Utrke 2017 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ostaje od prije ono da ipak puca u ključnim trenucima.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la Kranči »

Koji k? Pa mogli su bar pričekati do kraja sa postoljem, a ne da su ih otjerali - doslovno.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la Slash »

Hahahhahahaha Hardvel wtf
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la Kranči »

https://streamable.com/hy7xd

Kimi najjači sa reakcijom. Prvo - tko je taj lik i zašto se ovo okreće, a onda si lijepo nagnuo. :biggrin:
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la marcus »

Antiklimaktična utrka (od 3. zavoja). Prvo jer sam nažalost gledao sa odgodom, na Areni, a drugo zbog same utrke.
Blažičko i Novak, ajde samo Blažičko je katastrofalan. Po ne znam koji put. Imaju tamo live timing, sky, komentare i što ja znam štp sve ne, a komentiraju kao da im je ovo 3. utrka koju su uživotu vidjeli. Malo pretjerujem naravno, ali očajno!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la marcus »

Htio sam pogledati start još nekoliko puta. Lijepo su na F1 stavili sve moguće kuteve.....zašto Maxu nije otišla guma, već Lewisu. Šteta.
No, ajmo malo uzdrmati duhove, razbuditi raspravu i dignuti Vettelove fanove na stražnje noge. Ovako gledajući snimke, rekao bih 80% da je Vettel namjerno udario Lewisa. Ili barem nije pokušao ništa da se to ne dogodi. Znao je da mora po novi nos nakon što je opalio Maxa i njegov "švapski" ego nije mogao dozvoliti da ga prijeđe i mrski englez Lewis. Bum! Bilo je mjesta jer je Bottas bio dosta iza, nekako po volanu mi ne izgleda da je pokušavao "pobjeći" od sudara, Lewis je bio puuuuuno ispred i eto. Moje skromno mišljenje koje sada u cjelokupnoj slici nema veze, ali svejedno mislim da se ovo dogodilo van 1. kruga kako bi Vettel popio kaznu.
Svaka čast Vettelu na ostaku utrke....svi su mu se micali sa puta, nitko nije pravio probleme osim Masse. Dočim je Alonso skoro parkirao u zid svojeg "omiljenog" McLaren kolegu. Očito je da Mercedes ima ogromnih problema sa vožnjom "u vlakiću".
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

Marcuseee pa de sii, čestitke...!
Ma može kako god se tebi sviđa :D, evo mi Ferrarijevci se još nismo uspjeli dogovoriti tko će nam biti kriv za gubitak naslova. Mogli bismo okriviti baš Massu, Alonsa veličati radi blokanja Hamiltona, tražiti kaznu za Verstappena radi prvog zavoja radi track limitsa (ali za Vettela protiv Masse ne), itd itd :P
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la Slash »

Ne bih rekao da je namjerno, ali ne bih rekao ni da je napravio sve da to izbjegne. Nešto kao Spa 2014. po meni gdje je Vettel Rosberg.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la vidc »

ma nije namjerno, šta vam je. Hamilton je naglo usporio jer mu je verstappen zatvori prolaz. čak je i lewis imao mali kontakt prednjim krilom s verstappenovom gumom.
mogao je Vettel više pazit, kao i uvijek :D
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la Slash »

Nitko nije komentirao borbu HAM-ALO - jako lijepo. Alonso s Hodnom, Lewis sa polupanim Mercedesom, taman su bili tu negdje :D.

Ono što mi se posebno svidlo - očito postoji među njima toliki respekt da nijedan nije kmečao kao što je uobičajeno. Samo je Alonso PITAO da li ga je Lewis slučajno pretekao izvan staze. Da je to bio netko drugi, tipa Grosjean, siguran sam da bio uslijedio jedan lijepi Alonso rant na radio.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Vettel je mogao komotno izbjeć Hamiltona, vidjelo se kako je Bottas iza njega s lakoćom zaobišao u tom trenutku kontakta usporenog Vettela, da mu se ne zaleti u gumu. Malo abgasa i cima s volanom al eto....tu je ono što je Hamilton još jednom danas pokazao da je veliki gospodin u utrkivanju postao. Startovi gdje ne sudjeluje odnosno ne izaziva incidente i prolazi čisto (neki bi rekli "ukukavičio" se, zato jer ne vozi u startu agresivno kao Max koji cjele dane igra playstation gdje je u igrici praksa na startu do prvog zavoja preletit 5-10 mjesta i kasnim kočenjem izgurivanjem kroz prvi zavoj proći bez sankcija).
Danas je pokazao kako se vozi i protiv provokatora kao Massa i Alonso.

Definitivno zaslužen naslov sa konstantnim odličnim vožnjama. Čak i da je zaživio medaljni sistem pobjeda, postao bi već u prošloj utrci prvak.

Max je talent i ima brzinu ali bojim se da će puhnut prvi naslov kad dođe prilika za to upravo zbog 'plejstejšna' i takvog načina vožnje. Morat će još puno učiti.
slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la marcus »

Max nije otišao van crte sa sve četiri gume u 1. zavoju.....to se lijepo vidi. Massa i Vettel....o tome bi se dalo diskutirati. Massa je izgurao Vettela van, ali mu je onda "dozvolio" da se vrati i prijeđe ga. Dakle, tu bih išao bez kazne. Da je Massa ostao naprijed onda da.
Alonso i Lewis.....FA liječi svoje frustracije na krivim mjestima i na krivim ljudima. Ako još malo pojača agresivu neće mu niti "ime" pomoći kod sudaca. Da su svi takav otpor pružali Vettelu ne bi on samo tako došao do 4. mjesta.

I da........hvala na čestitkama. Znam da nisu iskrene (kao niti Vettelov zagrljaj i čestitka u penu), ali i to je početak.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Vettel je mogao komotno izbjeć Hamiltona, vidjelo se kako je Bottas iza njega s lakoćom zaobišao u tom trenutku kontakta usporenog Vettela, da mu se ne zaleti u gumu. Malo abgasa i cima s volanom al eto....
Abgasanje Ćale dok s pasice lagano sletiš i ploviš između understeera i oversteera, mislim da nije baš pametan potez.
Pogledaj si koliko je korekcija Vettel radio na izlasku iz zavoja. Bio je nepažljiv, ali da je namjerno malo je pretjerano.
Bottas je u vrijeme kontakta već bio na pola bolida kraj Vettela.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

pogledao sam više puta, apsolutno ništa se nebi dogodilo da je sa manje gasa izlazio. Bottas je također zajahao pasicu pa bez gasa izlazio prema Vettelu, čak kad je cimnuo kraj Vettela i dao po gasu mu je proklizao bolid. Ne kažem da je namjerno udario Hamiltona, njegova je greška i izbio je čovjeka koji je bio cjelom dužinom ispred koji se bori za pobjedu i naslov u istoj utrci, to mi je jedino čudno da kod sudaca nije uopće imalo težinu. Sad, da je razlika 20bodova između njih dvojice i da je jučer bila zadnj utrka, bez kazne za Vettela bi ekipno i vozačko zaratili do kraja svijeta.
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la Vuksa_KC »

Bottas je uzeo bolju putanju preko pasice i imao više prostora za korekciju nego Vettel.
Vettel je imao putanju kakvu je imao (lošu i nepažljivu) radi borbe s Verstappenom. Treba uzet u obzir i Hamiltonovo izbjegavanje Verstappena koji vrlo vjerojatno nije znao gdi je Vettel točno.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Meksika, Autódromo Hermanos Rodríguez, 27-29. Listopad 2017

Post Postao/la F1NAC »

Ćale od Lewisa je napisao/la:Vettel je mogao komotno izbjeć Hamiltona, vidjelo se kako je Bottas iza njega s lakoćom zaobišao u tom trenutku kontakta usporenog Vettela, da mu se ne zaleti u gumu. Malo abgasa i cima s volanom al eto....tu je ono što je Hamilton još jednom danas pokazao da je veliki gospodin u utrkivanju postao. Startovi gdje ne sudjeluje odnosno ne izaziva incidente i prolazi čisto (neki bi rekli "ukukavičio" se, zato jer ne vozi u startu agresivno kao Max koji cjele dane igra playstation gdje je u igrici praksa na startu do prvog zavoja preletit 5-10 mjesta i kasnim kočenjem izgurivanjem kroz prvi zavoj proći bez sankcija).
Danas je pokazao kako se vozi i protiv provokatora kao Massa i Alonso.

Definitivno zaslužen naslov sa konstantnim odličnim vožnjama. Čak i da je zaživio medaljni sistem pobjeda, postao bi već u prošloj utrci prvak.

Max je talent i ima brzinu ali bojim se da će puhnut prvi naslov kad dođe prilika za to upravo zbog 'plejstejšna' i takvog načina vožnje. Morat će još puno učiti.
Vettel je imao u cilju ostat sto blize Hamiltonu da pokuša vratit poziciju u T4. Nažalost abgasanje Hamiltona(što je morao napravit da se ne zabije u Maxa) je uzelo danak. O tome koliko njih misle da je to bilo namjerno reć ću samo da prirodna selekcija napravi svoje.

Max se čisto i pošteno borio za tu prvu poziciju.

Massu i Alonsa neću komentirat. Massu neznam što muči(vjerovatno to što je ispao iz kontencije za mjesto u Williamsu) ali za Alonsa znam da kad god treba da će se potrudit diskreditirat Vettela više od ikoga. Fightovi su svi bili na mjestu. Makar ono Massino pretjerivanje kod vraćanja već izgubljene pozicije...

Nadam se samo da iduće sezone nećemo gledat kako merc odlazi u daljinu u laganici. I dalje imaju PU prednost, i bojim se da će bliže bit RB i Ferrari nego što će bit iko Mercedesu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

VN Brazila, Autódromo José Carlos Pace, 10-12 Studeni 2017.

Post Postao/la Cuky »

slika

Podij 2016.

slika

Informacije o stazi
slika


Satnica

Kod: Označi sve

1st Free practice	Fri 10 Nov 13:00 - 14:30
2nd Free practice	Fri 10 Nov 17:00 - 18:30
3rd Free practice	Sat 11 Nov 14:00 - 15:00
1st Qualifying		Sat 11 Nov 17:00 - 17:18
2nd Qualifying		Sat 11 Nov 17:25 - 17:40
3rd Qualifying		Sat 11 Nov 17:48 - 18:00
Race				    Sun 12 Nov 17:00
Gume

Dostupni setovi za vikend:
slikaslikaslikaslikaslika

Alokacija setova guma za suho po vozačima:
slika

Po jedan set ovih komponenti treba biti sačuvan za utrku, od čega bar jedan mora biti korišten u toku utrke:
slikaslika


Q 2016
slika

R 2016
slika


Fast Facts



Pole position 2016
slika


Race Highlights 2016
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Brazila, Autódromo José Carlos Pace, 10-12 Studeni 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Fun fact: Ovaj petak imat ćemo na stazi prvaka F1, F2 , GP3 i WECa.

Također očekuje se kišni petak i subota
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Brazila, Autódromo José Carlos Pace, 10-12 Studeni 2017.

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la:
Također očekuje se kišni petak i subota
Onda ocekujem Hama i Maxa u prvom startnom redu ;)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Brazila, Autódromo José Carlos Pace, 10-12 Studeni 2017.

Post Postao/la pospani gad »

Biti će kiše k'o u priči, pogotovo u subotu, tako da je frka i akcija zagarantirana.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Brazila, Autódromo José Carlos Pace, 10-12 Studeni 2017.

Post Postao/la Kranči »

Prije da će biti ovako.

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Brazila, Autódromo José Carlos Pace, 10-12 Studeni 2017.

Post Postao/la pospani gad »

Uh..... da. Charlie Whiting i njegove mudre odluke, kako bi usrećio Romaina Grosjena. ;)
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Brazila, Autódromo José Carlos Pace, 10-12 Studeni 2017.

Post Postao/la Cuky »


“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Brazila, Autódromo José Carlos Pace, 10-12 Studeni 2017.

Post Postao/la F1NAC »

da ne kačim sad tu sve slike posebno i bezveze opterećujem forum,

OVDJE

ovo su promjene na VN Brazila. Dosta kobasica dodano

i staza je dobila još "rezova" (kanalica) za odvod ode za staze što bi trebalo spriječit nakupljanje vode. Ima ih duž cijele staze pa da ne stavljam bezveze sve slike ovako to izgleda:

slika

Kočenje za T4 i izlaz iz njega

slika
slika

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Brazila, Autódromo José Carlos Pace, 10-12 Studeni 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Počnimo s kaznama:

Ricciardo 10 mjesta rikverc - MGU-H
Gasly 10 mjesta rikverc - MGU-H
HArtley 10 mjesta rikverc - MGU-H
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Zaključano