Nascar

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
nando fan
Početnik
Početnik
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 svi 2009, 12:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa

Re: Nascar

Post Postao/la nando fan »

Pike Jr. objavio prelazak u Nascar
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Nascar

Post Postao/la Dani »

Tamo će se barem moći sudarati do mile volje. Ima i puno zidova.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: Nascar

Post Postao/la 130R »

Baš sam počeo gledati na National Geographicu neke emisije o NASCAR-u, jučer je bilo o Villeneuvu i Franchittiju, danas o Montoyi. Ali ne kužim nešto, postoji Sprint Cup i Nationwide Series. Sprint cup je ova najjača klasa, ali tamo su auti teži i nešto slabiji, a u Nationwide Series su više prerađeni. Kako je onda Sprint Cup jača serija, i koji su brži? I šta je to Winston Cup?

I još nešto, ja na Motors TV nekad gledam ARCA series, mislio sam da je to NASCAR, i vozi se sa autima od NASCAR-a (Sprint cup), ali to je serija u kojoj se mladi vozači tek dokazuju, a mogu nastupati i poluprofesionalci (hobi vozači). Zašto se oni dokazuju u najjačim autima, pa prelaze u Nationwide Series, pa se oped vračaju u iste aute u Sprint Cupu (ako netko ide po redu)? I dali ide to tako kako ja mislim jer mi tu dosta stvari nema smisla.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
nando fan
Početnik
Početnik
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 svi 2009, 12:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa

Re: Nascar

Post Postao/la nando fan »

nisi dobro skuzio. Nascar Sprint Cup(pre se zvala Nextel Cup, a jos pre Winston Cup) je najjaca kategorija sa najbrzim automobilima. onda dodje Nationwide Series, pa Camping World Truck Series(pik-upovi). izvan toga je ARCA RE/MAX Series(za klince pocetnike).
Zadnja izmjena: nando fan, dana/u 26 sij 2010, 14:01, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Nascar

Post Postao/la Toon »

130R je napisao/la:Baš sam počeo gledati na National Geographicu neke emisije o NASCAR-u, jučer je bilo o Villeneuvu i Franchittiju, danas o Montoyi. Ali ne kužim nešto, postoji Sprint Cup i Nationwide Series. Sprint cup je ova najjača klasa, ali tamo su auti teži i nešto slabiji, a u Nationwide Series su više prerađeni. Kako je onda Sprint Cup jača serija, i koji su brži? I šta je to Winston Cup?

I još nešto, ja na Motors TV nekad gledam ARCA series, mislio sam da je to NASCAR, i vozi se sa autima od NASCAR-a (Sprint cup), ali to je serija u kojoj se mladi vozači tek dokazuju, a mogu nastupati i poluprofesionalci (hobi vozači). Zašto se oni dokazuju u najjačim autima, pa prelaze u Nationwide Series, pa se oped vračaju u iste aute u Sprint Cupu (ako netko ide po redu)? I dali ide to tako kako ja mislim jer mi tu dosta stvari nema smisla.
Ne znam da li će ti ovo pomoći no ovo je moje neznanje o ovim automobilima...

Sprint-cup je serija koja dozvoljava snažne V8 motore koji dostižu brzinu do 320 km/h. Auti su teški i zato im je tzv "handling" (znaš što je to) nešto lošiji. U Sprint-cupu autombili su lišeni bilo kakvih suvišnih "modernih tehnologija" te je princip jednostavan snaga bez suvišne kontrole.
Winston cup je, ja mislim, naziv za Sprint-cup od početka 70-ih do 2003. godine (nisam siguran u godine) zbog sponzorstva (cigarete)...mislim da i danas postoji neki naziv za Sprint cup po sadašnjem sponzoru...
Nationwide Series dozvoljava V6 motore, auti su nešto uži i dozvoljena je moderna tehnologija. Također ti automobili imaju spojlere (a ovi u sprintu krila). Kočnice, amortizeri i transmisija je identična u obje serije... Također su i nešto lakši.
Mislim da je najveća razlika između ove dvije serije u tome što se kod sprint cupa boduju samo vozaći a kod Nws je bitnije takmičenje momčadi...
Ima toga još no ovoga se sad mogu sjetiti...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
nando fan
Početnik
Početnik
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 svi 2009, 12:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa

Re: Nascar

Post Postao/la nando fan »

sutra na istom kanalu u 11:00
Avatar
nando fan
Početnik
Početnik
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 svi 2009, 12:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa

Re: Nascar

Post Postao/la nando fan »

jel gledao neko? bilo je o patriku karpentjeru.
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: Nascar

Post Postao/la 130R »

nando fan je napisao/la:jel gledao neko? bilo je o patriku karpentjeru.
Ja sam gledao, zanimljiv vozač, ali ništa posebno. Da je dobio još koju priliku mogao je biti bolji. Od bivših vozača formula, Montoya se najbolje snašao u NASCAR-u, samo šta njega baš i ne vole. :biggrin:
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
nando fan
Početnik
Početnik
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 svi 2009, 12:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa

Re: Nascar

Post Postao/la nando fan »

130R, jel gledas trke Nascara?
Avatar
130R
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1534
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:14
Ja sam: Vozač
Navijam za: sve i nikog
Lokacija: Istra

Re: Nascar

Post Postao/la 130R »

nando fan je napisao/la:130R, jel gledas trke Nascara?
Rijetko, nemam di gledati. Svako toliko ako nađem negdje koju trku pogledam, i ove dokumentarce volim gledati, ali nije mi to toliko zanimljivo kao utrke na običnim stazama. Prednost ovala je što su neizvjesne utrke, i ima puno borbi, ali ja ipak više volim klasične staze. Iako da imam negdje za pogledat prijenose utrka sigurno bi pogledao neke utrke. Na Motors TV nekad gledam ARCA, samo šta tamo nema baš poznatih vozača.
slika
"U moje vrijeme gume su bile tanke, a vozači debeli." J.M.Fangio
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Nascar

Post Postao/la Mansell »

F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Nascar

Post Postao/la Bibi »

NASCAR otvara kucu slavnih.

LINK
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Nascar

Post Postao/la pospani gad »

Evo, zašto je Jacques Villeneuve ( br. NASCAR auta 32 ) dobar vozač, još uvijek - probio se sa ovom "limenkom" u prva tri zavoja sa osmog mjesta na prvo mjesto - :biggrin: :

http://www.youtube.com/watch?v=Wz1L10hep2U" onclick="window.open(this.href);return false;
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Nascar

Post Postao/la pospani gad »

I još jedan dobar potez za Jacquesa:

http://www.autosport.com/news/report.php/id/85512" onclick="window.open(this.href);return false;

Uspio se kvalificirati za utrku Brickyard 400 na Indianapolisu. I to u kakvim uvjetima ( bez pravog višegodišnjeg, vozačkog angažmana - to je vozačko srce ), i sa kakvim autom....

Možete primjetiti da je još jedan pravi ex-F1 laf, čak na poleu...... :biggrin:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Nascar

Post Postao/la Bibi »

Danas poslije F1 studija ima dokumentarac o Nascaru.
O tome kako je nastao i sl.stvari.Ko hoce nek gleda :D
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Nascar

Post Postao/la pospani gad »

Bibi je napisao/la:Danas poslije F1 studija ima dokumentarac o Nascaru.
O tome kako je nastao i sl.stvari.Ko hoce nek gleda :D
Gledao sam. Bilo je jednostavno prikazano i poprilično OK. Sve u svemu, poprilično privlačno. Nedjeljom ideš na utrke, 38 tjedana kroz godinu ili samo kada ti dođu u tvoj rodni kraj. Atmosfera je prilično vašarska ili karnevalska oko svake utrke. Gomile zabave pristupačne običnim ljudima, a ne samo jet setu. Poželim da odem na par NASCAR utrka. Zabava za široke mase. F1 je poprilično zatvorena u odnosu na NASCAR.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Bibi
HNL kladionica velemajstor
HNL kladionica velemajstor
Postovi: 1538
Pridružen/a: 24 srp 2009, 14:31
Ja sam: Vozač
Navijam za: Marc Marquez
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Re: Nascar

Post Postao/la Bibi »

pospani gad je napisao/la:
Bibi je napisao/la:Danas poslije F1 studija ima dokumentarac o Nascaru.
O tome kako je nastao i sl.stvari.Ko hoce nek gleda :D
Gledao sam. Bilo je jednostavno prikazano i poprilično OK. Sve u svemu, poprilično privlačno. Nedjeljom ideš na utrke, 38 tjedana kroz godinu ili samo kada ti dođu u tvoj rodni kraj. Atmosfera je prilično vašarska ili karnevalska oko svake utrke. Gomile zabave pristupačne običnim ljudima, a ne samo jet setu. Poželim da odem na par NASCAR utrka. Zabava za široke mase. F1 je poprilično zatvorena u odnosu na NASCAR.
Ma odlicno :thumbup:
Na tribinama vlada prava obiteljska atmosfera,ustvari sve to izgleda u fenomenalnom okruzenju i ja bi volio jednog dana otici na utrku.Zanimljiv je podatak da samo na utrci NASCAR potrosi 1 000 000$ samo na gume.
Bilo je lijepo dok je trajalo...

24.7.2009-5.5.2013
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Nascar

Post Postao/la pospani gad »

35 krugova prije kraja Brikcyard 400, Juan Pablo Montoya i dalje na prvom mjestu. A Jacques Villeneuve je trenutno na 29 mjestu. Od ex F1 vozača tu je još i Scott Speed negdje na 20. mjestu. Talijan Max Papis koji je vozio F1 u 90-ima je odustao.

Svakako bi to volio gledati uživo, uz svu tu garantiranu feštu za svaki NASCAR vikend. Ali u nekom drugom životu..... :|

Mislio sam da je NASCAR pljuga, ali poslije ovog današnjeg dokumentarca čini mi se zanimljivijim događajem za publiku od GP vikenda F1. Privlačno..... i far far away from here...... :biggrin:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
nando fan
Početnik
Početnik
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 svi 2009, 12:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa

Re: Nascar

Post Postao/la nando fan »

Ja nazalost nisam gledao taj dokumentarac, jel ima negde za skinuti?
Avatar
nando fan
Početnik
Početnik
Postovi: 166
Pridružen/a: 19 svi 2009, 12:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonsa

Re: Nascar

Post Postao/la nando fan »

Ne znam jel ste culi za ovo

OFFICIAL: Kimi Raikkonen signs with Red Bull Racing for 2012

After all public rumors, Kimi Raikkonen has finally made his point by coming to NASCAR. He is signed with Red Bull Racing to replace Kasey Kahne for 2012.

Raikkonen, who is currently competing in the WRC, said he wanted to do this because "NASCAR is totally interesting in my opinion because I remember Juan Pablo Montoya's move to NASCAR and I have been following him a lot."

Kasey Kahne expressed his opinion on Raikkonen coming to NASCAR: "Obviously, Kimi is from Finland and since the Finns don't know much about NASCAR, he will introduce NASCAR to the entire country of Finland. He is an amazing World Champion who can do anything he wants to win and become good at."

Brian Vickers and Scott Speed have different opinions, however. "I am very comfortable about Kimi Raikkonen coming to NASCAR because he is such a great advisor to any driver out there", said Vickers. Scott Speed said, "I can't wait for Kimi to come over because he is such a great World Champion and a perfect teammate."

After all, Kimi said that in 2009 when he was going to leave F1, he said that he could race in NASCAR if he wanted to. But this is about to change in 2012.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Nascar

Post Postao/la pospani gad »

A jeste čuli za ovo:

http://translate.google.com/translate?h ... ske-racing" onclick="window.open(this.href);return false;

I ovo: :biggrin:

http://translate.google.com/translate?h ... nationwide" onclick="window.open(this.href);return false;
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Nascar

Post Postao/la Dani »

Penske mi je poznat iz CART serije. Nisam znao da imaju ekipu i u NASCAR-u. Stara garda f1 se skuplja tamo. Mogao bi i Miško uskoro ako ne popravi vožnje.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
piquet
Početnik
Početnik
Postovi: 268
Pridružen/a: 27 srp 2004, 15:46

Re: Nascar

Post Postao/la piquet »

kamiondžije...

slika
cazzo finalmente
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: Nascar

Post Postao/la zizi »

piquet je napisao/la:kamiondžije...

[ http://imageshack.us/m/832/570/57443287 ... 7118eb.jpg ]


stali kod macole pa se dogovaraju:

hoćemo bažulek, kobasu i gembač

ma ne, tripice so im bolje, a pivce samo klizne :D
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Nascar

Post Postao/la pospani gad »

Jacques Villeneuve ponovno u još jednoj utrci u NASCAR Nationwide series:

http://penskeracing.com/news/index.cfm?cid=43621" onclick="window.open(this.href);return false;

Poželimo mu the best result! :driver:

:mrgreen:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Odgovori