Utrke 2017 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

A da, to jedino, Rosberg je imao itekako prava tražiti više. Bottas praktički ništa za početak.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la vidc »

jasno, ali mercedes mu sigurno ne brani da završava na drugom mjestu, makar bio i brži od hamiltona. činjenica je da je završio iza trećeg bolida po brzini koji je startao 16., a Hamilton se igrao naprijed, čuvao motor, čuvao gume i kontrolirao gap.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la:Paa ja nebi bas odmah rekao da je Rosberg tolko bolji od Bottasa. Bottas je tek dosao u ovu momcad i dosao Luji u dvorište...Rosberg je tu bio od pcoetka ovog projekta, znao je sve ljude u timu i ogroman je radnik. I nije tolko pobjeđivao zbog talenta nego vremena i truda koji je ulozio u proucavanje (Lujine) telemetrije, tj svih dostupnih podataka.
složio bih se sa time da smo sada tamo negdje u Lipnju ove godine...al u zadnjih par mjeseci Bottas je po meni pao u formi više nego Ferrari...jedino zato što je Ferrari imao tehničke kvarove na 2 utrke uzastopno i sudar u Singapuru se on nahvatao bodova
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:i onda će neki reći da je Ferrari bio najbolji bolid ove sezone... a osim na par utrka nisu ni prismrdili Mercedesu...
........................
Svi koji i dan-danas vjeruju da je Ferrari ikada ove sezone bio najbolji bolid ove sezone, se gadno zavaravaju.
Sebastian Vettel je radio čuda, ali ona baksuzija u Singapore-u, sve je odnijela u vjetar. A najviše će nastradati guzovi Mauriza Arrivebenea. Naravno, Talijani će "skidati glave" sve odreda, ne samo Mauriziju - princip koji samo može donijeti odvratnu radnu atmosferu.
Atmosferu straha koja će ukopati Ferrari, a bome i Sebastiana. Sve što je Alonso prošao, sada čeka Seba. Zato mudrijaš Hamilton, NIKADA neće voziti za Ferrari.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la Cuky »

Ferrari je bio na nekoliko utrka najbolji bolid ove sezone...jednostavno se poklopilo da je na nekim stazama Mercedes bio slabiji i onda je Ferrari bio ispred... Početak sezone je bio dobar, stvorila se prednost i sve bi to bilo i dan danas jako blizu da se nisu dogodili Singapur, Malezija i Japan... nespretnošću vodoećeg trojca nakon starta u Singapuru prosuto je 25 bodova, problemima u Maleziji prosuto je još 13 bodova (jer po brzini je Ferrari tu mogao imati čak i 1-2 pri čemu bi onda Vettela sigurno namjestili ispred Kimija) i onda u japanu još bar 18 bodova...to je 56 bodova izgubljeno na glupostima, a zaostatak u prvenstvu sad je 59 bodova...

Samo ne kužim zašto toliko navijaju za odlazak Arrivabenea kad je čovjek uspio ekipu u rasulu organizirati sa pravim ljudima na pravim mjestima, a ponajviše je pogođeno sa unaprijeđenjem Binotta na mjesto tehničkog direktora. Kažu da bi Binotto mogao preuzeti mjesto šefa momčadi, a ja mislim da bi to bila velika greška jer je očito da je on odlično organizirao tehnički odjel...prvo i osnovno, nikog se ne kopira nego se ide nekim svojim idejama koje očito funkcioniraju...zatim, kroz sezonu se redovno donose nadogradnje koje uredno ostaju na bolidima nakon što ih se testira...jedino eto malo problema u Aziji je bilo sa pouzdanošću, al eto...možeš ne znam koliko detaljno sve pripremiti i neke stvari će se dogoditi...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la pospani gad »

vidc je napisao/la:jasno, ali mercedes mu sigurno ne brani da završava na drugom mjestu, makar bio i brži od hamiltona. činjenica je da je završio iza trećeg bolida po brzini koji je startao 16., a Hamilton se igrao naprijed, čuvao motor, čuvao gume i kontrolirao gap.
Bottas je definitivno podbacio. Da ne kažem, da je propao. Utrka u SAD-u, pa u Japanu - ustvari ujeo ga Sebov sindrom - sve utrke u Aziji je odradio ispod svog levela, koje je pokazivao u prvom dijelu.

Jednostavno, kao da se opustio nakon što je potpisao novi ugovor sa Mercedesom.

Znao sam, i sada tako mislim ( bez podcjenjivanja ) da je ovaj finski vozač na razini Heikki Kovalainena. Vrlo, vrlo poslušan dečko - onakakav vozač kakvog Toto i Lewis trebaju.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la Slash »

Ja ne bi reko da se i za jedan bolid može reći da je brži od dva vodeća. Tu su negdje. Očita prednost Mercedesa su kvale, a Ferrarija puno lakše setapiranje.
Ako krenemo od početka sezone po utrkama tko je imao bolji bolid u utrci

Australija - Ferrari
Kina - Mercedes
Bahrein - Ferrari
Rusija - Ferrari
Španjolska - Ferrari
Monaco - Ferrari
Kanada - Mercedes
Azerbajdžan - Mercedes
Austrija - Ferrari
Britanija - Mercedes
Mađarska - Ferrari
Spa - Ferrari
Monza - Mercedes
Singapur - Ferrari
Malezija - Ferrari
Japan - Mercedes
SAD - Mercedes

Znači za sada 10-7 za Ferrari. Naravno, neke utrke tu su bile bliže neke veće razlike, negdje je diskutabilno tko je bio apsolutno brži; ali vidi se da je to sve tu negdje. Zašto je Ferrari tu gdje je a ne vodi prvenstvo? Redom, nisu pobjedili Rusiju, Španjolsku, Austriju, Spa, Singapur ni Maleziju iako su za to imali brzinu. Dio toga nisu mogli jer je Mercedes imao prednost bolje startne pozicije, a dio zbog vlastite šlampavosti. Recimo, Španjolsku je Mercedes dobio na strategiji.

Mislim da je Mercedes zasluženo osvojio naslov kao bolja ekipa, ali ne bih rekao da imaju bolji auto.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Gledajući konstantnu brzinu Kimija u trci, Ferrari uopće ovdje nije bio slab. Bottas i Kimi su prišli blizu Vettela pred prvim ulaskom iako je Kimi konstantno gubio vrijeme malo iza Riccia, onda iza Bottasa. Da je Vettelov bolid funkcionirao kao Kimijev, neznam bi li Hamilton lako vratio poziciju. Bottas je bio totalno izvan forme, neznam bori li se s gumama ili što ga muči. U q3 je pobacio potom u utrci. Sljedeća sezona će biti vjerojatno popravni. Neki spominju Rosberga, sigurno bi odvozio bolje sezonu nego Bottas samo što je ova sezona malo drugačija. Morao bi preuzet ulogu drugog vozača, ili Hamilton da naslov ne ode Vettelu (kao što se desilo 2007.). Hamilton sigurno nebi prihvatio drugu ulogu, ako je već prijetio odlaskom nakon sudara lani u Španjolskoj, ovo bi bilo šlag na tortu. Očito su već sve proanalizirali i ne postoji bolja zamjena za Bottasa trenutno te mu je produžen ugovor.

Max je realno mogao Kimija malo na mišiće u onom zavoju, previše je rezao, da je bar polovice guma preko apexa izbacio bio bi odličan potez.
Meni je najjači potez Hamiltona nad Maxom, izigrao ga je kao mačak miša.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ricciardo opet sa očajnim pokušajima preticanja tj. dive bombom.
Nisu to nikakvi cojones potezi, već čisto kukavički jer bliže ne može.
A dok uspiju, to je radi toga jer je ovaj drugi pazio. Ali već će ga netko satrat i bit će mi drago.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la zonelsk »

Kukavicki? Mhhhmmm
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

Da, jer ih svatko može napraviti.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la F1NAC »

Ćale od Lewisa je napisao/la: Meni je najjači potez Hamiltona nad Maxom, izigrao ga je kao mačak miša.
Meni je bilo još jače kako je Kimi skoro pa zaustavio Maxa u zadnjem krugu u onoj sekciji di su 2 lijeva zavoja s tim da je jedan po 90. Kimi je išao ful sporo i pokrio vanjsku i praktički zbunio Verstappena, zavoj poslije znamo što se desilo

Jedna slika koja bi bila značajnija da je razmak u bodovima puno manji, odnosno da nije situacija di će Hamilton postat prvak u idućoj trci. (Zapravo neće jer ga tamo čeka DNF :badgrin: )

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la:Da, jer ih svatko može napraviti.
A ne rade ih jel ne zele proci ovog ispred ili?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la F1NAC »

Malo kasnim, anketa je gore ;)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

zonelsk je napisao/la:
Vuksa_KC je napisao/la:Da, jer ih svatko može napraviti.
A ne rade ih jel ne zele proci ovog ispred ili?
Ne, nego imaju mozga možda.
Em riskiraš sudar i flat spottanje 90%.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

zonelsk je napisao/la:
Vuksa_KC je napisao/la:Da, jer ih svatko može napraviti.
A ne rade ih jel ne zele proci ovog ispred ili?
Ona dva poteza u prvom zavoju su stvarno bila preoptimistična od Ricciarda. Nije čak ni blizu bio. To je ono; pazi se, dolazim, kako me nisi vidio?. On onakvim kočenjem nije imao nikakvu kontrolu, logično je kad ulaziš duboko sa kasnim kočenjem da će vozač na vanjskoj prije usporit da uradi rošadu na izlazu. Jedino kad bi i ovaj na vanjskoj bio malo blesav pa prekasno kočio, onda bi se doveo u šah mat prostor gdje mora predat izlaz prvo unutarnjem vozaču, to se rjetko viđa da neko sjeda na to.
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la zonelsk »

Vuksa_KC je napisao/la: Ne, nego imaju mozga možda.
Em riskiraš sudar i flat spottanje 90%.
Hmmmm, kukavicki je riskirati?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

zonelsk je napisao/la:
Vuksa_KC je napisao/la: Ne, nego imaju mozga možda.
Em riskiraš sudar i flat spottanje 90%.
Hmmmm, kukavicki je riskirati?
Hhmhmhmhmh, samo hmmkkkaš :D, mislio sam možda reći očajnički pa se krivo malo izrazio.
Uglavnom, po meni jadno. A glupo još više jer je utrka bila tek počela.
Ćale od Lewisa je napisao/la:
Ona dva poteza u prvom zavoju su stvarno bila preoptimistična od Ricciarda. Nije čak ni blizu bio. To je ono; pazi se, dolazim, kako me nisi vidio?. On onakvim kočenjem nije imao nikakvu kontrolu, logično je kad ulaziš duboko sa kasnim kočenjem da će vozač na vanjskoj prije usporit da uradi rošadu na izlazu. Jedino kad bi i ovaj na vanjskoj bio malo blesav pa prekasno kočio, onda bi se doveo u šah mat prostor gdje mora predat izlaz prvo unutarnjem vozaču, to se rjetko viđa da neko sjeda na to.
Točno to, takvim kočenjem si onda praktički uzima pravo na putanju 100m prije zavoja i još bi je namještavanjem trzajima promijenio, pa bi se pak u Red Bullu čudili dok bi došlo do kontakta.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la zonelsk »

Ja hmmmkam a ti sres gluposti :)

Pa sto i ako je ocajnicki? Vozaci u sporijem bolidu nebi smjeli ni pokusati pretjecati? Kaj onda uopce dolaze na trku?

Pa i da odluci 800milijuna kilometara prije zavoja koju ce putanju koristiti kakve veze to ima? I jel to mozda zabranjeno? Ovaj ispred ima puno pravo se braniti kako god umije i zna..
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

Eto vidiš da ti sreš gluposti jer uopće ne kužiš o čem pričamo.
Upravo se i radi o tome da ovaj naprijed nema puno izbora osim maknuti se jer će ispasti, u slučaju da se brani kak ti veliš kako god umije i zna, da je ovome otraga naglo zatvorio putanju jer ovaj uletava poput kamikaze i kako ide ide.
A tako uletit nekome može svatko, a to čak ni Verstappena nisam vidio da radi.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la vidc »

Malo po malo i ricciardo je u druge vozace usadio strah od njegovih dive-bomb poteza i sad svi paze kad je on iza. Al nac ce se netko dovoljno bezobrazan tko ce samo vozit po trkacoj liniji a ricciardo se svojim kasnim kocenjem zapucat u njega
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la Cuky »

Alonso kaže da su predstavljanja vozača prije utrke bila loša kopija onog što je bilo u Indy 500
https://wtf1.com/post/alonso-says-the-u ... but-worse/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la F1NAC »

FOM je pomoću CGI-a prikazao sjenu orla u T1. #-o #-o #-o

https://twitter.com/F1/status/922584631400157191
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

Kaj to nisi skužil odma? xD
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN SAD-a, Circuit of The Americas, Austin - 20-22 Listopad 2017

Post Postao/la F1NAC »

Vuksa_KC je napisao/la:Kaj to nisi skužil odma? xD
Nisam ga niti skuzio u prijenosu. Gledao sam preko Acestreama, a dosta vremena sam pratio live timing.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Zaključano