Utrke 2013 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka 2013

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

slika

Fri 15 March 2013
Practice 1 02:30 - 04:00
Practice 2 06:30 - 08:00

Sat 16 March 2013
Practice 3 04:00 - 05:00
Qualifying 07:00

Sun 17 March 2013
Race 07:00

Tyres - Medium (prime, white) and Supersoft (option, red)

2012 pole lap Lewis Hamilton
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XtGcIGOj7MA#![/youtube]
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la McLewis »

pocelo je pocelooo ;)
nadam se da ce prvi startni red ostati identican kao i prosle godine, sto se momcadi tice naravno ;)
McLaren u <3
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la gjoko-mkd »

a ja se nadam da nisi u pravu
:gori:

i se nadam da ce prvi startni red biti crven
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la dmarijon »

Mogao bi biti crven. Ali možda tamo, negdje u Bahrainu... :D
Samo neka se trkaju.
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la Dani »

McLewis je napisao/la:pocelo je pocelooo ;)
nadam se da ce prvi startni red ostati identican kao i prosle godine, sto se momcadi tice naravno ;)
Ma vozači, ne momčadi. :biggrin:
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la speedy56 »

Ajde, još malo i počinje.
Već mi fali zvuk motora, vađenje duša autu u Q3 i adrenalina pred start (i mog i vozačevog :D )

Najbitnije je da se ja prebacujem na miješani prijenos Sky-a i BBC-a - najbolje od najboljeg :)
slika
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la Domi »

Lagano počinje groznica, a u tom duhu još jedna zanimljivost. :)
Australian Grand Prix organisers have added an extra grandstand to meet ticket demands for this year's race, with spectator numbers set to be higher than 2012.

The new World Champion stand, which will offer 'spectacular views' of Turns 3, 4 and 5, will pay tribute to Sebastian Vettel, who has won the past three Drivers' titles.
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la speedy56 »

Neznaju odakle skupiti lovu, pa hoće prodati više karta...
slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la Alonso-champ »

ne znam gdje cu,pa cu ovdje staviti,ove godine puuuuno vise DRS zoni

slika
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la speedy56 »

Istina puno ih je više, ali mi se ovako na prvi pogleda čine puno "uzbudljivije" postavljene.
Recimo Kina - ravnica do 1. zavoja - vozač mora sam zatvoriti DRS jer se u zavoj ulazi praktički bez kočenja. Pa Bahrein - kratka ravnica do 11. zavoja i bitka na onom opakom kočenju. Nisam gledao ostale, ali mi s ovo i ne čini tako loše, iako sam protiv DRS-a.
slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la McLewis »

speedy56 je napisao/la:Istina puno ih je više, ali mi se ovako na prvi pogleda čine puno "uzbudljivije" postavljene.
Recimo Kina - ravnica do 1. zavoja - vozač mora sam zatvoriti DRS jer se u zavoj ulazi praktički bez kočenja. Pa Bahrein - kratka ravnica do 11. zavoja i bitka na onom opakom kočenju. Nisam gledao ostale, ali mi s ovo i ne čini tako loše, iako sam protiv DRS-a.
ma bljak, na nurburgringu se uvijek moglo pretjecat i bez drs-a na ciljnj ravnini, u kanadi da ne govorim, tamo drs uopce ni ne treba..... unistit ce i ono malo zanimljivih pretjecanja sta bude...
McLaren u <3
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la Toon »

Ma ovo sa DRS zonama samo ovisi s koje pozicije gledamo. Kad Mcl ili eventualno Kimi koristi to za pretjecanje smatram da je to jedna od najboljih ideja koja je ikad došla u F1 no kad vidim one pxzdune iz ferrarija ili RB kako prolaze nekog iz Mcl mislim da je sve to uništilo pravu draž utrkivanja :D ...DRS je dobar samo kada koristi ljubimcima!
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la speedy56 »

Ja na DRS gledam kao nužno zlo na jedno cca. 50% staza u kalendaru kao što su Bahrein, Valencia koje više nema, Yas Marina, Singapur, Korea.... Tamo su pretjecanja jako teška, ali smo ipak zbog DRS-a (pitanje kolko je zbog DRS-a, a pitanje kolko zbog guma) gledali odlične utrke i u Valanciji i u Abu Dhabiju, i u - shvaćate što želim reći ;)
Dokle god nam DRS omogućuje relativno uzbudljive utrke na "takvim" stazama sam za njega, ali dolazimo do problema ubijanja želje za pretjecanjem na stazama na kojima se i te kako može pretjecati izvan DRS zone.
Kao rješenje vidim stavljanje samo 1 dosta kratke zone na pravim stazama (Spa, Montreal, Nurburgring, Silverstone, Hockenheim...), a na ovim novim Tilkedromima neka samo budu.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la Cuky »

nisu ni sve Tilke staze tako loše zato jer je on tako htio...gle npr. Yas Marinu (Abu Dhabi): prije hairpina (nakon kojeg se dolazi na prvi od dva duga pravca) je ona blesava šikana iako je prvotno bilo zamišljeno da se na tom mjestu ide pravo na hairpin (postoji i komad staze zamišljen za takvu opciju) što bi onda donijelo izlazak iz brzog zavoja, komad pravca i onda jako kočenje za hairpin. No onda su ovi iz FIA-e odlučili da se mora koristiti šikana jer da su ograda i tribine preblizu stazi ako bi se dolazilo sa tako velikom brzinom...nije Tilke taj koji forsira toliku širinu staze i okolnog asfalta, FIA je ta. Da mu neko da samo komad papira, olovku (bez ravnala) i kaže "jedini uvijet je da krug traje toliko i toliko, a staza mora stat na prostor te i te površine" mislim da bi Tilke napravio fenomenalnu stazu.

I na njegovoj stazi u Singapuru je slična situacija kao sa Yas Marinom...ona bolesna šikana na koju se svi bune je tamo samo zato što je bilo nemoguće premjestiti jednu zgradu da bi se pomaklo ogradu na dovoljnu udaljenost za dosta brzi zavoj pod 90° koji je tamo bio zamišljen (nešto kao zadnji u Melbourneu samo lijevi, a ne desni)

EDIT:
Pripremanje staze za utrku
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Pored ovih 10 vozača iz top 5 ekipa, šta mislite, ko će još konkurirati za Q3, ja mislim da Hülkenberg i Maldonado imaju najveće šanse da izbace nekog od vozača iz top 5 ekipa iz Q3.
Pošto nema HRT-a, koliko sada vozača ispada iz Q1 i Q2 :?:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la Cuky »

isto kao i 2006. i 2007. kada je također bilo 22 vozača: 6 ispada u Q1 i 6 u Q2
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la Chuck Norris »

F2004_the_best_ever je napisao/la:Pored ovih 10 vozača iz top 5 ekipa, šta mislite, ko će još konkurirati za Q3, ja mislim da Hülkenberg i Maldonado imaju najveće šanse da izbace nekog od vozača iz top 5 ekipa iz Q3.
Pošto nema HRT-a, koliko sada vozača ispada iz Q1 i Q2 :?:
Tako nekako idu i moja razmišljanja ali ne bih otpisao ni Gutierreza.
Mislim da Force Indie i Torro Rosso ne mogu dohvatiti q3,a očekujem i Marussiu ispred Caterhama.
Što se tiče pole-a mislim da će dohvatiti jedan od ove trojice Hamilton,Vettel ili Grosjean
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la F1NAC »

po nekim misljenima merc je dobar vise u kvalama nego sto bi recimo mogao bit u trci , tako da ako vidim neki merc zalutali na poleu ne ocekujem da isti uzme pobjedu , jedva cekam da vidimo sto su momcadi spremile
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
elder
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1888
Pridružen/a: 07 kol 2007, 14:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton
Lokacija: Krapina

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la elder »

F1NAC je napisao/la:po nekim misljenima merc je dobar vise u kvalama nego sto bi recimo mogao bit u trci , tako da ako vidim neki merc zalutali na poleu ne ocekujem da isti uzme pobjedu , jedva cekam da vidimo sto su momcadi spremile
Vidjet cemo kako ce biti za mene bi najljepsi pocetak sezone bila pobjeda hamiltona ali iskreno neznam dal je to moguce :) al vidjet cemo
Zadnja izmjena: elder, dana/u 09 ožu 2013, 17:44, ukupno mijenjano 1 put.
Darkness rises when silence dies
Avatar
Dr. DJ
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1520
Pridružen/a: 28 vel 2007, 13:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari-Massa
Lokacija: Stari Mikanovci / Rijeka

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la Dr. DJ »

Još malo do prve utrke...sitno brojimo...napetost raste...nadam se zanimljivim i napetim utrkama koje če me držati prikovanim uz TV-e i net :D

Neču još ništa prognozirati jer sam slab u prognozama, ali navijačka strast je još uvijek uz crvenu boju, Alonsa te toliko drugima mrskog a meni jako simpatičnoga Massu 8)

Neka igre počnu :peace:
1982 UCV 1919
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la Dani »

elder je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:po nekim misljenima merc je dobar vise u kvalama nego sto bi recimo mogao bit u trci , tako da ako vidim neki merc zalutali na poleu ne ocekujem da isti uzme pobjedu , jedva cekam da vidimo sto su momcadi spremile
Vidjet cemo kako ce biti za mene bi najljepsi pocetak sezone bila pobjeda hamiltona ali iskreno neznam dal je to moguce :) al vidjet cemo
Moguće je itekako. Sa puno gorim bolidom je 2009. došao do postolja , pa je zbog gluposti sa laganjem sucima diskvalificiran. A po riječima nekih "stručnjaka" bolid dosta dobro čuva gume, čak bolje od McLarena i RB-a.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la pospani gad »

Čovječe! 2013. počinje mokro:

http://www.yr.no/place/Australia/Victor ... /long.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:biggrin:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la pospani gad »

F2004_the_best_ever je napisao/la:Pored ovih 10 vozača iz top 5 ekipa, šta mislite, ko će još konkurirati za Q3, ja mislim da Hülkenberg i Maldonado imaju najveće šanse da izbace nekog od vozača iz top 5 ekipa iz Q3.
Pošto nema HRT-a, koliko sada vozača ispada iz Q1 i Q2 :?:
Znam da je Esteban Gutierrez bio skroman sa izjavama za početak sezone. Tj. više je bio oprezan, nije se htio hvalisati i biti nadobudan,.... Ali zato ja imam velika očekivanja naspram njega. Nadam se da ga neću ureć'. :biggrin:

Isto toliko, koliko očekujem od Estebana, vjerujem i nadam se da će Sauber biti na nivou, barem kao i prošle godine, tj. da će Sauber C32 biti dostojan i dosljedan nasljednik. Naravno, uvijek se želi bolje i više. Tako da, eto sada znate, koga skrivečki simpatiziram, "nauštrb" Fernanda Alonsa. :biggrin:

Neka Esteban prenese svoje dobre rezultate, svoje sposobnosti i podvige iz nižih serija i u F1. Sretno Esteban!! :driver: Ti si moj treći čovjek, nakon Fernanda, i Pastora. A možda jednoga dana budeš prvi! :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la McLewis »

pospani gad je napisao/la:Čovječe! 2013. počinje mokro:

http://www.yr.no/place/Australia/Victor ... /long.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:biggrin:
prva pa musko!!! ak bude kisa, usudjujem se prognozirati pobjedu buttona ili hamiltona u mercedesu!!
McLaren u <3
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Australije - Albert Park, Melbourne 15/16/17. ožujka

Post Postao/la pospani gad »

@McLewis

Hm,.... ovo je od tebe bilo čisto navijački. Razumijem to, ali ako će stvarno biti kiše onda je sve moguće. Pa čak da pobijedi i Nico Hulkenberg, zar ne? On se po kiši, jako dobro pokazao na Interlagosu 2010. i 2012.! Sjetite se.

Ne mora biti niti Hulk,..... mogao bi to biti Mark Webber, da konačno pobjedi u Down Under. Ali Mark mi je slab po kiši. Međutim, ako bude neko "ludilo", tipa, mokro-suho-mokro-suho,..... ( ponavljam se ) sve je moguće, zar ne? Pa da Australac digne u nebesa, i sebe i zanimljive, uvijek vesele, raspoložene za dobar štimung,..... Melbouržane. :biggrin: I ostale Ozzie-ije. :biggrin:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Zaključano