Juan Manuel Fangio

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Juan Manuel Fangio

Post Postao/la sale »

S obzirom da se stalno spominju svjetski prvaci novijeg doba bio bi red prisjetiti se velikana s početa postojanja Formule 1.
U Argentini se ove godine proslavila 10 godišnjica smrti legendarnog (peterostrukog svjetskog prvaka) Juana Manuela Fangia.

U znak spomena u Buenos Airesu je predstavljen brončani kip njegove "srebrne strijele" - Mercedes Benz W196.


Neka mu je vječna slava!
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Juan Manuel Fangio

Post Postao/la Schumy.d »

sale je napisao/la:S obzirom da se stalno spominju svjetski prvaci novijeg doba bio bi red prisjetiti se velikana s početa postojanja Formule 1.
U Argentini se ove godine proslavila 10 godišnjica smrti legendarnog (peterostrukog svjetskog prvaka) Juana Manuela Fangia.

U znak spomena u Buenos Airesu je predstavljen brončani kip njegove "srebrne strijele" - Mercedes Benz W196.


Neka mu je vječna slava!
:thumbup:
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Post Postao/la Schumy.d »

2005 Fernando Alonso Renault
2004 Michael Schumacher Ferrari
2003 Michael Schumacher Ferrari
2002 Michael Schumacher Ferrari
2001 Michael Schumacher Ferrari
2000 Michael Schumacher Ferrari
1999 Mika Häkkinen McLaren
1998 Mika Häkkinen McLaren
1997 Jacques Villeneuve Williams
1996 Damon Hill Williams
1995 Michael Schumacher Benetton
1994 Michael Schumacher Benetton
1993 Alain Prost Williams
1992 Nigel Mansell Williams
1991 Ayrton Senna McLaren
1990 Ayrton Senna McLaren
1989 Alain Prost McLaren
1988 Ayrton Senna McLaren
1987 Nelson Piquet Williams
1986 Alain Prost McLaren
1985 Alain Prost McLaren
1984 Niki Lauda McLaren
1983 Nelson Piquet Brabham
1982 Keke Rosberg Williams
1981 Nelson Piquet Brabham
1980 Alan Jones Williams
1979 Jody Scheckter Ferrari
1978 Mario Andretti Lotus
1977 Niki Lauda Ferrari
1976 James Hunt McLaren
1975 Niki Lauda Ferrari
1974 Emerson Fittipaldi McLaren
1973 Jackie Stewart Tyrrell
1972 Emerson Fittipaldi Lotus
1971 Jackie Stewart Tyrrell
1970 Jochen Rindt Lotus
1969 Jackie Stewart Matra
1968 Graham Hill Lotus
1967 Denny Hulme Brabham
1966 Jack Brabham Brabham
1965 Jim Clark Lotus
1964 John Surtees Ferrari
1963 Jim Clark Lotus
1962 Graham Hill BRM
1961 Phil Hill Ferrari
1960 Jack Brabham Cooper
1959 Jack Brabham Cooper
1958 Mike Hawthorn Ferrari
1957 Juan Manuel Fangio Maserati
1956 Juan Manuel Fangio Ferrari
1955 Juan Manuel Fangio Mercedes
1954 Juan Manuel Fangio Maserati, Mercedes

1953 Alberto Ascari Ferrari
1952 Alberto Ascari Ferrari
1951 Juan Manuel Fangio Alfa Romeo
1950 Giuseppe Farina Alfa Romeo


Evo malog pregleda!!!
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

... a ljudi su govorili kako ga nitko nikada neće nadmašiti... :)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

sale je napisao/la:... a ljudi su govorili kako ga nitko nikada neće nadmašiti... :)
Slušajte, Schumacher ga je stigao "rekordno", a jeli ga s time nadmašio ;)
Ja sam među onima koji misle da nije ;) Njegovih sedam naslova sada i Fangiovih pet u onoj zbilja opasnoj eri automobilizma, nije isto.
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Post Postao/la Schumy.d »

Senna je napisao/la:
sale je napisao/la:... a ljudi su govorili kako ga nitko nikada neće nadmašiti... :)
Slušajte, Schumacher ga je stigao "rekordno", a jeli ga s time nadmašio ;)
Ja sam među onima koji misle da nije ;) Njegovih sedam naslova sada i Fangiovih pet u onoj zbilja opasnoj eri automobilizma, nije isto.
JA MISLIM DA GA JE NADMAŠIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Schumi 4ever. :driver:
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

Schumy.d je napisao/la:
Senna je napisao/la:
sale je napisao/la:... a ljudi su govorili kako ga nitko nikada neće nadmašiti... :)
Slušajte, Schumacher ga je stigao "rekordno", a jeli ga s time nadmašio ;)
Ja sam među onima koji misle da nije ;) Njegovih sedam naslova sada i Fangiovih pet u onoj zbilja opasnoj eri automobilizma, nije isto.
JA MISLIM DA GA JE NADMAŠIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Schumi 4ever. :driver:
:utjeha:
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Post Postao/la Schumy.d »

Senna je napisao/la:
Schumy.d je napisao/la:
Senna je napisao/la: Slušajte, Schumacher ga je stigao "rekordno", a jeli ga s time nadmašio ;)
Ja sam među onima koji misle da nije ;) Njegovih sedam naslova sada i Fangiovih pet u onoj zbilja opasnoj eri automobilizma, nije isto.
JA MISLIM DA GA JE NADMAŠIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Schumi 4ever. :driver:
:utjeha:
Ne možeš reći da ga nije nadmašio jer i danas je teško postati svjetskim prvakom, a podsjetimo se da je Michael svoj prvi naslov ostvario u BENETTONU!!
I ipak ima DVA naslova više. :D [/b]
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

schumy.d je napisao/la:Ne možeš reći da ga nije nadmašio jer i danas je teško postati svjetskim prvakom, a podsjetimo se da je Michael svoj prvi naslov ostvario u BENETTONU!!
I ipak ima DVA naslova više.
Statistike otpiši, a u obzir uzmi samo vozačke kvalitete i vrijeme kada je tko vozio ;)
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Post Postao/la Schumy.d »

Senna je napisao/la:
schumy.d je napisao/la:Ne možeš reći da ga nije nadmašio jer i danas je teško postati svjetskim prvakom, a podsjetimo se da je Michael svoj prvi naslov ostvario u BENETTONU!!
I ipak ima DVA naslova više.
Statistike otpiši, a u obzir uzmi samo vozačke kvalitete i vrijeme kada je tko vozio ;)
Šta s tim hoćeš reći???????
U Fangiovo doba svi su imali iste bolide, kao i sad u Schumijevo doba, samo što su sada bolidi brži i kvalitetniji. ;)
I hoćeš reći da Michael ne zna voziti!?
Pa nije osvojio 7 naslova zbog lijepih očiju!
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Schumy.d je napisao/la:Šta s tim hoćeš reći???????
U Fangiovo doba svi su imali iste bolide, kao i sad u Schumijevo doba, samo što su sada bolidi brži i kvalitetniji. ;)
I hoćeš reći da Michael ne zna voziti!?
Pa nije osvojio 7 naslova zbog lijepih očiju!
Mislim da je Senna mislio reći da je nekada bilo teže voziti bolide - tada su bili brži, otvoreni, bez pojaseva, bez ikakvih mjera sigurnosti na stazi...
Danas je sve drugačije. Nekada je bilo oko 50-ak pretjecanja po utrci, a danas ih toliko nema niti u cijeloj sezoni. Vozači su potpuno ovisni o elektronici što je uvelike umanjilo draž Formule 1 :(
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

sale je napisao/la:
Schumy.d je napisao/la:Šta s tim hoćeš reći???????
U Fangiovo doba svi su imali iste bolide, kao i sad u Schumijevo doba, samo što su sada bolidi brži i kvalitetniji. ;)
I hoćeš reći da Michael ne zna voziti!?
Pa nije osvojio 7 naslova zbog lijepih očiju!
Mislim da je Senna mislio reći da je nekada bilo teže voziti bolide - tada su bili brži, otvoreni, bez pojaseva, bez ikakvih mjera sigurnosti na stazi...
Danas je sve drugačije. Nekada je bilo oko 50-ak pretjecanja po utrci, a danas ih toliko nema niti u cijeloj sezoni. Vozači su potpuno ovisni o elektronici što je uvelike umanjilo draž Formule 1 :(
Točno tako!
ljudi su jako puno ginuli bili to vozači ili publika, ja se divim svakom čovjeku koji je vozio u to vrijeme, ali je samo jedan ostao najbolji a to je Fangio.
Jako sam puno pročitao o tom velikom čovjeku i vidio nekoliko fantastičnih snimki njegovih pretjecanja, i kad malo bolje razmislim, što su ovi današnji vozači prema njemu :roll: neznam, ali mislim da je sigurno N°1
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Ja se jednim dijelom slažem s obojicom, ali imajte na umu da svatko na stvari gleda na drugi način ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

sale je napisao/la:Ja se jednim dijelom slažem s obojicom, ali imajte na umu da svatko na stvari gleda na drugi način ;)
Pa da teško je to procijeniti, :) više manje svi će ih uspoređivati statistički, ali to je nerealno ;)
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Post Postao/la Schumy.d »

Senna je napisao/la: Točno tako!
ljudi su jako puno ginuli bili to vozači ili publika, ja se divim svakom čovjeku koji je vozio u to vrijeme, ali je samo jedan ostao najbolji a to je Fangio.
Jako sam puno pročitao o tom velikom čovjeku i vidio nekoliko fantastičnih snimki njegovih pretjecanja, i kad malo bolje razmislim, što su ovi današnji vozači prema njemu :roll: neznam, ali mislim da je sigurno N°1
OK, vidim da se ne isplati oko toga prepirati. ;)
Po tvojem mišljenju je najveći bio Fangio, a po mojem Schumacher i ja to svoje mišljenje neću promijeniti, a sumnjam da ćeš ti svoje.
Mislim da je to najpoštenije!! :peace:
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

Bilo bi zanimljivo vidjeti što neki vozači i ostale velike face u F1 misle o tom pitanju... :-k
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

sale je napisao/la:Bilo bi zanimljivo vidjeti što neki vozači i ostale velike face u F1 misle o tom pitanju... :-k
I to obavezno pitati one starije face ;) znamo što bi zakljućili
Avatar
schumy
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 354
Pridružen/a: 22 vel 2005, 21:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Sisak

Post Postao/la schumy »

šta god schumacher napravio i koliko god naslova osvojio mnogi će reći da su senna ili fangio bili bolji i da ih nitko neće nadmašiti. zar to mišljenje nije nerealno. većina vas cijenite vozača po pretjecanju. prije je bilo lakše pretjecati, bile su zanimljivije utrke, a danas ima jako malo pretjecanja i utrke znaju biti dosadne, ali to ne znači da se vozači vozikaju u krug kao na ringišpilu. danas ima malo pretjecanja baš zato što su bolidi izjednačeni i jako je teško pretjecati, a kad se to i desi, to se cijeni! svaka čast senni i fangiu, ali schumy ih je nadmašio i mislim da je baš nerealno tvrditi suprotno.
(to nije samo moje mišljenje, to je mišljenje od mnogih ljudi koji su navijali za sennu)
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

schumy je napisao/la:a danas ima jako malo pretjecanja i utrke znaju biti dosadne, ali to ne znači da se vozači vozikaju u krug kao na ringišpilu. danas ima malo pretjecanja baš zato što su bolidi izjednačeni i jako je teško pretjecati, a kad se to i desi, to se cijeni!
Netočno. Danas nema pretjecanja jer za bolide postoji samo jedna putanja na stazi. Svakim izlaskom iz te prave putanje bolidi gube na upravljivosti i brzini :idea:
Dakle bolidi nisu izjednačeni. Pogledaj samo vremena s kvalifikacija i vidjet ćeš koliki je jaz između vozača ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
schumy
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 354
Pridružen/a: 22 vel 2005, 21:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Sisak

Post Postao/la schumy »

sale je napisao/la:Netočno. Danas nema pretjecanja jer za bolide postoji samo jedna putanja na stazi. Svakim izlaskom iz te prave putanje bolidi gube na upravljivosti i brzini :idea:
Dakle bolidi nisu izjednačeni. Pogledaj samo vremena s kvalifikacija i vidjet ćeš koliki je jaz između vozača ;)
šta ti to znači da za bolide postoji samo jedna putanja?
"zamišljena putanja" je bila na stazama i za vrijeme fangia i senne pa je bilo više pretjecanja. tako da je to krivo što pričaš (pišeš)!
bolidi su izjednačeniji za razliku od bolida za vrijeme fangia, zato što se s vremenom promijenilo mnogo pravila s tim ciljem, da nema prevelike razlike među momčadima. danas pravila dopuštaju male razlike u motorima i aerodinamici i općenito u svemu, što prije nije bilo tako... znači, bolidi danas mogu dobiti na aerodinamici držanje na stazi puno bolje nego što je to bilo u '50, '60, ili '70. kada voze dva bolida na pravcu jedan iza drugog, prvi probija otpor zraka, dok drugi ima naravno manji otpor, i zato ima prednost na pravcu, ali je problem u krivini jer mu je taj otpor potreban za držanje samog bolida na stazi pri toj brzini. tako da 2. bolid ne smije voziti blizu prvog bolida kroz zavoj, i tako gubi razmak. to je razlog zašto danas nema puno pretjecanja...
naravno prije nije bilo tolikog "downforce-a" i na bolidima se nije to toliko osjetilo u krivini, dok je na pravcu itekako značilo, i moglo se pretjecati.
Avatar
Senna
Veteran
Veteran
Postovi: 3398
Pridružen/a: 05 svi 2005, 16:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Minardi _ Alonso
Lokacija: Skradnik
Kontakt:

Post Postao/la Senna »

schumy je napisao/la:šta god schumacher napravio i koliko god naslova osvojio mnogi će reći da su senna ili fangio bili bolji i da ih nitko neće nadmašiti. zar to mišljenje nije nerealno. većina vas cijenite vozača po pretjecanju. prije je bilo lakše pretjecati, bile su zanimljivije utrke, a danas ima jako malo pretjecanja i utrke znaju biti dosadne, ali to ne znači da se vozači vozikaju u krug kao na ringišpilu. danas ima malo pretjecanja baš zato što su bolidi izjednačeni i jako je teško pretjecati, a kad se to i desi, to se cijeni! svaka čast senni i fangiu, ali schumy ih je nadmašio i mislim da je baš nerealno tvrditi suprotno.
(to nije samo moje mišljenje, to je mišljenje od mnogih ljudi koji su navijali za sennu)
Više cijenim Fangia nego bilo koga drugoga vozača, jer voziti onakve bolide je borba za život. Izlijetanja su u 90% slučaveva žavršavala s lakšim ili više manje težim ozljedama a nažalost vrlo ćesto i smrću. Zajebancije nije bilo.
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Post Postao/la sale »

schumy je napisao/la:šta ti to znači da za bolide postoji samo jedna putanja?
"zamišljena putanja" je bila na stazama i za vrijeme fangia i senne pa je bilo više pretjecanja. tako da je to krivo što pričaš (pišeš)!
bolidi su izjednačeniji za razliku od bolida za vrijeme fangia, zato što se s vremenom promijenilo mnogo pravila s tim ciljem, da nema prevelike razlike među momčadima. danas pravila dopuštaju male razlike u motorima i aerodinamici i općenito u svemu, što prije nije bilo tako... znači, bolidi danas mogu dobiti na aerodinamici držanje na stazi puno bolje nego što je to bilo u '50, '60, ili '70. kada voze dva bolida na pravcu jedan iza drugog, prvi probija otpor zraka, dok drugi ima naravno manji otpor, i zato ima prednost na pravcu, ali je problem u krivini jer mu je taj otpor potreban za držanje samog bolida na stazi pri toj brzini. tako da 2. bolid ne smije voziti blizu prvog bolida kroz zavoj, i tako gubi razmak. to je razlog zašto danas nema puno pretjecanja...
naravno prije nije bilo tolikog "downforce-a" i na bolidima se nije to toliko osjetilo u krivini, dok je na pravcu itekako značilo, i moglo se pretjecati.
Krivo sam objasnio današnju situaciju. Ono što sam htio reći je da i nakraći izlazak izvan (zamišljenje) "idealne putanje" znači da bolid gubi na upravljivosti. S obirom da se bolidi cijelo vrijeme kreću po istoj crti na stazi, svako pretjecanje znači da će se na izlaskom izvan te zamišljene crte na kotače nakupiti prašine i bolid će izgubiti grip na kočenju ;)
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
schumy
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 354
Pridružen/a: 22 vel 2005, 21:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Sisak

Post Postao/la schumy »

sale je napisao/la:Krivo sam objasnio današnju situaciju. Ono što sam htio reći je da i nakraći izlazak izvan (zamišljenje) "idealne putanje" znači da bolid gubi na upravljivosti. S obirom da se bolidi cijelo vrijeme kreću po istoj crti na stazi, svako pretjecanje znači da će se na izlaskom izvan te zamišljene crte na kotače nakupiti prašine i bolid će izgubiti grip na kočenju ;)
to je također istina, i još jedan problem zašto su pretjecanja danas rijetka. ;)
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Post Postao/la Schumy.d »

sale je napisao/la:Bilo bi zanimljivo vidjeti što neki vozači i ostale velike face u F1 misle o tom pitanju... :-k
Evo vam rubrike za Pitpass
Avatar
mistery jele
Postovi: 5
Pridružen/a: 29 stu 2007, 14:36
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Jež , Orešje

Post Postao/la mistery jele »

slika
S Alfa Romeo je osvojio prvi naslov svjetskog prvaka

nice tex.
htjela bi napomenuti da se pogleda kakve su onda pasice bile i kolko je onda bilo opasnije.
danas možeš preko pasice stalno ići , a onda da si ju malo taknuo ode kontrola i to je to . imao si sreću ukoliko si ostao živ.
Zgorci smo , ljudi pravi
kaj nam pak moreju!
Odgovori