Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
anach75
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 pro 2010, 09:20
Navijam za: alo

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la anach75 »

voditeljka ne samo šta nema pojma o f1
nego nezna ni vodit emisiju, a to joj je posao -.-
di su je, pobogu, pokupili?
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la 47 »

Ja mislim da neki ovdje očekuju previše, prventveno od te voditeljice. Ja sam, priznajem, gledao samo par minuta da vidim šta ima(držao se BBC-a) ali morate shvatiti da ovaj cijeli projekt traje ni tjedan dana, da je NeT mala lokalna televizija i da nemaju resurse većih tv kuća.
Svi očekujete da ona ima f1 u malom prstu? Pa tu je da se malo ubije monotonija, da Jergović ima kakti s nekim razgovarati u studiju.
Tko zna što je vodila, ako išta, prije ovoga. Očito da nije sportski novinar pa da zna sve.

A za komentatore, Jergović je svima poznat od prije pa je valjda bio neki olit izbor, a i kolkio vidim solidan komentator je.
A Dijaković pak ima veću ulogu u cijelom projektu.
Uostalom, osim Blaža, ne pada mi na pamet neki pošten komentator za f1 ni na ostalim televizijama. Da sigurno su stručniji i
brže bi ušli u štos, ali očito ili nema slobodnih ili Kreator nije zainteresiran za njih.
slika
Avatar
elder
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1888
Pridružen/a: 07 kol 2007, 14:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton
Lokacija: Krapina

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la elder »

Slazem se u potpusnosti, treba dati ljudima priliku to im je prva emisija bila. Jergovic treba voditi emisiju a komentatori bi trebali biti Neven Novak i neki ili trenutni vozac trki, ko ima iskustva u utrkama.
Darkness rises when silence dies
Barufa
Postovi: 13
Pridružen/a: 19 stu 2010, 01:26
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Barufa »

Ženska u studiju je bomba, nema veze što nemam pojma di se nalazi. :love:
anteprimorac
Postovi: 46
Pridružen/a: 08 svi 2010, 13:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: Alonso

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la anteprimorac »

Jergović se ne zna šalit jer pola njegovih fora treba ti 5 min da ih skužiš. Dijaković je dobro rekao "ovdje kad kiša pada onda ga stvarno pada" :D . Treba malo više veselije pristupiti komentiranju a ne ovako tužno npr kad je nešto zanimljivo tipa kad je Petrovu pukao volan treba vrištati "Petrov u zraku!" - toga stvarno fali.
Avatar
V3GI
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 467
Pridružen/a: 06 ožu 2010, 23:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: VETTEL I SCHUMI
Lokacija: Gorski kotar/Delnice

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la V3GI »

anteprimorac je napisao/la:Jergović se ne zna šalit jer pola njegovih fora treba ti 5 min da ih skužiš. Dijaković je dobro rekao "ovdje kad kiša pada onda ga stvarno pada" :D . Treba malo više veselije pristupiti komentiranju a ne ovako tužno npr kad je nešto zanimljivo tipa kad je Petrovu pukao volan treba vrištati "Petrov u zraku!" - toga stvarno fali.
Ili onaj poznati UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!! :biggrin:
slika
Avatar
darky
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1109
Pridružen/a: 01 lis 2007, 10:45
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la darky »

V3GI je napisao/la:Dobar je bio prijenos,posebno reklame su dobro rasporedili.
kaj se tiče samih reklma evo male sugestije (vidio sam da i oni čitaju ovaj dio foruma)
kad već puštate reklame, ajde izbacite one F1 menagment logo reklamu (ne mislim onu gdje se pokazuje broj telefona), te net marketing reklamu
po meni su potpuno bespotrebne i samo "gutaju" korisne sekunde bezveze
Avatar
Arienrhod
Postovi: 18
Pridružen/a: 07 lis 2007, 14:45
Ja sam: Vozačica
Navijam za: Fernanda Alonsa i vidca
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Arienrhod »

Moram priznati da sam poprilicno iznenadena negativnim komentarima na vodenje 'prve' utrke na regionalnim televizijama. Pogotovo ako pogledamo komentare na prethodnim stranicama kad su ljudi skoro zile rezali jer nije bilo F1 na nasim ekranima. A sad drvljem i kamenjem na sve troje voditelja emisije.

Da ne govorim da rijetko tko daje nekakve konstuktivne primjedbe kako bi se i nasi voditelji malo popravili, i vidjeli iz perspektive gledatelja/forumasa gdje grijese. Evo mog videnja, u slucaju da citaju forum, a vjerujem da da :D :

Meni je recimo bas bilo simpaticno kad je voditeljica na kraju zamolila forumase da ne budu pregrubi u kritikama nakon prve emisije. Dakle postoji zelja i ambicija za poboljsanjima, i ja sam uvjerena da popravak nece izostati. Ima puno pogresaka u stavu tijela, nekih recenica izgovorenim u krivom vremenu (npr. kad je rekla za povratak u emisiju a u biti su isli na reklame). Ali sve to pripisujem maloj tremi, pa ce ocito vodenje biti i bolje. Ona se niti ne mora kuziti toliko u F1, dovoljno da nauci par pitanja prije izravnog komentiranja, postavi ih, a MJ je tu da odgovara na pitanja. Ona doda par smijesnih dosjetki sto je vec i radila i to je to.

Za MJ nemam previse zamjerki, recenice su tecne, ne zamuckuje, ne dogodi mu se nikad da nema reci neku zanimljivu informaciju i dobro prati dogadanja na stazi. Od njega ocekujem da preuzme kormilo u duetu voditelja. Na kraju krajeva, ugodno sam iznenadenja njegovim vodenjem u real timeu.

Kod GD nazalost imam malo vise zamjerki. Predlazem ponovno gledanje snimljene emisije kako bi se dobro greske uocile. (Nadam se da svejedno gledaju svoje snimljene emisije da vide gdje grijese. ) Recenice su jako grube, ima izrazene pauze izmedu rijeci i recenica. Nedostaje spontanosti u vodenju. Dodatno, imena nekih vozaca je u potpunosti fulao, tj. mora slomiti jezik dok ih izgovori.

U svakom slucaju cak se vidi i poboljsanje u vodenju izmedu kvalifikacija i same utrke, komunikacija izmedu voditelja je bila bolja. U subotu je djelovalo kao da svatko vodi iz svog studija, a cini mi se da su danas bas na tome poradili. Ja zadovoljna. =D>
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Zweki »

darky je napisao/la:
V3GI je napisao/la:Dobar je bio prijenos,posebno reklame su dobro rasporedili.
kaj se tiče samih reklma evo male sugestije (vidio sam da i oni čitaju ovaj dio foruma)
kad već puštate reklame, ajde izbacite one F1 menagment logo reklamu (ne mislim onu gdje se pokazuje broj telefona), te net marketing reklamu
po meni su potpuno bespotrebne i samo "gutaju" korisne sekunde bezveze
Dok god "betonjara" ima love za svaki blok reklama tokom F1, dotle možemo očekivati porast broja reklama. Kada budu samo u jednom bloku to će biti već bolje, a kad ne budu imali ni za blok e onda je to već nešto. :D

E sad malo ozbiljnije u vezi svega ovoga.
Bolje od očekivanog i to daleko bolje, plus uzmemo li u obzir i treninge koje nismo imali prilike gledati na hrt-u i zato ekipi svaka čast.
M.Jergović je također puno bolji u odnosu na protekle sezone kada se iz njegovih usta samo moglo čuti "Ja, ja, ja. Ja ovo, ja ono." Za vrijeme utrke se ne bulazni u tolikoj mjeri koliko bi moglo obzirom da im je to tek prva utrka (M.J. na novoj televiziji).
E sad voditeljica... . drugi par rukavica. Je da se još nije snašla, ali čini mi se da se nije ni pripremala jer da je prosvetila vremena isto koliko dotjerivanju i šminkanju uoči emisije sigurno bi bilo manje bruke i neprofesionalnosti. Malo istraživanja o tome nečemu (o F1), barem pola sata koncentracije i pripreme za emisiju čine čuda (neosporivo). Dati priliku - da. Ali bez osjetnog poboljšanja - ne.
Reklame su zasada prolazne, ali kao što rekoh očekujem povećanje istih iz nekoliko već navedenih razloga. Nadam se da griješim.
Dojam za početak 7/10 (a toj ocjeni dobro pridonose treninzi)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
DoDoENT
Postovi: 10
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 15:39
Navijam za: F1 u Zagorju

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la DoDoENT »

Eto, moram priznati da je meni danas Dijakovic bil bas ugodno iznenadjenje. Nije imao ni pola posto treme kakvu je imao na kvalifikacijama, a treninge nisam gledal. Samo tako dalje neka nastave - do kraja sezone budu bili bolji od HTV-a!
slika
Chuck Norris
Veteran
Veteran
Postovi: 3539
Pridružen/a: 16 ožu 2009, 14:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Chuck Norris »

Ovoj voditeljici predviđam da će biti zvijezda...youtube-a :biggrin:

Nadam se da griješim i da ćemo je već u nedjelju gledati u boljm izdanju
...put u raj nije posut ružama...
Avatar
Mickey
Postovi: 31
Pridružen/a: 09 tra 2011, 21:19
Navijam za: male momchadi

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Mickey »

Joj, još jedan Dijakovićev gaf pri kraju prijenosa kad je pobrkao himne. Kaže da je bila njemačka za Vettela i 'God save the Queen' za RB. Ko da nikad nije gledao nogomet, jer engleska himna je kratka i pamtljiva, dok je austrijska duga i dosadna.
Avatar
elder
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1888
Pridružen/a: 07 kol 2007, 14:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton
Lokacija: Krapina

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la elder »

Moj predlog voditeljima i komentatorima je da si malo pogledaju prenose njemackog RTL-a i BBC-a. Samo da steknu neki osjecaj kako komentirati, ipak ovi s BBC-a i RTL-a imaju jako puno iskustva vec pa nebi bilo lose nesto od njih uzeti i primjeniti :)
Darkness rises when silence dies
gumby
Postovi: 2
Pridružen/a: 09 tra 2011, 16:39
Navijam za: Nikoga

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la gumby »

Finac je napisao/la:Svaka cast Kreator grupi, Davorinu Stetneru i komentatorskoj ekipi. Jergovic me ugodno iznenadio i samo neka nastavi u tom stilu. Dijakovic ce doci na svoje jer mislim da covjek ima nenormalnu tremu i uopce ne sumnjam da ce za trku - dvije sve sjesti na svoje mjesto.
Sta se tice nekih, slobodno mogu reci trolova ovdje, stvarno se pokazuje koliko neki mogu bit nezahvalni i bezobrazni i uvjek trazit dlaku u jajetu. Ne zelim reci da nam je sve u zemlji zbog toga takvo, ali kad pogledam da danas nema ama bas niceg gdje se nece pojavit netko sa negativnim misljenjem i pokusat opstruirat neciji uspjeh, onda bas nemam nade u neki napredak. Stvarno se mogu neki pokrit po glavi i sramit. Niste zasluzili gledat F1 nigdje!

Ovo citirano nije ni malo u skladu s avatarom koji koristiš. Lik s avatara ne bi bio toliko liberalan (ovdje pod liberalizmom mislim toleriranje nesposobnosti i sličnih osobina novinarskog mediokriteta o kojem je ovdje riječ). I po mojem mišljenju, stanje u državi nam nije takvo kakvo je zbog traženja "dlake u jajetu" nego prije zbog ljudi koji rade na proizvodnji takvih jaja.

Ali sada nazad na temu. Sve pohvale ekipi Net TV-a na super uspješno odrađenom prvom prijenosu! Zbilja sam ugodno iznenađen. Nisam očekivao da će produkcija biti na nivou javne televizije, obzirom na neiskustvo i ograničene resurse, a pokazalo se da ju je daleko nadmašila. I za kraj bih želio čestitati i zahvaliti g. Dijakoviću na dvije stvari. Prvo, koliko čujem on je jedan od najzaslužnijih za ostvarivanje prava prijenosa. Drugo, čovjek je uspio shvatiti kako stvari stoje i u današnjem prijenosu je više-manje sve prepustio g. Jergoviću dok je sam bio totalno neupadljiv i neiritantan, na moje veliko iznenađenje. :thumbup:
Avatar
ice_man
Početnik
Početnik
Postovi: 284
Pridružen/a: 12 svi 2007, 20:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: međugorje

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la ice_man »

alogoc je napisao/la:ali mladen jergovic katastrofa neda doc ovom do rjeci i navija za hamiltona katastrofa
Ja imam potpuno suprotan dojam. Svaka čast čovjeku jer je bio zanimljiv i za vrijeme treninga i utrke.

Za prvi put i više nego dobro, još jednom pohvala cijelom projektu (ako netko od njih ovo čita)
puba
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 378
Pridružen/a: 10 lip 2007, 01:05

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la puba »

Ja bih isto tako pohvalio cijeli projekt. Recimo kod HTV prijenosa je uvijek bila frka ako se utrka zakomplicira. Nego, meni je voditeljica čist ok za prvu utrku. Nebi bilo loše malo se poigrati sa njom 8)
Avatar
Morgan Freeman
Postovi: 134
Pridružen/a: 09 pro 2007, 10:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Morgan Freeman »

Ja ovu voditeljicu gledam na ovaj način. Recimo kolko bi se ja ili bilo ko od nas snašao u nekoj emisiji koja prati modu ili neznam odjevanje ili nešto treće, pa rekao bi nikako i teško da bi u pola sata ili neznam koliko mogao puno naučit o tome i budimo realni dosta bi se izblamiro na TVu. Tako se i ona za F1 no međutim to nije njezin glavni problem nego postoji i drugi problem a to je onaj užasno lošeg "sudjelovanja" u emisiji gdje je izgledala kao da stvarno nezna di je. Ako je to bila trema, ok to ćemo vidjet drugi put a ako nije, onda znamo što slijedi.
Tko je 39ˇ igrao centra za Yenkije?
batiCRO
Postovi: 15
Pridružen/a: 22 ožu 2011, 18:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Button

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la batiCRO »

I ja bi rado dal neku kritiku il pohvalu.. al nazalost moral sam gledat na ORF-u jer ovi iz VTV pametuju i samo oni se nisu uspijeli dogovorit..
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Walter »

Iako su ove bosanske televizije počele da prenose F1 ja sam ostao na BBC streamu.
Bolji je kvalitet i slike i zvuka.

P.S. - ima li ko sliku te voditeljke!?
slika
Avatar
V3GI
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 467
Pridružen/a: 06 ožu 2010, 23:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: VETTEL I SCHUMI
Lokacija: Gorski kotar/Delnice

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la V3GI »

Walter je napisao/la:Iako su ove bosanske televizije počele da prenose F1 ja sam ostao na BBC streamu.
Bolji je kvalitet i slike i zvuka.

P.S. - ima li ko sliku te voditeljke!?
bilo je vec stavljeno ali kad inzistiras :biggrin:

slika
slika
Avatar
bluemonday
Početnik
Početnik
Postovi: 320
Pridružen/a: 14 ožu 2009, 12:23
Ja sam: Vozač
Navijam za: williamsF1

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la bluemonday »

Ukucaj samo negdje : Ana Tenžera
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la Walter »

Zaljubio sam se!
slika
Avatar
elder
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1888
Pridružen/a: 07 kol 2007, 14:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton
Lokacija: Krapina

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la elder »

oo mala je zgodna, a iskreno svaki od nas da je danas bil na njezinom mjestu bi se zmrzel ili bubnul neku glupost. To tek vidis kad probas, ja sam jednom imal prezentaciju pred 60 ljudi i da velim nije ugodno. A sad si zamislite kak je jos kad va tv kamera snima :)
Darkness rises when silence dies
Avatar
matrix_23
Postovi: 113
Pridružen/a: 09 svi 2010, 22:39
Ja sam: Vozač
Navijam za: M. Schumachera

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la matrix_23 »

bluemonday je napisao/la:Ukucaj samo negdje : Ana Tenžera
Ukucam i izbaci mi: Ana Tenžera zbog propusta dobila otkaz na RTL-u... :biggrin:
Mislim da nije za ovaj posao, previše se gubi, ali možda me demantira #-o
Avatar
homersimpson
Početnik
Početnik
Postovi: 152
Pridružen/a: 19 lip 2007, 19:52

Re: Formula 1 na regionalnim TV kanalima!

Post Postao/la homersimpson »

Drago mi je da GD čita ovaj forum (s obzirom na odjavu voditeljice - čitaju svi) i uvažio donekle naše kritike pa je danas bio malo povučeniji tj. dobro je dozirao svoje javljanje.
Nisu uopće bili iritantni niti jedan niti drugi, naprotiv svojim lapsusima su bili zabavni i to je dobro - ruku na srce nije lako prenositi nešto uživo i lapsusi su razumljivi - i zabavni.
Prijedlog za ubuduće je da GD dobro pročita ili presluša kako se koji vozač zove (Bravn -Brovn nije neka velika greška - događa se i boljima, ali Luici ili Luizi već je) - ipak on sam kaže da je dugogodišnjeg poznavatelja F1 i mogao bi barem za starosjedioce znati kako se tko zove.

O voditeljici neću jer je sama zamolila da joj se da malo vremena pa ću imati razumjevanja.

E sad priče o opravdanjima grešaka zbog prvog prijenosa su također stupidne jer oni nevidljivi koji su odradili posao u režiji tokom prijenosa nisu napravili nikakvu grešku a osim voditeljice jedino njima je ovo prvi puta da prenose jedan ovakav događaj (možda ima iskusnijih - neznam).
MJ ima vrlo malo iskustva za komentatorskim mjestom (1 ili 2 utrke prošle godine ako se ne varam) i može se donekle opravdavati, GD ima dosta iskustva i nema pravo na takvo opravdanje, štoviše radi jednake greške.

Da budem načisto meni osobno greške ne smetaju, već sam nekoliko puta napisao da su zabavne, ono što mi smeta je:
- iritantno ponavljanje istih informacija (npr. objašnjavanje grafike) kojih srećom danas nije bilo da bi mi smetale (dakle ljudi ipak shvačaju gdje griješe i prihvačaju kritike kao dobronamjerne)
- javljanje tokom team speaka - to je vrijeme kad treba zatvoriti usta a ne imitirati one s RTL-a

Što se tiće reklama - one su nažalost realnost i na kraju krajeva da ih nema nebi bilo ni F1 na lokalcima jer oni ipak moraju preživiti/zaraditi ili barem vratiti uloženi novac. Danas su bile dobro dozirane s jednim malo dužim blokom ali sve je to razumljivo (pogotovo kad se sjetim RTLa za vrijeme 1. utrke). MJ je to dobro odigrao i izabrao prave trenutke tj. vrlo malo smo izgubili u prijenosu npr. boks Hamiltona kad je izgubio poziciju od Buttona ali nema veze (poslužio je RTL)

Dakle voditeljica ima velike rezerve za napredak, GD treba srediti malo finese, MJ je standardan na kakvog smo navikli (što ne znaći da je odlićan i da ne može bolje).

Nitko od njih nije profesionalni (sportski) TV komentator prema tome samo naprijed

Dosjetke tipa "režija - faza 5" su dobrodošle
Zaključano