Utrke 2015 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Abu Dhabija - Yas Marina, 27/28/29. Studeni 2015.

Post Postao/la F1NAC »

Zadnja utrka sezone. 13 postova od 5 usera. Rekord.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Abu Dhabija - Yas Marina, 27/28/29. Studeni 2015.

Post Postao/la Cuky »

ja sam tek sinoć pogledao utrku i onako...početak je bio dosta obećavajući, bilo je fajtanja na sve strane...ali kako je utrka išla prema kraju tako je i toga bilo sve manje.

Vettel je zahvaljujući strategiji zaobišao dobar dio suparnika i dalje samo odrađivao što je morao da bi posao bio odrađen. Hamilton je opet mnogo vremena proveo svađajući se sa inžinjerom umjesto da je poslušao i radio što mu je rečeno. Kad su ga napokon uvjerili već je bilo prekasno za bilo što napraviti jer umjesto da je vozio najbolje što može on se išao prepucavati.

Williamsi su ponovno razočarali, ali na to smo već navikli od njih ove godine. Također po tko zna koji put boks im je kiksao puštanjem Bottasa u putanju Buttona.

I za kraj Alonso i njegovo kukanje za kaznu koju je dobio. Ne kužim što je očekivao...zbog njegove nepažnje došlo je do kontakta sa Nasrom nakon čega je iz utrke ispao Maldonado (ne mogu vjerovati da ću ovo reći) ni kriv ni dužan. S druge strane Gumbek je odradio solidnu utrku, iskoristio svaku priliku koja se pružila da se malo polaktari sa suparnicima na stazi i dojma sam da je uživao.


Što se cjelokupne sezone tiče, za moj ukus je bilo previše politike i premalo akcije na stazi. To što je ovogodišnji Mercedes najdominantniji bolid u povijesti F1 kad se pogleda postotak osvojenih bodova od maksimalno dostupnih u sezoni nije problem. Problem je što nije bilo baš nikakve borbe na stazi između dva Mercedesa iako je, bar kad su strategije u pitanju, pravilo u momčadi isto kao i prošle godine. No ove godine nisu oboje bili uvijek na visini zadatka i najčešće bi se dogodilo da jedan odjuri naprijed, a drugi očajno pokušava nešto napraviti da bi ga nadmudrio što mu momčad ne dozvoljava jer žele jednakost. Prošle su sezone češće bili vrlo blizu na stazi i dolazilo je do dvoboja pa je to makar malo dalo na zanimljivosti. O politici u F1 ne treba previše govoriti, dosta je otvoriti bilo koji sajt koji donosi vijesti iz F1. Iako je to sastavni dio svakog sporta, pa tako i F1, ove se godine to malo otelo kontroli. Neki su se naučili da je sve med i mlijeko pa sad kad se mlijeko pokvarilo pokušavaju zakulisnim igricama skrenuti vodu na svoj mlin, pri tome sebe stjeraju u kut i onda su svi drugi krivi. Drugi se prepucavaju oko sitnica, treći idu na sud, četvrti potpišu sa vozačima kao da u prvenstvu imaju 3 momčadi a ne jedva jednu...


Što se slijedeće sezone tiče, mislim da će biti zanimljivija jedino ako Ferrari i RB ozbiljnije pritisnu Mercedesa, pa da ovi moraju ići agresivnije i pri tome kiksaju koji put. Na začelju očekujem da će biti borba između Manora i Saubera i možda McLarena ako se Honda ne sabere. Haas očekujem oko njih, ali možda mrvicu ispred. Williams će dogodine imati težak zadatak da zadrži 3. mjesto jer očekujem bolji RB, Force India bi mogla sa novcima iz Aston Martina (ako do tog dogovora dođe) imati napokon financije da svoje znanje pretoče u konstantno nadograđivanje kroz sezonu, dok bi i Toro Rosso sa Ferrarijevim pogonom mogao biti opasniji.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Abu Dhabija - Yas Marina, 27/28/29. Studeni 2015.

Post Postao/la dmarijon »

Da, moždaa da u Red bull ugrade renaultov 1.6 dci umjesto ovog, pa bi uz pravu šasiju mogli biti konkurentni. Za ferrari također, dobro je kimmi rekao: sad svi apriori briju da će se i dalje razvijat. A sasvim moguće da se iduće godine razviju slabije od ostalih pa budu čak i ispod ove forme. I motor - nekako ipak imam dojam da je još uvijek daleko od mercedesovog (onog u mercedesu).
Nego, abu dhabi. Staza i nije toliko loša koliko se kritizira (po mom sudu). Gledajući trku, dobio sam inspiraciju da projektiram staze :). Evo npr. zavoji 11., 12., 13. Bilo je dobrih preticanja, ali gotovo uvijek tko je izašao prvi imao je slabiju brzinu, onaj iza bolju putanju i veći zalet. Ravnica do 14. je prekratka i to sve sjebe. Da sad opet dolazi ravnica, to bi totalno nabrijalo trku. Pogotovo ako na njoj ne bi bilo drs-a pa se oni lukaviji iza ne bi štedili i čekali zadnju ravnicu za drs.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Utrke 2015 - Arhiva-Komentari

Post Postao/la Scuderia »

.
slika
Zaključano