Ayrton Senna da Silva

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la F1NAC »

živio majstore :(
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Armanini »

RIP LEGENDO!!
rFactor F1 HR server Info
slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Chuck Norris »

Počivao u miru
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la gringo73 »

Newey u Guardianu navodi da bi uzrok sudara, prema njegovom mišljenju, mogao puknuta stražnja guma iako nitko nikad neće biti siguran šta je pravi uzrok.
"Yes. For the whole team it was incredibly difficult. I remember the day after the race was a bank holiday Monday and some of us came in to try and trawl though the data and work out what happened. They were dark weeks. The honest truth is that no one will ever know exactly what happened. There's no doubt the steering column failed and the big question was whether it failed in the accident or did it cause the accident? It had fatigue cracks and would have failed at some point. There is no question that its design was very poor. However, all the evidence suggests the car did not go off the track as a result of steering column failure."
"If you look at the camera shots, especially from Michael Schumacher's following car, the car didn't understeer off the track. It oversteered which is not consistent with a steering column failure. The rear of the car stepped out and all the data suggests that happened. Ayrton then corrected that by going to 50% throttle which would be consistent with trying to reduce the rear stepping out and then, half-a-second later, he went hard on the brakes. The question then is why did the rear step out? The car bottomed much harder on that second lap which again appears to be unusual because the tyre pressure should have come up by then – which leaves you expecting that the right rear tyre probably picked up a puncture from debris on the track. If I was pushed into picking out a single most likely cause that would be it."


Link
slika
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Dani »

Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
McRambo
Postovi: 34
Pridružen/a: 21 svi 2011, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la McRambo »

Ayrton Senna, najbolji vozač ikada!!! Kvale, pretjecanja, karakter, ma sve!
Osvojio je sa McLarenom sve što se dalo osvojiti i zato mu viječito hvala. =D>
Jedini vozač današnjice koji mu sliči po stilu vožnje je mr.Lewis Hamilton.
Avatar
senninha
Postovi: 2
Pridružen/a: 23 svi 2011, 18:17
Navijam za: Nikoga

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la senninha »

Evo da i ja, sa svog ženskog ugla prokomentiram Ayrtona. Nisam ljubiteljica pretjerano formula, ali kao mala (9-12 god.) sam intenzivno pratila formule, radi Ayrtona Senne, kao i čitava moja obitelj, a vjerujem i Hrvatska. Što da kažem o njemu danas, nakon 17 godina? Za mene on ne može biti "mrtav" jer poglavito ja kao vjernica ne vjerujem u "smrt pravednika" kako piše u Bibliji tj. kršćani vjeruju u uskrsnuće, u život "s one strane". Ja čak osjećam da mu se mogu i moliti. On je bio osoba koja je tražila ono Apsolutno, Savršeno i nikada nije bio zadovoljan do kraja sa sobom i sa svojom vožnjom. Nikada nije ni išao za tim da pobjedi što više puta, nego da što savršenije, brže odvozi. Po meni bio je gotovo kompletna osoba, fizički i duhovno lijep, ponizan, inteligentan, talentiran, do kraja predan vožnji ali s druge strane nježan i suosjećajan. Nisam stručna da komentiram njegovu vožnju ali vjerujem da je najbolji ikad, on je mogao izvući najviše iz bilo koje formule, a tada nije bilo ni kompjutera ni automatskih mjenjača i tih silnih dodataka. I sam je govorio da ono što ga čini sretnim je čista vožnja gdje do izražaja dolazi vozač a ne elektronika.

Evo jedan lijepi link - video, tribute to Ayrton Senna: http://youtu.be/xlyOsUBw8Mc" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la pospani gad »

senninha je napisao/la:Evo da i ja, sa svog ženskog ugla prokomentiram Ayrtona. Nisam ljubiteljica pretjerano formula, ali kao mala (9-12 god.) sam intenzivno pratila formule, radi Ayrtona Senne, kao i čitava moja obitelj, a vjerujem i Hrvatska. Što da kažem o njemu danas, nakon 17 godina? Za mene on ne može biti "mrtav" jer poglavito ja kao vjernica ne vjerujem u "smrt pravednika" kako piše u Bibliji tj. kršćani vjeruju u uskrsnuće, u život "s one strane". Ja čak osjećam da mu se mogu i moliti. On je bio osoba koja je tražila ono Apsolutno, Savršeno i nikada nije bio zadovoljan do kraja sa sobom i sa svojom vožnjom. Nikada nije ni išao za tim da pobjedi što više puta, nego da što savršenije, brže odvozi. Po meni bio je gotovo kompletna osoba, fizički i duhovno lijep, ponizan, inteligentan, talentiran, do kraja predan vožnji ali s druge strane nježan i suosjećajan. Nisam stručna da komentiram njegovu vožnju ali vjerujem da je najbolji ikad, on je mogao izvući najviše iz bilo koje formule, a tada nije bilo ni kompjutera ni automatskih mjenjača i tih silnih dodataka. I sam je govorio da ono što ga čini sretnim je čista vožnja gdje do izražaja dolazi vozač a ne elektronika.

Evo jedan lijepi link - video, tribute to Ayrton Senna: http://youtu.be/xlyOsUBw8Mc" onclick="window.open(this.href);return false;
Hvala na lijepom postu senninha.

Maloprije sam ponovno gledao film Senna 2010. Doduše, samo zadnjih 20 minuta filma, ovaj put.
Zadnja izmjena: pospani gad, dana/u 03 svi 2014, 22:33, ukupno mijenjano 1 put.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Spretni Pajkan
Početnik
Početnik
Postovi: 232
Pridružen/a: 10 tra 2011, 15:46
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mark Webber i male momcad
Lokacija: Split,South of Heaven

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Spretni Pajkan »

Također,za mene osobno najveći ikad,veći čak i od Schumija i Fangia,iako oni imaju 7 odnosno 5 naslova prvaka,Senna je bija "ono nešto",posebno,jedan na milijun...ma sve znate,uglavnom,da ne ponavljan po 129. put xD
RIP Ayrton da Silva Senna
1.5.1994 ~ 1.5.2011.
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Armanini »

snazan post senninha.. !!
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
senninha
Postovi: 2
Pridružen/a: 23 svi 2011, 18:17
Navijam za: Nikoga

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la senninha »

Evo ja sam pogledala film "Senna" prije 2 tjedna. Ne znam kakva su vaša iskustva ako ste gledali, ali ja sam proživjela svakakve osjećaje. Najviše me je dirnuo snimak kada je bio na početku karijere u F1 gdje stoji s roditeljima i majka ga blagoslivlja, i naravno, pred kraj kada je poginuo na Imoli. Uvijek me uhvati neka melankolija i tuga kad gledam Ayrtona, ali to je sve pomiješano s radošću što uopće postoji jedna takva osoba kao što je on, ne samo vrhunski vozač nego prije svega jedna plemenita duša. Slušala sam i Asifa Kapadiu, redatelja, na BBCu. On nije baš ljubitelj F1, nije ni pratio Ayrtona, ali kaže da ga je kao osoba fascinirao. Kapadia je sa svojom ekipom skupljao snimke godinama tako da je početna verzija trajala 7 sati, onda su skratili na 5, pa 3 pa 2 sata. Bilo je tu dosta materijala i trebalo je odabrati što staviti a što ne. Izvršni producent sažeo je poruku dokumentarca ovako: "Čovjekov uspon ka Bogu, pokušaj da ostane čist u vrlo nečistom svijetu". Naime, Ayrton u dokumentarcu ispada "pozitivac" kako su to i franc. mediji prenijeli, i sami francuzi su priznali da su bili pristrani kad su prikazivali Ayrtona kao čudaka, mistika kojega nije briga za ostale vozače. Nakon ovog filma promijenili su mišljenje, ne da bi gledali Alaina kao negativca nego naprosto da bi se divili putu koji je Ayrton prevalio od početka do kraja. Ja osobno odbijam misliti o Ayrtonu kao nekom tko igra prljavo, arogantnom, posesivnom čovjeku, jer znam da to nije on, i znam da je u svojoj želji za pobjedom uvijek imao strast koja je možda koji put prešla granicu, ali on se znao itekako kontrolirati, i to je ono što je najteže u takvom sportu...
Imam samo riječi hvale za dokumentarac, jako dobro je prikazao Ayrtona i preporučujem svima! On će uvijek biti u mom srcu, vrlo posebna duša, primjer za sve nas!

PS evo dijelić koji me dirnuo iz dokumetarca: http://youtu.be/m0YrnxZdBSE" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Mansell »

Ayrton Senna quotes:
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.

And suddenly I realised that I was no longer driving the car consciously. I was driving it by a kind of instinct, only I was in a different dimension.

Because in a split second, it's gone.

Being second is to be the first of the ones who lose.

Fear is exciting for me.

I continuously go further and further learning about my own limitations, my body limitation, psychological limitations. It's a way of life for me.

I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's.

I have no idols. I admire work, dedication and competence.

I was already on pole, then by half a second and then one second and I just kept going. Suddenly I was nearly two seconds faster than anybody else, including my team mate with the same car.

If you have God on your side, everything becomes clear.

It was like I was in a tunnel. Not only the tunnel under the hotel but the whole circuit was a tunnel. I was just going and going, more and more and more and more. I was way over the limit but still able to find even more.

It's going to be a season with lots of accidents, and I'll risk saying that we'll be lucky if something really serious doesn't happen.

Money is a strange business. People who haven't got it aim it strongly. People who have are full of troubles.

My biggest error? Something that is to happen yet.

Of course there are moments that you wonder how long you should be doing it because there are other aspects which are not nice, of this lifestyle. But I just love winning.

On a given day, a given circumstance, you think you have a limit.

Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else.

The danger sensation is exciting. The challenge is to find new dangers.
Then suddenly something just kicked me. I kind of woke up and realised that I was in a different atmosphere than you normally are. My immediate reaction was to back off, slow down.

There are no small accidents on this circuit.

These things bring you to reality as to how fragile you are; at the same moment you are doing something that nobody else is able to do. The same moment that you are seen as the best, the fastest and somebody that cannot be touched, you are enormously fragile.

Wealthy men can't live in an island that is encircled by poverty. We all breathe the same air. We must give a chance to everyone, at least a basic chance.

When you are fitted in a racing car and you race to win, second or third place is not enough.

Winning is the most important. Everything is consequence of that.

Women - always in trouble with them, but can't live without them.

You must take the compromise to win, or else nothing. That means: you race or you do not.

You will never know the feeling of a driver when winning a race. The helmet hides feelings that cannot be understood.
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la zvjerko »

Suzuka 1989 onboard cijele utrke samo sa Senninog i Prostovog bolida ... 600mb link

...uradak Fuji Televisions 'Drivers Eyes' serije. Dosta toga se može naći na youtube pod `Opening laps` ...
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Kenny »

Zvjerko svaka čast što si to našo =D> ako naletiš na još koji samo šalji na forum :biggrin: točniji bi natpis bio onboard Senninog i malo Prostovog bolida :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Mansell »

F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la pospani gad »

sofer je napisao/la:Izgleda da nisam pomno pratio pa sam posatavio link,izvinjavam se...
A sto se tice citata nije rupa nego praznina.
OK, sad kužim da rečenica ima više smisla sa pojmom praznina, ali i dalje ne kontam poantu rečenice!?
Imam tako intenzivan život, da sam sebe osjećam kao prazninu!!?? Ne kužim.... da rak-raka.... !?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Toon »

pospani gad je napisao/la:OK, sad kužim da rečenica ima više smisla sa pojmom praznina, ali i dalje ne kontam poantu rečenice!?
Imam tako intenzivan život, da sam sebe osjećam kao prazninu!!?? Ne kužim.... da rak-raka.... !?
-"If I have a serious crash,I rather lose my life in it than be stuck in a wheelchair...I have such an intense life and I feel myself like a hole..." (Ayrton Senna) - slobodan prijevod sa poantom: Ako bih imao ozbiljnu nesreću, radije bih poginuo nego "zaglavio" u invalidskim kolicima. Imam tako intenzivan život da bih (tada) život "doživljavao" poput praznine...
...gade jel' sada poanta bliže :D ...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la pospani gad »

Toon je napisao/la:
pospani gad je napisao/la:OK, sad kužim da rečenica ima više smisla sa pojmom praznina, ali i dalje ne kontam poantu rečenice!?
Imam tako intenzivan život, da sam sebe osjećam kao prazninu!!?? Ne kužim.... da rak-raka.... !?
-"If I have a serious crash,I rather lose my life in it than be stuck in a wheelchair...I have such an intense life and I feel myself like a hole..." (Ayrton Senna) - slobodan prijevod sa poantom: Ako bih imao ozbiljnu nesreću, radije bih poginuo nego "zaglavio" u invalidskim kolicima. Imam tako intenzivan život da bih (tada) život "doživljavao" poput praznine...
...gade jel' sada poanta bliže :D ...
Je, sada to već ima smisla..... mada bi trebalo pisati ..... and I would feel myself like a hole.....
Al' OK..... neći turpijat'.... ionako će nas obrisati, jer smo OT-u.....

Tnx.... :thumbup:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la dmarijon »

Senna je bio poznat kao jedan od većih bisera, što se tiče zrelosti razmišljanja (ne govorim o vožnjama). Pitajte Prosta i ekipu ... :). Ovo mu je samo još jedan od njegovih slavnih bisera. "Pokoj mu duši"
Samo neka se trkaju.
Avatar
Dani
Legenda
Legenda
Postovi: 5675
Pridružen/a: 28 svi 2007, 11:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Hamiltona
Lokacija: Zagreb, Maximir

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la Dani »

dmarijon je napisao/la:Senna je bio poznat kao jedan od većih bisera, što se tiče zrelosti razmišljanja (ne govorim o vožnjama). Pitajte Prosta i ekipu ... :). Ovo mu je samo još jedan od njegovih slavnih bisera. "Pokoj mu duši"
Objasni mi pojam bisera da i ja znam. Jer nisam siguran šta si time htio reći.
Biti drugi znači biti prvi među gubitnicima. Ayrton Senna.

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la pospani gad »

dmarijon je napisao/la:Senna je bio poznat kao jedan od većih bisera, što se tiče zrelosti razmišljanja (ne govorim o vožnjama). Pitajte Prosta i ekipu ... :). Ovo mu je samo još jedan od njegovih slavnih bisera. "Pokoj mu duši"
OT;

A, čuj, činjenica je da je Ayrton bio sklon filozofiranju. A to je tako ljudski, zar ne? Netko je tome skloniji, netko manje sklon i sposoban. Ayrton je bio razvio taj dio svog karatktera do ibera - i to je to. Doduše, nekad su to bile teške misli i ne svima razumljive, al' jbg.... Sve je to OK.

Pogotovo Prostu nije išao nikako ruku pod ruku, a niti Francuz Ayrtonu, no različiti ljudi rade i žive zajedno, dok ide, ide..... Sve je to ispisana povijest F1, pa bi moderatori mogli prebaciti ove postove u Podforum Povijest, jer bi sa ovime mogli zabrazditi daleko od teme, a to je McLaren....
Zadnja izmjena: pospani gad, dana/u 27 vel 2012, 22:42, ukupno mijenjano 1 put.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Kenny »

Mislim da je rasprava o tome totalno nepotrebna, neki će ljudi rađe da žive neki u takoj situaciji nežele posebno ako se bave s nečim ko F1 i ako nemaju nogu to nemogu radit
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
goran007
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 916
Pridružen/a: 03 svi 2006, 16:37

Re: Formula 1 team - McLaren

Post Postao/la goran007 »

Dani je napisao/la:
dmarijon je napisao/la:Senna je bio poznat kao jedan od većih bisera, što se tiče zrelosti razmišljanja (ne govorim o vožnjama). Pitajte Prosta i ekipu ... :). Ovo mu je samo još jedan od njegovih slavnih bisera. "Pokoj mu duši"
Objasni mi pojam bisera da i ja znam. Jer nisam siguran šta si time htio reći.
imam samo tri kratka pitanja...
1.) i mene zanima sto mislis pod pojmom bisera
2.)jel to Prost neka moralna vertikala F1( mislim meni bas nije,a vjerojatno ni u tri najvece ekipe koje su ga najurile)
3.)ko je osim njega ta ekipa o kojoj pricas
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Chuck Norris »

...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Forza
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 919
Pridružen/a: 20 tra 2010, 20:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari - F1
Lokacija: Maranello

Re: Ayrton Senna da Silva

Post Postao/la Forza »

slika

Još jedna godina prošla...
Danas bi ih imao 52...


"On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, 'Okay, this is the limit.' As soon as you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high."

slika

Acelera Ayrton

slika
Zadnja izmjena: Forza, dana/u 21 ožu 2012, 12:27, ukupno mijenjano 1 put.
slikaslikaslika
Odgovori