Utrke 2012 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la goran007 »

@slash

kad sam odgovarao na tvoj post mislio sam napisati i Hamiltona,ali u zadnji čas nisam jer sam se ipak koncentrirao na dvojac koji je do zadnjih metara bio u borbi za naslov...
nadalje,zbilja ne znam zašto na ovom forumu ko najbolji protuargument koji se koristi kod pobijanja nekih mišljenja je za koga netko navija...već sam ti reko da smatram da je ova vožnja Fernanda na tragu Sennine iz 1993.g i to je najveći kompliment koji netko od mene može dobiti...
dalje,navodiš kak je Vettel u Valenciji i Abu Dahbiju izgubio 50 bodova...zaniljivo s obzirom da je u Abu Dahbiju osvojio 15...ajde,nek bude lapsuz
nisam uopće rekao da je naslov nezaslužen...nisam to rekao ni za Hillov,ni Villeneuveov(koje ne smatram velikim prvacima)ni za Prostov kojeg je te 93.g Senna "pojeo", ni ničiji,pa zašto bi onda za Vettela,ali mirne duše mogu reći da je ove sezone vozački nadjačan...i ne marim puno kad mi neko veli da sam subjektivan jer smatram da sam u pravu...moja istina je ona u koju vjerujem
@padobranac
kolega,vjerujem da je namjera bila iskrena,ali nisam ljubitelj takve argumentacije "po sjećanju"...u F1 se sve mjeri pa si mi ko argument mogao ponuditi usporedbu vremena po krugu,ali u ovom slučaju pitanje jel bi i ona bila točna s obzirom da se Vettel dočepao pozicije koja mu je garantirala naslov...naravno,informaciju(i to naravno insajdersku)ima Jergović koji tvrdi da je imao 20% manji downforce otraga...evo ko voli nek izvoli i tu informaciju...
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la Toon »

@gorane agente tajne sile, cijelo se vrijeme trudim ostati izvan ove rasprave no normalno da nisam uspio jer me ipak ovaj tvoj zadnji post „povukao“. Moji se argumenti i kvaziargumenti neće svoditi na navijačke strasti jer obojcu doživljavam ekvivalentima u ovom trenutku.
Ono zbog čega reagiram je tvoje, s jedne strane „kritiziranje“ navijačkih mišljenja a s druge strane radiš to isto. Ono što mi je „najgore palo“ jeste tvoja tvrdnja da je Vettel „vozački nadjačan“ – gdje, kada i kako je to nadjačan – što to Vettel nije iskoristio, dobio ili osvojio jer ga netko nadjačao? Ovdje se konstantno nastavlja „omaložavati“ naslov vozaču koji je taj naslov osvojio kroz borbu – pa do trinaeste utrke je imao samo jednu pobjedu (naspram Alonsovih tri) i naslov je osvojio zahvaljujući „nizu“. Ali da, to nije zbog vozačkih sposobnosti već svemirskog bolida. U istom takvom bolidu njegov kolega iz momčadi završava šesti (6) u poretku. Ali to se ne uzima u obzir kad se seciraju mogućnosti bolida. Pa da je Massa iz drugog dijela sezona bio u takvoj formi i na početku – Ferrari bi preko one stvari osvojio momčadski naslov. Ali ne, i dalje se govori o strašno lošem bolidu i nestvarnim vožnjama viceprvaka.
Da li je Vettel uspio (kako veli Ćiro) „galvanizirati“ svoju momčad na sredini sezone a Alonso to nije – to samo govori o motivacijskim sposobnostima dotičnih. Da li se je Alonso „ograničio“ (ili ga je bolid ograničio) samo na skupljanje bodova – može se raspravljati do besvjesti jer i jedna i druga strana ima dovoljno argumenata da pobije drugu.
Uh, ovdje ču, za sada, stati što se tiče Alonsa.
Sada na Vettela – trostruki svjetski prvak. To ne može obićan prosječan vozač F1. To ne bi mogao Hill ni u Williamsu (to se odnosi na njegov naslov – e, nije zaslužen!) . Nakon prvog dijela sezone, koji mu je vjerojatno slićio na noćnu moru, pokazao je da velik vozač. Jedini je spojio niz pobjeda i brilijantnih vožnji i zato je na vrhu. Nije na vrhu zbog neuhvatljivog bolida već zbog svog mentalnog sklopa – pobjeda, „biti drugi znači biti prvi među gubitnicima“. Zato je obranio vrh – a to je teže nego ga osvojiti.

Suma sumarium: Ne bi bilo nezasluženo da je Alonso uzeo naslov – nedostajao je nijansu teže oštećenje bolida Vettela u zadnjoj trci – ostale stvari su mu se „poklopile“ -odustajanja. Vjerojatno bi tada priče iz protivničkog tabora išle isto po tragu one: „koliko taj čovjek ima sreće“. Ovako je sreću imao Vettel – ostao je dovoljno čitav da osvoji naslov. Ovogodišnji naslov je osvojen na sreću? Nije, ali bila je faktor.
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la goran007 »

Toon je napisao/la:@gorane agente tajne sile, cijelo se vrijeme trudim ostati izvan ove rasprave no normalno da nisam uspio jer me ipak ovaj tvoj zadnji post „povukao“. Moji se argumenti i kvaziargumenti neće svoditi na navijačke strasti jer obojcu doživljavam ekvivalentima u ovom trenutku.
Ono zbog čega reagiram je tvoje, s jedne strane „kritiziranje“ navijačkih mišljenja a s druge strane radiš to isto. Ono što mi je „najgore palo“ jeste tvoja tvrdnja da je Vettel „vozački nadjačan“ – gdje, kada i kako je to nadjačan – što to Vettel nije iskoristio, dobio ili osvojio jer ga netko nadjačao? Ovdje se konstantno nastavlja „omaložavati“ naslov vozaču koji je taj naslov osvojio kroz borbu – pa do trinaeste utrke je imao samo jednu pobjedu (naspram Alonsovih tri) i naslov je osvojio zahvaljujući „nizu“. Ali da, to nije zbog vozačkih sposobnosti već svemirskog bolida. U istom takvom bolidu njegov kolega iz momčadi završava šesti (6) u poretku. Ali to se ne uzima u obzir kad se seciraju mogućnosti bolida. Pa da je Massa iz drugog dijela sezona bio u takvoj formi i na početku – Ferrari bi preko one stvari osvojio momčadski naslov. Ali ne, i dalje se govori o strašno lošem bolidu i nestvarnim vožnjama viceprvaka.
Da li je Vettel uspio (kako veli Ćiro) „galvanizirati“ svoju momčad na sredini sezone a Alonso to nije – to samo govori o motivacijskim sposobnostima dotičnih. Da li se je Alonso „ograničio“ (ili ga je bolid ograničio) samo na skupljanje bodova – može se raspravljati do besvjesti jer i jedna i druga strana ima dovoljno argumenata da pobije drugu.
Uh, ovdje ču, za sada, stati što se tiče Alonsa.
Sada na Vettela – trostruki svjetski prvak. To ne može obićan prosječan vozač F1. To ne bi mogao Hill ni u Williamsu (to se odnosi na njegov naslov – e, nije zaslužen!) . Nakon prvog dijela sezone, koji mu je vjerojatno slićio na noćnu moru, pokazao je da velik vozač. Jedini je spojio niz pobjeda i brilijantnih vožnji i zato je na vrhu. Nije na vrhu zbog neuhvatljivog bolida već zbog svog mentalnog sklopa – pobjeda, „biti drugi znači biti prvi među gubitnicima“. Zato je obranio vrh – a to je teže nego ga osvojiti.

Suma sumarium: Ne bi bilo nezasluženo da je Alonso uzeo naslov – nedostajao je nijansu teže oštećenje bolida Vettela u zadnjoj trci – ostale stvari su mu se „poklopile“ -odustajanja. Vjerojatno bi tada priče iz protivničkog tabora išle isto po tragu one: „koliko taj čovjek ima sreće“. Ovako je sreću imao Vettel – ostao je dovoljno čitav da osvoji naslov. Ovogodišnji naslov je osvojen na sreću? Nije, ali bila je faktor.
argumenti-kvaziargumenti...ništa nisi napisao...eventualno esej s kojim se i u nekoj mjeri slažem...ali...
recimo bilo bi fino napisati kak je Alonso došao do te tri pobjede...kakav je bio Ferrari prve 4 utrke...reći da je u preostale tri suhe(osi Malezije po kiši) imao rezultat (5,9,7)...da je osvojio dva polea,ali zbog kiše...da u Valenciji pobjeđuje s autom koji nije bio ni u stanju ući u Q3(ok,reći ćeš da je Vettel odustao koji bi pobjedio,ali sve druge je na stazi riješio),a u Njemačkoj uspio iskontrolirati utrku s kišnog polea u kojoj su mu dvojica bila na repu i evidentno brži od njega...to su njegove pobjede

dalje kažeš imao je samo jednu pobjedu,a onda je proradio...vidiš,tu se razlikujemo...ti ćeš reći on,ja bolid...ja ću reći i da bez iznimnog vozača bolid ne bi bio dosta...ja nigdje ne omalovažavam Vettela...u svakoj anketi ili pitanju svrstavam ga u prva tri vozača...oprosti kaj je moje mišljenje da su Alonso i Hamilton naprijed...
pitaš gdje je tu Webber...do utrke Singapuru razlika je svega 8 bodova...Vettel je u svakom slučaju jači vozač,ali daj bar spomeni da je i Webber pri vrhu,ali mu se događaju pehovi...u zadnjih 6 utrka ima 2 odustajanja i jednom ga je pokupio Roman u prvom zavoju...rezultati u kvalama su mu (2,1,2,2,3,3)... u trima preostalim utrkama je jednom drugi,jednom treći nakon što je ostao bez KERS-a, i jednom četvrti...sad mi reci jel su to rezultati jednog prosječnog,ustvari ajmo reći ne top vozača u bolidu koji nije dominantan(barem prema Ferrariju)...završit ću ovu raspravu jer sam sam sebi već dosadan...i opet ponavljam da niko nije nezaslužen prvak,pogotovo ne trostruki,ali isto tako svaka medalja ima lice i naličje...a ako ćeš ti tvrditi da sva tri nisu u dominantnom autu onda i bolje da se ova rasprava završi što prije
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la Toon »

Tako mi i treba kad se dam uvući u navijačka prepucavanja!
navijaču ajmo redom:
goran007 je napisao/la: argumenti-kvaziargumenti...ništa nisi napisao...eventualno esej s kojim se i u nekoj mjeri slažem...ali...
recimo bilo bi fino napisati kak je Alonso došao do te tri pobjede...kakav je bio Ferrari prve 4 utrke...reći da je u preostale tri suhe(osi Malezije po kiši) imao rezultat (5,9,7)...da je osvojio dva polea,ali zbog kiše...da u Valenciji pobjeđuje s autom koji nije bio ni u stanju ući u Q3(ok,reći ćeš da je Vettel odustao koji bi pobjedio,ali sve druge je na stazi riješio),a u Njemačkoj uspio iskontrolirati utrku s kišnog polea u kojoj su mu dvojica bila na repu i evidentno brži od njega...to su njegove pobjede
...prvo jesi li ti pratio ovu sezonu? Kada je to Ferrari u kvalifikacijama ove sezone bio konkurentan bolid? I gle čuda :shock: , svaki puta u utrci napredovao. To je vjerojatno zato jer Alonso posjeduje nadnaravne moći i nema veze za setupom bolida koji je kanta i sličnim glupostima...i u isto vrijeme tj. skroz do Italije doslovno šamara sve svoje suparnike u jadnom nemoćnom bolidu što je vidljivo bodovno - ali da, to ništa ne znači jer svi ostali voz kudikamo bolje bolide i ne osvajaju bodove zbog svojih pogrešaka, krivih taktičkih odluka, pogrešaka boksa i sličnih stvari koji veze nemaju sa jednom trkom već eto služe kao alibi nekim lošim vozačima, timovima i njihovim navijačima ...
...od tebe sam uvijek očekivao puno više objektivnost no ova svrstavanja Vettela u drugi red vozača je blago rećeno smiješno...u stvari kad malo bolje razmislim pa niti Alonso baš nije zaslužio onaj jedan naslov jer mu je bolid bio blago rećeno nelegalno-legalan a u drugom je ionako imao najbolji bolid (što je vidljivo iz rezultata prosjećnog suvozača) pa bi to vjerojatno i Hill junior osvojio. - to je retorika prosjećnog, a trenutno i tvoja, navijača Alonsa...
goran007 je napisao/la:dalje kažeš imao je samo jednu pobjedu,a onda je proradio...vidiš,tu se razlikujemo...ti ćeš reći on,ja bolid...ja ću reći i da bez iznimnog vozača bolid ne bi bio dosta...ja nigdje ne omalovažavam Vettela...u svakoj anketi ili pitanju svrstavam ga u prva tri vozača...oprosti kaj je moje mišljenje da su Alonso i Hamilton naprijed...
...stoji da nije u rangu s njima...on je ispred njih i po broju titula i vozački...jedan je osvojio jedini naslov na čistu sreć (gle opet sreća u igri) a usput još barem dva izgubio, a drugi je osvojio dva koja sam ti gore "pojasnio" i još najmanje toliko izgubio jer mu je bitnije doći do cilja bez rizika (jeste grubo rećeno no nadam se da shvaćaš poantu)...
goran007 je napisao/la: pitaš gdje je tu Webber...do utrke Singapuru razlika je svega 8 bodova...Vettel je u svakom slučaju jači vozač,ali daj bar spomeni da je i Webber pri vrhu,ali mu se događaju pehovi...u zadnjih 6 utrka ima 2 odustajanja i jednom ga je pokupio Roman u prvom zavoju...rezultati u kvalama su mu (2,1,2,2,3,3)... u trima preostalim utrkama je jednom drugi,jednom treći nakon što je ostao bez KERS-a, i jednom četvrti...sad mi reci jel su to rezultati jednog prosječnog,ustvari ajmo reći ne top vozača u bolidu koji nije dominantan(barem prema Ferrariju)...završit ću ovu raspravu jer sam sam sebi već dosadan...i opet ponavljam da niko nije nezaslužen prvak,pogotovo ne trostruki,ali isto tako svaka medalja ima lice i naličje...a ako ćeš ti tvrditi da sva tri nisu u dominantnom autu onda i bolje da se ova rasprava završi što prije
...opet gotovo nevjerojatno pa događaju se pehovi u ovom sportu...stvarno čudno...i opet se vraćamo na kvalifikacije...to je od iznimne važnosti jer u trci se ništa promijeniti ne može - gotovo sam siguran da bi i Williams mogao podesiti bolid da je uvijek u kvalifikacijama prvi ili drugi - stvarno me čudi zašto to ne rade pa bili bi uvijek prvi u kvalifikacijama!!!...
...i da, bolje da prekinemo prepucavanja jer RB ove godine nije imao dominantan bolid - imao je vozača koji je u koheziji sa svojim timom to uspio napraviti - osvojiti sve...
...i neću se više prepucavati sa niti jednim navijačem Alonsa od kojega nitko ne može biti bolji ako nema bolji bolid... :amen:
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la goran007 »

@toon
evo kolega svečano objavljujem završetak ove rasprave...priznat ću za mir u kući da si u pravu...kažeš da si očekivao više od mene...ne znam kak to da shvatim-ono tipa nekad sam nešto znao ili sam imao sreće pa pogađao,a sad tek otkrio pravo lice
i mene je ovo tvoje malo iznenadilo...nisi se udostojio upotrijebiti ni jednu činjenicu,analizirati ni jednu utrku,uopće pogledati kako i u kojim okolostima je došlo do nekog rezultata...nadalje,imputiraš stvari koje ja nikad(ali nikad nisam rekao) i na kraju tj.odmah na početku si prokužio bit zbog koje pišem gluposti...nisam pratio ovu sezonu kao ni onu 20 i koju godinu prije...jbg,pišem čisto o stvarima za koje sam u obližnjem bircu čuo da su se dogodile ili sam i to umislio i sanjao...jednostavno i ovo malo što sam pogledao ću nastojati što prije zaboraviti jer me nervira da čovjek za kojeg navijam u takvom dominantom bolidu pored RB-ovih kanti ne uspjeva više izvući...ko zna,možda je imao problema s kalkulatorom...
šteta samo kaj više nejdem u školu,ali bit ću toliko slobodan da kad mi klinac krene i kad bude trebao koji esej(ono tipa puno napišeš,a u biti ništa) da ti se obratim za pomoć

eto,za kraj,nemoj ništa zamjeriti i nađemo se nekad na nekoj drugoj temi,u nekom novom cirkusu...uživaj i hvala na pažnji
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la dmarijon »

Nego ljudi, šta mislite tko je bolji: Vettel Ili Alonso? I tko je više zaslužio naslov?
Samo neka se trkaju.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la vidc »

dmarijon je napisao/la:Nego ljudi, šta mislite tko je bolji: Vettel Ili Alonso? I tko je više zaslužio naslov?
vettel je bolji a alonso je više zaslužio naslov :biggrin:
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la Toon »

...a rekao sam da neću....oprosti mi Bože...ali moram na ovo...

...što sam očekivao više od tebe? – objektivnost, dostojanstvo i u porazu. No eto ponašanje ti je u skladu s mojim kad mi neko spomene greške Senne – on je jednostavno najbolji i nije nikada ništa pogrešno učinio a svi njegovi suparnici nisu niti vrijedni spomena – jednostavno je najbolji i svatko tko tvrdi suprotno zaslužuje gorjeti u paklu.

Želiš činjenice? Koju to tvoju činjenicu „treba pobiti“? Kojim si argumentom/argumentima dokao da je Vettel lošiji vozač od Alonsa? Trebam ti ja na to odgovoriti? Na tvoje i ostale ŠBBKBB. Pa i Button bi mogao biti prvak bez problema...

Oko eseja ću ti pomoći mada sumnjam da će to biti potrebno jer tata nimalo ne zaostaje za mnom u „mlaćenju prazne slame“.

A ono što je najžalosnije u svemu tome – ja čak Vettela i ne volim samo je toliko XXXXX (ne znam pravu pogrdnu rijeć) govoriti da je Vettel OVE sezone bio lošiji od Alonsa i da je osvojio naslov zbog bolida.


@dmarijone :D - Kimi je zaslužio - u nekonkurentom bolidu se borio poput junačine Mijata Tomića!
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la Chuck Norris »

Razlika između RB i Ferraria u performansama gledajući cijelu sezonu je velika u korist RB,taj ko to ne vidi ili je slijep ili se pored zdravih očiju pravi slijep
Razlika između Alonsa i Vettela na kraju je samo 3 boda,to dovoljno govori o svemu.Vettel nije imao briljantnu sezonu jer je taj naslov morao puno lakše dobiti pogotovo kad znamo da su Mclareni sami prosipali bodove.

Nekima je argument Vettel je trostruki prvak i to je dokaz da je najbolji.Istina,velik vozač i to niko nije osporavao ali taj statistički podatak ne mora nužno značiti da je najbolji od trenutnih,i to što je prvak ove godine ne znači da je bio i najbolji
I da ja sam navijač Alonsa i sad slobodno izvolite uzvratite protuargumentom da sam navijač i pobili ste sve što sam rekao
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Dugo mi nisu obrisali post i dugo nisam imao svadju sa moderatorima pa da pokusam :biggrin:

Prvo....navijam za Ferrari, samim time i Alonsa, ali od 2007 simpatisem Vettela, kao sto se vidi ispod mog avatara u sekciji navijam za: i to nisam mijenjao od registracije na forum (nek' sale trazi logove :biggrin: )

Po mom sjećanju:

Vettel je sposoban da odveze kvale i utrku bez da napravi i jednu grešku. U zadnjih par utrka je zacepio gubicu svima onim koji su govorili "ne zna preticati, da mi je da ga vidim kako se probija i sl" pogotovo utrka u Abu Dhabiju i ova u Interlagosu ( misljenja sam da je trebalo mogao je jos stiskati).

Alonso...OK slabiji bolid, nema brzinu u bolidu za kvale i sl. ali Alonso je naslov izgubio u Suzuki...svojom greskom! Koliko god Alonsovi navijaci trazili opravdanje u nekom kontaktu sa Raikkonenom, ili u ne znam cemu vec..ali činjenica je da nije imao strpljenja, da je pozurio i izgubio tacno onoliko bodova koliko mu je falilo na kraju.
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
Dero
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1212
Pridružen/a: 02 stu 2008, 20:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la Dero »

Ferrari-BiH je napisao/la: Alonso...OK slabiji bolid, nema brzinu u bolidu za kvale i sl. ali Alonso je naslov izgubio u Suzuki...svojom greskom! Koliko god Alonsovi navijaci trazili opravdanje u nekom kontaktu sa Raikkonenom, ili u ne znam cemu vec..ali činjenica je da nije imao strpljenja, da je pozurio i izgubio tacno onoliko bodova koliko mu je falilo na kraju.
Samo mi objasni što je po tebi Alonso trebao napraviti na startu u Suzuki?
Sranja se na startu događaju, to je dio F1. Pitanje je samo koliko srece imas da preživis prvi zavoj.

Teoretski raspravljati što bi bilo kad bi bilo je posve glupo. Ja ti isto tako mogu tvrditi da od 10 pokušaja bolid Vettela u brazilu 9 puta ne bi preživio onaj sudar sa Sennom... ali ipak je.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la dmarijon »

Ne mogu vjerovati da već četiri dana kad pogledam ovaj forum, i dalje traje rasprava o istome :)
Samo neka se trkaju.
Avatar
elder
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1888
Pridružen/a: 07 kol 2007, 14:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton
Lokacija: Krapina

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la elder »

Haha zadnji puta sam bil na forumu bilo je 7 stranica sad je 13 i to samo Vettel vs Alonso :)
Moje misljenje je da su i jedan i drugi dobro vozaci samo Alonsa ipak malo vise cjenim nek Vettela neznam zasto ali tako je. A to da je Vettel imal srece pa bogme i Alonso je imal puno srece ove sezone tak da su to tome isti. A kaj se tice bolida tu necu puno govoriti, samo svi vi koji urlate da je ferrari imal tako los bolid pa onda neznam kako se je alonso uspio probiti svaki put ispred ljudi sa tako jakim autima govorim za trke ne za kvalifikacije. Al da je rb bio dominantni bolid bio je, ali nije ni ferrari tolko kaskao u trkama. Tako da dvoboj alonso vs vettel je zavrsio kako je zavrsio, pobjedi je sretniji i spretniji.

Sam se nadam da ce sljedece sezone biti vise momcadi u igri a ne par njih.
Darkness rises when silence dies
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la Dani »

@TOON
Tvrditi da je Hamilton osvojio svoj naslov zahvaljujući sreći je najblaže rečeno debilno ( nemoj se uvrijediti ). Da je tim imao manje sranja kroz sve ove godine Hamilton bi imao berem 3 naslova prvaka. Da ne velimo kako nisu bili na razini 2009. gdje su totalno fulali dizajn i gdje je Hamilton izvlačio maksimum sa tom kantom. I nemoj tvditi kako je taj bolid od Mađaske dobar jer u toj jednadžbi nedostake Kovalainen. I ne Kova nije loš vozač. Dapače, ali nije u rangu Hamiltona, Alonsa ili Vettela.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la Toon »

Dani je napisao/la:@TOON
Tvrditi da je Hamilton osvojio svoj naslov zahvaljujući sreći je najblaže rečeno debilno ( nemoj se uvrijediti ). Da je tim imao manje sranja kroz sve ove godine Hamilton bi imao berem 3 naslova prvaka. Da ne velimo kako nisu bili na razini 2009. gdje su totalno fulali dizajn i gdje je Hamilton izvlačio maksimum sa tom kantom. I nemoj tvditi kako je taj bolid od Mađaske dobar jer u toj jednadžbi nedostake Kovalainen. I ne Kova nije loš vozač. Dapače, ali nije u rangu Hamiltona, Alonsa ili Vettela.
...još si mi samo ti sad trebao :) ...spomenem ti pulena i odmah se javiš - na svu sreću ga se slijedeće godine u onom kršu od ekipe neće više tako puno spominjati :D ...
...nisam se uvrijedio ali ne vidim neki poseban razlog zašto te treba ovo zasmetati jer nikako nije ovdje riječ o Hamiltonu - tj. ako si gledao cijelu "svađu" bivši McLarenov vozač je nebitan u njoj...a da je dotični gospodin mogao imati još koji naslov - mogao je no eto kao što si napisao nisu bili na razini - jednom on jednom ekipa pa im dođe miroljubivih 1:1 - ilitiga da je više sreće bilo...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la Chuck Norris »

MARTIN BRUNDLE
My driver of the year is Fernando Alonso, the man who scored most podiums - thirteen - without the benefit of the fastest car. His sheer grit and determination along with sublime car control meant that the racer in me wanted him to steal the championship.

Unbelievable feeling for Vettel

Instead, at just 25 years and 124 days of age, Sebastian Vettel's majestic skills and mature head ensured that he became the youngest triple World Champion in Formula One history. He has the potential to smash even Schumacher's achievements and many men of a certain age like me will reflect on how much they had achieved before 26. Don't try to tell me that he's not the real deal or that he's not yet a great driver.
...put u raj nije posut ružama...
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la dmarijon »

Da se tema ne ohladi :D :
1. Alonso- dosta sreće - pogotovo u prvom djelu sezone
2. Vettel - dosta sreće (iako nijansu manje) - u drugom djelu sezone
3. Alonso- velik broj savršeno odrađenih utrka
4. Velik broj (iako nijansu manje) - savršeno odrađenih utrka
5. Alonso - kvalitetan (nekvarljiv) bolid
6. Vettel - generalno - brži bolid
Samo neka se trkaju.
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la zizi »

dmarijon je napisao/la:Da se tema ne ohladi :D :
1. Alonso- dosta sreće - pogotovo u prvom djelu sezone
2. Vettel - dosta sreće (iako nijansu manje) - u drugom djelu sezone
3. Alonso- velik broj savršeno odrađenih utrka
4. Velik broj (iako nijansu manje) - savršeno odrađenih utrka
5. Alonso - kvalitetan (nekvarljiv) bolid
6. Vettel - generalno - brži bolid

tko ti je taj pod 4? :?
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la Kenny »

zizi je napisao/la:
dmarijon je napisao/la:Da se tema ne ohladi :D :
1. Alonso- dosta sreće - pogotovo u prvom djelu sezone
2. Vettel - dosta sreće (iako nijansu manje) - u drugom djelu sezone
3. Alonso- velik broj savršeno odrađenih utrka
4. Velik broj (iako nijansu manje) - savršeno odrađenih utrka
5. Alonso - kvalitetan (nekvarljiv) bolid
6. Vettel - generalno - brži bolid

tko ti je taj pod 4? :?
Malo je popio :biggrin: vidiš da ima i 2 Alonsa
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la goran007 »

@Toon
ma kolega da smo ovu raspravu vodili negdje u bircu na pivici ili kavici mislim da bi otišla u skroz drugom smjeru...ovak je teško raspravljati i sve se svodi na razgovore u krug...ono kaj ti veliš za Sennu je kod mene bilo izraženo godinama...sad mislim da nije iako se ne ponosim svojom reakcijom,tj.razmišljanjem kad sam čuo da je Balestre umro...
uglavnom,takav navijač definitivno nisam kad je u pitanju Alonso zato smatram da mogu biti objektivan...smatram da danas mogu i sve Sennine grijehe normalno prihvatiti,a kamoli ne Alonsove...nadalje,ti ili neko drugi je napisao da treba biti dostojanstven u porazu...ja Alonsov gubitak titule ne shvaćam ko osobni poraz...nije mi svejedno,al sigurno neću "rezati žile" za nekog ko zarađuje preko 20 milja godišnje i sad već vjerojatno uživa ma jahti u toplijim krajevima dok meni preostaje sumoran Zagreb i većina problema koji muče i ostalog prosječnog Hrvata...
zato sve ok i u pravu si za Hamiltona :D ...sad nastavi s Danijem pa da mogu samo mirno čitati i uživati :D
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la dmarijon »

Kenny je napisao/la:
zizi je napisao/la:
dmarijon je napisao/la:Da se tema ne ohladi :D :
1. Alonso- dosta sreće - pogotovo u prvom djelu sezone
2. Vettel - dosta sreće (iako nijansu manje) - u drugom djelu sezone
1. Alonso- velik broj savršeno odrađenih utrka
2. Vettel - velik broj (iako nijansu manje) - savršeno odrađenih utrka
1. Alonso - kvalitetan (nekvarljiv) bolid
2. Vettel - generalno - brži bolid

tko ti je taj pod 4? :?
Malo je popio :biggrin: vidiš da ima i 2 Alonsa
već nekoliko puta sam ovdje optužen da sam "malo popio" :D Evo, s ispravkom.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la Dani »

Toon je napisao/la: ...nisam se uvrijedio ali ne vidim neki poseban razlog zašto te treba ovo zasmetati jer nikako nije ovdje riječ o Hamiltonu - tj. ako si gledao cijelu "svađu" bivši McLarenov vozač je nebitan u njoj...a da je dotični gospodin mogao imati još koji naslov - mogao je no eto kao što si napisao nisu bili na razini - jednom on jednom ekipa pa im dođe miroljubivih 1:1 - ilitiga da je više sreće bilo...

Ako dodaš 2009. ipak je više putra na glavi na strani tima ( nikako da zaboravim Australiju i instruiranje od strane mw-a), pogotovo jer ni oni nisu bili bez grešaka 2010. i 2011. Samo kaj ih je Lewis tada pokrivao sa svojim greškama.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la Toon »

Ne ulazim u daljnje rasprave jer ćemo se početi vrtjeti u krug...u stvari tajni agent je lijepo primjetio da bi vjerojatno mnoge od njih otišle u drugačijem smjeru prilikom "neobaveznog" razgovora...kada/ako to jednom uspijemo utanačiti nastavljamo ovo...daljnji nastavak samo o drugim temama... :D
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: VN Brazila, Interlagos, 23.-25.11.2012. FINALE

Post Postao/la Dani »

Tajni agent , dobra.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Utrke 2012 - Arhiva-Komentari

Post Postao/la Scuderia »

.
slika
Zaključano