja naslova, sve pobjede koje su izgledne idu njemu zbog svih ustupaka Hamiltonu.
Ovako mu mora još jednu servirati, a kamoli da ni nakon Mexica neće biti riješeno.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la marcus »

A sorry....stalno mislim na vikend, a pišem petak i subotu. Mislio sam subotu i nedjelju. Sorry!!!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la marcus »

vidc je napisao/la: 22 lis 2018, 09:45 pa on zna da je ferrari bio brži od mercedesa, ali Hamilton je taj koji je puno brži od ferrarijevih vozača
To je prava istina. Za utrku u SADu. Samo bih rekao da je Lewis samo brži, a ne puno brži. Vidjeli smo u Q2 koliko je SS na Ferraiju brži nego na Mercedesu. U Q3 je Mercedes bio brži samo zbog Lewis efekta, a u trci je bilo jasno da S na Ferrariju puno bolje i duže drže.

Ponavljam....zašto ne volite kad ste bolji brži. Makar to bilo samo na jednoj trci.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la vidc »

mislim na petak :D
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la Slash »

Trebao bi Vettel preko zime kad se vrati u školske klupe uzet skriptu glavnog rivala.
"I went through that corner, I gave him way too much space just to be sure that I didn't get clipped, for example, didn't get taken out because I didn't know if you [Verstappen] would understeer into me or could be aggressive."

Hamilton said that if he was fighting his title rival Sebastian Vettel in that moment then he "would have been a lot more tighter and more aggressive".
"If I'd been aggressive with Max for example, Seb could have finished third or second and I could have lost ground today so I think it was good decision making."
I Max se složio da je Lewis bio jaaaako oprezan:
When Hamilton suggested he had given Verstappen too much space, Verstappen replied: "I think you could have squeezed a bit more, yeah!"
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la: 22 lis 2018, 11:13 Trebao bi Vettel preko zime kad se vrati u školske klupe uzet skriptu glavnog rivala.
"I went through that corner, I gave him way too much space just to be sure that I didn't get clipped, for example, didn't get taken out because I didn't know if you [Verstappen] would understeer into me or could be aggressive."

Hamilton said that if he was fighting his title rival Sebastian Vettel in that moment then he "would have been a lot more tighter and more aggressive".
"If I'd been aggressive with Max for example, Seb could have finished third or second and I could have lost ground today so I think it was good decision making."
I Max se složio da je Lewis bio jaaaako oprezan:
When Hamilton suggested he had given Verstappen too much space, Verstappen replied: "I think you could have squeezed a bit more, yeah!"
A gledaj to iz ove perspektive. Da mu je trebalo za prvenstvo ili da lovi zaostatak mislis da bi ovako završilo? Lako je sad trubit kad sve što treba je odvest trku do kraja i prvak si. Volio bi vidit dal bi držao rastojanje 100m da mu prvenstvo ovisi o tome. Nemoj me krivo shvatit. Samo ovo je pointless. Vettel mora uzet kako tako rizik(ne treba sad raspravljat uzrok tome) jer mu ne pomaže završit ispred Verstappena, Ricciarda, Hamiltona bla bla bla. I jbg ulovi frka, treba na brzinu i bum.

ODnosno i sam ti kaze da bi trebao bit agresivniji tako da ti logika povezivanja Vettela s tim baš i ne ide u ruku
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la vidc »

ono što boli kod vettela je što previše riskira i pokušava na silu.
najgore je što tako malo mu fali, malo više kontrole u tih par sekundi i sve bi bilo drugačije. brzina nije upitna al džaba sve kad mu mozak zatrokira.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la Cuky »

možda umjesto mozga ima Ferrarijevu PU iz 2014... ona je često znala pustit dušu bez ikakvih najava, nešto kao Renaultova ove godine
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la Slash »

A gledaj to iz ove perspektive. Da mu je trebalo za prvenstvo ili da lovi zaostatak mislis da bi ovako završilo? Lako je sad trubit kad sve što treba je odvest trku do kraja i prvak si. Volio bi vidit dal bi držao rastojanje 100m da mu prvenstvo ovisi o tome. Nemoj me krivo shvatit. Samo ovo je pointless. Vettel mora uzet kako tako rizik(ne treba sad raspravljat uzrok tome) jer mu ne pomaže završit ispred Verstappena, Ricciarda, Hamiltona bla bla bla. I jbg ulovi frka, treba na brzinu i bum.

ODnosno i sam ti kaze da bi trebao bit agresivniji tako da ti logika povezivanja Vettela s tim baš i ne ide u ruku
Naravno, danas je takva situacija, ali nije bila takva cijelu sezonu. Ko ga je silio da u Bakuu se baci na glavu na Bottasa, a tada je bio ispred glavnog rivala? Tko ga je silio da u Njemačkoj izleti po kiši? OK, bio je pod pritiskom jer je Lewis doletavao, ali realno trebao je sačuvat hladnu glavu, vozit kolko ide pa pričekat šta će bit kad/ako Lewis dođe do njega, gotta be in it to win it. Nije to sad priča samo ove utrke kad je prvenstvo de facto odlučeno, cijelu sezonu vozi ko neki neiskusni klinac, a ne četverostruki prvak. Zato mislim da i nisu u krivu Alonsovi navijači kad kažu da bi u istom bolidu bio u najmanju ruku još u igri.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la: 22 lis 2018, 11:45
A gledaj to iz ove perspektive. Da mu je trebalo za prvenstvo ili da lovi zaostatak mislis da bi ovako završilo? Lako je sad trubit kad sve što treba je odvest trku do kraja i prvak si. Volio bi vidit dal bi držao rastojanje 100m da mu prvenstvo ovisi o tome. Nemoj me krivo shvatit. Samo ovo je pointless. Vettel mora uzet kako tako rizik(ne treba sad raspravljat uzrok tome) jer mu ne pomaže završit ispred Verstappena, Ricciarda, Hamiltona bla bla bla. I jbg ulovi frka, treba na brzinu i bum.

ODnosno i sam ti kaze da bi trebao bit agresivniji tako da ti logika povezivanja Vettela s tim baš i ne ide u ruku
Naravno, danas je takva situacija, ali nije bila takva cijelu sezonu. Ko ga je silio da u Bakuu se baci na glavu na Bottasa, a tada je bio ispred glavnog rivala? Tko ga je silio da u Njemačkoj izleti po kiši? OK, bio je pod pritiskom jer je Lewis doletavao, ali realno trebao je sačuvat hladnu glavu, vozit kolko ide pa pričekat šta će bit kad/ako Lewis dođe do njega, gotta be in it to win it. Nije to sad priča samo ove utrke kad je prvenstvo de facto odlučeno, cijelu sezonu vozi ko neki neiskusni klinac, a ne četverostruki prvak. Zato mislim da i nisu u krivu Alonsovi navijači kad kažu da bi u istom bolidu bio u najmanju ruku još u igri.
Samo pogledaj njegov onboard u Njemačkoj pa vidi kako je na onom kamenju od guma jedva držao bolid na stazi. Da je imao mekše gume bi sigurno imao više gripa odiza i nebi blokirao straznje kotace. Na njegovu nesreću barijera je bila preblizu. Desi se i iskusnima (Hamilton, Mađarska 2014 ovako iz glave)

Baku jos mogu tolerirat koliko toliko jer opet to je bila jedina prilika da prestigne Bottasa unatoč tome što su ga i Lewis i on pustili odiza prije prvih stopova. Ovo ostalo su lame greške i prosuo je baš majstorski prvenstvo. Mislim 2010 i 2012 je imao puno goru situaciju u prvenstvu i to je handleao sasvim ok u kriticnim situacijama za godine koje je imao. Ali je malo pain in the ass kad nakon svake greske pocinju kao iz pastete skakat Alonsovci kako bi on napravio puno vise.

Mislim da su te njegove greske ove godine vise produkt pritiska i saznanja da ima dobar auto(i da moze cak osvojit naslov kako njegov idol) da zeli sto prije se rijesit bodovnog stresa sto je nazalost rezultiralo katastrofalnim rezultatima.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, 19.-21. Listopad 2018

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Utrka odlicna, napetost do kraja. Ferrari je bio u strasnoj formi i konacno nijedne pogreske strateske. Mercedes je ovaj put uprskao strategiju i izgubio prilicno bodova, Hamilton mozda ni na postolju nebi bio da nije Ricciju crko francuz.
Iznenadilo me koliko je staza prljava bila, Hamilton je vozio kraj Maxa po prljavom djelu i odjednom ko da je naisao na vodu izgubio grip, isto sa Bottasom u obrani od Vettela. Nije cak ni kasno kocio ali je na onom djelu staze jednostavno odklizao.
Vettel mi nije jasan, vidi svo vrijeme vozaca kraj sebe i kad je bilo neizbjezno da ce ga bubnut, po gasu do daske, spin. Da je bez gasa nakon kontakta lovio auto izravnao bi ga bez spina. Bolje da Hamilton cim prije uzme naslov da se malo smiri, inace bi mogo na psihijatriji zavrsit. :?
slika
Zaključano