Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Ajoj. Vettel full italian mode on sa gestikulacijama #-o
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Au koje šeprtlje.... #-o
A što se tiče vremena - kiše ova zadnja 3 trkačka vikenda, šta napisati, mislim da kad bi Toto Wolff imao mogućnost da upravlja vremenom-kišom da ne bi mogao da izabere bolji tajming da ona padne nego što je kiša pala u ova zadnja tri vikenda. :evil:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 25 kol 2018, 17:31 Ajoj. Vettel full italian mode on sa gestikulacijama #-o
A ekipa se smijala McLarenu i njihovim pit-ovima..

A kad to naprave ozbiljnije momčadi...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

Pa tko vam je kriv što imate vozače koji znaju voziti samo po suncu, 30 zrak, 50 staza.
Uvjeti su jednaki za sve....
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 25 kol 2018, 23:26
F1NAC je napisao/la: 25 kol 2018, 17:31 Ajoj. Vettel full italian mode on sa gestikulacijama #-o
A ekipa se smijala McLarenu i njihovim pit-ovima..

A kad to naprave ozbiljnije momčadi...
Ovo je another level hahaha
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Stvari izgledaju dobro za monzu.
Konačno...
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

U Monzi se MORA pobijediti, sve ostalo će biti razočaranje.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

ja bih čak rekao da će sve osim 1-2 biti razočarenje s obzirom na formu na pravcima ove godine
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

Bumo vidli.....i lani je Ferrari bio jako dobar pa ih je Mercedes raaaaasturio na domaćem terenu.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Whiting odgovara na Hamiltonove komentare o trikovima. I potvrđuje da postoje pametna inženjerska rješenja pomoću kojih ferrari izvlači više snage i da su u potpunosti u skladu s pravilima... A to mercedesovce izluđuje očito.
Jedino je problem što to može procurit sad iz dva izvora a ne samo iz jednog.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 26 kol 2018, 22:26 Bumo vidli.....i lani je Ferrari bio jako dobar pa ih je Mercedes raaaaasturio na domaćem terenu.
Lani je Ferrari jedva dosao do straznje osovine Mercedesu kad su izasli iz slipa. Danas je bilo " on merit"
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

vidc je napisao/la: 26 kol 2018, 22:38 Whiting odgovara na Hamiltonove komentare o trikovima. I potvrđuje da postoje pametna inženjerska rješenja pomoću kojih ferrari izvlači više snage i da su u potpunosti u skladu s pravilima... A to mercedesovce izluđuje očito.
Jedino je problem što to može procurit sad iz dva izvora a ne samo iz jednog.
I zato verovatno ne daju te trikove da koriste i HAAS i Sauber, jer bi tada te informacije bile dostupne još na dva tima koja verovatno nemogu garantirati 100% da neće procureti

To sam mislio kada sam pre neki dan napisao da nije samo do benzina kod Ferarija
Motori HAAS -a i Saubera imaju drugačije tonove nego kod Ferarija koji nekako čudno zvući..... pri ulasku u krivinu, i posebno na izlasku

To su već napisali neki forumaši ovde kada su bili na VN Austriju. Ima i video od te čudne pojave
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

Ali motori moraju biti isti za sve. Kakvi su za tvorničku momcad moraju biti i za kupce.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Ko kaže da nisu?
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

Ali "trikovi" nisu isti za sve kupce....allegedly
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Timovi imaju isti hardware i software. Gorivo i ulje ne. Koliko butthurt-ova ovdje ima. Da nije u skladu s propisima bi intervenirala FIA... kme kme. Nije te bilo nis cut kad je Mercedes dominirao i kad je Williams recimo imao zabranu u Monzi koristit power mode da ne ugroze mecke. Al onda je bilo uredu jer je mercedes bio pol minute ispred konkurencije...

Ovo sto se cuje na izlazu su otvoreni wastegateovi odnosno kako su na jednom forumu prozvali "free load mode" tj koriste se elektricni motori i bypassa se turbina.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 27 kol 2018, 08:35 Timovi imaju isti hardware i software. Gorivo i ulje ne. Koliko butthurt-ova ovdje ima. Da nije u skladu s propisima bi intervenirala FIA... kme kme. Nije te bilo nis cut kad je Mercedes dominirao i kad je Williams recimo imao zabranu u Monzi koristit power mode da ne ugroze mecke. Al onda je bilo uredu jer je mercedes bio pol minute ispred konkurencije...

Ovo sto se cuje na izlazu su otvoreni wastegateovi odnosno kako su na jednom forumu prozvali "free load mode" tj koriste se elektricni motori i bypassa se turbina.
Samo da se razumijemo, nisam aludirao da nisu jednaki. Nego da bas jesu.

I zato me zivcira "trikovi"
Ili reci što je (Hamo i ostali) ili šuti.

Mislim da imaju bolje gorivo ( i ostala maziva i tekućine) i bolid koji je građen na milimetar za motor. Odnosno razvoj šasije i aera su usko vezani uz razvoj motora.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 27 kol 2018, 09:03 Odnosno razvoj šasije i aera su usko vezani uz razvoj motora.

Tocno to i ljudi to masovno zaobilaze pri donosenju zakljucka.. da montiras ovu PU na ciglu ona sigurno nebi presla Hamiltona tako lako. Stvar je bila u tome da je na kemmelu bio "headwind" koji je imao veliki benefit na slipstream. Pa niko nije obratio paznju kako su 2 FI bile prakticki do pol bolida obojici. Svi se fokusiraju samo kako je Seb presao Hamiltona. Takoder kroz utrku Hamilton i Seb su vozili podjednake sektore 1 i 3 dok je vettel neocekivano bio brzi od Hamiltona u S2. I znam da Hamilton nije mislio na varanje ili nesto.. ali uporaba takvog rjecnika je totalno nepotrebna. Kako bi enlgezi rekli "Fucking sore loser". Pogledajte samo mirnocu kakvu ima Arrivabene unatoc svim sranjima ove godine gdje su konstantno bili pod paljbom i optuzbama dok kad Merc popusi ili su trikovi ili su interesntne taktike itd. U jednu ruku ih razumijem jer ih je po snazi najgora PU iz 2014 presla. Odnosno proizvodac. Monza ce bit blizu isto. Ne treba masivno downplayat mercedes. Al poucen u ovoj eri ocito sami sebe vole spustat do bola i kasnije se dizu gore do svemira...


Eh da.... da se slucajno gdje spominjao Ferrari kao Mercedes u kontekstu sa promjenama guma usred sezone, e tek onda bi bio shitshow i trikovi i taktike
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Utrka je ovaj puta barem dobro i kontrolirano odrađena. Start odličan, nije bilo greške u boksu i pobjeda je sletjela u Maranello. Šteta za Kimija, no nastradao je ni kriv ni dužan. Ricciardo je pogođen otraga i odbio se u Kimija. Doduše, da nisu Kimija zeznuli u kvalama priča bi možda bila drukčije završila.

Sada idu dvije staze na kojima Ferrari mora pobjediti. Monza, zato jer već jako dugo (7 godina) nisu pobjedili kod kuće i po prvi puta nakon dugo vremena izgledaju kao da imaju bolid koji bi to trebao omogućiti. Nakon toga je Singapur koji njihovim bolidima dobro leži, Tamo je Vettel uhvatio svoj prvi pole za Ferrari, a i Ferrarijev zadnji suhi pole prije toga je stigao u Singapuru 5 godina ranije. I prošle su godine bili brzi sve do starta utrke kad su se pobili sa Verstappenom.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Sudeći po zadnjim utrkama, u monzi ne moram cak ni uzet pol, al drugo mjesto bi trebalo bit minimum. Ferrarijev start bi trebao odradit posao svakako.
Monza i singapur bi mogli bit prevaga, al nikad se ne zna. Jucer je malo falilo da strateški zeznu stvar... Da si išli u boks prije hamiltona riskirali su dvoboj s verstappenom i potencijalan velik gubitak vremena gdje bi lewis to mogao overcutat...
Puno je zamki i treba samo odradit posao svaki put kako treba i neće bit frke. Samo to :D
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Mercedes je jučer također imao problema s trakcijom na izlasku iz sporih zavoja. Ako to ne riješe, ne vidim problem za Ferrari. ALI po prognozama se očekuje kiša u petak i subotu (zasad)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 27 kol 2018, 12:09 Mercedes je jučer također imao problema s trakcijom na izlasku iz sporih zavoja. Ako to ne riješe, ne vidim problem za Ferrari. ALI po prognozama se očekuje kiša u petak i subotu (zasad)
Nek bude petak i subota mokro / promjenjivo. Subota plus 40 i bit ce super vikend :D. Inace bude nakon 2 kruga dosada.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Fun Fact: VN Belgije bila je Ferrarijeva 234. pobjeda u F1
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16013
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

Ferrari je pametno iskoristio svoj filming day. U Srpnju su odradili snimanje u Monzi. Za volanom je bio Leclerc, a bolid je naravno kao i uvijek na filming dayu bio onaj koji se trenutno koristi
https://www.motorsport.com/f1/news/lecl ... 41/?nrt=54
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

ne žele ponovit grešku od prošle godine sa setupom...
Odgovori