Utrke 2023 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN NIZOZEMSKE, Circuit Zandvoort 25.-27. kolovoza 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

REZULTATI UTRKE:
1 1 Max Verstappen RED BULL RACING HONDA RBPT 72 2:24:04.411 25
2 14 Fernando Alonso ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 72 +3.744s 19
3 10 Pierre Gasly ALPINE RENAULT 72 +7.058s 15
4 11 Sergio Perez RED BULL RACING HONDA RBPT 72 +10.068s 12
5 55 Carlos Sainz FERRARI 72 +12.541s 10
6 44 Lewis Hamilton MERCEDES 72 +13.209s 8
7 4 Lando Norris MCLAREN MERCEDES 72 +13.232s 6
8 23 Alexander Albon WILLIAMS MERCEDES 72 +15.155s 4
9 81 Oscar Piastri MCLAREN MERCEDES 72 +16.580s 2
10 31 Esteban Ocon ALPINE RENAULT 72 +18.346s 1
11 18 Lance Stroll ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 72 +20.087s 0
12 27 Nico Hulkenberg HAAS FERRARI 72 +20.840s 0
13 40 Liam Lawson ALPHATAURI HONDA RBPT 72 +26.147s 0
14 77 Valtteri Bottas ALFA ROMEO FERRARI 72 +27.388s 0
15 22 Yuki Tsunoda ALPHATAURI HONDA RBPT 72 +29.893s 0
16 20 Kevin Magnussen HAAS FERRARI 72 +31.410s 0
17 63 George Russell MERCEDES 72 +55.754s 0
NC 24 Zhou Guanyu ALFA ROMEO FERRARI 62 DNF 0
NC 16 Charles Leclerc FERRARI 41 DNF 0
NC 2 Logan Sargeant WILLIAMS MERCEDES 14 DNF 0
Alonso scored an additional point for setting the fastest lap of the race.
Tsunoda received a five-second time penalty for causing a collision.
Perez received a five-second time penalty for speeding in the pit lane.
Magnussen received a five-second time penalty for falling more than 10 car lengths behind the Safety Car.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN NIZOZEMSKE, Circuit Zandvoort 25.-27. kolovoza 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

• Današnja utrka je bila prva utrka VN Nizozemske koja je ikada bila označena crvenom zastavom.
• Verstappenova deveta uzastopna pobjeda izjednačila je rekord prvenstva Formule 1 koji drži Sebastian Vettel - također s Red Bullom.
• To je također bio 12. uzastopni put da je Verstappen pobijedio kada je startao s pole positiona, izjednačivši rekord Michaela Schumachera postavljen između San Marina 2003. i Japana 2004.
• Verstappenova 11. pobjeda u ovoj sezoni nadmašuje njegov ukupni broj pobjeda u sezoni 2021. kada je osvojio prvenstvo, i to je više pobjeda, nego bilo koja sezona Hamiltona kada je bio prvak.
• Verstappen je sada vodio 628 krugova ove sezone, više nego što je vodio 2022. (616), i sedmi najveći ukupni broj u povijesti (samo 111 manje od Vettelovog rekorda).
• Taj P2 za Alonsa ruši F1 rekord Michaela Schumachera (7,399 dana) za najdulji interval između prvog i posljednjeg završetka karijere (Alonsov prvi podij je bio Malezija 2003).
• Sa svojim P2 i u kombinaciji s najbržim krugom, Alonso je osvojio više bodova za Aston Martin u prvih 13 ovogodišnjih utrka (168) nego u prethodne dvije sezone u Alpineu (162).
• Danas je Aston Martin po prvi put završio na podiju u Zandvoortu, 64 godine nakon što je debitirao u F1 na ovoj stazi s Royem Salvadorijem i Carrollom Shelbyjem.
• P3 Pierrea Gaslyja za Alpine bilo je njegovo prvo pobjedničko postolje od Azerbajdžana 2021, ali mora se napomenuti da je završio i treći u F1 sprintu u Belgiji neposredno prije ljetne stanke.
• Gasly je u posljednje tri utrke bio loš. Velika Britanija - DNF, Mađarska - DNF, Belgija - 11.
• Sergio Perez osvojio je P4 i izgubio pobjedničko postolje zahvaljujući vremenskoj kazni od pet sekundi zbog prebrze vožnje u boksu.
• Lewis Hamilton zauzeo je šesto mjesto za Mercedes i još uvijek je samo jednom završio izvan prvih šest ove sezone (osmi u Austriji).
• S P7 za McLaren, Lando Norris završio je na istoj poziciji drugu uzastopnu utrku. P7 je osvojio i prošle sezone na Velikoj nagradi Nizozemske 2022.
• Zauzevši 8. mjesto za Williams, Alex Albon je osigurao svoj treći plasman među osam najboljih u posljednjih šest utrka.
• Oscar Piastri osvojio je 9. mjesto za McLaren, osvojivši dva boda na 47. rođendan svog menadžera Marka Webbera.
• Esteban Ocon osvojio je P10 za Alpine i donio bod. U dvije prethodne sezone (2021 i 2022) bio je 9. na VN NIzozemske.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN NIZOZEMSKE, Circuit Zandvoort 25.-27. kolovoza 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

Liam Lawson završio je utrku na P13 (kvalificirao se P20), što je odličan rezultat, s obzirom da je zamjenio Ricciarda poslije 2. slobodnog treninga. Kada je Ricciardo zamijenio De Vrisa (prva utrka mu je bila VN Mađarske), Ricciardo se za VN Mađarske kvalificirao P13 i završio utrku na P13. A zaniljivo je i to, da je Tsunoda i VN Mađarske i VN Nizozemske završio na P15.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN NIZOZEMSKE, Circuit Zandvoort 25.-27. kolovoza 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

Još jedna možda mala zanimljivost prije početka same utrke. Na pitanje što očekuje od utrke, Toto Wolff je izjavio da očekuje pobjedu (nasmijao se na tu izjavu), zatim je rekao, da je realno, da očekuje postolje.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN NIZOZEMSKE, Circuit Zandvoort 25.-27. kolovoza 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

IZ KRUGA U KRUG:
U Formacijskom krugu javljaju da se očekuje kiša kroz 10tak minuta.
Svi su na Soft gumama, osim Hamiltona koji je na Medium gumama.
Krug 1:
Na startu Verstappen zadržava poziciju.
Sainz pretiće Albona, ali Albon vraća poziciju.
Alonso pretiće i Albona i Russela (3)
Stroll i Gasly pretiću Sargenta za (10) i (11)
Bottas sa 19 dolazi na (12)
Hullkenberg pretiće Tsunodu (14)

Krug 2:
odlaze u boks:
Perez,
Leclerc - nisu imali pripremljene I gume i kasnili su sa zamjenom,
Gasly,
Zhou,
Tsunoda,
Lawson,
Magnussen.
Alonso pretiće Norrisa (2)

Krug 3:
odlaze u boks:
Verstappen,
Alonso,
Sai,
Oco.
Per na I gumama redom pretiće vozače na S gumama koji još nisu bili u boksu: Alb (3), Nor(2), Rus(1). Per preuzima vodstvo.
Ver na I gumama pretiće Sar na S gumama i Ham na M gumama. Ver (11)
Lec na I gumama pretiće Sar (12)
Alo na I gumama pretiće Sar i Ham (13)
Gas na I gumama pretiće Hul na S gumama (9)
Ver pretiće Str na S gumama i Lec na I gumama (8)
Alo pretiće Bot na S gumama i Str na S gumama (10)
Gas pretiće Pia na S gumama (6)
Zho (I) pretiće Alb(S) (4)
Ver (I) pretiće Pia(S) (7)
TSU (I) pretiće Bot (S) (12)

Krug 4:
Sai (I) pretiće Hul (S) (14)
Zho (I) pretiće Nor(S) (3)
Tsu (I) pretiće Str(S) (11)
Ver (I) pretiće Alb(S) (6)
Sai (I) pretiće Hul (S) (14)
Nor odlazi u boks.

Krug 5:
Rus odlazi u boks
Ham odlazi u boks

Krug 6:
Ham (I) pritiće Bot (S) (15)
Rus (I) pretiće Hul (S) (16)
Ver (I) pretiće Gas (I) (3)
Alo (I)pretiće Lec (I) (5)

Krug 7:
Lawson kažnjen 10 sek - Impeding

Krug 9:
Svi su an I gumama, osim:
Alb,
Pia,
Bot,
Mag,
Hul,
Sar.

Krug 10:
Ham u boksu (S),
Pia u boksu (S)

Krug 11:
U boksu:
Zho,
Alo,
Str,
Tsu,
Nor,
Oco,
Law
Pia (S) pretiće Alb (S) (13)
Alo (S) pretiće Zho (M) (6)
Mag (S) pretiće Tsu(S) (8)

Krug 12
u boksu:
Ver,
Gas

Krug 13
u boksu:
Per,
Ver (s) pretiće Per (S) (1)
Pia (s) pretiće Tsu (S) (8)

Krug 16
Sar u zavoju 8 završava u zaštitnoj ogradi. Prednji dio bolida uništen.

Krug 23:
Oco (S)pritiće Mag (S) (8)

Krug 26:
Ham (S) pretiće Lec (S) (12)
Pia (S) pretiće Lec (S) (13)

Krug30
Ham (S) pretiće Mag (S) i Hul (M) (11)
Pia (s) pretiće Mag (S) i Hul (M) (12)

krug 33
Ham (S) pretiće Zho (M)

Krug 42
Lec završava u boksu i odustaje

Krug 46
Per u boksu
Ham u boksu
4
9 krug
Alo u boksu 8,3 sek su ga zadržali, zapelo oko mjenjanja guma-

52 krug
Alo (S) pretiće Sai (S) (3)

52 krug?
Rus i Tsu imali kontakt
5
3 krug
Alb (M) pretiće Tsu (S) (7)

54 krug?
Ham i Nor pretiću Tsu
Ham pritiće Nor s vanjske strane

55 krug
Ham (S) pretiće Tsu (S) (10)

56 krug
Pia (M) pretiće Tsu (S)

59 krug
Rus zaplesao s bolidom ispred Ham. S lijeve strane staze prešao je lijevim kotačima po travi i bacilo ga na desnu stranu staze, ali uspio je iskontrolirati bolid.

60 krug
Ham pritiće Rus (7)

61 krug
Per u boksu 10,9 zapelo oko izmjene zadnjeg desnog kotača
Gas
Sai
Ham

63 krug kiša jako pada
svi su na I gumama osim Oco on je W
Perez u zavoju 1 izljeće sa staze, ali se vraća bez oštećenja.
Ver odlazi u boks (W)

64 krug
Zho u zavoju 1 udara u zaštitnu ogradu i CRVENA ZASTAVA.
Per ulazi u boks prevelikom brzinom i udara u zid od boksa.

67 krug
Alo vozi najbrži krug na stazi koji ostaje do kraja utrke.
Nor (I) pritiće Rus (I)
Rus (I) pretiće Nor (I) (7)
Per kažnjen s 5 sek kazne zbog brzine u boksu
Nor (I) pritće Rus(I) (7) došlo je do kontakta
Str (I) pritiće Tsu (I) (12)
Rus pada do 68 kruga na (17) i odustaje u boksu.

Krug 70-72
Ham je pokušao preteči Sai, u 72 krugu možda je čak došlo i do kontakta prednjeg lijevog krila s stra žnjim desnim kotačem Sai, ali bez oštečenja.

Mislim da je Rus napravio veliki sportski potez što je odvezao bolid u boks, što nije stao sa strane i produžio utrku.

Broj u zagradi na kraju opisa, je trenutno mjesto vozača.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN NIZOZEMSKE, Circuit Zandvoort 25.-27. kolovoza 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

Što su momčadi rekle:

RED BULL
Verstappen je pobijedio na domaćem terenu, ali nije bilo jednostavno. On nije ušao u boks na kraju prvog kruga kad je počela kiša, ali Perez jest. Perez je nakon toga imao prednost nad Verstappenom. Ali momčad je dala Verstappenu dala prednost u boks kada je došlo vrijeme da se prebaci na slicks. To je Verstappenu dalo prednost ispred Pereza, i od tada je Verstappen grabio prema pobjedi. Što se Pereza tiče, bio je siguran drugi dok nije kasnije počela padati kiša, kada je izletio iz zavoja 1 i udario u zaštitnu ogradu. Otišao je u boks poslije toga, ali je pritom udario u zid boksa na putu do njegove momčadi i zbog toga mu je dodijeljena vremenska kazna, zbog prebrze vožnje u boksu. Tih pet minuta koštalo ga je postolja. Ti trenuci su ga koštali postolja.

MAX VERSTAPPEN 1#
"Osjećam se izuzetno ponosan što sam ponovno osvojio VN Nizozemske i deveta uzastopna pobjeda je veliko postignuće, nisam mislio da bi to bilo moguće. Uvijek je nevjerojatno biti ovdje, a od nacionalne himne prije VN stvarno sam se naježio. Danas na stazi je bilo puno energičnosti i gužve s kišom koja je padala, pokušali smo ostati smireni i da donesemo prave odluke u pravo vrijeme, a to je upravo ono što smo učinili.
"Ovdje je cijeli vikend vladala fantastična atmosfera, a biti na domaćem Grand Prixu sa svim navijačima čini ovu pobjedu još posebnom. Mislim da su svi bili potpuno mokri nakon tog pljuska, ali su svejedno svi uživali i plesali uz glazbu po tom vremmenu."

SERGIO PEREZ 4#
"Bilo je tako nesretno poslijepodne na kraju. Kad sam ušao u pit lane na jednom dijelu prije boksa staza je bila polplavljena, jednom dijelu, izgubio sam trakciju i na kraju sam se zabio u zid i malo proklizao zbog čega sam malo ubrzao.
"Nakon utrke se zna puno više, ali sve u svemu to je dobar rezultat s obzirom na kaos poslijepodneva. Momčad uvijek imaširu sliku kada donosi odluke u utrci, zato imamo stratege i oni donose odluke. Imali smo dobar tempo i definitivno smo danas zaslužili pobjedničko postolje, pa je šteta što nismo uspjeli."

Christian Horner, voditelj momčadi

"Kiša je padala i nestajala tijekom cijele utrke, ali Max je odradio nevjerojatan posao u teškim uvjetima. Imao je nevjerojatnu vožnju dok se morao vraćati kroz teren nakon svog prvog zaustavljanja u boksu, pri čemu su neki vozači ostali na slicovima, a drugi u boksu za Inter.Kad je sve sjelo na svoje mjesto uspio se vratiti u vodstvo i sve je držao pod kontrolom. Znali smo da će pred kraj biti jaka kiša i kad si prvi možeš sve izgubiti, ali Max je imao odličan restart i sjajnom vožnjom osigurao prvo mjesto .

"Checo je napravio veliki napredak došavši sa sedmog mjesta na gridu i uputio sjajan poziv da prijeđe na inters prije starta, momčad je reagirala super brzo i on je preuzeo vodstvo u utrci. Tijekom sljedećeg ciklusa zaustavljanja u boksovima, kad se staza počela sušiti, morali smo dovesti Maxa da izbjegnemo potkopavanje. Ponekad morate napraviti velike pozive za momčad, a ovo je bio jedan od takvih trenutaka. Šteta što nismo mogli imati Checa na postolju nakon penala, jer zaslužio je biti tamo, ali s utrkom s toliko drame i opasnosti uvijek ima stvari o kojima treba razmišljati.

"Sveukupno, momčad je imala vrlo težak dan, i za Maxa da izjednači rekord Seba Vettela od devet uzastopnih pobjeda, to je nevjerojatno. Činjenica da smo to postigli dva puta kao momčad, to je nešto vrlo posebno za nas."

Aston Martin
Alonso je dobro startao i odlučio se u boks za I gume na kraju drugog kruga. To je bila dobra odluka i pomogla mu je da se vrati u borbu. Pretekao je Gaslyja i vozio iza Red Bullova para, iskoristivši Perezovu posljednju pogrešku i stigao do drugog mjesta. Pokušao je napasti Verstappena kasno nakon ponovnog starta, ali se našalio da se nije odlučio na tako hrabar potez s toliko nizozemskih navijača na licu mjesta. Što se tiče Strolla, on je u početku ostao predugo na S gumama, a zatim je usred utrke isprobao M gume trke koje su se pokazale kao puno sporija smjesa u uvjetima utrke.

Fernando Alonso, 2
“Lijep je osjećaj vratiti se na postolje nakon vrlo intenzivne utrke i intenzivnih emocija. Mislim da je P2 i najbrži krug bio maksimum koji smo danas mogli postići uz jaku kišu i crvenu zastavu. Bila je to vrlo dobro izvedena utrka od strane našeg tima i to puno znači pred strastvenim navijačima ovdje u Zandvoortu. AMR23 je danas dobro reagirao na sve i bio sam usklađen s njim, bio je to dobar osjećaj. Vjerojatno sam sada sretniji nego što sam osvajao postolja na početku godine jer nakon što smo se borili za postolja u srpnju, ovaj povratak jak je nevjerojatan. Ne mogu lagati, razmišljao sam o tome da prođem Maxa [Verstappena] i da sam bio rame uz rame s njim ne bih ga pretekao, ali nisam bio niti u prilici. U utrci ponekad treba malo intuicije, a bilo je i malo kiše pa sam napadao vrlo agresivno. Sada se veselim Monzi.”

Lance Stroll, 11
“Danas to nije bila utrka kojoj smo se nadali. Promjenjivi vremenski uvjeti učinili su pravim izazovom određivanje prave strategije i jednostavno nismo donijeli ispravne odluke o gumama u prvih nekoliko krugova. Nadali smo se da ćemo preživjeti prvi pljusak na S gumama, ali kiša je bila jača od očekivanog i malo smo prekasno prešli na I gume. Nakon što se redoslijed vožnje stabilizirao, našao sam se zaglavljen u prometu i borio sam se da napredujem. Razočaravajuće je jer je bolid imao dobre performanse i mislim da je bilo moguće više. Učit ćemo iz današnjih pogrešaka.

Mike Krack, voditelj tima
“Kakva utrka! Fantastično drugo mjesto za Fernanda i momčad. Fernando je odradio dobro utrku, preživio teške uvjete i pokazao snažan tempo na mokrom i suhom. Ovaj rezultat puno značiti cijelom timu na stazi, i u kampusu, i pokazuje da se naš trud isplatio. To znači da smo po prvi put probili granicu od 200 bodova i daje nam pravi zamah za posljednje utrke godine. Šteta je što nismo optimizirali utrku za Lancea i odluka da ostane na gumama za suho u ranoj fazi koštala ga je šanse za osvajanje bodova.”
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

NAJAVA VN iTALIJE:
slika

slika

Broj utrka 73 (1950. – 2022., Monza 72, Imola 1)
Broj krugova 53
Duljina kruga 5793 m
Duljina utrke 306.720 km
Rekord kruga u utrci 1:21.046 (Rubens Barrichello, Ferrari F2004, 2004.)
Apsolutni rekord kruga 1:18.887 (Lewis Hamilton, Mercedes F1 W11, Q3, 2020.)

Momčad Aston Martina najavila je kako će u petak prvi slobodni trening odvoziti rezervni vozač Filipe Drugovich.
Drugovich će zamjeniti Strolla. To nije prvi put da mijenja Strolla, zamijenio ga je i na predsezonskim testiranjima u Bahreinu, koje je Stroll morao preskočiti ztbog ozljede.

slika

Dan 2 nije vozio.

slika

U sezoni 2022. Drugovich je na Monzi osigurao naslov prvaka u F2.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

MALO O GUMAMA ZA OVU UTRKU:
Koristit će se 11 setova guma, umjesto 13 setova, kao i u Mađarskoj.
Momčadi će raspolagati s po tri seta hard guma C3 smjese, četiri seta mediuma C4 smjese, te četiri seta softa C5 smjese.
Vozači su pri Q1 - obavezni koristiti Hard gumu, te pri Q2 - Medium gumu i Q3 Soft gumu.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

MALO O STAZI U MONZI:
Prvi sektor sastoji se od većeg dijela startno-ciljne ravnine, sporog prvog zavoja Rettifilo i dugog desnog zavoja Curva grande. Drugi sektor otvara Variante della Roggia, a potom dolaze zavoji 6 i 7 nakon kojih se otvara druga DRS zona koja ujedno i zatvara drugi sektor kruga. Posljednji sektor staze sastoji se od sustava zavoja Variante Ascari nakon koje dolazi još jedan pravac, a potom i Curva Alboreto, znana i kao Parabolica, koja zatvara krug u Monzi. (GP1)

slika
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

1 SLOBODNI TRENING:
Vrijeme:
Temperatura: 25*C
Temperatura staze: 37*C
Vlažnost 50%

Na otvaranju prvog slobodnog treninga, prvi na stazu je izašao Nor, a zatim redom: Dru, Alo, Tsu, Mag, Ham, Gas, Oco, Per, Ver, Sai, Rus, Lec, Mag, Law, Hul, Pia. Vrijeme izlaska ovih vozača je do 58:21.

56:46 Dru i Tsu se vračaju u box. Na stazu nisu još izašli: Sar, Alb, Zhou i Bot.

55:50 Alo u boxu.

55:36 Lec prvo postavljeno vrijeme

55:16 Nor u boxu.
55:09 vrijeme vozača:
1. Pia 1:24 241 S
2. Ham 1:24 429 H
3. Per 1:24 620 H
4. Ver 1:24 969 H
5. Sai 1:25 616 H
6. Oco 1:25 680 S
7. Mag 1:26 072 M
8. Lec 1:26 140 H
9. Hul 1:26 486 M
10. Rus 1:26 688 H
11. Law 1:26 790 S

54:30 4 Sai 1:24769 +0,528 H
54:16 7 Mag 1:25 801 +1,560 M
54:10 6 Lec 1:25 149 +908 H

53:46 Zhou problemi s bolidom, dolazi skoro do izlaska iz pit lanea ali ga na pomočnim kotačima guraju natrag u garažu. Bot je jedva izašao iz boxa ali i njega vračaju natrag u garažu.

53:32 7 Gas 1:25 276 S
53:07 1. Sai 1:23 913 H
52:35 1. Ver 1:23 479 H
52:30 7. Oco 1:24 588 +1,109 S
52:13 8. Law 1:25 255 +1,776 S
52:12 7. Rus 1:24 402 +0,923 H
51:54 1. Pia 1:23 446 S
51:46 8. Hul 1:24 473 M

50:00 vozači koji nemaju vrijeme:
13. Nor
14. Dru
15. Alo
16. Tsu
17. Sar
18. Alb
19. Zhou
20. Bot

49:19 Sai 1:23 241 H
48:51 1. Ver 1:23 027 H
48:46 3. Lec 1:23 280 H
48:43 3. Ham 1:23 269 H
48:40 2. Per 1:23 201 H
48:32 7. Oco +1:24 222 S
48:20 10. Mag +1:24 905 M
48:09 9. Gas +1:24 396 S
46:21 13. Dru 1:25 600 M
46:19 12. Law 1:24 834 S
45:56 11. Alo 1:24 783 M
45:41 3. Sai 1:23 218 H
44:51 8. Oco 1:24 090 S
44:39 14. Tsu 1:25 343 S
43:16 2. lec 1:22 966 H
43:09. 9. Dru 1:24 349 M
42:53 8. Gas 1:23 931 S
42:26 7. Rus 1:23 485 H
42:22 8. Alo 1:23 585 M

42:08 NAJBRŽI PO SEKTORIMA:
S1 ALO 27,616
S2 VER 27,666
S3 VER 27,433

41:55 9. Nor 1:23 841 S
41:13 12. Tsu 1:24 323 S
40 :48 14. Law 1:24 455 S
40:04 12. Dru 1:24 140 M

40:00 VOZAČI KOJI NEMAJU VRIJEME:
17. SAR
18. ALB
19. ZHO
20. BOT

38:36 4. Alo 1:23 214 M
38:06 6. Nor 1:23 241 S
35:33 12. Tsu 1:24 113 S
35:04 17. sar 1:25 601 S

Nor ispada jedan dio bolida dužine cca 20tak cm i širine 4 cm. Djeluje kao da je od karbonata. Preko tog dijela od bolida s oba lijeva kotača prelazi Alo.

33:09 Per 1:22 954 H
32:19 Ver javlja u box“Im getting way to mutch helmet lift“
31:57 18. Bot 1:25 438 S
31:52 16. Sar 1:24 434 S
30:40 4. Sai 1:22 986 H
29:26 2. Per 1:22 927 H
28:59 8. Alb 1:23 444 S

27:50 Per javlja u box „Let s try a tow. We haven t had a tow“

27:12 15. Mag 1:24 347 M
26:30 13. Hul 1:24 090 M
26:23 2. Sai 1:22 703 H
26:16 11. Sar 1:23 661 S
26:07 19. Bot 1:24 561 S

Zho javlja u box „I m bottoming like crazy guys. Like crazy, it s undrivable“

25:02 TSU NAJBRŽI U SEKTORU 1: 27 347
24:11 8. Tsu 1:23 271 S

Leclercu na izlasku iz boxa, do vožnje na stazu, iz stražnjeg dijela bolida se dimilo.

Alb ne savladava zavoj, vozi se po šljnučanom dijelu uz sami zavoj i vraća se na stazu. Čini se bez oštećenja bolida.

20:19 13. Law 1:23 928 S
18:31 5. Rus 1:23 189 H

Tsu javlja u box „Ham doesn t know how to move away“

14:47 13. Law 1:23 833 S

11:35 Bot javlja u box „Can you confirm the car is better now“, Box „Yes better“

9:07 Zho javlja u box „ Car is much better now“

Tokom treninga:
Oco je izašao iz zavoja, vozio po asfaltnom dijelu izvan zavoja i vratio se na stazu.
Bot izlazi s lijeva dva kotača iz zavoja, vozi po šljunčanom dijelu., vraća se na stazu vjerojatno bez oštečenja.
Bot prevelikom brzinom ulazi u zavoj, ne savladava ga, po asfaltnom dijelu vozi slalom između znakova i vraća se na stazu.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

REZULTATI 1. SLOBODNOG TRENINGA:
1 1 Max Verstappen RED BULL RACING HONDA RBPT 1:22.657 31
2 55 Carlos Sainz FERRARI 1:22.703 +0.046s 28
3 11 Sergio Perez RED BULL RACING HONDA RBPT 1:22.834 +0.177s 30
4 16 Charles Leclerc FERRARI 1:22.966 +0.309s 22
5 63 George Russell MERCEDES 1:23.189 +0.532s 28
6 14 Fernando Alonso ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 1:23.214 +0.557s 24
7 4 Lando Norris MCLAREN MERCEDES 1:23.241 +0.584s 22
8 44 Lewis Hamilton MERCEDES 1:23.269 +0.612s 26
9 22 Yuki Tsunoda ALPHATAURI HONDA RBPT 1:23.271 +0.614s 23
10 23 Alexander Albon WILLIAMS MERCEDES 1:23.444 +0.787s 18
11 81 Oscar Piastri MCLAREN MERCEDES 1:23.446 +0.789s 24
12 2 Logan Sargeant WILLIAMS MERCEDES 1:23.661 +1.004s 21
13 40 Liam Lawson ALPHATAURI HONDA RBPT 1:23.833 +1.176s 29
14 10 Pierre Gasly ALPINE RENAULT 1:23.931 +1.274s 26
15 77 Valtteri Bottas ALFA ROMEO FERRARI 1:23.952 +1.295s 17
16 27 Nico Hulkenberg HAAS FERRARI 1:24.067 +1.410s 23
17 31 Esteban Ocon ALPINE RENAULT 1:24.090 +1.433s 26
18 34 Felipe Drugovich ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 1:24.140 +1.483s 24
19 20 Kevin Magnussen HAAS FERRARI 1:24.217 +1.560s 24
20 24 Zhou Guanyu ALFA ROMEO FERRARI 1:24.232 +1.575s 17
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

2 SLOBODNI TRENING:
58:25 svi su nastazi osim: Alo, Alb i Rus

56:56 Str u zavoju 3 zbog kvara na bolidu, zaustavlja ga. CRVENA ZASTAVA.

50:00 2 trening se nastavlja.

46:39 1. Ver 1:22 259 M
46:09 2. Alb 1:22 318 S
45:52 3. Per 1:22 350 M

Nor „Yeah, nice from Ham“ - morao je u zavoju jako zakočiti kako ne bi udario Ham.

Rus „JUST CHECK THE KERB STRIKE IN TURN 1 PLEASE FOR NEXT RUN. IT FELT WORSE“

42:39 1. Ver 1:22 244 M
42:25 2. Alb 1:22 249 S
40:40 1. Sai 1:21 565 M
40:29 2. Lec 1:21 838 M
40:22 6. Rus 1:22 487 M
40:16 9. Tsu 1:22 066 M
40:00 NAJBRŽI PO SEKTORIMA:
S1 LEC 27,055
S2 SAI 27 490
S3 SAI 26 978

39:39 3. Per 1:22 178 M
38:32 7. Ham 1:22 783 M
37:13 3 Alo 1:22 071 S

Ham „HOW FAR I DOWN IN THE HIGH SPEED? THE STREIGHT LINE?“ Box „WE RE ABOUT 6KPH DOWN TO GEORGE, A BIT MORE THAN SIM“

33:43 MERCEDES PO SEKTORIMA:
RUS SEK 1 27 432 SEK 2 27 820, SEK 3 27 235, NAJBRŽI KRUG 1:22 487
HAM SEK 1 +0,275, SEK 2 -0,118, SEK 3 +0,139 NAJBRŽI KRUG +0,296
31:00 Svi su u boxu osim Sar
30:07 ALPHA TAURI PO SEKTORIMA:
TSU SEK1 27362, SEK2, 28217, SEK3 27,487 NAJBRŽI KRUG 1:23 066
LAW SEK1 -0,144, SEK2 -0,070, SEK3 +0,315 NAJBRŽI KRUG +0,101

28:23 8. Mag 1:22 574 S
26:43 3. Alb 1:22 029 M
26:40 9. Oco 1:22 716 S
26:33 SEKTOR 2 Per 27 440 S
26:27 Tsu 1:22 696 S
26:17 1.. Per 1:21 540 S NAJBRŽI I U SEKTORU 3 26 915
Lec „HAD A REAR LOCKING INTO TURN4“
24:54 3. Ver 1:21 631 „THAT MIDDLE SECTOR WAS SHOCKING WITH THE TRAFFIC“
23:08 PIA SEKTOR 2, 27 374 H NAJBRŽI
23:05 14. Gas 1:22 786 S
23:04 1. Nor 1:21 374 S

22:51 8. Hul 1:22 291 S
22:49 3. Pia 1:21 545 S
22:45 Max „WE RE NOT GOING TO TRY AGAIN? BECAUSE I HAD A **** READ“, BOX „IT S NOT QUALIFYING MAX“, MAX „YEAH BUT I WANT TO HAVE A PROPER READ“
22:21 1. Sai 1:21 355 S

21:53 Sai sječe zavoj i vraćča se na stazu.

17:21 12. Gas 1:22 651 S

16:56 12. Bot 1:22 595 S

15:02 Zou 1:23 346S
Tsu „SEE AGAIN, HOW HAM JUST DIDN T MOVE AWAWY“, BOX „YES SAW THAT, COPY“, TSU „IT S OK. I WILL DO THE SAME TO HIM. IT WAS ACTUALLY RUS“
Ham malo izlazi s lijevim kotačima bolida po šljunčanom dijelu, vraća se na stazu

9:25 Per izljeće iz zavoja 11, klizi pošljunčanom dijelu staze, rotira se za 180*. Udara zadnjim krajem bolida u zaštitnu ogradu. Pokušava izači iz šljunčanog dijela ali ostaje zaglavljen. CRVENA ZASTAVA.

4:00 2 sl. Trening se nastavlja

Minuta prije kraja Nor sijeće zavoj 1.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

REZULTATI 2. SLOBODNOG TRENINGA:
1 55 Carlos Sainz FERRARI 1:21.355 23
2 4 Lando Norris MCLAREN MERCEDES 1:21.374 +0.019s 20
3 11 Sergio Perez RED BULL RACING HONDA RBPT 1:21.540 +0.185s 17
4 81 Oscar Piastri MCLAREN MERCEDES 1:21.545 +0.190s 21
5 1 Max Verstappen RED BULL RACING HONDA RBPT 1:21.631 +0.276s 20
6 16 Charles Leclerc FERRARI 1:21.716 +0.361s 23
7 23 Alexander Albon WILLIAMS MERCEDES 1:21.979 +0.624s 19
8 14 Fernando Alonso ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 1:22.071 +0.716s 16
9 63 George Russell MERCEDES 1:22.176 +0.821s 20
10 27 Nico Hulkenberg HAAS FERRARI 1:22.291 +0.936s 19
11 20 Kevin Magnussen HAAS FERRARI 1:22.574 +1.219s 21
12 77 Valtteri Bottas ALFA ROMEO FERRARI 1:22.595 +1.240s 19
13 10 Pierre Gasly ALPINE RENAULT 1:22.651 +1.296s 22
14 22 Yuki Tsunoda ALPHATAURI HONDA RBPT 1:22.696 +1.341s 23
15 31 Esteban Ocon ALPINE RENAULT 1:22.716 +1.361s 22
16 2 Logan Sargeant WILLIAMS MERCEDES 1:22.755 +1.400s 24
17 44 Lewis Hamilton MERCEDES 1:22.783 +1.428s 23
18 40 Liam Lawson ALPHATAURI HONDA RBPT 1:23.167 +1.812s 23
19 24 Zhou Guanyu ALFA ROMEO FERRARI 1:23.346 +1.991s 20
20 18 Lance Stroll ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 2
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

3. SLOBODNI TRENING:

NAJBRŽA VREMEMNA PO SEKTORU, NEPOTPUNI KRUG:
58:52 Bot Sektor 2 31 399
58:47 Hul Sektor 2 30 841
58:18 Str Sektor 3 30 934
57:49 Str Sektor 1 28 255
57:47 Tsu SEKTOR 1 30 836
57:30 SAR SEKTOR 1 27 720
57:28 LAW SEKTOR 3 29 731
57:21 STR SEKTOR 1 28 768
57:29 TSU SEKTOR 2 30 836
57:21 STR SEKTOR 2 26 768
57:20 GAS SEKTOR 1 27 426
57:09 PER SEKTOR 1 27 384
57:01 SAR SEKTOR 2 28478
56:40 PER SEKTOR 2 27 905

PRVI POTPUNI ODVOŽENI KRUG
56:52 1. STR SEKTOR 3 28 564
56:52 1. STR 1:25 587 H NAJBRŽI U SEKTORU 3 28 564
56:49 2. HUL 2 1:26 924 M
56:33 1. SAR 1:25 032 S
56:24 1. GAS 1:23 117 S NAJBRŽI U SEKTORU 3 27 667
56:18 3. OCO 1:24 030 S
56:14 1. PER 1:22 662 NAJBRŽI U SVIM SEKTORIMA: 1 27 384, 2 27 905, 3 27 373
55:59 7. LAW 1:27 648 M
55:50 7. TSU 1:27 528 M
55:25 2. HAM 1:22 955 S NAJBRŽI U SEKTORU 3 27 307
54:32 10. BOT 1:28 223 M
54:29 NOR SEKTOR 2 27 814 S
54:13 ZHO 11. 1:28 634 M
54:03 NOR 1. 1:22 515 S NAJBRŽI U SEKTORIMA 2 I 3: 27 814, 27 187
53:46 STR 6. 1:24 176 H
53:17 SAI 3. 1:22 622 S
53:14 ALO 6. 1:23 480 H
53:12 MAG 6. 1:23 275 M
53:06 LAW 12. 1:27 005 M
53:04 LEC 5. 1:23 046 S
53:02 RUS 5. 1:22 977 S
52:57 13. TSU 1:26 651 M
52:04 VER SEKTOR 2 27 542
51:37 VER 1. 1:21 838 S NAJBRŽI U SEKTORIMA 2 I 3: 27 542 26 853
51:37 PER NAJBRŽI U SEKTORU 1 27 353 S
50:52 GAS 5. 1:22 852 S
50:48 SAR 11. 1:23 790 S
50:41 ALO SEKTOR 1 27 348 H
50:00 ALB i PIA i dalje u boxu.
47:23 LEC 5. 1:22 711 S
46:19 HAM 3 1:22 279 S
46:14 ALB 8. 1:22 874 S
45:59 SAI SEKTOR 1 27 335 S
45:47 VER SEKTOR 2 27 438 S
45 20 VER SEKTOR 3 26 750 S
45:10 RUS 6. 1:22 698 S
45:04 SAI 4. 1:22 415 S
43:56 ALO 6. 1:22 690 H
41:44 PIA 11. 1:23 108 S

36:54 ŽUTA ZASTAVA
36:11 OCO 11. 1:22 903 S
36:10 GAS SEKTOR 1 27 311 S
36:04 PIA 6. 1:22 617 S
32:12 LAW 15. 1:23 568 H
32:05 TSU 13. 1:23 087 H
31:35 MAG 3. 1:22 258 S

29:51 TSU SEKTOR 1 27 288 H
29:22 SAR 11. 1:22 820 M
28:58 BOT 17. 1:23 422 M
26:24 ALB SEKTOR 1 27 192 M
25:31 ALB 2. 1:22 114 M
25:07 ZHO 17. 1:23 211 M
30:49 HUL 12. 1:22 810 S

16:46 HUL 7. 1:22 459 S
14:54 SAR SEKTOR 1 27 089 M
14:43 HAM SEKTOR 1 27 056 S
14:16 HAM SEKTOR 2 27 384 S
14:03 RUS 2. 1:21 730 S
13:59 SAR 11. 1:22 583 S
13:50 HAM 1. 1:21 453 S
13:44 OCO 14. 1:22 739 H
11:33 BOT 11. 1:22 580 H
11:28 ZHO 16. 1:22 743 H
11:05 ALO 4 1:21 798 S
11:02 STR 7. 1:22 245 S
10:59 MAG 1:21 884 S
10:55 PIA 9. 1:22 302 M
10:52 VER SEKTOR 2 27 253 S
10:25 VER 1. 1:20 998 S SEKTOR 3 26 681 S
10:21 SAR 10. 1:22 380 H

7:49 LAW 18. 1:22 780 M
7:46 HUL 7. 1:22 171 S
7:29 SAI SEKTOR 1 26 867 S
7:06 LEC SEKTOR 1 26 787 S
7:03 SAI SEKTOR 2 27 215 S
6:37 SAI 1. 1:20 912 S
6:26 TSU 12. 1:22 347 M
5:23 ALO 4. 1:21 711 S
2:46 BOT 14. 1:22 511 H
2:10 LEC 4. 1:21 486 S
2:06 LAW 12. 1:22 296 S
1:39 HUL 8. 1:21 985 S
0:46 TSU 13. 1:22 297 M


3. SLOBODNI TRENING REZULTATI:
1 55 Carlos Sainz FERRARI 1:20.912 23
2 1 Max Verstappen RED BULL RACING HONDA RBPT 1:20.998 +0.086s 23
3 44 Lewis Hamilton MERCEDES 1:21.453 +0.541s 23
4 16 Charles Leclerc FERRARI 1:21.486 +0.574s 23
5 14 Fernando Alonso ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 1:21.711 +0.799s 24
6 63 George Russell MERCEDES 1:21.730 +0.818s 25
7 20 Kevin Magnussen HAAS FERRARI 1:21.884 +0.972s 21
8 27 Nico Hulkenberg HAAS FERRARI 1:21.985 +1.073s 27
9 23 Alexander Albon WILLIAMS MERCEDES 1:22.054 +1.142s 18
10 11 Sergio Perez RED BULL RACING HONDA RBPT 1:22.192 +1.280s 16
11 18 Lance Stroll ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 1:22.245 +1.333s 31
12 40 Liam Lawson ALPHATAURI HONDA RBPT 1:22.296 +1.384s 29
13 22 Yuki Tsunoda ALPHATAURI HONDA RBPT 1:22.297 +1.385s 28
14 81 Oscar Piastri MCLAREN MERCEDES 1:22.302 +1.390s 17
15 2 Logan Sargeant WILLIAMS MERCEDES 1:22.380 +1.468s 23
16 77 Valtteri Bottas ALFA ROMEO FERRARI 1:22.511 +1.599s 30
17 4 Lando Norris MCLAREN MERCEDES 1:22.515 +1.603s 24
18 31 Esteban Ocon ALPINE RENAULT 1:22.739 +1.827s 20
19 24 Zhou Guanyu ALFA ROMEO FERRARI 1:22.742 +1.830s 30
20 10 Pierre Gasly ALPINE RENAULT 1:22.852 +1.940s 22
Zadnja izmjena: Vettel fan, dana/u 02 ruj 2023, 22:17, ukupno mijenjano 1 put.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

KVALIFIKACIJE:
TEMPERATURA: 28*C
TWEMPERATURA STAZE 39*C
VLAŽNOST 43%

Q1
13:33 1. Rus 1:22 148 H
12:57 1. Alb 1:22 12 H
8:36 1.Per 1:21 911 H
8:04 1. Ver 1:21 573 H
Oco vozi desnim kotačima po šljnunčanom dijelu. Vraća se na stazu
Najveće iznaneđenje Q1 su Tsunoda i Lawson, a najveće razočaranje Alpine.

Q2
10:00 Ham i Rus su jedini u boxu
10:00 1. Ver 1:21 095 M
9:22 1. Sai 1:20 991 M
5:00 svi su u boxu
2:00 svi su na stazi
00:00 1.Lec 1:20 977 M
00:00 1. Ver 1:20 937 M

Q3
Ver na izlasku iz zavoja nakrfatko lijevim kotačima vozi po šljunčanom dijelu.
7:09 1. Ver 1:20 631 S
7:07 1. Lec 1:20 564 S
7:01 1. Sai 1:20 532 S
0:00 1. Lec 1:20 361 S
0:00 1. Ver 1:20 307 S
0:00 1. Sai 1:20 294 S
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

REZULTATI KVALIFIKACIJA:
1 55 Carlos Sainz FERRARI 1:21.965 1:20.991 1:20.294 20
2 1 Max Verstappen RED BULL RACING HONDA RBPT 1:21.573 1:20.937 1:20.307 21
3 16 Charles Leclerc FERRARI 1:21.788 1:20.977 1:20.361 21
4 63 George Russell MERCEDES 1:22.148 1:21.382 1:20.671 21
5 11 Sergio Perez RED BULL RACING HONDA RBPT 1:21.911 1:21.240 1:20.688 21
6 23 Alexander Albon WILLIAMS MERCEDES 1:21.661 1:21.272 1:20.760 21
7 81 Oscar Piastri MCLAREN MERCEDES 1:22.106 1:21.527 1:20.785 24
8 44 Lewis Hamilton MERCEDES 1:21.977 1:21.369 1:20.820 21
9 4 Lando Norris MCLAREN MERCEDES 1:21.995 1:21.581 1:20.979 23
10 14 Fernando Alonso ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 1:22.043 1:21.543 1:21.417 19
11 22 Yuki Tsunoda ALPHATAURI HONDA RBPT 1:21.852 1:21.594 15
12 40 Liam Lawson ALPHATAURI HONDA RBPT 1:22.112 1:21.758 15
13 27 Nico Hulkenberg HAAS FERRARI 1:22.343 1:21.776 16
14 77 Valtteri Bottas ALFA ROMEO FERRARI 1:22.249 1:21.940 14
15 2 Logan Sargeant WILLIAMS MERCEDES 1:21.930 1:21.944 15
16 24 Zhou Guanyu ALFA ROMEO FERRARI 1:22.390 8
17 10 Pierre Gasly ALPINE RENAULT 1:22.545 7
18 31 Esteban Ocon ALPINE RENAULT 1:22.548 8
19 20 Kevin Magnussen HAAS FERRARI 1:22.592 8
20 18 Lance Stroll ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 1:22.860 9
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

Liam Lawson je najveće iznenađenje Monze do utrke.
Ferrari, ono što su najavljivali, za sada su to i izvršili, imaju P1. Zaista, isto ugodno iznenađenje, da su potvrdili ono što su najavljivali.
U kvalifikacijama, najveće razočaranje su Alpine, ali slijedi još i utrka...
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

REZULTATI UTRKE:
1 1 Max Verstappen RED BULL RACING HONDA RBPT 51 1:13:41.143 25
2 11 Sergio Perez RED BULL RACING HONDA RBPT 51 +6.064s 18
3 55 Carlos Sainz FERRARI 51 +11.193s 15
4 16 Charles Leclerc FERRARI 51 +11.377s 12
5 63 George Russell MERCEDES 51 +23.028s 10
6 44 Lewis Hamilton MERCEDES 51 +42.679s 8
7 23 Alexander Albon WILLIAMS MERCEDES 51 +45.106s 6
8 4 Lando Norris MCLAREN MERCEDES 51 +45.449s 4
9 14 Fernando Alonso ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 51 +46.294s 2
10 77 Valtteri Bottas ALFA ROMEO FERRARI 51 +64.056s 1
11 40 Liam Lawson ALPHATAURI HONDA RBPT 51 +70.638s 0
12 81 Oscar Piastri MCLAREN MERCEDES 51 +73.074s 0
13 2 Logan Sargeant WILLIAMS MERCEDES 51 +78.557s 0
14 24 Zhou Guanyu ALFA ROMEO FERRARI 51 +80.164s 0
15 10 Pierre Gasly ALPINE RENAULT 51 +82.510s 0
16 18 Lance Stroll ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 51 +87.266s 0
17 27 Nico Hulkenberg HAAS FERRARI 50 +1 lap 0
18 20 Kevin Magnussen HAAS FERRARI 50 +1 lap 0
NC 31 Esteban Ocon ALPINE RENAULT 39 DNF 0
NC 22 Yuki Tsunoda ALPHATAURI HONDA RBPT 0 DNS 0
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

Russell and Piastri received five-second time penalties for causing a collision. Hamilton and Sargeant received five-second time penalties for causing a collision.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

NAJBRŽI KRUG:
1 81 Oscar Piastri MCLAREN MERCEDES 43 16:26:44 1:25.072 245.142
2 1 Max Verstappen RED BULL RACING HONDA RBPT 33 16:11:11 1:25.240 244.659
3 55 Carlos Sainz FERRARI 30 16:07:01 1:25.501 243.912
4 11 Sergio Perez RED BULL RACING HONDA RBPT 39 16:19:54 1:25.522 243.853
5 16 Charles Leclerc FERRARI 38 16:18:30 1:25.580 243.687
6 44 Lewis Hamilton MERCEDES 29 16:06:01 1:25.582 243.682
7 10 Pierre Gasly ALPINE RENAULT 44 16:28:17 1:25.758 243.181
8 40 Liam Lawson ALPHATAURI HONDA RBPT 44 16:28:08 1:25.842 242.944
9 63 George Russell MERCEDES 38 16:18:37 1:25.847 242.929
10 27 Nico Hulkenberg HAAS FERRARI 50 16:37:05 1:25.894 242.796
11 24 Zhou Guanyu ALFA ROMEO FERRARI 35 16:15:16 1:25.983 242.545
12 77 Valtteri Bottas ALFA ROMEO FERRARI 27 16:03:22 1:25.988 242.531
13 14 Fernando Alonso ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 43 16:26:15 1:26.105 242.201
14 4 Lando Norris MCLAREN MERCEDES 24 15:58:43 1:26.144 242.092
15 20 Kevin Magnussen HAAS FERRARI 42 16:25:42 1:26.278 241.716
16 23 Alexander Albon WILLIAMS MERCEDES 33 16:11:41 1:26.389 241.405
17 18 Lance Stroll ASTON MARTIN ARAMCO MERCEDES 31 16:09:12 1:26.617 240.770
18 2 Logan Sargeant WILLIAMS MERCEDES 16 15:47:15 1:26.840 240.152
19 31 Esteban Ocon ALPINE RENAULT 33 16:12:13 1:26.963 239.812
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

NAJBRŽI PO SEKTORIMA:
SEKTOR 1: HAMILTON 27.731
SEKTOR 2: PIASTRI 29.130
SEKTOR 3: PIASTRI 27.838
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

Utrka je bila odlična.
Za ljubitelje F1, vozači Ferrarija pred kraj utrke priuštili su zaista veliko uzbuđenje, a za fanove i momčad Ferrarija šokantnu završnicu.
2 pretjecanja, dva kontakta, četiri naglih kočenja i jedno siječenje zavoja, te javljanje ili možda čak i molba iz boksa, "guys let's bring this home".
https://youtu.be/e0hX9f-76Jo
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vettel fan
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 403
Pridružen/a: 09 lis 2007, 23:04
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Lokacija: Zagreb - Dubrava

Re: VN ITALIJE, AUTODROMO NAZIONALE MONZA 01.09 - 03.09. 2023.

Post Postao/la Vettel fan »

Logan Sargeant (4) – Još jedna dobra prilika koju je mladi Amerikanac propustio. Williams je bio konkurentan u Monzi, a deseto mjesto Bottasa dokazuje kako je Sargeant mogao ‘isčupati’ deseto mjesto i prvi bod u F1 karijeri. Nakon više od polovice sezone sve se više čini kako nije kalibar za Formulu 1.

Alexander Albon (9) – Prvi put u sezoni osvaja bodove u uzastopnim utrkama i možemo reći kako doslovno na svojim leđima vuče Williams prema vrlo dobrom sedmom mjestu u poretku konstruktora. Albon je osvojio svaki od 21 boda za Williams ove sezone i s razlogom je na radaru velikih ekipa.

Liam Lawson (6,5) – Novozelanđanin je iznenada uskočio u bolid AlphaTaurija u Nizozemskoj umjesto ozlijeđenog Daniela Ricciarda, a u Italiji je vozio u svakoj sesiji. Pokazao se prilično konkurentnim u odnosu na iskusnijeg Tsunodu, a utrku je završio na 11. mjestu. To je, inače, bolje od najboljeg rezultata već pomalo zaboravljenog Nycka De Vriesa za AlphaTauri.

Yuki Tsunoda (5) – Šteta za Tsunodu, jer se kvalificirao na 11. mjestu i AlphaTauri je pokazala brzinu za potencijalnu borbu za bodove. Ipak, Tsunoda nije ni startao utrku zbog kvara na motoru prije nego što je utrka počela.

Nico Hülkenberg (5) – Teško je uspoređivati Haasovce ove sezone zbog nekonkurentnog bolida. Ipak, kada Haas nešto pokaže, to obično bude bolid u rukama Nice Hulkenberga, koji je u povratničkoj sezoni pokazao vrlo dobru formu. Nažalost, njegov je vikend u Italiji pratio negativni ovosezonski trend u Haasu. Odradio bi solidne kvalifikacije, dobro startao, ali bolid jednostavno uništava gume i očito nije dobro pripremljen za utrku.

Kevin Magnussen (5) – Vrlo je moguće da je Haas trenutno najslabiji bolid u gridu. Magnussen je bio jedan od rijetkih vozača koji je startao na hard gumama, ali je unatoč tome među prvima bio u boksu! Šteta što dvojica konkurentnih vozača u rukama imaju tako loš bolid koji ‘jede’ gume….

Fernando Alonso (5) – Očekivala se slaba forma Astona u Italiji. Konfiguracija Monze ne odgovara karakteristikama Aston Martina, a Alonso je ‘isčupao’ dva boda i deveto mjesto. Veselit će ga i činjenica što je nastavio niz plasmana u Q3 u svakoj utrci ove sezone, a uz Hamiltona i Verstappane ostaje jedini vozač koji je ove sezone osvojio bodove u svakoj utrci.

Lance Stroll (2) – Prepustio je volan Felipeu Drugovichu u prvom slobodnom treningu, a u drugom nije skupio kilometražu zbog mehaničkog kvara na bolidu. Istina je i da Aston Martin nije bio u dobrom izdanju na Monzi, ali Stroll je bio ispod svakog standarda. Kvalificirao se na posljednje, 20. mjesto, a u utrci je bio bolji jedino od Haasovog dvojca koji je kasnio krug za Verstappenom. Vrlo loše izdanje Kanađanina, iako smo naviknuli na takva u ovoj sezoni…

Valtteri Bottas (7) – Bottas se kvalificirao na 14. mjesto i zapravo nije mnogo učinio kako bi došao do desetog mjesta i boda. Tsunoda (startao 11.) je odustao prije nego što je utrka uopće krenula, Lawson (krenuo 12.) nije imao najbolju strategiju, a Piastri je imao incident. Ipak, Bottas je iskoristio uvjete na stazi, a rijetko će se u Alfi Romeo ‘posložiti kockice’ i pružiti prilika za bodove. Iskusni Finac je iskoristio takvu priliku i treći put ove sezone osvojio bodove, a zato ga je Alfa i dovela.

Zhou Guanyu (4,5) – Nije pokazao mnogo u Monzi. U kvalifikacijama je ispao u Q1, a u utrci je imao alternativu strategiju od dva zaustavljanja u boksu. Nije nešto profitirao s tom strategijom, ali Bottasovo deseto mjesto dokazuje da se moglo bolje.

Oscar Piastri (6) – Bio je skoro dvije desetinke brži od Norrisa u kvalifikacijama, ali nije imao sreće u utrci. Odlično je startao i prestigao Albona, ali nije imao sreće, zapravo, možda nije ni najpoštenije što je McLaren Norrisa prvog zvao u boks, posebno kada se znalo koliko je undercut dobar na Monzi. Tijekom izlaska iz boksa skoro je imao sudar s Norrisom, ali Piastri tu svakako nije bio u najboljoj poziciji, s obzirom da se vratio na stazu s hladnim gumama. Kasnije ga je Hamilton izgurao sa staze i tu je izgubio priliku za koji bod.

Lando Norris (6) – McLaren u Monzi nije bio brz poput na ostalim europskim utrkama, ali svakako ih veseli činjenica da su sada među osvajačima bodova čak i kada su daleko od najboljeg izdanja. Norris je ranijim zaustavljanjem u boksu prestigao Piastrija, ali razočaravajuće je što je utrku završio iza Albona u Williamsu na osmom mjestu…

Esteban Ocon (5) – Gasly i Ocon su konkurentni vozači koji se svaku utrku mogu boriti za bodove. Međutim, očito je kako francuski konstruktor nakon odličnog vikenda u Nizozemskoj nije bio na razini. Ocon se kvalificirao na očajno 18. mjesto, jedno iza Gaslyja, a Alpineov dvojac skoro se sudario u utrci. Ocon je, na koncu, odustao zbog problema s upravljanjem.

Pierre Gasly (5) – Francuz je na Zandvoortu osvojio prvo postolje s Alpineom, ali nije mogao zamisliti gori vikend nakon velikog podviga. Alpine je bio totalno nekonkurentan u Monzi, oba su bolida u kvalifikacijama ispala već uj Q1, a Gaslyjeva strategija od dva zaustavljanju u boksu nije se previše isplatila. Završio je 15. i neće po ničemu pamtiti ovaj vikend, kao i Alpine.

George Russell (6,5) – Russell je u prvoj polovici utrke vodio žestoku borbu s Perezom, a Meksikancu je pružio puno veći otpor nego Ferrarijevi vozači. Nakon toga je odradio mirnu utrku, izuzev nepotrebnog incidenta s Oconom tijekom izlaska u boksu. To ga je moglo skupo koštati, ali srećom za njega i Mercedes – nije. Tako da su deset bodova i novi Top 5 rezultat u džepu…

Lewis Hamilton (5) – U Mercedesu svakako nisu zadovoljni što je Ferrari smanjio bodovni priključak u poretku na 45 bodova. Hamilton se na Monzi kvalificirao na osmo mjesto, a u utrci se htio približiti prvoj petorci. Na kraju je završio na pristojnom šestom mjestu, iza momčadskog kolege, ali svakako mu nije trebao incident s Oscarom Piastrijem, a krivicu je i sam priznao te se ispričao Australcu. Nije bio na uobičajenoj razini u Italiji.

Carlos Sainz (9) – Fantastičan vikend za Sainza! ‘Isčupao’ se za pole position pored Verstappena i Leclerca, a svi znamo da je Monegažaninu adut brzina u jednom krugu. U utrci je pružio solidan otpor Verstappenu, ali njegov je Ferrari puno brže trošio gume nego Red Bull. Sainz tu nije mogao puno učiniti, kao ni kada je na vrata ‘pokucao’ i Sergio Perez. Ipak, sigurno je vrlo zadovoljan trećim mjestom i prvim postoljem u sezoni.

Charles Leclerc (8) – Iako je kroz cijeli vikend bio sporiji od Carlosa, Leclerc je odradio solidan vikend u kojem je pratio tempo momčadskog kolege. Pohvale i za Monegažanina i za Španjolca za odličnu borbu za postolje krajem utrke. Lijepo je vidjeti međusobno povjerenje među vozačima Ferrarija, iako glavešine ekipe vjerojatno nisu bili pretjerano oduševljeni tom borbom.

Sergio Perez (6,5) – Perez je u prvih pet utrka osvojio dva pole positiona, jednom završio drugi i jednom treći, dok je u Australiji završio zadnji zbog sudara u kvalifikacijama. Od tih pet utrka, Perez se samo jednom kvalificirao među prvih tri, i to u Belgiji. U utrci je znatno veća razlika između Red Bullova i rivalskih bolida, a Perez ima dobre vještine u utrci, pa nekako kompenzira slabije kvalifikacije. Isti je slučaj bio u Monzi, kvalificirao se peti, a nakon velike borbe s Russellom prestigao je i Ferrarije za novi Red Bullov 1-2. Ipak, daleko, daleko je to od Maxa…

Max Verstappen (10) – Deseta u nizu! Što više reći o Verstappenu? Svaku utrku isti hvalospjevi, ali Red Bullov as zaslužuje svaku pohvalu za dominantnu vožnju. Istina je, Red Bull ima dominantnu mašineriju, ali teško je osporiti sjajnu vožnju Nizozemca! Verstappen se u Monzi našao u neobičnoj situaciji za ovu sezonu, bio je u ulozi lovca. Unatoč velikoj želji Ferrarija da uzme prvu pobjedu ove sezone pred domaćom publikom, Verstappen je samo čekao idealan trenutak za stizanje Sainza, a nakon toga je suvereno vodio utrkom. Vrlo će vjerojatno podebljati rekordni niz od deset pobjeda.
izvor:GP1.hr

Možda je Lawson trebao dobiti i koju ocjenu više, jer je imao i 8 vrijeme na stazi.
MONZA 14. RUJNA 2008. ZVIJEZDA JE ROĐENA.
Zvijezda je u mirovini.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

VN Singapura, Marina Bay Circuit, 15. - 17. rujan 2023.

Post Postao/la Vuksa_KC »

INFO:

slika

SATNICA:

Kod: Označi sve

VN Singapura, Singapur (Marina Bay Street Circuit), 15. rujna - 17. rujna 2023.
Petak 15. rujna          1. slobodni trening   11:30 - 12:30
                         2. slobodni trening   15:00 - 16:00
Subota 16. rujna         3. slobodni trening   11:30 - 12:30
                         Kvalifikacije         15:00 - 16:00
Nedjelja 17. rujna       Utrka                 14:00 - 16:00

REZULTAT:


slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

VN Japana, Suzuka, 22. - 24. rujna 2023.

Post Postao/la Vuksa_KC »

INFO:

slika

SATNICA:

Kod: Označi sve

VN Japana, Suzuka (Suzuka International Racing Course), 22. - 24. rujna 2023.
Petak 22. rujna          1. slobodni trening   04:30 - 05:30
                         2. slobodni trening   08:00 - 09:00
Subota 23. rujna         3. slobodni trening   04:30 - 05:30
                         Kvalifikacije         08:00 - 09:00
Nedjelja 24. rujna       Utrka                 07:00 - 09:00
Zaključano