Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
vidc
Veteran
Veteran
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la vidc » 29 ruj 2019, 22:42

Leclerc se vadi da se žrtvovao jer je ostao na lijevoj strani da mu vettel bude u slisptreamu a ne otišao desno da lewisu da slipstream, valjda ga misli da ga lewis ne bi napao il šta već.
Ako je dogovor bio da će se zamijenit onda se trebao malo strpit a ne u petom krugu trke cvilit.
Mada razumljivo je da je htio odmah zamjenu. Vettel je u interesu odugovlačit, možda npr. lewis nekako pretekne leclerca i onda nema više taj problem.
S druge strane, vettel je bio brži pa je nezgodno tražiit da pušta sporijeg.

Nisu trebali ništa dogovarat, naslove ionako neće osvojit. Pustit ih nek se bore i zdravo

Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Vuksa_KC » 29 ruj 2019, 22:52

Meni nije jasno čemu tolka rasprava oko strategije koja je bila odlična i više-manje odlično odrađena. Znači nakon svih rasprava preko radija, zamjena se odradila i radila bi savršeno bez vsc-a, ne kužim kaj je tu krivo osim jebiga kvara kojeg nitko ne spominje skoro. Stvari su se u utrci odvile drukčije od predviđenog (Hamiltonov loš start) i Ferrari svejedno uspije riješiti dogovorenu zamjenu diskretno bez rizika i opet nije dobro #-o

Po meni nisu puno pogriješili odlaskom ponovo po mekane, jer ionako svejedno više do kraja prvenstva, ak nije pobjeda, nije ništa. A da je ostao na mediumu, ne bi mogao Hamiltonu ni prijetit. Probali su, bile su nijanse na kraju startno ciljne, Bottas ima pritisak, mogao je pogriješit, više bi prijetili za vodstvo, a na kraju ostalo i postolje.
slika

mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: McLaren

Post Postao/la mrd » 29 ruj 2019, 22:57

Vuksa_KC je napisao/la:
29 ruj 2019, 22:52
Meni nije jasno čemu tolka rasprava oko strategije koja je bila odlična i više-manje odlično odrađena. Znači nakon svih rasprava preko radija, zamjena se odradila i radila bi savršeno bez vsc-a, ne kužim kaj je tu krivo osim jebiga kvara kojeg nitko ne spominje skoro. Stvari su se u utrci odvile drukčije od predviđenog (Hamiltonov loš start) i Ferrari svejedno uspije riješiti dogovorenu zamjenu diskretno bez rizika i opet nije dobro #-o

Po meni nisu puno pogriješili odlaskom ponovo po mekane, jer ionako svejedno više do kraja prvenstva, ak nije pobjeda, nije ništa. A da je ostao na mediumu, ne bi mogao Hamiltonu ni prijetit. Probali su, bile su nijanse na kraju startno ciljne, Bottas ima pritisak, mogao je pogriješit, više bi prijetili za vodstvo, a na kraju ostalo i postolje.
Upravo to. Naprave shitshow od drame nizbogčega #-o
slika

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 29 ruj 2019, 23:13

Cuky je napisao/la:
29 ruj 2019, 20:31
Na koji uštrb pouzdanosti? Wow, pokvario se MGU-K (a onoliko koliko znamo, može bit da se otpustio spoj kablova za napajanje i zato nije radio npr.), a Mercedesu u Belgiji 2 potpuno nova motora otišla u plamenu
vidi nisam automehanicar i ne razumem se u motore ali ono sto je Fetel prokomentariso posle odustajanja se poklapa sa mojim stavom. I zapamti nijedan kvar nije slucajan. Zasto Vilijams nije imao ni jedno odustajanje? Zato sto su motor podesili na ziheraski rezim rada jer brzinom ne mogu konkurirati pa se nadaju ako ostali budu gresili da ce oni doci do bodova i uspeli su 1 bod Kubice.

ja kolko znam fabrickom timu Mercedesa jos nije eksplodiro ni jedan motor u trci a to se gleda i jedino to je vazno a ne neka FI i sta ti ja znam i ko zna sta rade oni sa tim motorom. Mozda nekad i Mercedes nesto testira u njima to je bilo na treningu ako se ne varam.

A Ferariju je prso motor sada i ono u Bahreinu na pocetku sezone verovatno iz istog razloga jer su forsirali. Zao mi je ali Mecka vodi. I ne nameravaju otici.
Cuky je napisao/la:
29 ruj 2019, 20:31

A izgleda da su vozači oba dobili "po guzi" sudeći po izrazima lica
slika
sto neko rece kakve to veze ima sa kvarom na motoru. Kroz boksove su resili taj "problemcic" ali onda je nastupio onaj pravi problem za koji je odgovoran niko drugi do Binoto jer je on sef on vodi tim.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 07 lis 2019, 11:11

završio EU dio sezone, vraća se i Mission Winnow na bolide i u naziv momčadi
https://www.racefans.net/2019/10/07/mis ... o-ferrari/

BUMP: Binotto je kao cilj do kraja sezone naveo nadmašivanje bodovnog stanja prošle godine. 5 utrka do kraja dostupno je još 220 bodova u konstruktorskom poretku, a Ferrari za prošlogodišnjim ulovom zaostaje 162 boda.
slika
slika 3
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems » 11 lis 2019, 16:51

Je li netko pratio kako stojimo u race pace-u u odnosu na Mercedes u Japanu?
slika

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Ferari

Post Postao/la gjoko-mkd » 11 lis 2019, 19:32

Nitrous Oxide Systems je napisao/la:
11 lis 2019, 16:51
Je li netko pratio kako stojimo u race pace-u u odnosu na Mercedes u Japanu?

ferari na FP1 i 2 uvjek koristi Pu spec 1

slika

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 12 lis 2019, 07:51

gjoko lepa tabela. voleo bih pred svaku trku da je pokazes bas da vidimo da li bude i tacna :)
slika

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la gjoko-mkd » 12 lis 2019, 11:37

popeye je napisao/la:
12 lis 2019, 07:51
gjoko lepa tabela. voleo bih pred svaku trku da je pokazes bas da vidimo da li bude i tacna :)
Važi....ali ne snosim odgovornost za tačnosti rezultata.... :utjeha:

slika

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 14 lis 2019, 20:33

Fotka kroz Degner 1 ala Mercedes 2016

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 14 lis 2019, 20:42

Uvijek fascinira koje su to sile u igri
slika
slika 3
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la gjoko-mkd » 14 lis 2019, 21:29

Tu leži odgovor zašto sadašnje Pirelijeve gume nemogu držati kvalitet u vožnji kroz krugove kao recimo nekad Brigestone ili Michelin...jednostavno Df je sada najmanje 50-60% veći ako ne i više nego u to doba . Guma ednostavno je preopterećena sa velikim DF, bočne sile kao i sile naprezanja od motora(turbo motori imaju mnogo veći okretni momenat nego atmosferce...nije sve u konjima)

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 14 lis 2019, 22:24

Ne bih se složio. Gume su dizajnirane sa time u vidu i testirane su prije nego je odlučeno koristiti ih da moraju biti takve kakve jesu. Michelin i posebno Bridgestone kad je ostao sam su radili gume koje će moći izdržati jer nitko od njih nije zahtijevao suprotno. Pa Bridgestoneove su mekše gume znale izdržati cijelu utrku i vozači bi otišli u boks par krugova prije kraja samo zato jer je to pravilima od njih zahtijevano (morali su koristiti obje komponente guma tog vikenda). Pirelli je od 1. dana imao zahtjev: napraviti gume koje će nepredvidivo i naglo izgubiti performanse kako bi se ponovio spektakl sa VN Kanade 2010.
slika
slika 3

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač

Post Postao/la gjoko-mkd » 14 lis 2019, 22:40

Ovo sa puno većim Df sam i negde pročitao pre par godina...i mislim da su ljidi iz Pirelija to govorili.

Bilo je neke priče da kad bi stavili gume iz tog vremena na sadašnje bolide....one ne bi trajale ni par krugova

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: FA

Post Postao/la zonelsk » 14 lis 2019, 23:19

gjoko-mkd je napisao/la:
14 lis 2019, 22:40
Ovo sa puno većim Df sam i negde pročitao pre par godina...i mislim da su ljidi iz Pirelija to govorili.

Bilo je neke priče da kad bi stavili gume iz tog vremena na sadašnje bolide....one ne bi trajale ni par krugova
Jesu ali to je samo jedan od faktora.

Drugo je opet tocno ali fali kontekst - te gume nisu dizajnirane za ove bolide. Isto kak bi se vjerojatno ove gume otopile da ih stavis na tadašnje bolide.

Pirelli da zeli ili smije (kako god da se gleda) moze napraviti gume koje ce na ovim bolidima trajati cjelu utrku i imati ok performanse. No to ni oni ni FIA ne zele.
I like to race, not to do laps alone.

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 15 lis 2019, 07:05

gjoko-mkd je napisao/la:

Tako je. Zato su, kad su se pripremale gume za 2017. Ferrari, Mercedes i Red Bull modificirali svoje bolide iz 2015 kako bi imali veći downforce da mogu istestirati te gume prije nego ih počnu koristiti jer se za 2017 proširilo bolide, povećalo gume, povećalo krila i difuzore i sl...

SF-15T sa većim stražnjim krilom i bočnim stranicama na podnici kako bi podnica i difuzor dali veći downforce
slika
slika
slika
slika 3

Vuksa_KC
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la Vuksa_KC » 15 lis 2019, 08:21

zonelsk je napisao/la:
14 lis 2019, 23:19
gjoko-mkd je napisao/la:

Drugo je opet tocno ali fali kontekst - te gume nisu dizajnirane za ove bolide. Isto kak bi se vjerojatno ove gume otopile da ih stavis na tadašnje bolide.

Pirelli da zeli ili smije (kako god da se gleda) moze napraviti gume koje ce na ovim bolidima trajati cjelu utrku i imati ok performanse. No to ni oni ni FIA ne zele.
Pa ne bi baš tak ako su onda bila dosta manja opterećenja.

A ovakva svojstva guma prvenstveno traži FIA, jer Bridgestone im je obio to napraviti s razlogom da će im takvo ponašanje guma štetiti za ugled i marketing.
slika

zonelsk
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: FA

Post Postao/la zonelsk » 15 lis 2019, 08:29

Vuksa_KC je napisao/la:
15 lis 2019, 08:21
zonelsk je napisao/la:
14 lis 2019, 23:19
gjoko-mkd je napisao/la:

Pa ne bi baš tak ako su onda bila dosta manja opterećenja.

A ovakva svojstva guma prvenstveno traži FIA, jer Bridgestone im je obio to napraviti s razlogom da će im takvo ponašanje guma štetiti za ugled i marketing.
Load na gume je bio manji da. Ali kao što sma napisal yo je samo jedan cimbenik.

Kaj je sa drugacjim felgama? Puno vise wheel spina i lateralnog kretanje gume. Sve to vodi drugacijim temperaturama - a ove gume imaju prozor od desetak i par desetaka stupnjeva (ovisno o komponenti) a ne adekvatna temperatura utjece na njih jako.
I like to race, not to do laps alone.

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 15 lis 2019, 20:22

Sad sam malo pogledao sezone u nazad počevši sa 1995. (nije mi se dalo ranije). Ovaj dio sezone od ljetne stanke na ovamo je najdominantniji za Scuderiju kada su kvalifikacije u pitanju. Od 1995. pa do ove sezone nikada nisu uspjeli ugrabiti 5 polea zaredom, a to su uspjeli sada nakon zimske stanke Leclerc i Vettel.

Čak ni u sezonama najveće dominacije nisu uspjevali povezati nego 3 polea zaredom, osim u 2 navrata po 4
slika
slika 3

Odgovori