Utrke 2022 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Australije - Albert Park Circuit (8-10. Travanj 2022)

Post Postao/la tanabe-san »

Ma daj lice ti si bolesnik koji je skrenuo sa kursa. Uopste se ne bavim time ko je u pravu ili nije. Poenta je da sam znao da nije samo Max se zalio. Aj cao smorio si.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Australije - Albert Park Circuit (8-10. Travanj 2022)

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 16 tra 2022, 22:56 Ma daj lice ti si bolesnik koji je skrenuo sa kursa. Uopste se ne bavim time ko je u pravu ili nije. Poenta je da sam znao da nije samo Max se zalio. Aj cao smorio si.
I evo opet vrijeđanje kad si u krivu a nemozes dokazati suprotno.

4/20 nije vecina vozaca, a ti nemas apsolutno nikakav dokaz da svi vozaci tako misle.

Uzivaj!
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Australije - Albert Park Circuit (8-10. Travanj 2022)

Post Postao/la tanabe-san »

I da nemam ja sam rekao da MISLIM i ne moram dokazivati jer ne tvrdim. Razumes li ti to kolibri mozak?
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Australije - Albert Park Circuit (8-10. Travanj 2022)

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 16 tra 2022, 23:34 I da nemam ja sam rekao da MISLIM i ne moram dokazivati jer ne tvrdim. Razumes li ti to kolibri mozak?
Sam ti vrijeđaj! Bas si pravi gospodin.

Admini?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Australije - Albert Park Circuit (8-10. Travanj 2022)

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 16 tra 2022, 23:42
tanabe-san je napisao/la: 16 tra 2022, 23:34 I da nemam ja sam rekao da MISLIM i ne moram dokazivati jer ne tvrdim. Razumes li ti to kolibri mozak?
Sam ti vrijeđaj! Bas si pravi gospodin.

Admini?
Pa ja ne znam sto me ne stavis na blok. Ionako svaki put ti mene prvi prozivas napadas i izmisljas.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la Cuky »

Informacije o stazi
slika

Satnica F1
  • FP1 ----------- Fri 22 Apr ---- 13:30 - 14:30
  • Qualifying ---- Fri 22 Apr --- 17:00 - 18:00
  • FP2 ----------- Sat 23 Apr --- 12:30 - 13:30
  • Sprint -------- Sat 23 Apr --- 16:30
  • Race --------- Sun 24 Apr --- 15:00
Satnica F2
  • FP ------------------ Fri 22 Apr ---- 11:05 - 11:50
  • Qualifying --------- Fri 22 Apr --- 15:55 - 16:25
  • Sprint Race ------ Sat 23 Apr --- 17:55
  • Feature Race ----- Sun 24 Apr --- 10:20
Satnica F3
  • FP ------------------ Fri 22 Apr ---- 09:55 - 10:40
  • Qualifying --------- Fri 22 Apr --- 15:00 - 15:30
  • Sprint Race ------ Sat 23 Apr --- 10:35
  • Feature Race ----- Sun 24 Apr --- 08:50
Porsche Supercup
  • Practice --------- Fri 22 Apr --- 18:30 - 19:15
  • Qualifying ------ Sat 23 Apr --- 14:00
  • Race ------------- Sun 24 Apr --- 12:05
Gume
slika

Kvalifikacije
Rezultati 2021
slika

Sažeci 2021


Pole krug 2021


Utrka
Podij 2021
slika

Rezultati 2021
slika

Sažeci 2021


Sudar Bottasa i Russella
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Made In Italy Dell'Emillia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la tanabe-san »

Caki da li mozda znas zasto se vise ne vozi pod zastavom San Marina?

Edit: malo sam se ja zbunio nije se ni vozila pod zastavom San Marina nego Italije ali se zvala VN San Marina. Malo su se i oni bili spetljali...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Made In Italy Dell'Emillia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la Cuky »

Zapravo je bila pod zastavom San Marina jer je utrku organizirao Automobile Club of San Marino. Imola je 1980. zamijenila Monzu za VN Italije, no kad se Monza vratila oni su i dalje htjeli utrku pa su vlasnici staze dogovorili sa Automobile Club of San Marino da se oni prijave za organizaciju utrke. Na nekim mjestima vidim da se pojavljuje u rezultatima talijanska staza, ali to je vjerojatno zato što se staza nalazi u Italiji.


Kad je došla šansa da se F1 vrati u Imolu zbog otkazivanja brojnih utrka kao posljedica Covid pandemije stanovnici regije Emilia Romagna htjeli su promovirati svoju regiju te nisu išli u novu suradnju sa San Marinom nego se eto zove Gran Premio del made in Italy dell' Emilia-Romagna.


Slična je situacija i u MotoGP. Imaju VN Italije u Mugellu i onda je u Misanu (koji je čak i bliži San Marinu nego Imola) u suradnji sa istim auto klubom organizirana VN San Marina. No i tu su lokalci htjeli promovirati svoju regiju u kojoj se nalazi staza pa se VN od nedavno službeno zove Gran Premio di San Marino e della Riviera di Rimini. A vožena je kasnije i druga utrka na Misanu, a kako dvije utrke ne mogu nositi isti naziv onda je druga bila Gran Premio del Made in Italy e dell'Emilia-Romagna
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Made In Italy Dell'Emillia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la tanabe-san »

Cuky je napisao/la: 18 tra 2022, 21:44 Zapravo je bila pod zastavom San Marina jer je utrku organizirao Automobile Club of San Marino. Imola je 1980. zamijenila Monzu za VN Italije, no kad se Monza vratila oni su i dalje htjeli utrku pa su vlasnici staze dogovorili sa Automobile Club of San Marino da se oni prijave za organizaciju utrke. Na nekim mjestima vidim da se pojavljuje u rezultatima talijanska staza, ali to je vjerojatno zato što se staza nalazi u Italiji.
Gledao sam na wikipedia i u svim godinama je bila pod zastavom Italije iako je nosila naziv VN San Marina. Inace Imola se nalazi u Italiji.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la Cuky »

Kao što sam rekao, na mjestima gdje se pojavljuje talijanska zastava je razlog vjerojatno taj što je staza Autodromo Enzo e Dino Ferrari locirana u Italiji u regiji Emillia Romagna. Ali osim 1980. kada je tamo bila VN Italije sve ostalo od 1981-2006. se vozilo pod zastavom San Marina u organizaciji Autokluba San Marino.

Pogledaj npr. VN Europe. Svaki puta je jasno dano do znanja, bilo u Nurburgringu ili Valenciji ili Bakuu da je to VN Europe i u promotivnim materijalima je pokazivano sa EU zastavom. Međutim, pogledaš li wikipediju vidjet ćeš da za utrke u Nurburgringu stoji zastava Njemačke, za utrke u Valenciji stoji zastava Španjolske, a za jednu godinu kad je bilo u Bakuu stoji zastava Azerbajdžana. Zato jer je na wilkipediji stavljena zastavica države u kojoj se nalazi staza.

I za VN San Marina evo npr. promotivni materijal za 25. godišnjicu VN San Marina 2005
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la tanabe-san »

Trazio sam himnu koja se intonirala pre trke ali nisam uspeo naci.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la Cuky »

Rezultati FP1
slika


FP1 Highlights
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la Scuderia »

Ferrari i Williams izjednaceni po broju pobjeda u Imoli.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la Cuky »

Williams voli jesti zadnje kočnice ove godine
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la tanabe-san »

Caki, da li posle sprint trke (to je sad zvanicno trka) imamo ceremoniju pobednika i podijum?
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la Cuky »

Sprint utrka je i prošle godine bila utrka. Razlike ove godine:
- prvih 8 dobiva bodove umjesto prvih 3
- pole position se dodjeljuje najbržem na današnjim kvalifikacijama, a ne onome koji osvoji startnu poziciju za glavnu utrku (što mi je malo glupo pošto je sprint tu da određuje startni poredak, a ne ove današnje kvalifikacije)


Koliko sam ja upoznat i dalje nema podija, ceremonije i trofeja.


Rezultati "kvalifikacija"
slika

Highlights
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la tanabe-san »

Cuky je napisao/la: 22 tra 2022, 20:58 Sprint utrka je i prošle godine bila utrka.
Ne. Bila je kvalifikacije.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 22 tra 2022, 20:01 Caki, da li posle sprint trke (to je sad zvanicno trka) imamo ceremoniju pobednika i podijum?
Moze neki izvor ili citat da je sad sluzbeno utrka (race na eng.)?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 23 tra 2022, 00:11
tanabe-san je napisao/la: 22 tra 2022, 20:01 Caki, da li posle sprint trke (to je sad zvanicno trka) imamo ceremoniju pobednika i podijum?
Moze neki izvor ili citat da je sad sluzbeno utrka (race na eng.)?
slika

Danas su bile kvalifikacije. Sutra je sprint trka i u nedelju glavna trka.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la Cuky »

tanabe-san je napisao/la: 23 tra 2022, 00:51 Danas su bile kvalifikacije. Sutra je sprint trka i u nedelju glavna trka.
Identično je bilo i prošle godine. Petak FP1 i kvalifikacije, Subota FP2 i Sprint, Nedjelja utrka. Identično je i prošle godine kvalifikacijski trening u petak određivao grid za sprint, a onda rezultat sprinta grid za utrku.

Jedino su neki ljudi prigovarali da kako pole statistički broje pobjedniku sprinta, a ne kvalifikacija pa su to sada promjenili. Tako su sada dobili debilnu situaciju da sutra npr. Verstappen ne pobjedi u sprintu onda u nedjelju sa pole positiona kreće vozač kojem se taj pole position ne broji.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la tanabe-san »

Caki nisi u pravu. Prosle godine je sprint bio kvalifikacije. Sada je u petak kvalifikacije.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la Cuky »

Apsolutno se ništa u formatu sprint vikenda nije promijenilo osim bodovanje sprint utrke. I dalje kvalifikacije u petak određuju grid za sprint, a rezultat sprinta određuje grid za utrku.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la tanabe-san »

Caki, okej format, to kapiram. Ali ja ti pricam da je prosle godine sprint oficijalno bio kvalifikacije, danas je ono u petak oficijalno kvalifikacije. Ako smo to razumeli onda je u subotu sprint trka a u nedelju glavna trka. Moje pitanje je bilo da li ce biti neke ceremonije posle sprint trke. Pazi i u WTCR koji ima sprint trku i glavnu trku je bilo ceremonije za obe.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la zonelsk »

tanabe-san je napisao/la: 23 tra 2022, 00:51
Danas su bile kvalifikacije. Sutra je sprint trka i u nedelju glavna trka.
Di je dokaz da je sprint utrka?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
tanabe-san
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 482
Pridružen/a: 19 lis 2021, 13:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Honda

Re: VN Made in Italy dell'Emilia-Romagna, Autodromo Enzo e Dino Ferrari, 22-24. Travanj 2022

Post Postao/la tanabe-san »

zonelsk je napisao/la: 23 tra 2022, 08:14
tanabe-san je napisao/la: 23 tra 2022, 00:51
Danas su bile kvalifikacije. Sutra je sprint trka i u nedelju glavna trka.
Di je dokaz da je sprint utrka?
Nego sta je? Kvalifikacije nisu.
Zaključano